Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Και νερό,και κατάψυξη;;
    Μπράβο σου!
     
  2. το καλοκαιρι θα ειναι μια χαρα παντως.
     
  3. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Τουλάχιστον άντεξα.  
     
  4. Galeone

    Galeone Regular Member

    Δεν κατάλαβα που κολλούσε το νερό και η κατάψυξη με το υπόλοιπο. Έτσι σου ρθε να χώσεις το κεφάλι σου στην κατάψυξη;;;
     
  5. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Δεν έγινε τυχαία. Είχα αναψει. Ήθελα επειγόντως να ασχοληθώ με τον εαυτό μου και δε μπορούσα. Έπρεπε να υποστώ μία ψυχρολουσία για να συνέλθω...
     
  6. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Σεξουαλική στέρηση κατ΄ επανάληψη όσο διαρκεί η παραπτωματική συμπεριφορά του/της Υποτακτικού/ης
     
  7. costass

    costass New Member

    ballbusting η καλυτερη τιμωρια
     
  8. Fidelio_Nasos

    Fidelio_Nasos Regular Member

    απολύτως σωστή.....κάθε άλλο σχόλιο περιττό..
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χειρότερη τιμωρία για την ανυπάκουη Υ? Μούμπλε μούμπλε, σίγουρα η πλήρης στέρηση σημασίας από πλευράς του Κ, να την αγνοεί εν τη παρουσία της ( γιατί η φυσική απουσία ελαττώνει κατά πολύ το αποτέλεσμα ), αλλά για να έχει αποτέλεσμα, πρέπει να στον Κ να βγαίνει αυθόρμητα...Να μην την αξιώνει ούτε ενός βλέμματος, πόσο μάλλον να της πει μια κουβέντα. Το πόσο θα διαρκέσει αυτή η "θεραπεία" εξαρτάται από το "βάρος" του παραπτώματος. Αν η Υ προσπάθησε εσκεμμένα να ωθήσει τον Κ στο να την τιμωρήσει, τουλάχιστον μια εβδομάδα με εναλλαγή άγνοιας και πλήρης απουσίας - πετώντας της κάποιο "κοκαλάκι" σε αυτή την περίπτωση ακόμα και μειώνοντας την λεκτικά, μα ποτέ μπροστά σε κανέναν άλλον. Μόνο για να της δώσει ο Κ μια ελάχιστη "δόση" σημασίας και να την ξαναρίξει ευθύς αμέσως στην στέρηση. Όταν τελειώσει αυτή η περίοδος, μια καλή μερίδα άγριου σοδομισμού άνευ λιπάνσεως και σαν κερασάκι στην τούρτα ο Κ όταν νιώθει ότι πλέον δεν κρατιέται και είναι έτοιμος να τελειώσει, να καθίσει την Υ μπροστά του σε απόσταση που θα μπορούσε να του τον πάρει στο στόμα, αλλά να μην της το επιτρέψει. Και αφού τελειώσει χύνοντας στο πάτωμα και σε απόσταση αναπνοής από εκείνη, να την παροτρύνει ( δεν χρειάζεται να την διατάξει, γιατί η Υ θα γνωρίζει ήδη τις όποιες συνέπειες σε περίπτωση άρνησης της. Ούτε χρειάζεται μαστίγιο, χέρι κτλ. ) να το καθαρίσει με τη γλωσσίτσα της, απαγορεύοντας της όμως να τα καταπιεί...Σε κάθε περίπτωση εμένα δεν με φτιάχνει καθόλου να τιμωρώ, θεωρώντας ότι η κορύφωση της σχέσης επέρχεται αν και όταν καταφέρνω να φέρω την Υ μου σε θέση πλήρους ψυχολογικής εξάρτησης . Και ότι εκείνη επέλεξε/αποδέχτηκε συνειδητά να βρίσκεται υπό εμού, επειδή με αναγνωρίζει σαν εκείνον που του αξίζει να την διαφεντεύει. Εκείνον που του προσφέρει πέρα από το κορμί, πρωτίστως ένα σημαντικό κομμάτι του είναι της, επειδή κέρδισα την εμπιστοσύνη της και κατάφερα να δημιουργήσω το απαραίτητο πλαίσιο συνενοχής και όχι κατόπιν σωρείας τιμωριών. Μέχρι στιγμής μια μόνο φορά έφτασα σε αυτό το αποτέλεσμα. Ίσως γιατί υπήρχε και έντονο συναίσθημα και από τις δύο πλευρές στη μέση ( θα το ονόμαζα αγάπη, αλλά πλέον αμφιβάλω πολύ ως προς την ύπαρξη του εν λόγω παραμυθιού, τουλάχιστον όσο αφορά εμένα ). Όσον αφορά μια καλή τιμωρία για άντρα Υ, ίσως να τον αναγκάσει η Κ του να παρακολουθεί νυχθημερόν για ένα μήνα τις τηλεπωλήσεις χαλιών της Μιραράκη ( παιδιά έχω να δω τηλεόραση χρόνια. Αν δεν υπάρχει πλέον η Μιραράκη, σκεφτείτε κάτι άλλο το εξίσου τρισάθλιο ) με ταυτόχρονη απαγόρευση να μελετά το αγαπημένο του πουλόφωνο ( αφού εξυπακούεται ότι το κοκό θα του το έχετε κόψει στο εν τω μεταξύ παντελώς ).

    Υ.Γ. σε κάθε περίπτωση για να είναι επιτυχημένη η ζεύξη ενός Κ και ενός Υ ανεξαρτήτου φύλου, χρειάζεται χρόνος, υπομονή και άπειρη τριβή. Χρειάζεται αρκετή ωριμότητα και από τις δυο μεριές και προπάντων του Κ στοιχείου, που πρέπει ναι να προσπαθήσει να βοηθήσει το Υ του να αμβλύνει όλο και περισσότερο τα όρια του, αλλά και να μην ξεχνάει ποτέ ότι τα όρια υπάρχουν πάντα και ότι δεν πρέπει να καταστρατηγούνται...Όπως και να αποφεύγει να "σπρώχνει" κατόπιν τεχνασμάτων το Υ του σε σφάλμα, μόνο για να έχει την δικαιολογία να το τιμωρήσει. Το Υ στοιχείο πρέπει να έχει αρκετά δυναμικό χαρακτήρα, αλλιώς (πάντα για τα δικά μου γούστα ) μια οποιαδήποτε επαφή ( ποσό μάλλον μια οποιαδήποτε μορφή στενότερης σχέσεως ) θα ήταν εντελώς "άγευστη"...αυτό που λέμε " Σαν να πυροβολείς τον Ερυθρό Σταυρό" . Σε κάθε περίπτωση άλλο Κυριαρχικός, άλλο Κυρίαρχος και συγχωρέστε με για τα "γαλλικά" , άλλο μαλάκας η ακόμη χειρότερα ( και για να χρησιμοποιήσω έναν ευφημισμό ) "ανισόρροπος". Ότι κάποιος επιλέγει να υποταχθεί σε κάποιον άλλο, δεν δίνει το δικαίωμα σε αυτόν τον τελευταίο, να θεωρεί λογικό και δεδομένο ότι το Υ στοιχείο θα πρέπει σώνει και καλά να ικανοποιεί δίχως να "αντιμιλά", ακόμα και τις πιο εξωφρενικές και κατάφωρα παράλογες του απαιτήσεις ( γιατί ο κυνισμός, ο εγωκεντρισμός ακόμα και η αδιαφορία για το τι μπορεί να αισθανθεί ο άλλος, πρέπει να έχει ένα όριο. Και το γράφει ένας πλέον άκρα κυνικός και αρκετά εγωιστής και αδιάφορος μπάσταρδος ). Οι σχέσεις, οποιαδήποτε σχέση ( πόσο μάλλον μια του είδους ) δοκιμάζονται και επανεκτιμούνται διαρκώς και από τις δυο πλευρές. Και όποιος επαναπαύεται στις δάφνες του, έχει ήδη χάσει.

    Υ.Γ. 2 Ομολογώ ότι παρόλο το όχι πλέον "χλοερό" της ηλικίας μου, βρίσκομαι στο "χώρο" εδώ και ελάχιστα χρόνια ( μην έχοντας λείψει και κάποια σχεδόν vanilla σχέση στο ενδιάμεσο ) και πιθανώς να έγραψα και μπούρδες. Σίγουρα μιλώ με βάση την προσωπική μου εμπειρία και γράφω με βάση τα βιώματα μου και όχι παραθέτοντας την λίστα από τις ανεκπλήρωτες μου επιθυμίες. Στο τέλος ο λόγος για τον οποίο βρίσκομαι εδώ, είναι για να "ξεκλέψω" κάτι από άτομα πιθανότατα πολύ πιο έμπειρα από εμένα στο "άθλημα" του BDSM και να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου ( διατηρώντας πάντα κριτικό πνεύμα και διηθώντας τις πληροφορίες που "συλλέγω" και όχι καταπίνοντας τες αμάσητες εν είδει τυφλοσούρτη ). Γιατί αν μη τι άλλο η ηδονή, ο εναλλακτικός ερωτισμός ( όπως πολύ σωστά το έθεσε κάποιος άλλος χρήστης ) κάποιες φορές ( και υπό κάποιες συνθήκες ) έχει μεγάλο κόστος, ειδικότερα όταν στα "παιχνίδια" μας εμπλέκονται και άλλοι που σε εμάς σε μικρότερο η μεγαλύτερο βαθμό αποθέτουν την εμπιστοσύνη τους. Γι'αυτό η σύνεση δεν είναι ποτέ αρκετή και η ωριμότητα σίγουρα δεν είναι προαιρετική αλλά θεμελιώδης όρος. Συγχωρήστε με αν βγήκα εκτός θέματος. Μου τυχαίνει συχνά, όταν κάτι με συνεπαίρνει, να προσπαθώ ν'ανακαλύψω/καλύψω ( έως το σημείο που μου επιτρέπει το φτωχό μου μυαλό ) τις διάφορες του διακλαδώσεις πρόδηλες και μη.
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2014
  10. μου μοιάζει πως όλα αυτά τα πολλά λογάκια παραπάνω ήταν τιμωρία προς την δακτυλογράφο σου ☺
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Xαxαxα, πολύ καλό. Ίσως και να πρέπει να την προσλάβω τελικά και να μην δουλεύει τζάμπα.