Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Ε πες το επιτέλους. Μιλάμε δηλαδή για τον Παβλώφ. Τι ντε Σαντ και Μαζόχ. Είχα αρχίσει να μπερδεύομαι.
    Μερσί πουλάκι μου.
     
  2. TangoHotel

    TangoHotel New Member

    Re: Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Χαινριχ, απορω που δεν βρεθηκε καποιος απο τοσα μελη εδω μεσα να σου απαντησει στο ιδιο στυλ που γραφεις, δηλαδη παραπειστικα. Εγω εκτος απο το οτι ειμαι νεος εδω γυρω, δεν εχω και τον χρονο να το κανω αυτο. Την ακριβολογια που ζητας παντως μπορεις να την γευτεις εξωραϊζοντας χρησιμα εγχειριδια του στυλ "BDSM for dummies" ή "How To Download a Life", και ισως θαταν χρησιμο να περασεις τις γραμματικες σου ανησυχιες απο τη βασανο (σου κανει κατι αυτο?) των βιωματικων εμπειριων, μπορει να εκπλαγεις με το τι κανουν οι λεξεις εκτος φορουμ.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Την ίδια απορία έχω και γω τζιέρι μου και λυπούμε που ούτε εσύ μπορείς να μου την λύσεις.
     
  4. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Όχι απαραίτητα.
    Βάσει του ορισμού η τιμωρία έχει μόνο άνω φράγμα πόνου, τον πόνο που θα είχε η υποτακτική αν συνέχιζε την συμπεριφορά της. Κάτω φράγμα δεν έχει, άρα μπορεί ο πόνος σε κάποιες (πολλές) περιπτώσεις να είναι μηδενικός, και σε κάποιες άλλες αρνητικός, δηλαδή να γίνεται ευχάριστα η αλλαγή.
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Πολύ σωστά, μα δεν αλλάζει κάτι. Και στο πείραμα του Παβλώφ είχαμε διακριτό φάσμα πόνου.
    Σε ευχαριστώ πάντως μιας και μου έδωσες νέα ιδέα για προβληματισμό.
    Θα τον παρουσιάσω σύντομα.
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Πανω που ησυχασαμε απο τους μεν ,αρχιζουν οι δε! Ορματε παλληκαρια!Μονο σας παρακαλω μην ξετυλιξετε και δω τιποτα φιλοσοφικα σεντονια,δεν θα τ'αντεξω! 

    Υ.Γ. τιμωρουμε καποιον οταν δεν κανει κατι σωστα ,κατα την αποψη μας.Αν βαλουμε το ρημα σε εισαγωγικα, διασκεδαζει και ο τιμωρων και ο τιμωρουμενος.Αν οχι ,ο τιμωρων θα πρεπει να προσεξει μη του τη σπασει του τιμωρουμενου και μεινει με την τιμωρια στο χερι.
    Κατεθεσα και την δικη μου αποψη.Γιουργια και σε μενα τωρα!
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Mα και να θέλαμε να σου την "πέσουμε", δεν μας αφήνεις κανένα περιθώριο. Είσαι από τις ελάχιστες "φωνές" εδώ μέσα που μας φέρνει (ευτυχώς) αντιμέτωπους με την πραγματικότητα . Καλά είναι -δε λέω- τα παιχνιδάκια του μυαλού μας, αρκεί να μπορούμε να ξεχωρίσουμε που τελειώνει το ένα (φαντασια) και που αρχίζει το άλλο (πραγματική ζωή).
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ευχαριστω συντροφισα! giggle 
    Μη βαζεις και στοιχημα γι'αυτο παντως...
     
  9. Eri

    Eri

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. dominastella

    dominastella Regular Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    μου αρεσει η τημωρια οταν ειναι οντωs σκληρη μονο ετσι μπαινει ο σκλαβοs στο νοημα του λαθουs του οπωs το μαστιγομα
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εξαιροντας την αδιαφορια απο τις τιμωριες ... κατι που παντα ηθελα να κανω (αλλα δεν ειχα σκλαβα   ) ηταν να προσπαθησει να με ερεθισει , χωρις σταματημο μεχρι να το καταφερει ... η ιδεα μιας γυναικας να προσπαθει επι ωρες να αναψει εναν αντρα και εκεινος να το διασκεδαζει αταραχος , παντα μου γαργαλουσε την φαντασιωση .....
     
  12. TangoHotel

    TangoHotel New Member

    Re: Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Εξακολουθω να παρακολουθω αυτη τη συζητηση, γιατι μου κανει εντυπωση η εξαντλητικη αναλυση που γινεται οχι στους τροπους τιμωριας, αλλα στο γιατι τιμωρια.Μπηκα λοιπον και γω στη λογικη αυτη τωρα και ψαχνω το γιατι, κι ας μην ειναι πραγματικη μου απορια, στην πραξη, ολα ερχονται και δενουν αρμονικα, και δεν υπαρχουν αναπαντητα ερωτηματα.Με ολο το σεβασμο dominastella, πιστευεις οτι πρεπει να αναλαμβανεις δραση οταν ο αλλος κανει λαθος? Σε αυτη την περιπτωση μαλλον τον υποχρεωνεις να κανει λαθη κατα την δικη σου οπτικη γωνια, για να παρει ευχαριστηση.Εχω συναντησει τετοιες προσωπικοτητες, που προσπαθουν να ειναι συνεχως παραπτωματιες για να πετυχουν την τιμωρια,αλλα σε εκεινες τις περιπτωσεις, δεν τιμωρω, αλλα συζητω, μια και υποβοσκουν συμπλεγματα πανω στα οποια δε μ αρεσει να παταω.Για να μη πω οτι το ιδιο συμπλεγματικος μπορει να εμφανιζεται και ο Μαστερ, οποτε και παλι θαπρεπε μια εμπειρη σκλαβα να τον απελευθερωσει αν πραγματι ενδιαφερεται και για εκεινον.Η συζητηση απενοχοποιει τις επιθυμιες, και βαζει τις βασεις για καθαρη απολαυση. Εστω και αν προκειται και μονο για ενα session, νομιζω η καθε στιγμη στη ζωη μας πρεπει να μας πηγαινει μερικα βηματα παρακατω, να ειναι μια επιτυχημενη εμπειρια, η τουλαχιστο να προσπαθουμε να ειναι ετσι.