Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ψηλή γυναίκα είναι για παρέλαση?κοντή είναι για κρεβάτι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος liss, στις 5 Απριλίου 2016.

  1. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    ΕΥΛΟΓΗΣΟΝ!  
     
  2. Άσε φιλαράκι. Έχω wide screen led ultra HD 40'' οθόνη υπολογιστή και τις βλέπω όλες πρώτο μπόι....χαχαχαχ
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Τι είναι αυτό που ακόμη δεν εχετε καταλάβει;
    Αν άνοιγα ένα νήμα με τίτλο "οι χοντρές είναι για αερόσακοι, οι λεπτές για κρεββάτι" τότε θα καταλαβαίνατε; Ή και τότε θα μας εξηγούςατε, ότι ο τίτλος ρωτάει ποια γυναίκα είναι "καλύτερη";

    Το νήμα αυτό είναι μνημείο γυναικείας ανταγωνιστικότητας και ανδρικής κουταμάρας.
    Ευτυχώς, ευτυχέστατα, υπήρξαν αρκετοί άνδρες και γυναίκες που δεν έπεσαν στη λούμπα.
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χαχαχα, εγώ συχνά πυκνά μπαίνω εδώ από κινητό.
    Σκέψου τι κοντές που τις βλέπω όλες χαχα. Μετά, sorry, είμαστε ή όχι βουδουσουμιάρηδες?
    Χάθηκε ένα κρεββάτι του Προκρούστη κι ένα τσεκουράκι?  

    Τεσπα, δεν υπάρχει τίποτε πιο ντεκαβλέ απ' τα "σκαλώματα" ( για να μην τα πω κόμπλεξ ) ή την αλαζονεία.
    Τουλάχιστον για κάποιους έτσι λειτουργεί.
    Ως προς την θηλυκότητα, εκείνη κι αν βρίσκεται στα μάτια εκείνου, που την "κοιτάζει".
    Για μένα αρκετά σημαντική είναι η "συμμετρία" σε μια γυναίκα ( αφήνω τον "αέρα" και τον χαρακτήρα στην άκρη ).
    Είπα γυναίκα κι όχι θηλυκό? Τελικά είμαι αδιόρθωτος... 
    Anyway, περί ορέξεως...  
     
    Last edited: 8 Απριλίου 2016
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    Η κατηγορία δεν-την-λες-ψηλη-δεν-την-λες-κοντή, σε ποιό γήπεδο παίζει; Πάει παρέλαση, πάει κρεβάτι, πάει παντού;  
     
  6. Στην ίδια κατηγορία που ανήκουν οι perv του φόρουμ.
    They have the benefit of the doubt
     
  7. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Καλημέρα σε ολες τις κοντούλες!!   
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Πάει στο στερεότυπο "Ελληνίδα κόρη μετρίου αναστήματος" και είναι πασπαρτού, φοράει τακούνια, φοράει μπαλαρίνες, ό,τι θέλει κάνει και μπορεί απρόσκοπτα να ασχολείται με τις λύπες που της δίνουν τα μαλλιά της  
     
  9. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    εγώ αυτές τις ζηλεύω  
     
  10. noctem aeternus

    noctem aeternus Regular Member

    γιατι πρεπει παντα να κρυβεται κατι πισω απο το οτιδηποτε και ολα να ερμηνευονται με βαση το χειροτερο σεναριο. αν ανοιγε καποιος ενα τετοιο νημα θα σημαινε οτι μιλαει με βαση το δικο του γουστο η και μ βαση το γενικο μοτιβο που που εχει διαμορφωθει στην κοινωνια. ακομα και αυτο να ελεγε λοιπον καποιος στο νημα, του δεν σημαινει οτι ειναι ρατσιστικο ουτε θα σημαινε οτι αποκλειει τις χοντρες απο το σεξ, ουτε θα σημαινε οτι δεν κανουνε καλο σεξ. ειναι σαν να πω οτι οι κοντοι δεν μπορουν να παιξουν μπασκετ. δεν σημαινει οτι δεν ξερουν μπασκετ, δεν σημαινει καποιοι κοντοι δεν κανουν καριερα, αλλα σημαινει οτι ετσι οπως εχει διαμορφωθει το μπασκετικο status, πλεον η πλεοψηφια καλως η κακως απαιτει να εισαι ψηλος. κατα τον ιδιο τροπο εχει διαμορφωθει και η αποψη οτι οι κοντες θεωρουνται πιο γλυκουλες και γατουλες απο τις ψηλες. δεν σημαινει οτι οι ψηλες δεν μπορει να ειναι γατουλες και γλυκουλες δεν σημαινει οτι δεν πρπεει να κανουνε σεξ ουτε σημαινει οτι σε καποιον που αρεσουν οι κοντες αποκλειει το γεγονος να του αρεσει και καποια ψηλη. το ιδιο ισχυει και για τις χοντρες και τις λεπτες. το λεπτο μοτιβο ειναι αυτο που εχει διαμορφωθει ως προτυπο σωματος επειδη στην εποχη μας αυτο αρεσeι περισσοτερο και λειτουργει ως γενικος κανονας. δεν σημαινει οτι οι χοντρες δεν κανουνε καλο σεξ η δεν εχουν δικαωμα στον ερωτα και στην αγαπη ή οτι αποκλειεται να αρεσουν σ καποιον. δεν ειναι ρατσιστικο ουτε σεξιστικο οθτ απολυτως τπτ να εκφρασεις την προσωπικη σου γνωμη η την κυριαρχη σταση της κοινωνιας. τρωγεστε με τα ρουχα σας ολη την ωρα. δεν το λεω προσωπικα σε σενα απλα το λεω με αφορμη αυτο που σχολιασες.
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είναι κάτι που παρατηρείται συχνά,να γίνεται επίκληση στη γενετική προς επίρρωση των ευσεβών προσωπικών πόθων.
    Το γούστο είναι μια αυστηρώς προσωπική υπόθεση και είναι απολύτως σεβαστή.
    Η επίκληση σε ορμέμφυτα/ένστικτα για το γούστο, αναγάγει τους ανθρώπους σε ρομποτικές προγραμματισμένες μηχανές, πράγμα που δεν ισχύει. Οι αριοσοφιστίες περί ευγονικής είναι μελανό σημείο της ιστορικής διαδρομής των ανθρώπων.
     
    Last edited: 8 Απριλίου 2016
  12. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    @noctem aeternus είτε δεν έχεις ιδέα τί λες είτε το κάνεις επί του πονηρού. Το να κρίνουμε τους ανθρώπους στη βάση πραγμάτων που δεν διάλεξαν και που δεν μπορούν να αλλάξουν είναι μια διάκριση που πλέον δεν θεωρείται αποδεκτή από την κοινωνία και υπάρχουν και νόμοι για αυτό. Αν η διάκριση έχει να κάνει με το φύλο μια τέτοια συμπεριφορά ονομάζεται σεξιστική, αν έχει να κάνει με την εξωτερικη εμφάνιση ρατσιστική. Μπορείς αν θες να μάθεις για αυτά τα θέματα να διαβάσεις την κοινωνική θεωρία των τελευταίων 50+ χρόνων, δεν μιλάμε για τίποτα καινούριο.