Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σαδιστη !  
     
  2. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    μωρέ λες;;    
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ναι ρε ! Πειναω. Και ειμαι σε διαιτα....  
     
  4. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Ωχχχ..
    Ξέχασα τοτε να αναφέρω, προφιτερόλ, τηγανητές πατάτες, μπριζόλες, σουβλάκια, αρνάκι στην σούβλα και κοντοσούβλι!
    Σε καταλαβαίνω! Καλή δύναμη σύντροφε.......  
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Sta diala....  
     
  6. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Τσοπα τσοπα...
    Έλα κερνάω μπύρα προσεχώς, χωρίς μεζέ!
     
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ευτυχως !!!! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο παχαινουν οι οδοντογλυφιδες !  
     
    Last edited: 22 Ιουλίου 2019
  8. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Χαχαχαχα  
     
  9. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Aυτό δεν μπορεί να είναι τρόπος τιμωρίας.Πρόκειται περί αδυναμίας στην καλύτερη, έως αδιαφορίας στη χειρότερη των περιπτώσεων.
     
  10. Aliki

    Aliki airetiko

    Ούτε αδυναμία, ούτε αδιαφορία. Απουσια είναι και για εμενα είναι η χειρότερη τιμωρία,είτε γίνεται θελημένα είτε άθελα Του.
    Οπότε το ποστ μου ειναι εγωκεντρικό όσο δε πάει,γιατί λέω απλά ότι τα δύσκολα Του προς εμένα, εξαφάνιζαν τα δικά μου, με ένα τρόπο ουσίας και με δυναμωναν.Το αντίθετο λοιπόν αυτού του δωρου Του προς εμένα, ειναι τιμωρία. Χωρίς να παίζει μεγάλο ρόλο αν την επέλεξε ή όχι.
     
    Last edited: 23 Ιουλίου 2019
  11. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    @Aliki ,
    Kατ’ αρχήν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην επιβαλλόμενη τιμωρία( κάτι που νομίζω πως αποτελεί και την θεματολογία του νήματος) και στο οτιδήποτε νιώθεται-εισπράττεται ως τέτοια.
    Και στις δύο περιπτώσεις το αν η απουσία των δύσκολων του είναι ηθελημένη ή όχι, κατά την άποψη μου έχει να κάνει με τα αν πρόκειται περί αδυναμίας ή αδιαφορίας.
    Στην περίπτωση που δεν είναι ηθελημένη όπως επί παραδείγματι όταν αυτό επιβάλλεται από τις συνθήκες της ζωής και με δεδομένο το δυσάρεστο αποτέλεσμα- το οποίο προφανώς (πρέπει να) μπορεί να αντιληφθεί-τότε είτε δεν μέτρησε εξ αρχής καλά τα γράμματα που λέμε, είτε πρόκειται για πρόβλημα που έσκασε-αντιλήφθηκε στην πορεία. Και στις δυο περιπτώσεις για όσο καιρό συνεχίζει να υφίσταται το πρόβλημα πρόκειται περί ανεπάρκειας-αδυναμίας διαχείρισης.
    Στην περίπτωση που η απουσία των δύσκολων του- η απουσία Κυριαρχίας τελικά- είναι ηθελημένη, είτε πρόκειται περί ωμής αδιαφορίας για την κάλυψη των αναγκών του υ είτε-όταν χρησιμοποιείται ως μέσο τιμωρίας-ακόμα χειρότερα πρόκειται για ομολογία αδυναμίας-αποτυχίας(επιλογή της εύκολης για εκείνον λύσης, αδυναμία επιβολής με άλλα μέσα). Σε κάθε περίπτωση είναι κάτι επιεικώς απαράδεκτο κατ εμέ.
     
  12. .....και πονάει διαβολεμένα.....