Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

“Professional domination is not prostitution……

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος trampledgr, στις 16 Μαρτίου 2008.

  1. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Αγαπητε trampledgr σχετικα με τα ερωτηματα που εθεσες:
    Καθε επαγγελματιας ανεχεται διαφορες καταστασεις στη δουλεια του που θα ηθελε να αποφυγει αλλα λογω θεσης δεν μπορει.
    Το καλοπληρωμενο της υποθεσης μιας επαγγελματιας Domme το κανει ακομα πιο υποπτο στα ματια μου μια και ετσι εχει την εξωθεν κακη μαρτυρια.
    Δεν μπορει να ξερει ο υπο αν η so called Domme ειναι του χώρου η υποδύεται τον ρολο της για να κερδοσκοπησει εις βαρος μιας μεριδας ανθρωπων με σεξουαλικες ιδιαιτεροτητες
    Αν δεν ειναι στο χώρο ανεχεται τον καθε υπο . Αν ειναι ανεχεται τον καθε υπο που δεν βρισκει ερωτικα ενδιαφεροντα. Συνεπως η ανοχη για χαρη του κερδους περισσευει.

    Στο αλλο θεμα τωρα:
    Στη Ελλαδα αντιμετωπιζουμε μια προκληση και ειδικα οι υπο αντρες
    Οι bdsmers που τολμουν να εμφανιστουν σε ενα φορουμ και μετα σε καποια συναντηση ως φυσικη παρουσια ειναι εξαιρετικα λιγοι. Αναλογικα με τις υπολοιπες χώρες της Ευρωπης που υπαρχουν οργανωμενες και πολυπληθεις ομαδες bdsm εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα.
    Και εδω υπαρχει μια ολοκληρη κοινοτητα bdsm. Ζωντανη που παλλεται μεσα στις καυτες επιθυμιες της αλλα κρυφη.
    Πιστευω οτι ειναι οσο πολυπληθης ειναι και στις αλλες χώρες αλλα εχει μια ιδιαιτεροτητα. Κρυβεται.
    Αντι λοιπον οι αντρες υπο να αναλωνονται σε αμφιλεγομενες καταστασεις ας ανακαλυψουν εκεινες τις ενοχικες Κυριαρχες που κρυβονται καπου εκει εξω.
    Το ιδιο ισχύει και για τα υπολοιπα status
    Ειμαστε σκαπανεις καλα κρυμενων επιθυμιων φαινομενικων ανυποψιαστων βανιλια που ομως εχουν φουλ bdsm δυναμικο.
    Ας τις ξεσκεπασουμε.
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Αγαπητέ trampledgr, αν δεν γίνονταν αντιληπτό από την πλειοψηφία των γυναικών, ως ταπεινωτικό, το να κληθούν να εφαρμόσουν μία διείσδυση με strap on σε έναν υποτακτικό που την παρείγγηλε , και αν δεν θεωρούταν βδελυρό το να κάνουν fisting ή κλύσμα στον κάθε πιθανώς υπερήλικα, πιθανώς άρρωστο, πιθανώς άπλυτο άγνωστο, δεδομένων, αφενός του υπερτιμημένου και αφετέρου του ευκόλως εφικτού από τεχνικής πλευράς, των υπηρεσιών τους, οι pro-Dommes στη χώρα μας θα ήταν περισσότερες από τις σερβιτόρες στα καφέ. Δεν είναι όμως.

    Θα συμφωνήσω με το DeSade στη χρήση της λέξης "ανοχή". Ασφαλώς κάθε επάγγελμα έχει τις ιδιαιτερότητες και τα μειονεκτήματά του, πλην όμως κάποια είναι περισσότερο δαπανηρά σε ενέργεια και περισσότερο ίσως ψυχοφθόρα. Η δε αίσθηση "ανοχής" φρονώ πως δεν αλλάζει δραματικά συναρτήσει του πώς πληρώνεται η ανοχή αυτή. Διαφέρει στο πώς και πόσο έντονα γίνεται αντιληπτή από άνθρωπο σε άνθρωπο προφανώς μα αυτό δεν το εξετάζουμε εδώ.

    Όταν γράφεις "ρεαλιστικό" κάνεις λόγο για "εφικτό" σενάριο; Γιατί, αδιαμφισβήτητα όσο περισσότερο χαμηλώνει κανείς τον πήχη τόσο ευκολότερα τον υπερπηδά. Φρονώ όμως πως η ευχαρίστηση της εκπλήρωσης ενός ταπεινού στόχου δεν μπορεί να συγκριθεί με την ικανοποίηση της επίτευξης, ή έστω προσέγγισης ενός δυσκολότερου.

    Μεταξύ της ιδεώδους Αφέντρας και των υπηρεσιών spanking/fisting/bossing επί πληρωμή, υπάρχουν πολλές ενδιάμεσες αξιοπρεπείς βιώσιμες λύσεις για τους υποτακτικούς άνδρες.
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2008
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δηλαδη εαν σε μια Αφεντρα επαγγελματια δωσεις 10.000 ευρω ειναι υποχρεωμενη να ανεχθει πραγματα που δεν θα ανεχοταν με 1000 ευρω ας πουμε?Γιατι εγω αυτο καταλαβα απο το παραπανω κειμενο.
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Υποχρεωμένη δεν είναι να δεχτεί απολύτως τίποτα αγαπητέ Apollyon, και αν ένιωθε ότι η εργασία της προσβάλλει την αισθητική της (δεν αναφέρομαι σε ηθική) ή την προσωπικότητά της θα μπορούσε να εξασφαλίσει τα προς το ζην της με άλλους τρόπους (eξαιρούμενες οι ανήλικες μετανάστριες που τρόπο τινά υποχρεώνονται σε τέτοια επαγγέλματα, θέλω να πιστεύω ότι οι υπόλοιπες πόρνες επιλέγουν με νηφάλιο νου το επάγγελμά τους έναντι άλλων, όπως λόγου χάρη εκείνο της καθαρίστριας ή της σερβιτόρας, βάσει των όποιων κριτηρίων που δεν εξετάζουμε εδώ).

    Η δική μου εκτίμηση είναι πως σχεδόν όλα δύνανται να αξιολογηθούν και με μέτρο το χρήμα, συνεπώς αν κανείς θα αρνιόταν κατηγορηματικά να κάνει fisting σε κάποιον για 100,00 €, πιθανώς θα δεχόταν για 1.000.000,00 €. Μία επαγγελματίας πιθανώς αρνείται να συμμετάσχει σε ένα δίωρο session δωρεάν, μα με 200,00€ ενδέχεται να θεωρεί εαυτόν και "έξυπνο" για τη διπλωματική της δεινότητα που της έδωσε τη δυνατότητα να κάνει ένα τόσο συμφέρον deal.

    Η απάντησή μου στην ερώτησή σου είναι απερίστροφα ναι, συνεπώς. Γιατί μπορεί η αίσθηση ανοχής να αφορά κυρίως σε ιδιοσυγκρασιακούς παράγοντες, αλλά όταν εμφιλοχωρεί το χρήμα, αξιολογείται με τρόπο διαφορετικό και ενίοτε είναι προτιμητέα.

    Επειδή όμως ακόμη και το πώς αξιολογείται συναρτήσει του χρήματος είναι ζήτημα ιδιοσυγκρασιακό, και επειδή συνήθως οι χρεώσεις κυμαίνονται σε πιο ταπεινά πλαίσια, θα έλεγα εν κατακλείδι πως, το κατά πόσο μία γυναίκα θα επιλέξει το εν λόγω επάγγελμα είναι αν όχι αμιγώς, τότε κυρίως, θέμα ιδιοσυγκρασίας. Κάποιες γυναίκες δεν θα μπορούσαν να εργαστούν ως πόρνες, ούτε για 10 ούτε για 100 ευρώ. Ούτε για να πληρώσουν το ενοίκιο της γκαρσονίερας τους, ούτε για να αγοράσουν μεγαλύτερο αυτοκίνητο. Ούτε συνειδητά και απερίστροφα σε οίκους ανοχής ή πλανόδιες, ούτε χρυσώνοντας το χάπι (βλ. συνοδοί κυριών, pro-Dommes, μασέρ, αισθησιακές χορεύτριες κ.α.). Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου εντύπωση που προκύπτει τόσο εξ ιδίων όσο και από τις γυναίκες που συνανατρέφομαι.
     
  5. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Αγαπητέ DeSade, ξέρεις ότι κάθε συζήτηση μαζί σου αποτελεί μια άκρως ευχάριστη πρόκληση και διαδικασία. Επέτρεψε όμως μια ένσταση στα λεγόμενα σου και συγκεκριμένα εδώ:

    Έχω θέσει και στο παρελθόν το ακόλουθο ερώτημα, τόσο σε αυτό το νήμα όσο και σε άλλα: Αποδέχομαι ότι στην Ελλάδα, πολλά πράγματα που αφορούν το BDSM βρίσκονται σε εμβρυακή κατάσταση (οργάνωση, χώροι, αντιλήψεις, ενοχές, κοινωνικά στερεότυπα). Πώς όμως εξηγείς το γεγονός ότι στο εξωτερικό (όπου τα πράγματα είναι πιο προχωρημένα), η προσφορά ανάλογων "επι πληρωμή" υπηρεσιών είναι πολύ μεγαλύτερη; Και για του λόγου το αληθές, ρίξε μια ματία στο Maxfisch ή σε άλλες σελίδες ανάλογου περιεχομένου.

    Σαφώς και όλοι θα προτιμούσαμε την ικανοποίηση των σεξουλικών μας επιθυμιών ή φαντασιώσεων με έναν δικό μας άνθρωπο (ασχέτως του επιπέδου στο οποίο θα συμβεί αυτό, από ένα kinky play μέχρι την 24/7 σχέση) για λόγους που είμαι σίγουρος ότι όλοι καταλαβαίνουμε. Το ότι αυτό δεν συμβαίνει, και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, σχετίζεται μόνο κατά την άποψη σου με τις ενοχές των υποτακτικών ανδρών και την ικανότητα τους να εξωτερικεύσουν τις επιθυμίες τους στον σύντροφο τους, ή και με άλλους λόγους;

    Αναμένω με ειλικρινές ενδιαφέρον την απάντηση σου.
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2008
  6. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Επέτρεψε μου μερικές παρατηρήσεις επί των γραφόμενων σου, αγαπητή Syrah.

    1. Αποδέχομαι τη "βδελυρότητα" των πράξεων στις οποίες αναφέρεσαι. Οφείλω όμως να παρατηρήσω και τα εξής: Αν για τις επαγγελματίες του χώρου (πόρνες ή μη πόρνες, δεν το εξετάζω επί του παρόντος) οι συγκεκριμένες πράξεις θεωρούνται "βδελυρές και ταπεινωτικές", (και μιλάμε για άτομα τα οποία θεωρούνται ως άτομα μειωμένων ηθικών αντιστάσεων), πώς εκλαμβάνονται οι συγκεκριμένες διαδικασίες από τον απλό, καθημερινό κόσμο, προκειμένου να τις εξερευνήσει με τον σύντροφό του, ο οποίος μπορεί να έχει τέτοιες επιθυμίες;
    Ο λόγος για τον οποίο γράφω τα παραπάνω δεν είναι τυχαίος. Εϊμαι της άποψης ότι το BDSM (είτε ως σεξουαλική πρακτική, πολύ δε περισσότερο ως lifestyle) δεν ήταν (και αμφιβάλλω αν θα γίνει ποτέ) αποδεκτό ή έστω ανεκτό από τα συνήθη κοινωνικά μέτρα. Ο λόγος είναι -κατ' εμέ- απλός : Παρά το γεγονός ότι η βία αποτελεί εγγενές κομμάτι της ανθρώπινης φύσης, ελάχστοι είναι αυτοί που θα παραδεχτούν ότι η άσκηση ή η λήψη βίας (σωματικής και ψυχολογικής) τους διεγειρει σεξουαλικά. Πέραν τούτου, αν το σχήμα "Αντρας κυρίαρχος-γυναίκα υποτακτική" είναι -σχετικά έστω- συμβατό με κάποια κοινωνικά πρότυπα με τα οποία μεγάλωσε και η δική μας η γενιά, το σχήμα "γυναίκα κυρίαρχη-άντρας υποτακτικός" έστω και σε επίπεδο kinky play, δεν είναι αποδεκτό, διότι ανατρέπει προκαταλήψεις και στερεότυπα γενεών.

    Ως προς το ζήτημα των "υπερηλίκων, πιθανών άγνωστων, πιθανών βρώμικων" που αναζητούν αυτές τις υπηρεσίες, φοβούμαι ότι κλείνεσαι σε στερεότυπα που συνήθως απαντούν στο ερώτημα "ποίοι πάνε στα μπουρδέλα". Επικαλούμαι τα στατιστικά στοιχεία του forum, ως ενδεικτικό στοιχείο μιας γενικότερης κατάστασης για το BDSM στην Ελλάδα: Ο μέσος όρος ηλικίας των μελών αυτού του φόρουμ είναι τα 33.46 χρόνια, άρα δεν μπορούμε να μιλήσουμε για υπερήλικες. Πιστεύω δε, ότι αν κάναμε ένα γκάλοπ μεταξύ των μελών θα διαπιστώναμε ότι τόσο σε μορφωτικό όσο και σε κοινωνικό επίπεδο, τα περισσότερα μέλη βρίσκονται από τη μέση και επάνω του κοινωικόυ ιστού, τόσο σε επίπεδο μόρφωσης όσο και σε επίπεδο οικονομικής ευμάρειας.

    2. Η άποψη μου περί "ρεαλιστικού", στηρίζεται καθαρά στα στατιστικά στοιχεία που υπάρχουν σε αυτό το φόρουμ για τον προσανατολισμό των μελών του σε σχέση με το BDSM, και τα οποία έχω παραθέσει και σε προηγούμενο post. (https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/profilestats.php).
    Δεν θεωρώ ότι το "εφικτό σενάριο" συνιστά απαραίτητα και χαμηλό πήχη προσδοκιών. Δεν αρνούμαι βέβαια και την -πιθανή- ευκολία που έχει η επίσκεψη σε μια επαγγελματία, σε σχέση με τη διεκδίκηση κάποιων "θέλω" στην προσωπική μας ζωή (αν αυτό είναι εφικτό, διότι μπορεί να υπάρχουν χιλιάδες ανασταλτικοί παράγοντες στη διεκδίκηση αυτών των "θέλω"). Οφείλω όμως επίσης να παρατηρήσω ότι ακόμα και εσύ, που λόγω του προσανατολισμού σου, και βάση των διαθέσιμων στατιστικών στοιχείων , θα μπορούσες με ελάχιστη προσπάθεια και άνα πάσα στιγμή να ικανοποιήσεις την επιθυμία σου για κυριαρχία, κάποια στιγμή απευθύνθηκες σε έναν επαγγελματία, για την ικανοποίηση των "θέλω" σου. Αν λοιπόν, εσύ που μπορείς να έχεις ως δεδομένη την (πρόσκαιρη, έστω) εκπλήρωση της επιθυμίας σου, χρειάστηκε να την αποκτήσεις επι πληρωμή, τι ισχύει -κατά την άποψη σου- για τους πολύ περισσότερους άντρες υποτακτικούς, που καλούνται να διεκδικήσουν (και συχνά με πολύ ακριβότερο του χρηματικού τίμημα) την εκπλήρωση αυτής της επιθυμίας;
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    α) Δεν έκανα λόγο για μειωμένες ηθικές αντιστάσεις -τόνισα πως δεν μιλώ για ηθική- αλλά για αισθητική η οποία χωρά διαδικασίες, οι οποίες βάσει του αισθητικού κριτηρίου έτερων πιθανώς δεν είναι αποδεκτές. Το αυτό θα μπορούσε να ισχύει και για το επάγγελμα της μαίας.
    β) Το τί συνιστά ταπείνωση διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Για μία σερβιτόρα ίσως είναι ταπεινωτικό το να την πληρώνει κάποιος για να εκσπερματώσει στις γάμπες τις, και για μία πόρνη το να σερβίρει για μισό ευρώ. Καθείς με την προσωπικότητά του, για τούτο και εξήγησα πως δεν είναι το χρηματικό αντίτιμο αυτό που ορίζει το τί συνιστά ταπείνωση αλλά το πώς καθεμία εξ ημών αυτοπροσδιορίζεται.
    γ) Οι ίδιες διαδικασίες αξιολογούνται αλλιώς όταν αφορούν στον ερωτικό μας σύντροφο και αλλιώς όταν αφορούν σε έναν άγνωστο. Τον ερωτικό μας σύντροφο τον επιλέγουμε επειδή εκπληρώνει το αισθητικό μας κριτήριο και τις απαιτήσεις μας για τήρηση υγιεινής, έχουμε μία γενικευμένη εικόνα της υγείας του, και κυρίως εμφιλοχωρεί ερωτική έλξη η οποία μας δίνει κίνητρο να εκπλήρώσουμε τις επιθυμίες του. Φρονώ πως ο συλλογισμός που παραθέτεις στις τελευταίες γραμμές δεν είναι δόκιμος.

    Συμφωνώ απολύτως. Οι υποτακτικοί άνδρες έχουν μεγαλύτερο δρόμο να διανύσουν.

    Η αναφορά σε τέτοιους ενδεχόμενους πελάτες εξυπηρετούσε την επιχειρηματολογία μου, διότι σκοπός μου ήταν να καταδείξω το δύσκολο του επαγγέλματος, που συνιστά και το λόγο για τον οποίο, δεν μπορούν όλες οι γυναίκες να ακολουθήσουν το επάγγελμα της πόρνης.

    Η επίσκεψή μου σε επαγγελματία ουδέποτε διατάθηκα ότι εκπλήρωσε επιθυμία μου για κυριαρχία (αυτή ικανοποιείται μόνο μέσα από D/s σχέσεις). Έχω με σαφήνεια πολλάκις αναφέρει ότι αφορούσε αποκλειστικά σε s/m. Δεν είχα την αφέλεια να σκεφτώ πως αγόρασα την υποταγή κάποιου για δύο ώρες. Ομοίως ισχυρίζομαι πως οι υποτακτικοί πελάτες οφείλουν να θεωρούν νηφάλια τις επισκέψεις τους σε επαγγελματίες αντιλαμβανόμενοι πως δεν αγοράζουν κυριαρχία με την ώρα, αλλά συγκεκριμένες υπηρεσίες.

    Τέλος, για τα περί συνάφειας ύψους του πήχη και βαθμού ευκολίας επίτευξης ενός πλάνου θα έχει νόημα να μιλήσουμε αφότου αποσαφηνίσουμε ποιο είναι το ιδανικό ζητούμενο καθενός. Για τον υποτακτικό που θέλει να βιώσει την υποταγή εντός μίας ερωτικής σχέσης - και στον οποίο αναφέρομαι εγώ -, η επίσκεψη σε επαγγελματία δεν συνιστά θρίαμβο αλλά έκπτωση.
     
  8. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Αγαπητή Syrah,
    ομολογώ ότι η συζήτηση μαζί σου αποτελεί μια άκρως δημιουργική και ουσιώδη διαδικασία. Επέτρεψε μου την τοποθέτηση επί των λεγομένων σου:

    Αποδέχομαι απόλυτα τις παρατηρήσεις σου επί των (α) και (β). Ως προς το (γ) όμως οφείλω να παρατηρήσω ότι δεν θεωρώ ότι οι ενστάσεις οι οποίες θα προβληθούν από τον ερωτικό μας σύντροφο (ειδικα αν δεν έχει κάποια ιδιαίτερη σχέση με την εν λόγω σεξουαλική έκφραση), σχετίζονται μόνο με ζητήματα αισθητικής. Περισσότερο από ζήτημα αισθητικής, θεωρώ ότι οι ενστάσεις που διατυπώνονται σχετίζονται -κατ' εμέ- με κοινωνικά πρότυπα, ενοχές, ανασφάλειες ή σκέψεις περί του αποδεκτού ή μη αποδεκτού του όλου ζητήματος που κάθε κοινωνία (δεν αναφέρομαι μόνο στην Ελληνική) περνάει συνηδειτά ή ασυνείδητα στους πολίτες της, και οι οποίες ακόμα και σήμερα είναι υπαρκτές. Είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις καλά πως ακόμα και σε κοινωνίες με μεγαλύτερο βαθμό ανοχής στην σεξουαλική ιδιαιτερότητα από την Ελληνική, ο χώρος μας παρουσιάζεται στην "κοινή γνώμη", δια μέσου της popular culture που τροφοδοτείται από τα ΜΜΕ, σαν ένα ατελείωτο freak show, τα δε μέλη της ως άτομα ψυχικά διαταραγμένα ή έστω κοινωνικά απροσάρμοστα. Επέτρεψε λοιπόν να έχω τις ενστάσεις μου, ως προς το κατά πόσον η ερωτική έλξη και επιθυμία είναι δυνατόν να υπερβεί όλα αυτά τα εμπόδια που προανέφερα. Ώς συνήγορο των σκέψεων μου, επέτρεψε μου να χρησιμοποιήσω την ακόλουθη τοποθέτηση σου:


    Ζητώ κατ' αρχήν συγγνώμη για την τοποθέτηση μου "περι κυριαρχίας", και σε διαβεβαιώ ότι επρόκειτο περί λάθους και όχι περί εγκλήματος έστω και εξ αμελείας (και ναι, ξέρω τι έχει πει ο Ταλλευράνδος επ' αυτου  ). Επέτρεψε μου όμως μία τοποθέτηση:
    Αντιμετωπίζω το BDSM πρωτίστως ως σεξουαλική πρακτική, που σκοπό έχει τη σεξουαλική διέγερση των συμμετεχόντων, σε όποια μορφή και αν αυτή ασκείται (από το απλό kinky play, μέχρι τη σχέση D/s και το 24/7). Αυτό αποτελεί καθαρά προσωπική θεώρηση μου για τον χώρο, και κάθε ένσταση δεκτή. Σκέφτομαι λοιπόν το εξής και θα ήθελα τη γνώμη σου: Κάποια στιγμή, και για λόγους που εσύ γνωρίζεις, επέλεξες να αγοράσεις κάποιες υπηρεσίες με τις οποίες θα εκτόνωνες τις σαδιστικές σου επιθυμίες της δεδομένης στιγμής. Και πολύ καλά έκανες. Δεν παύω όμως να αναρωτιέμαι: Αν εσύ, που δεδομένης της υπερ-προσφοράς που συναντάται στο φόρουμ από άντρες μαζοχιστικής προδιάθεσης (γεγονός που σημαίνει ότι θα μπορούσες εύκολα, άκοπα και χωρίς χρηματική επιβάρυνση να εκτονώσεις αυτές σου τις επιθυμίες), αγόρασες αυτές τις υπηρεσίες, πόσο εύκολο κρίνεις ότι είναι για τους άντρες να ικανοποιήσουν τις μαζοχιστικές τους επιθυμίες, χωρίς να χρειαστεί να καταφύγουν στην επι πληρωμή ικανοποίηση των στόχων τους; Υποψιάζομαι βέβαια εδώ ότι ανοίγουμε μια μεγάλη συζήτηση για τις διαφορές μαζοχιστών και υποτακτικών.....

    Με τις βαθύτατες ευχαριστίες μου για το επίπεδο της συζήτησης μας.
     
    Last edited: 2 Απριλίου 2008
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Η αισθητική μετασχηματίζεται σε ηθική, σύμφωνοι, μα προτιμώ πίσω από την τελευταία να διακρίνω την πρώτη για να έχω πάντα κατά νου πως η ηθική δεν αφορά σε ορθό ή λανθασμένο αλλά σε όμορφο ή άσχημο.

    Πέρα από το ότι τη BDSMική κουλτούρα (πλαστικές μπότες, φτηνά μαστίγια, τατουάζ με το έμβλημα του BDSM και συχνές επισκέψεις μεσόκοπων με pvc στολές σε φτηνά γκοτθάδικα) τη βδελύσσομαι για λόγους που αφορούν στην αισθητική μου, τη θεωρώ και παντελώς άχρηστη δεδομένης της ορθότητας του αποφθέγματος που χρησιμοποιείς αντί υπογραφής. Οι BDSM σκηνές και η βιομηχανία που αναπτύσσεται γύρω της δεν μπορούν να βοηθήσουν τους into BDSM σε θέματα που αφορούν στη συντροφικότητα παρά μόνο να τους διαπομπεύσουν προβάλλοντάς τους ως clowns. Έχεις απόλυτο δίκιο κάνοντας λόγο για freak show. Το Τρικούπειο "τις πταίει" όμως παραμένει αναπάντητο και η λύση στα προβλήματα των υποτακτικών για ό,τι αφορά σε θέματα συντροφικότητας παραπέμπεται στις ελληνικές καλένδες. Ας διεκδικήσουν όλοι οι αποκλίνουσας σεξουαλικής συμπεριφοράς άνθρωποι μία αξιοπρεπή ερωτική ζωή, καθείς ξεχωριστά, όπως και οι υπόλοιποι άνθρωποι. Επικοινωνόντας με τους άμεσα ενδιαφερόμενους (ερωτικούς συντρόφους τους). Ούτε για τις κυριαρχικές γυναίκες είναι η αναζήτηση υποτακτικού ένας δρόμος στρωμένος με ρόδα.

    Δεν βρίσκομαι απαραίτητα σε ευνοϊκότερη θέση από έναν υποτακτικό. Θα βρισκόμουν, αν τα μόνα κριτήρια αναζήτησης ενός ερωτικού συντρόφου ήταν "άνδρας" AND "υποτακτικός" και αν τα αντίστοιχα κριτήρια ενός υποτακτικού είναι "γυναίκα" AND "κυριαρχική". Δεν συμβαίνει όμως αυτό. Ασφαλώς ο πολύ μικρός λόγος των κυριαρχικών γυναικών επί των υποτακτικών ανδρών με εξυπηρετεί σύμφωνα με το συλλογισμό σου (διότι μαρτυρά πως είναι μικρά τα target groups των ανθρώπων που αποτελούν το target group μου) μα πέρα από αυτό θα πρέπει μεταξύ εμού και του υποψήφιου συντρόφου μου να υπάρχει συμβατότητα σε σωρεία τομέων, και ετούτη δεν εξασφαλίζεται από τον συμβατό ερωτικό προσανατολισμό.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν κάποια που λέει ότι είναι "Pro Domme" αισθάνεται πόρνη….τότε θα είναι. Σίγουρα όμως θα προσφέρει και άλλου είδους "υπηρεσίες" και δεν θα αρνηθώ ότι υπάρχει ανάμεσα Μ/μας και αυτό το σκάρτο είδος. Το σίγουρο είναι όμως ότι δεν ευδοκιμούν για πολύ, διότι οι υποτακτικοί που τις επισκέπτονται το αντιλαμβάνονται και πολύ σύντομα μάλιστα και ξενερώνουν.

    Θα πω μόνο ότι μερικοί από τους υποτακτικούς Μου, προτιμούν να είναι οι ίδιοι "πόρνες" εκτελώντας τα κέφια και τις επιθυμίες Μου. Θα ήταν αδιανόητο γι αυτούς, (αλλά και για τους άλλους), να αισθάνονται ότι υποτάσσονται σε μια πόρνη και όχι σε μια Κυρία.

    Προσωπικά αισθάνομαι Κυρία και λατρεμένη Θεά των υποτακτικών που με επισκέπτονται. Αυτό δεν αλλάζει και ούτε ιδρώνει και το αυτί Μου με όσα κακοπροαίρετα διαβάζω κατά καιρούς και το σιγουρότερο είναι ότι δεν χάνω την δόξα Μου και την αγάπη που εισπράττω από πολλούς.

    Αν αυτά τα αρνητικά που γράφονται, βολεύουν και εξυπηρετούν Κ/κάποιους-ες, καλά κάνουν και τα γράφουν προς όφελος τους.
    Δεν μπορούν να κλέψουν με φτηνούς τρόπους, τίποτε από την δόξα μου (και δεν υπερβάλω καθόλου) όσο και αν το προσπαθούν.

    Δεν μπορώ να κάνω κάτι για να σας πείσω, αλλά και δεν σεκλετίζομαι.
    Προφανώς να χρειάζεστε κάποιου άλλου είδους βοήθεια, που αδυνατώ να σας την δώσω, λόγο του ότι δεν είμαι ειδική σ΄αυτό.
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Έυα, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί θεωρείς ότι μια Πόρνη αποκλείεται να είναι Κυρία. Έχω γνωρίσει ουκ ολίγες Πόρνες (επαγγελματίες) ή και Τσούλες (κατά περίσταση επαγγελματίες) που ενσάρκωναν το αυθεντικό Ιδεώδες της Κυρίας - όπως φιλοτεχνήθηκε από τις μυθολογικές αναπαραστάσεις των Νέων Χρόνων.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Από εσένα - την μετενσάρκωση του Dolmance - δεν θα μπορούσα να διαβάσω κάτι το διαφορετικό.
    Ακόμα και η πορνεία είναι τέχνη, μη αμφισβητούμενη. Ποτέ δεν αμφέβαλα Dolmance, ότι οι περισσότερες Πόρνες είναι Κυρίες και οι περισσότερες κυρίες, είναι πόρνες. Τι να το κάνεις το ένα, χωρίς το άλλο? Τι νόημα και περιεχόμενο θα έχει, αν δεν συμβαίνει αυτός ο συνδυασμός?
    Πλήξη και πάλι πλήξη!!

    Το θέμα εδώ αγαπημένε μου Dolmance ξεκινά να γίνεται ανάθεμα, όταν κάποιοι/ες αναφέρονται σ΄αυτές χρησιμοποιώντας τον όρο υποτιμητικά και προσβλητικά.
    Όπως είπα όμως, δεν ιδρώνει το αυτί Μου.

    Είμαι αρκετά κυνική όταν χρειάζεται, αλλά και σαδίστρια τόσο, που ενδόμυχα χαίρομαι βλέποντας την αγωνιώδη προσπάθεια κάποιων, να αποδείξουν την ηθική τους υπόσταση, όσο Εγώ σαν Κυρία- Πόρνη αλλά και σαν Πόρνη-Κυρία (πάρε το τιμόνι όπως θέλεις) περνάω υπέροχα καλά, έχοντας βρει τις ισορροπίες Μου, αλλά και αποδεχόμενη τον εαυτό Μου.
    Ας ταλαιπωρούνται λοιπόν και ας αυτομαστιγώνονται, μέσα στην απραγία, αλλά και στην υποκρισία που τους δέρνει.

    Είμαι η πιο λατρεμένη Dominatrix στην Ελλάδα….Ελέγχω, υποτάσσω, και χρησιμοποιώ αρσενικά….Είμαι καλά, περνάω μια χαρά και με λένε Κυρία Εύα!!

    Κάτι άλλο?