Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

“Professional domination is not prostitution……

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος trampledgr, στις 16 Μαρτίου 2008.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Άρα να φοβόμαστε περισσότερο τη δεύτερη (την πουτάνα στην ψυχή) και να προσπαθήσουμε να ανακαλύψουμε τον Άνθρωπο στην πουτάν (στο σώμα). Μην είμαστε φοβικοί ή ρατσιστές με τους άλλους και ειδικά με αυτούς που είναι αδύνατοι κοινωνικά.
     
  2. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    το θεμα ηθικης λιγο πολυ παει στο μυαλο λογο της φυσης του επαγγελματος το οποιο συνεπαγει σεξουαλικη επαφη μετα πληρωμης, επειδη ετσι μαθαμε.
    Αυτο που ισως θα επρεπε να σημειωσω πιο εντονα ειναι πως δεν εχω προβλημα με το αν καποιος το ασκει ως επαγγελμα, αλλα απο κει κ περα το τι ανθρωπος ειναι σιγουρα θα το δειξει απ'αλλου. Επισης εγω δεν θα το κανα, και οχι επειδη το θεωρω κακο, αλλα γιατι πολυ απλα δεν με εκφραζει το να προσφερω πρωτον στον οποιονδηποτε κ δευτερον επι πληρωμη το σωμα μου, ειναι θεμα αντιληψης. δεν το θελω, αρα δεν το κανω, οποιος το κανει δικαιωμα του!
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    η επι χρημασι παροχη σεξουαλικων υπηρεσιων ειναι πορνεια.
    τωρα τα βιτσια του πελατη ποικιλουν και
    πληρωνονται φανταζομαι αναλογως...

    υ.γ.αληθεια νταβατζης /προστατης κυριαρχικης επαγγελματιας νοειται???
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    A) Αποδέχομαι την παραπάνω ρήση για τον απλούστατο λόγο οτι οι pro-dom/mes συνήθως είναι σοβαρά άτομα που μόνο να προσφέρουν έχουν. Σε διαφορετική περίπτωση απλά ο επαγγελματίας γίνεται γελοίος και μένει από πελατεία  

    B) Συνήθως ο ρόλος του Κυρίαρχου έχει έναν ρόλο ψυχαναλητή και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μαθαίνουν διάφορα πράγματα. Θα μπορούσα να θεωρήσω οτι άνετα θα παίρναν τη θέση του κουρέα σε ορισμένες περιπτώσεις.

    Γ) Όχι ως πελάτης, ναι ως φίλος.

    Και για να το πάω ένα βήμα παραπάνω αυτό το θέμα, γιατί να μη πούμε οτι Professional submission is not prostitution... ?
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα παραθεσω το εξης περιστατικο που μου διηγηθηκε καποτε ενας φιλος slave.
    Μετα απο καποιο τηλεφωνικο ραντεβου με καποιαν επαγγελματια Domme, αποφασισε να την επισκεφτει καπου στην Πλατεια Αττικης κοντα.
    Θα μεταφερω την διηγηση του σαν να την εξιστορει ο ιδιος.
    "Χτυπησα το κουδουνι και μου ανοιξε μια συμπαθητικη γυναικα.
    Προχωρησα ρωτωντας την εαν ηταν η Κυρια που ειχαμε μιλησει στο τηλεφωνο και μου απαντησε πως ηταν απλα η υπηρεσια.
    Με οδηγησε σε ενα δωματιο οπου κυριολεκτικα εμεινα αναυδος!
    Ενα σιδερενιο κρεββατι οπου τα σεντονια δεν ηταν απλα βρωμικα, υπηρχαν πανω τους ιχνη απο αιμα και κοπρανα σε καποια σημεια!
    Εκεινη ακριβως την στιγμη, μπηκε η Κυρια με ενα μαστιγιο στο χερι και το μονο που ψελλισα ηταν οτι ειχα μετανοιωσει και θα ηταν καλλιτερα να φυγω.Την ρωτησα μαλιστα τι ηταν ολα αυτα πανω στα σεντονια και αφου με αποκαλεσε μαλακα , μου ειπε πως ηταν απο καποιους προηγουμενους που την ειχαν επισκεφθει!
    Χωρις να εχω την παραμικρη σχεση με κοπρολαγνεια, και τα ιχνη του αιματος που υποδηλωναν ασφαλως και καποια σημαδια στο δερμα με εκαναν να το ξανασκεφτω απο την μια γιατι ειμαι παντρεμενος, και απο την αλλη διοτι αφου θα πληρωνα απαιτουσα να υπαρχει καθαριοτητα.
    Η Κυρια η οποια σημειωτεον ηταν και καποιας περασμενης ηλικιας και αρκετα υπερβαρη, με αγριοκοιταξε και μου ειπε να κανω ακριβως ο,τι με διαταξει διαφορετικα θα υποστω τις συνεπειες.
    Επεμενα οτι θα ηθελα να φυγω, και αφου με διολοστειλε αρκετες φορες και βριζοντας με χυδαια, μου ειπε να την πληρωσω και να ξεκουμπιστω.
    Αυτο ακριβως εκανα γιατι το μονο που ηθελα εκεινη την στιγμη ηταν να φυγω απο εκει μεσα".
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Προσκαλέστηκα να εκφέρω την άποψη Μου πάνω στο θέμα αυτό, μια που το κατέχω καλά εκ των έσω και θα το κάνω, όπως έχω κάνει και στο παρελθών.
    Δεν είναι απαραίτητο φυσικά τις προσωπικές Μου απόψεις, να τις ενστερνίζονται και άλλες Επαγγελματίες Κυρίαρχες, αλλά ούτε και να γίνουν αποδεκτές από όλους Σ/σας. Είναι καθαρά προσωπικές σκέψεις.
    Ότι άποψη και αν θα γραφεί εδω, έστω και αν αυτή δεν Με αντιπροσωπεύει, θα την σεβαστώ χωρίς να δημιουργηθεί μέσα Μου καμία εμπάθεια για τα πρόσωπα που θα τις εκφέρουν. Είμαι τόσο κατασταλαγμένη, συνειδητοποιημένη και ψαγμένη σε αυτό που κάνω, που ειλικρινά δεν με αγγίζει τίποτε, το αντίθετο από τα δικά Μου πιστεύω.

    Στο Επαγγελματικό Domination δεν προσφέρεται sex. Η Επαγγελματική Κυριαρχία δεν θα πρέπει ΠΟΤΕ να μπερδεύεται με την πορνεία. Αν και η σεξουαλικότητα μπορεί να είναι ένας από τα αρχικά ψυχολογικά κίνητρα, και στις δύο περιπτώσεις, το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Eπαγγελματικό BDSM δεν είναι άμεσα σεξουαλικό και είναι βασισμένο στην άρνηση της σεξουαλικής εκτόνωσης. Με αυτόν τον τρόπο, δίνει πρωταρχική έμφαση στο ψυχολογικό παιχνίδι της δύναμης, της φαντασίας, των φετίχ και στις εναλλασσόμενες αισθήσεις που αυτό προσφέρει.

    Γιατί ΟΧΙ SEX στην επαγγελματική Κυριαρχία

    To BDSM εδώ και χρόνια είναι ο τρόπος της ζωής Μου. Ειδικά τον τελευταίο καιρό που ασχολούμαι πλέον και επαγγελματικά με το ΒDSM, ακούω συνεχώς παρακαλετά, απαιτήσεις (!), επιχειρήματα, θέσεις και απόψεις, για το αν θα πρέπει να κάνω sex με τους υποτακτικούς Μου πελάτες.
    Έχω εξαντλήσει διεξοδικά το θέμα με τις γνωστές μου lifestyle Mistress, αλλά και με κάποιες από τις επαγγελματίες Mistress που γνωρίζω από Ελλάδα αλλά και από το εξωτερικό.
    Το θέμα άρχισα να το ψάχνω από παλιά, πριν γίνω επαγγελματίας, όταν μια μέρα μια καλή μου φίλη επαγγελματίας Mistress, σε μια γενική συζήτηση Μας, έκανε μια πολύ σωστή ερώτηση: "Γιατί δεν θα πρέπει ποτέ να κάνουμε sex με τους υποτακτικούς πελάτες? Ποιος είναι αυτός ο κανόνας που το απαγορεύει και γιατί το απαγορεύει?
    'Άρχισα τότε να το σκέφτομαι και να το ψάχνω....

    Γιατί οι σωστές Επαγγελματίες δεν κάνουν ΠΟΤΕ sex με τους υποτακτικούς πελάτες τους? Και στο τέλος, γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους, παρά μόνο άν Αυτές το θελήσουν κάνουν sex κάτω από συνθήκες?

    Καταρχάς τίθεται το βασικό ερώτημα: τι είναι sex? Τι αποτελεί sex για μια Γυναίκα Κυρίαρχο, και τι είναι sex αντίστοιχα για έναν αρσενικό υποτακτικό?
    Για να απλοποιήσω τα πράγματα, θα αναφερθώ στο sex όπως είθισται, να βιώνεται μέσα από το πλαίσιο του BDSM.
    Αν εξετάσουμε το πώς είναι φτιαγμένο το ανθρώπινο κορμί, το sex για το Θηλυκό είναι σε γενικές γραμμές εσωτερικό, συναισθηματικό, ενώ το πέος εισέρχεται μέσα Της.
    Και για Εκείνη ακόμα την δυναμική Γυναίκα, το sex είναι μια έκφραση οικειότητας και κατά την διάρκειά του, γίνεται ευάλωτη και ευαίσθητη.
    Το sex για έναν άνδρα είναι κυρίως εξωτερικό, φυσικό και διεισδυτικό. Για εκείνον, η διείσδυση είναι η επιβεβαίωση της δύναμης και της ισχύος του πάνω σε ένα θηλυκό.
    Μέσα στο πλαίσιο του (μη-επαγγελματικού) BDSM, στην καθημερινή ερωτική ζωή των οπαδών του χώρου, δεν μπορώ να μη δεχθώ, ότι μπορούν να λάβουν χώρα ακόμα και συγκεκριμένες ερωτικές πρακτικές, που είναι αυστηρά καθορισμένες από την Κυρίαρχο.

    Αναφερόμενη στους υποτακτικούς, θέλω να ρωτήσω το εξής: Έχετε βιώσει ποτέ μια ανάλογη εμπειρία με μια Mistress, ή είναι κάτι που ακόμα δεν σας έχει συμβεί? Έχετε αναρωτηθεί γιατί συνέβη, αν συνέβη? Καιρός είναι εδώ να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε με το κάτω κεφάλι και να σκεφτούμε με εκείνο που περιέχει τον εγκέφαλό μας (που είναι ένα ακόμα πιο ερωτικό όργανο)!

    Υπάρχουν πολλοί λόγοι που το sex μπορεί να συμβεί σε μια σκηνή BDSM, ανάμεσα σε μια Αφέντρα και έναν υποτακτικό, σε προσωπικό φυσικά επίπεδο.
    Ο κυριότερος λόγος από αυτούς είναι, πως η Κυρίαρχος μπορεί να κάνει αυτό που θέλει στον υποτακτικό Της, όταν το θέλει και όπως το θέλει και το μόνο που μετράει είναι οι επιθυμίες και τα καπρίτσια Της (με την βασικότατη προϋπόθεση πως οι συμμετέχοντες Συναινούν σε αυτό που συμβαίνει και πως το παιχνίδι είναι απόλυτα Λογικό και Ασφαλές).

    Αντικειμενικά, το Επαγγελματικό Domination μπορεί να περιληφθεί σε αυτό που αποκαλείται γενικότερα ως "Βιομηχανία του Sex". Η βασική διαφορά όμως είναι πως οι Επαγγελματίες Domina προσφέρουν καταρχάς αισθησιασμό, κάνοντας πραγματικότητα τις φαντασιώσεις (όσο αυτό είναι εφικτό) αλλά δεν προσφέρουν απαραίτητα ερωτικές υπηρεσίες.
    Αν η φαντασίωση ενός υποτακτικού άνδρα, περιλαμβάνει σεξουαλική (σε αντίθεση με την αισθησιακή) ικανοποίηση από μια επαφή που θα έχει με μια Κυρία, το που θα πρέπει να καταλήξουν οι διαπραγματεύσεις ανάμεσά Τ/τους, είναι ένα θέμα που θέλει πολύ συζήτηση.

    Κάποιοι υποψήφιοι άγνωστοι σε Μενα πελάτες, επικοινωνούν μαζί Μου μερικές φόρες, δηλώνοντας Μου στην ερώτησή Μου ποια είναι τα φετίχ τους πως "έχουν ένα μεγάλο φετίχ για το αιδοίο των γυναικών". Σε αυτήν την περίπτωση με πιάνει ακατάσχετο γέλιο και τους πληροφορώ, πως όλοι οι άνδρες έχουν αυτό το φετίχ, όπως επίσης και όλες οι λεσβίες!!!
    Προσθέτω, πως αν η φαντασίωσή τους περιλαμβάνει την επαφή με τα γεννητικά όργανα μιας Αφέντρας, καλό είναι να ψάξουν να βρουν μια άλλη "Domina" που θα είναι διατεθειμένη να προβεί σε μια τέτοια πράξη.

    Είναι γεγονός πως κάποιοι υποτακτικοί πιστεύουν (λανθασμένα) πως μια Γυναίκα δεν μπορεί να απολαύσει μια σκηνή, χωρίς να έχει σεξουαλική εκτόνωση (δηλαδή να έχει οργασμό, αληθινό ή προσποιητό). Για αυτό τον λόγο δηλώνουν πως απολαμβάνουν να "ικανοποιούν στοματικά μια Mistress".

    Ας σκεφθούμε ότι μια ελκυστική Γυναίκα, που είναι ερωτικά διαθέσιμη στον καθένα και που φαινομενικά έχει αρκετά χρήματα, στατιστικά, έχει βρεθεί με πολλούς εραστές-πελάτες. Στην πράξη, έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να έλθει σε επαφή με κάποιον που μπορεί να έχει ένα σεξουαλικά μεταδιδόμενο νόσημα.
    Ακόμα και αν χρησιμοποιήσει, - πράγμα που πρέπει να κάνει, - την ανάλογη προστασία, που σημαίνει είτε προφυλακτικό, είτε οδοντικό φράγμα για να δέχεται στοματικό έρωτα, υπάρχουν καταρχάς πάρα πολλοί άνδρες που αρνούνται πεισματικά να τα χρησιμοποιήσουν. Αλήθεια, αν η Mistress σου επιτρέψει «την μεγαλύτερη από όλες τις τιμές», έχεις αναρωτηθεί και σε ποιον άλλο θα το έχει επιτρέψει πριν από σένα?
    Οι καιροί είναι παράξενοι και ο αισθησιασμός του BDSM είναι όντως μια πραγματική εναλλακτική στους σεξουαλικούς κινδύνους τις εποχής μας. Μια επαφή, η οποία δεν είναι βασισμένη στο sex, αλλά στον αισθησιασμό, είναι μια πραγματική προστασία για όσους σέβονται τον εαυτό τους και τους συντρόφους τους.
    Αυτός είναι ένας πολύ βασικός λόγος που το sex δεν πρέπει να αποτελεί μέρος μιας Επαγγελματικής σχέσης BDSM.

    Κάποιοι από τους υποτακτικούς πελάτες Μου, Με επισκέπτονται γιατί σέβονται τους παρόντες συντρόφους τους (και τους εαυτούς τους) και επιθυμούν να βιώσουν μια αισθησιακή εναλλαγή δύναμης, χωρίς να χρειάζεται να εκθέσουν τους εαυτούς τους, είτε σωματικά, σε κάποιο κίνδυνο μόλυνσης, είτε ψυχολογικά. Παρόλα αυτά, στο μυαλό Κάποιον Κυριαρχικών Γυναικών, που δεν πτοούνται από όλα αυτά τα επιχειρήματα, το να συνδυάσουν το sex με το BDSM θα μπορούσε θεωρητικά να αποδειχτεί πολύ κερδοφόρο.

    Αν μια "Παραδοσιακή" Domina αποφάσιζε να προσφέρει "Πλήρες Πρόγραμμα" (με σεξουαλική επαφή) στους πελάτες Της, θα μπορούσε άνετα να διπλασιάσει τα εισοδήματά Της... η μήπως δεν είναι έτσι?

    Ο πειρασμός μπορεί να είναι και μεγάλος για ορισμένες, μια και μπορεί να πιστεύουν πως κάτι τέτοιο μπορεί και να Τις βοηθούσε να αντέξουν πιο εύκολα το τεράστιο έξοδα που έχουν. Γιατί, αν σκεφτεί κανείς το τεράστιο κόστος που έχει να διατηρεί ένα πλήρες εξοπλισμένο Dungeon, με την αγορά πανάκριβων επίπλων BDSM, με ένα τεράστιο δυσβάσταχτο ενοίκιο να τρέχει κάθε μήνα και άλλα πάγια έξοδα, για να μην αναφέρουμε το κόστος που έχουν τα φετιχιστικά Της ρούχα και παπούτσια, θα μπορούσε και να το κάνει. (Μια απλή εμφάνιση μιας Domina κοστίζει το λιγότερο μέχρι και 400 ευρώ). Μην ρωτάτε πόσο κοστίζει το ίδιο, αν το υλικό είναι από δέρμα ή latex - το τελευταίο σκίζεται και κάθε λίγο και τα ρούχα αχρηστεύονται! Αυτό δεν περιλαμβάνει το μακιγιάζ, την φροντίδα των μαλλιών Της, το μανικιούρ και το πεντικιούρ Της, για να μπορεί να εμφανίζεται άψογη μπροστά στους υποτακτικούς Της και να τους επιτρέψει να βιώσουν την Ομορφιά Της. Το λιγότερο που θα Της κοστίσει μια τέτοια εμφάνιση είναι 1000 ευρώ!!) Επίσης με την καταβολή των χρημάτων αμείβετε, ο χρόνος της και η πείρα της.

    Ένα μεγάλο μυστικό είναι πως το χρήμα σημαίνει διαφορετικά πράγματα για τους άνδρες και διαφορετικά για τις Γυναίκες.
    Το χρήμα προσφέρει ένα αίσθημα ασφάλειας σε μια Γυναίκα. Αυτός είναι και ο λόγος, που τα χρήματα είθισται να προσφέρονται στην αρχή μιας συνάντησης για ένα session εναλλαγής αισθησιασμού και δύναμης, μεταξύ μιας Κυρίαρχης Γυναίκας και ενός υποτακτικού άνδρα.

    Οι άνδρες, υποσυνείδητα, παραχωρούν την ισχύ τους (μέσα από την καταβολή Τελών Υποτέλειας- Tribute) και αφήνονται απόλυτα στα χέρια Της.
    Από την πλευρά Της, η Γυναίκα χρειάζεται μια αίσθηση ασφάλειας, πριν προχωρήσει να μοιραστεί μαζί τους τον αισθησιασμό Της. Αυτή η ανάγκη για ασφάλεια, είναι και ο λόγος που Ορισμένες Domina αποφασίζουν να συνδυάσουν το Domination με το sex (?). Και μάλιστα στην Ελλάδα, αυτό έχει περάσει (εντελώς λανθασμένα) σαν το “σωστό” και το “κανονικό”, που “πρέπει” να κάνει μια Domina, με αποτέλεσμα, πολλοί υποτακτικοί άνδρες να απαιτούν (!) και κάτι τέτοιο, μια και αισθάνονται πως επειδή έχουν το χρήμα, έχουν και την δύναμη να καθορίζουν τους όρους του session.

    Κι όμως, ορισμένες από Εμάς τις Eεπαγγελματίες Κυριαρχικές Γυναίκες, που ασπαζόμαστε τις Αρχές της Γυναικείας Κυριαρχίας, έχουμε αποφασίσει, να ΜΗΝ επιτρέπουμε σεξουαλική οικειότητα με τους αρσενικούς υποτακτικούς Μας.
    Ζούμε στην γκρίζα περιοχή ενός Νόμου που δεν ξέρει πώς να Μας αντιμετωπίσει και Μας κατατάσσει, εντελώς λανθασμένα, στην ίδια κατηγορία με τις πόρνες (που ο ρόλος τους είναι εντελώς διαφορετικός, και πολύ πιο παραδοσιακός, χωρίς φυσικά να τις υποτιμώ για την προσφορά τους μέσα από τα γραφόμενα Μου).
    Ο Νόμος ακόμα δεν μπορεί να αντιληφθεί τον συλλογισμό, πως μια Γυναίκα μπορεί να έχει όλη την δύναμη και τον έλεγχο με ποιον θα προχωρήσει σε σεξουαλική επαφή. Έτσι ισοπεδώνει το Επαγγελματικό Domination με την λογική του και δεν επιτρέπει τον διαχωρισμό.

    Εδώ φτάνουμε, στο βασικότερο λόγο που δεν επιτρέπει μια πιο προσωπική ερωτική σχέση ανάμεσα σε μια Domina και έναν υποτακτικό: Μια τέτοια σχέση, είναι ενάντια στις βασικές αρχές της Εναλλαγής Δύναμης ανάμεσα σε Κυριαρχικές Γυναίκες και υποτακτικούς άνδρες.
    Οι Επαγγελματίες Domina είναι και πρέπει να είναι πάντα οι ανέγγιχτες Θεές των υποτακτικών Τους. Πρέπει να είναι Κάποιες που εκείνοι δεν θα μπορέσουν να αποκτήσουν ποτέ.
    Η ακριβής μετάφραση του όρου "Dominatrix" και του υποκοριστικού του "Domina", είναι "Βασίλισσα". Είναι το Ανώτερο Θηλυκό Πλάσμα, στα πόδια του Οποίου ο υποτακτικός παραδίδει την δύναμή του. Είναι η Τρομερή και Αισθησιακή Θεά των πιο σκοτεινών ονείρων του.

    Από την ίδια την φύση του sex, οι άνδρες δεν μπορούν να θαυμάζουν και να λατρεύουν μια γυναίκα που πέφτει στο ίδιο επίπεδό με αυτούς, και αφήνεται να κάνει έρωτα μαζί τους, απλά και μόνο για να εκτονωθεί σεξουαλικά.
    Οι άνδρες τείνουν να εξισώνουν το sex με την δύναμη και την διείσδυση. Οι Γυναίκες, από την πλευρά Τους, εξισώνουν την σεξουαλική πράξη με την αδυναμία, και την φυσική και συναισθηματική παράδοση.
    Ο άνδρας ενστικτωδώς αισθάνεται από την φύση του, πως πρέπει να αναλαμβάνει τον έλεγχο σε μια σεξουαλική επαφή. Όμως, αν αυτός ο άνδρας είναι πραγματικά υποτακτικός, θα πρέπει να αποζητά να παραδώσει όλη του την δύναμη και τον έλεγχο σε μια Ανώτερη Κυρίαρχη Γυναίκα.

    Ο μόνος λόγος που ένας άνδρας (που δηλώνει υποτακτικός) και θα ήθελε να κάνει έρωτα (στοματικό, κολπικό, πρωκτικό, ή με τα χέρια) με την Mistress του είναι ένας Ασυνηδητα να πάρει πίσω αυτή την ίδια δύναμη που Της παρέδωσε στην αρχή. Αυτού του είδους οι άνδρες, δεν είναι κατασταλαγμένοι σε αυτο που αναζητούν, είναι ανασφαλείς, και πάνω από όλα, δεν έχουν αποδεχτεί αυτή την υποτακτική τους φύση που αποζητούν να εξερευνήσουν.

    Το πραγματικό BDSM, δεν έχει να κάνει με τα ανθρώπινα γεννητικά όργανα και την επαφή μεταξύ τους.
    Το πραγματικό BDSM είναι, το να προκαλεί Κ/κάποιος συνεχώς τον εαυτό Τ/του, αισθησιακά, φυσικά, ψυχολογικά, συναισθηματικά και πνευματικά και αυτό δεν έχει καμία σχέση με την σεξουαλική εκτόνωση. Έχει να κάνει μόνο με τον αισθησιασμό, την παράδοση και την απελευθέρωση από τα δεσμά της καθημερινότητας. Μια καλή Επαγγελματίας Dominatrix μπορεί να ερεθίσει το μυαλό, το σώμα και το πνεύμα των υποτακτικών Της.

    Τέλος για να καταλήξω θα πω ότι, ορισμένες Pro Domme έχουμε την ευφυΐα και την δημιουργικότητα για να επιτρέψουμε να περάσει καλά ένας υποτακτικός, όλη την ώρα που θα είναι υπό την παρουσία Μας, χωρίς να χρειαστεί να καταφύγουμε στο sex.

    Το ΒDSM με μια Pro Domme που ξέρει καλά τι κάνει αλλά και πως το κάνει, ακόμα και χωρίς sex, αφού λειτουργεί και σαν ψυχοδραματίστρια και ας μην θέλουν κάποιοι να το δεχθούν, είναι μια εμπειρία μοναδική, που μέσα από την εξερεύνηση στα σκοτεινά μονοπάτια του, οδηγεί στην ανακάλυψη των κρυφών πόθων.
    Αν δεν είναι καποιοι, αρκετά τυχεροί να έχουν την δική τους σχέση Κυριαρχίας και υποταγής, τότε η ανάγκη τους να βιώσουν κάποιες φαντασιώσεις τους ίσως τους κάνουν να καταφύγουν σε μια Eπαγγελματία Dommina ! Μια Pro Domme μπορεί να είναι σε θέση να προσφέρει καθαρό και ασφαλή εξοπλισμό S/M, καινούργιο και παραδοσιακό, σε ένα επαγγελματικό Dungeon. Θα πρέπει επίσης να διαθέτει νοημοσύνη, σοφία, δημιουργικότητα, πάθος, ειλικρίνεια, και εμπειρία πάνω στο BDSM και κατ΄επέκταση και στα φετίχ.

    Μια καλή Domina θα πρέπει να έχει μια βαθιά κατανόηση της ανθρώπινης συμπεριφοράς, και (κόντρα στις λαϊκές δοξασίες) να αγαπάει ειλικρινά και βαθύτατα τους άνδρες. Μια μεγάλη γκαρνταρόμπα και μια όμορφη φυσική εμφάνιση δεν πρέπει να είναι τα μοναδικά στάνταρ για να αξιολογεί κανείς μια Επαγγελματία Domina.
    Σαφώς μια πανέμορφη Γυναίκα που είναι ντυμένη από την κορυφή μέχρι τα νύχια με latex και φοράει 15-ποντες γόβες, μπορεί να συγκλονίσει και να κάνει σκλάβους της ομορφιάς Της, όμως μπορεί να περπατήσει με ασφάλεια με τα ψηλοτάκουνά Της πάνω τους?

    Τα φετίχ και οι φαντασιώσεις που προσφέρουν οι Pro Dommes (ναι, όσο και αν πολλές φορές το διασκεδάζουν, προσφέρουν μια υπηρεσία και αξίζουν να αμειβόνται γι' αυτή!) απαιτούν και τεχνογνωσία, πέρα από τον εξοπλισμό, που είναι πανάκριβος.
    Το κάθε φετίχ και η φαντασίωση είναι τόσο ξεχωριστά και μοναδικά, όσο και η κάθε Domina που τα εκπληρώνει. Θα πρέπει να είναι ειδικά φτιαγμένα και για τους δύο που συμμετέχουν σε ένα session, και όχι σαν να μοιάζουν φτιαγμένα από ένα σενάριο.

    Εγραψα ή Ιδια!
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Και ειδικα σε αυτο το θεμα πραγματικα "εγραψες"

    *υποκλινεται
     
  8. slave4mistress

    slave4mistress Regular Member

    Oh yes!!!! It is prostitution......
     
  9. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Απολύτως κατανοητο το κειμενο της SM_Art_Lady κ σαφεστατα χρίζει λογικής, αλλά κ πάλι, χωρις να σημαίνει πως η "πορνεια" ειναι κατι το "κακο" απαραιτητα ή το κατακριταίο... (γιατι βασικα αυτος ο ορος εχει χασει την πραγματικη μου σημασια λογω των Θρησκευτικων δογμάτων που περασανε ανα τον χρόνο κ η όλη εξεληξη γενικως των ηθικων ιδεων, ειδιως απο το Βυζαντιο κ μετά) Οταν υπαρχει σεξουαλικη δραστηριωτητα επι πληρωμη, είτε συνεπαγει είτε όχι δίεισδυση, παραμενει πορνεια...
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    «Κάθε εργασία με σκοπό το κέρδος είναι πορνεία» Ισχύει και θα ισχύει για πάντα.
    Για να είμαι δίκαιος βέβαια οφείλω να διακρίνω πως οι διάφορες «εργασίες» διαχωρίζονται «σε βίζιτες πολυτελείας, κωλομπαριλίκι, σουσέλ , ψιλο-σουσέλ , πεοθηλασμούς, αυταρχικά προγράμματα, μασαζάκι, απλό , σύνθετο, τρίδυμο κλπ.

    «Κάθε εργασία με σκοπό το κέρδος είναι πορνεία».

    Αυτό είναι ένα αξίωμα δικό μας ( εμένα και του Ντολμανσέ ) και δεν το διαπραγματευόμαστε.

    Όλοι είναι πόρνοι και όλες πόρνες. Εξαιρούνται μόνο όσοι κάνουν λειτούργημα.

    Όπως ας πούμε ....ο υποφαινόμενος.
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Πράγματι, εμείς είμεθα δημόσιοι λειτουργοί. Ούτε πόρνοι ούτε πορνοβοσκοί. Αν το "τριαντάφυλλο" σας εκραγεί, αναλαμβάνω όλες τις ευθύνες. Μη διστάσετε να με συκοφαντήσετε εφ΄όσον τα βρείτε μπαστούνια.
    Τα σέβη μου.
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Για καποιους ειναι ''παροχη υπηρεσιών'' για καποιους ''κοινωνικο λειτούργημα'' και για καποιους απλα πορνεια...
    Με την διαφορα οτι οσοι το θεωρουν πορνεια δεν θα ηθελαν ποτε η κορη τους να ακολουθησει ενα τετοιο επαγγελμα, ενω ταυτοχρονα περνουν απο το χερι τον 15χρονο γιο τους να τον πανε σε μια τετοια γυναικα να γινει Αντρας...

    Ειναι θεμα κουλτουρας, παιδειας κτλ κτλ ....