Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

χαστούκι ή μαστίγωμα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 9 Απριλίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lalakis48

    lalakis48 New Member

    Το χαστούκι είναι πιο πολύ συμβολικό μπορεί να θεωρηθεί κατεξοχήν ταπεινωτικό.
    Πάντως έχει μεγάλη πέραση αν κρινω από τις απαντήσεις.
     
  2. lalakis48

    lalakis48 New Member

    Re: Απάντηση: χαστούκι ή μαστίγωμα?

    Είναι και οι δάσκαλοι / δασκάλες που έπαιξαν το ρόλο τους ...
     
  3. swally

    swally New Member

    Απάντηση: χαστούκι ή μαστίγωμα?

    Με όλο το σεβασμό,
    γιά σκλάβα/ο,δεν υπάρχει κάτι που να είναι ταπεινωτικό.Κι είτε είναι χαστούκι είτε μαστίγωμα είτε φτύσιμο,τόσο δημόσια όσο και ιδιωτικά,αποσκοπεί στη συμμόρφωση της/του.
    Όσο αφορά τώρα στις/ους υποτακτικές/ούς,καλύτερα να μιλήσει κάποια/ος άλλη/ος
     
  4. slave_m4F

    slave_m4F New Member

    Απάντηση: χαστούκι ή μαστίγωμα?

    Αν μου επιτρεπετε να καταθεσω και εγω την αποψη μου , νομιζω το χαστουκι ειναι μακραν πιο ταπεινωτικο............Οταν μαλιστα μια Κυρια ταυτοχρονα φτυσει τον σκλαβο Της τοτε ειναι σαφως ταπεινωτικο και ταυτοχρονα απολαυστικο για τον σκλαβο!!!
     
  5. footstool

    footstool New Member

    Χαστουκι & Φτυσιμο μαζι ειναι η απολυτη ηδονη για μενα παντως....
    Δημοσια ακομη καλυτερα...
     
  6. Gandalf

    Gandalf Storyteller, Rebel, Mentor

    Απάντηση: χαστούκι ή μαστίγωμα?

    Χαστούκι αν δεν είναι δυνατή η χρήση ζώνης.
     
  7. africanmaster

    africanmaster New Member

  8. africanmaster

    africanmaster New Member

    ena mastigio mpori na sto feri sto stoma
    ena xastouki?
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    το χαστουκι ειναι πιο ταπεινωτικο επειδη το ''τρως'' στο προσωπο...
    Το προσωπο το θεωρουμε ''βιτρινα'' του εαυτου μας ( δηλαδη το προσωπο ειναι το ''το εγω'' μας) και ετσι υποσυνηδητα και μονο νιωθει αυτος που τρωει το χαστουκι πιο ταπεινωμενος παρα απο το μαστιγωμα που θελωντας και μη ειναι πιο ''φτιαχτο'' παρα αυθορμητο...
     
  10. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Απαντώ υπό το πρίσμα των συγκεκριμένων πράξεων ως μέσα σωφρονισμού και πειθαρχίας.

    Πρώτο μου ήρθε στο μυαλό το χαστούκι... μετά από πιο ώριμη σκέψη τα βρίσκω ισάξια. Το χαστούκι συνήθως έρχεται πιο απροειδοποίητα, ξαφνιάζει, μπορεί ακόμα και να σοκάρει. Το να πάρεις όμως εντολή να φέρεις το μαστίγιο και να πάρεις θέση δεν βρίσκω πως υστερεί τελικά.  
     
  11. mazoslave

    mazoslave Regular Member

    χαστούκι και βρεγμένη πετσέτα!
     
  12. Bon Viveur

    Bon Viveur Sex involves the body. Great sex involves the mind

    θα θέλαμε να μάθουμε τις απόψεις των Mistress σχετικά με το θέμα.
     
Thread Status:
Not open for further replies.