Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ψάχνω το άγνωστο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Worrion, στις 8 Αυγούστου 2008.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    κε παλλοι τοιχερως ισε που σε καταλαμβενη αιτση που γραφοισ.

    Νομίζω πως το παρακοπρολαγνήσαμε εδώ μέσα. Η απαγόρευση των greeklish, με την οποία είμαι απολύτως σύμφωνος, θα έπρεπε να συνοδεύεται με την απαγόρευση του συστηματικού βιασμού της γλώσσας.

    Έχουμε υπάρξει ανεκτικοί και μερικοί βρήκαμε έως και χαριτωμένη τη χύμα αυτόματη γραφή του μεγαποδολάγνου, διαγραμμένου τώρα από το φόρουμ, αλλά πλέον έχει καταντήσει αηδία το φαινόμενο αυτό.

    Το να πληκτρολογεί κανείς τυχαία φωνήεντα, είναι σα να φτύνει κατάμουτρα τους συνομιλητές του.

    ΥΓ. Ακόμα κι αν ο γράφων είναι αλλοδαπός και δε γνωρίζει ελληνική γραφή, οφείλει να κάνει μια προσπάθεια. Υπάρχει και το spell-check του word.
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αχ Worion .... εσυ βγηκες στο αγνωστο με βαρκα την καλη σου διαθεση αλλα στης Συρας τα στενα σε περιμενε το υποβρυχιο " USS1 Μπαμπινιωτης" ....
    Βεβαιως και η σωστη ορθογραφια ειναι σαν την καθαριοτητα και τον περιποιημενο ανθρωπο ... δειχνουν ολα μαζι μια σωστη εικονα κατα τα προτυπα που η κοινωνια της εμφανισης προσταζει ....
    Ξερεις ομως τι εχω μαθει στα 40 μου ; .... οτι φωναζει αυτος που συνηθως εχει να κρυψει ... βλεπεις .. ο πνευματικος ανθρωπος , ευκολα γινεται πονηρος ... ειναι θεμα εξυπναδας να συλαβεις την πονηρια και το να την θεσεις σε εφαρμογη (την πονηρια) , δεν ειναι θεμα ηθικης .. αλλα θρασους
    να τονισω οτι τα παραπανω αναφερονται σε φανταστικους ηρωες της ρημαδας της ζωης και ουχι σε αξιοσεβαστα και αγαπητα μελη του φορουμ ...
    το παρον μου σχολιο , εχει ριζες σε εξωφορουμιστικους παραγοντες που συνεπεσε να θυμιζουν το νημα τουτο ....
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    Λυπάμαι, αλλά πρέπει να πω ότι το παραπάνω "disclaimer", προσωπικά δεν με πείθει. Εάν όντως δεν είχες πρόθεση να μας θίξεις, δεν θα έπρεπε να κοτσάρεις αυτό το ποστ και μάλιστα, κάτω ακριβώς από το δικό μου και του G E. Οι "εξωφορουμικές αναμνήσεις" σου, κάλλιστα θα μπορούσαν να μπουν ας πούμε στο "τι σκέφτεσαι τώρα"...


    Η κοινωνία μας, είναι πιθανώς "κοινωνία της εμφάνισης" όπως τη χαρακτηρίζεις, αυτός όμως δεν είναι λόγος να την αποστερήσουμε από την όποια ουσία της έχει απομείνει.

    Επιμένω, ότι όποιος δεν μπορεί να χειριστεί τη γλώσσα στοιχειωδώς σωστά, δεν έχει τα εφόδια ούτε να κατανοήσει πλήρως, ούτε να κάνει εαυτόν κατανοητό ούτε, το κυριώτερο, να σκεφτεί σωστά. Δεν είναι θέμα εμφάνισης, είναι θέμα ουσίας.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2008
  4. Worrion

    Worrion Regular Member

    απο που το ξεκήνησα κ που αυτο μας παει ! ! !

    δεν με ξέρεις οπότε δεν μπορεις να τα εννοεις όλα αυτα για μένα. όσο για το "Ακόμη "Master" σε βλέπω" τι εννοείς?!

    με παρεξηγισες, δεν ήταν προσωπηκη επιθεση σε εσένα ! ! ! κ ούτε σε κανένα.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2008
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    Αν λοιπόν πω τώρα: Το θέμα δεν είναι που πάει, αλλά που και πότε θα "καταλήξει",
    το πιάνεις το λογοπαίγνιο, Worrion;
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    H στοιχειώδης προσοχή που απαιτεί ο γραπτός λόγος και ο ελάχιστος κόπος που χρειάζεται για να αρθρωθούν δυο προτάσεις με στοιχειωδώς σωστό συντακτικό και ορθογραφία αποτελεί δείγμα στοιχειώδους σεβασμού προς τους συνομιλητές μας.

    Όλα στοιχειώδη.

    Δεν υπερασπίστηκα εδώ την καθαρότητα της γλώσσας του Ομήρου και των γραφών σου. Απλώς είπα. Παιδί μου, σκούπισε και λίγο τα παπούτσια σου. Μη μπαίνεις στο σπίτι με τις λάσπες.

    ΥΓ. Κι απ' ότι βλέπω ο Worrion μπορεί να γράφει πολύ πιο προσεγμένα. Άλλωστε η παρατήρησή μου δεν είχε στόχο τον συγκεκριμένο, αλλά τη μεγάλη αύξηση που παρατηρείται τελευταία σε εξωφρενικά ανορθόγραφα posts.
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    Αυτά που έγραψα, ήταν γενικά κι απρόσωπα. Αν νομίζεις ότι δεν σε αφορούν, αγνόησέ τα.

    Όσο για το "Ακόμη "Master" σε βλέπω", ανάτρεξε σε προηγούμενα posts.

    Btw, η ορθογραφία σου βελτιώθηκε δραματικά!!!
     
  8. Worrion

    Worrion Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    δεν είπα ότι με αφορούν ή όχι, απλά κάποια πράγματα κολάνε κ κάποια όχι ! ! ! κ στο κάτω κάτω όποις-α θέλει μου μηλάει, δεν αναγκάζω κανέναν. κ όπως είπα πριν δεν με ξέρεις για να με κρίνεις. γιατι με την δικιά σου λογηκή μποροώ να κρήνω κ εγώ εσένα ! ! !
     
  9. Eri

    Eri

    Οχι μονο αλλαξε η ορθογραφια του....Αγνωριστη (ευτυχως για μας) εγινε......
     
  10. Worrion

    Worrion Regular Member

  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Γιατί του την πέφτετε έτσι άγρια?  Ωραία, είναι αναλφάβητος... Και λοιπόν? Δε σημαίνει ότι δε σέβεται, σημαίνει οτι δεν ξέρει γράμματα, όπως χιλιάδες και χιλιάδες. Αντί να τον κρίνετε και να τον επικρινετε βρείτε ένα πιο δόκιμο τρόπο... ,
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ψάχνω το άγνωστο

    Δεν έχεις δίκιο elfcat...

    Πρώτον, προτείνω να διαβάσεις ξανά ολόκληρο το νήμα, να ξαναδείς πώς ακριβώς ξεκίνησε και πού σταμάτησε η όλη ιστορία, πόσα από αυτά που γράφτηκαν ήταν ευθείες προσωπικές βολές, και πιστεύω ότι πιθανώς θα αναθεωρήσεις, τουλάχιστον το "άγρια".

    Δεύτερον, δεν υπάρχουν στη σημερινή Ελλάδα αναλφάβητα παιδιά 22 χρονών. Και εάν υπάρχουν, είναι κατ' επιλογήν...