Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Στην Αφρικανική χώρα Σουαζιλάνδη πρόσφατα θεσπίστηκε νόμος που απαγορεύει στις γυναίκες να φορούν εσώρουχα. Αυτό αποφασίστηκε από τον τοπικό μονάρχη ο οποίος θέλει να επιστρέψει στις παραδόσεις της χώρας σύμφωνα με τις οποίες τα σύγχρονα εσώρουχα δεν ανήκουν στην παράδοση των γυναικών της Σουαζιλάνδης. Η τιμωρία σε περίπτωση παράβασης του νόμου είναι αρκετά ντροπιαστική: Οι στρατιώτες σκίζουν τα ρούχα της γυναίκας και τα κόβουν μπροστά της σε κομματάκια. Το φοβερό είναι πως θα μπορούν να βλέπουν αν μια γυναίκα φοράει εσώρουχα οι στρατιώτες; Κι αυτό γιατί επίσης πρόσφατα θεσπίστηκε νόμος που υποχρεώνει τις γυναίκες της χώρας άνω των 10 ετών να φορούν φούστες με μήκος από το γόνατο και κάτω.
     
  2. yiavvns

    yiavvns New Member

    παντοσ εγω είμαι υπέρ των ψυχολογικών παιχνιδιών
     
  3. LordAini

    LordAini Regular Member

    Και απ'οτι φαίνεται και εγώ της Σουαζιλάνδης  
     
  4. Επιστροφή στο φυσικό τρόπο ζωής! 
     
  5. DiDi

    DiDi Regular Member

    ΜΑΛΛΙΑΣΕ Η ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ..

    Στη βυζαντινή εποχή υπήρχαν διάφορες τιμωρίες, ανάλογες, βέβαια, με το παράπτωμα.
    Όταν π.χ. ένας έλεγε πολλά, δηλαδή έλεγε λόγια που δεν έπρεπε να ειπωθούν, τότε τον τιμωρούσαν με έναν τρομερό τρόπο.
    Του έδιναν ένα ειδικό χόρτο που ήταν υποχρεωμένος με το μάσημα να το κάνει πολτό μέσα στο στόμα του.
    Το χόρτο, όμως, αυτό ήταν αγκαθωτό, στυφό και αρκετά σκληρό, τόσο που κατά το μάσημα στο στόμα του πρηζόταν και η γλώσσα, το ελατήριο δηλαδή της τιμωρίας του, άνοιγε, μάτωνε και γινόταν ίνες-ίνες, κλωστές-κλωστές, δηλαδή, όπως είναι τα μαλλιά.
    Από την απάνθρωπη τιμωρία βγήκε και η παροιμιώδης φράση : "μάλλιασε η γλώσσα μου", που τις λέμε μέχρι σήμερα, όταν προσπαθούμε με τα λόγια μας να πείσουμε κάποιον για κάτι και του το λέμε πολλές φορές.
     
    Last edited: 16 Νοεμβρίου 2008
  6. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Ένα καλό ποδοπάτημα σε όλο του το σώμα και λιώσιμο των γεννητικών του οργάνων με γόβα στιλέτο
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    να την βάλεις να ρουφήξει ωμό αυγό όπως κάνουν οι τενόροι(?)
     
  8. DiDi

    DiDi Regular Member

    και αν της αρέσει?  
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: τροποι τιμωριας

    Να μια πρακτική για όλους του ΑΦέντες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rollinglaugh: 
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    να την μαστιγώσεις.είναι η εύκολη λύση 
    (θυμίζει το γνωστό ανέκδοτο με τον λαγό και το κράνος)
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    καλά με το ποδοπάτημα..αυτό μια χαρά τιμωρία μου ακούγεται- ειδικά αν δεν ειναι η Αφέντρα υπέρβαρη..αλλά το άλλο? ξαναφυτρώνουν μετά το λιώσιμο?
     
  12. FZTASH

    FZTASH Regular Member

    Συμφωνώ. Το ποδοπάτημα, και ειδικά στα γεννητικά όργανα με γόβες στιλέτο, είναι κάτι που όσο και να μου αρέσει από κάποιο σημείο και μετά δεν το αντέχω με τίποτα και αρχίζω να ικετεύω την Κυρία μου να σταματήσει. Όσες φορές έχω τιμωρηθεί με αυτό το τρόπο, ένιωσα πραγματικά την τιμωρία......