Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 λόγοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 2 Φεβρουαρίου 2008.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πρώτη φορά ακούω το stream of consciousness να αποκαλείται "αδούλευτο" σχήμα έκφρασης. Διασκεδαστικό.

    Μικρή, αθώα κορασίδα.  Τα πλάγια βήματα του κάβουρα σου λένε τίποτα;

    Δεν συμφωνώ. Ούτε με τον ορισμό της ενηλικίωσης που παραθέτεις, ούτε με την εκτίμησή σου περί δυσκολίας της (πάντα εν συγκρίσει).

    Καθόλου δεν συμφωνώ. Μήπως θα ήθελες να διευκρινίσεις πώς θα μπορέσει ο άλλος να μου πει ποια είμαι και πώς θα του πω εγώ ποιος είναι; Το πολύ πολύ που μπορούμε να καταφέρουμε είναι να κοιτάξουμε προσεκτικά ο ένας τον άλλον και να πούμε "σε βλέπω καθίκι".

    O καθείς με το Γολγοθά του. Και ο καθείς με τα όπλα του.

    Άλλο το να φανεί και άλλο το να ταυτιστεί με τη συνειδητότητα. Εκεί σε θέλω.

    Και ποιος σου είπε ότι είναι έργο τέχνης; Τστστς...Ενηλικίωση είπαμε.
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    είναι ο Κύριός μου, και Του ανήκουν τα πάντα, ακόμα και η σεξουαλικότητά μου, και διαχειρίζεται τα πάντα όπως ο ίδιος επιθυμεί.Ο οργασμός μου δεν ανήκει πλέον σε εμένα αλλά σε Αυτόν.
    Οπότε κάθε φορά που νιώθω την ανάγκη να χύσω, πρέπει να το γνωρίζει και αναλόγως να μου το επιτρέπει ή οχι.αυτό σε περίπτωση που δεν μου έχει απαγορέψει να έρχομαι σε οργασμό.

    αν μου το έχει απαγορέψει όμως (είτε τιμωρώντας με για κάτι, είτε απλά για να παίξει) δεν νοείται να ζητήσω άδεια να χύσω.θα είναι σαν να ζητώ να σταματήσει η τιμωρία/το βασανιστήριο εκεί.
    θα σημαίνει οτι δεν άντεξα,και αυτό θα Τον απογοητεύσει.
    και η απογοήτευσή Του είναι η χειρότερη τιμωρία για εμένα.
     
  3. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Θα σταθώ σε μικρό ποσοστό στο 'αποδέχομαι" και σε μεγαλύτερο στο "επιθυμώ". Οι λόγοι προφανείς.

    Γιατί ο έλεγχος του κορμιού μου δεν ανήκει πλέον σε μένα, έχω δώσει τα κλειδιά του με πλήρη συνείδηση σε Εκείνον.
    Γιατί η ηδονή μου προέρχεται από Εκείνον, έχει κατάληξη σε Εκείνον.
    Γιατί επιθυμώ να ταπεινώνομαι μπροστά Του και να παρακαλάω.
    Γιατί χωρίς την άδεια Του και την αποδοχή Του δεν θα μπορούσα να το κάνω. Θα με έλουζαν οι ενοχές.
    Γιατί μ' αυτόν τον τρόπο εκφράζομαι ανοιχτά κι αφουγκράζομαι την υποταγή μου.