Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 τύποι Αφεντάδων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 3 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    The Top 10 Most Commonly Found Doms online:

    1. The 'I Am Dom Hear Me Roar' Dom: All shiny new leather wear, with a belt full of toys (just bought at Jack's Whip-O-Rama). Of course he knows what to do! He read SM101...and even watched Exit To Eden three whole times!

    2. The 'I Just Wanna Get Laid' Dom: Roams the halls of AOL sending IMs to the ladies in the Chateaux telling them "On your knees! I am a Dom and U R my slave!". When he gets irate IMs back from the Domme he just sent to by mistake (what, read a profile? you must be kidding, right?), he quickly changes his tune to "R U a FDom? I am your slave! May I lick your boots?".

    3. The 'Dungeon Slut' Dom: Has a new 'lady love' each day (sometimes 2 or 3 a day). He swears each time that this one is his 'eternal true love'....at least for the next two hours.

    4. The 'Psycho-Stalker' Dom: Wants to know exactly what you do...every minute of the day and night. Insists on BCCs of all sent mail, and Forwards of all read mail, wants access to your account to check up on you. Do you get the feeling that someone is watching you? With this one, you're probably right.

    5. The 'I Just Wanna Be Your Friend' Dom: Offers to guide you and protect you....you innocent sweet thing you. Oh, those other 10 subs? Just friends. Really.

    6. The 'Of Course I'm Dom...Uh Oh My Wife Is Home Gotta Run' Dom: Warning signs: Picks 'no response' on marital status in profile. "No honey you can't call me at home...call my voice mail instead". Often disappears in the middle of a hot n heavy cyber session...uses an excuse like 'my power went out' when asked about it. "Of course I'm not married!"

    7. The 'I'm Not That Type Of Dom' Dom: Squeaky-clean image. The type of Dom that everyone knows is a good guy. He would never do something less than up-front and honorable.
    Uh-huh.

    8. The 'Tom Cruise' Dom: He's young, rich, handsome and perfect....until you meet him in person. Then you find out that the 'Tom Cruise look-alike' you've been subbing to is 5'4", 400 lbs, bald, 48 years old, and living with his elderly mother. (Oh yeah... and he works as a clerk at 7-11...not as a CEO
    of a 'major corp').

    9. The 'Alex I'd Like to Buy a Clue For $200' Dom: Ok, now you've got a sub....now what?

    10. The 'I Don't Have A Sub Bone In My Body' Dom: Really a bottom at heart, just refuses to admit it...even to himself.

    {πηγή: *** - BDSM humor, μεταφέρεται αυτούσιο}
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Φοβερό!!!  
     
  3. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: 10 τύποι Αφεντάδων

    Θα μπορούσες να βάλεις την ερώτηση ποιόν έχετε συναντήσει απο αυτούς τους τύπους και να γίνει ψηφοφορία..  
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: 10 τύποι Αφεντάδων

    Άστο καλύτερα. Θα έχουμε δράματα εδώ μέσα...
     
  5. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: 10 τύποι Αφεντάδων

    Έχοντας μακρά εμπειρία και στο ένα είδος {bdsm} και στο άλλο {διαδίκτυο} το πιθανότερο είναι να τους έχει συναντήσει κανείς όλους.

    Αν μάλιστα έχει μάθει να μην ασχολείται μαζί τους περισσότερο απ' όσο αξίζουν, ακόμα καλύτερα!  
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: 10 τύποι Αφεντάδων

    χαχαχαχαχαχαχα
     
  7. lina

    lina Regular Member

    Αν το βάζατε και στα ελληνικά, να το διαβάζαμε κι οι υπόλοιποι?
     
  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: 10 τύποι Αφεντάδων

    Απολογούμαι που δεν είχα χρόνο να κάνω τη μετάφραση, αλλά δεν είμαι σίγουρη πως θα είχε και νόημα: μερικά "αστεία" χάνουν το νόημά τους στη μεταφορά.

    in edit: Aπόπειρα ελεύθερης μετάφρασης

    Οι 10 πλέον κοινοί τύποι Doms που βρίσκεις στο διαδίκτυο:

    1) Ο "είμαι Αφέντης, και βρυχάμαι!": με γυαλιστερά φρεσκο-αγορασμένα δερμάτινα, με μια ζώνη γεμάτη "παιχνίδια" που μόλις αγόρασε στο "Praktiker-για-ανώμαλους". Φυσικά και ξέρει τι πρέπει να κάνει! Διάβασε το "SM 101" {στμφ. "τα στοιχειώδη του σαδομαζοχισμού"} ... και μάλιστα παρακολούθησε την "έξοδο στην Εδέμ" {στμφ. της Anne Rice, 1985} κοτζάμ τρεις φορές!

    2) O "απλά ψάχνω να γαμήσω" Αφέντης: τριγυρίζει τα στέκια της AOL {στμφ. του μεγαλύτερου isp στις ΗΠΑ, σαν να λέμε ΟΤΕΝΕΤ} στέλνοντας μυνήματα στις κυρίες του "Πύργου" με τα οποία τις προστάζει "Γονάτισε! Είμαι Αφέντης και είσαι η σκλάβα μου!". Όταν λάβει οργισμένες απαντήσεις από τις Αφέντρες που ενόχλησε κατά λάθος (τι, να διαβάζει τα προφίλ? πλάκα κάνεις, εε??), αμέσως αλλάζει χαβά και απαντά "Είσαι Αφέντρα? Είμαι σκλάβος σου! Μου επιτρέπεις να σου γλείψω τις μπότες;;"

    3) Ο Αφέντης με τις "πουτανίτσες στο μπουντρούμι" του: κάθε μέρα έχει καινούρια "αγαπημένη κυρά" (μερικές φορές 2 ή 3 την ίδια μέρα). Ορκίζεται κάθε φορά πως αυτή είναι η "παντοτινή αληθινή του αγάπη" ... τουλάχιστον για το επόμενο τρίωρο.

    4) Ο "ψυχάκιας-ενοχλητικός" Αφέντης: απαιτεί να ξέρει ακριβώς τι κάνεις, κάθε λεπτό της μέρας και της νύχτας. Επιμένει να του κοινοποιείς όλα τα emails που λαβαίνεις ή στέλνεις, και ζητά πρόσβαση στο λογαριασμό σου για να σε ελέγχει. Αισθάνεσαι πως κάποιος σε παρακολουθεί; Με τούτον, μάλλον έχεις δίκιο!

    5) Ο "απλά θέλω να γίνω φίλος σου" Αφέντης: προσφέρεται να σε καθοδηγήσει και να σε προστατεύει ... μικρό, αθώο πλασματάκι. Α, οι άλλες 10 subs? Mόνο φίλοι είναι. Αλήθεια!

    6) Ο "φυσικά και είμαι Αφέντης! ... Ωχ, μου την έπεσε η σύζυγος, την κάνω!" Αφέντης. Σημεία αναγνώρισης: επιλέγει "δεν απαντώ" στην ερώτηση "οικογενειακή κατάσταση" του προφίλ του. "Όχι, γλυκειά μου, δεν μπορείς να μου τηλεφωνήσεις στο σπίτι. Μίλα στον τηλεφωνητή του κλειστού καρτοκινητού!". Συχνά εξαφανίζεται στη μέση μιας καυτής διαδικτυακής φάσης ... κι όταν ρωτήσεις το λόγο, δικαιολογείται ότι έμεινε από μπαταρία. "Φυσικά και δεν είμαι παντρεμένος!"

    7) Ο "εγώ δεν είμαι ΤΕΤΟΙΟ είδος Αφέντη!": εικόνα λαμπίκο. Το είδος του Αφέντη που όλοι ξέρουν ότι είναι καλό παιδί. Δε θα έκανε ποτέ κάτι ανέντιμο και υπόγειο. Αμέ!

    8) Ο Αφέντης "Τομ Κρουζ": είναι νέος, πλούσιος, όμορφος, τέλειος ... μέχρι να τον γνωρίσεις. Τότε ανακαλύπτεις ότι ο σωσίας του Τομ Κρουζ στον οποίο είχες υποταχθεί, είναι ένας κοντούλης, χοντρούλης, καραφλούλης 48χρονος, που ζει με την ηλικιωμένη μητέρα του. Και βεβαίως, εργάζεται ως υπάλληλος σε μπακάλικο ... όχι ως Διευθύνων Σύμβουλος μεγάλης Ανωνύμου Εταιρίας!

    9) Ο "ζητάω τη βοήθεια του κοινού" Αφέντης: ΟΚ, έχει υποτακτική. Τώρα, τι κάνουμε, ρε παιδιά;

    10) Ο "δεν έχω ούτε ένα υποτακτικό κύτταρο πάνω μου" Αφέντης: στην πραγματικότητα είναι bottom, αλλά αρνείται να το παραδεχθεί ... ακόμα και στον εαυτό του.
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2010
  9. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: 10 τύποι Αφεντάδων

    LOL:lol2:
     
  10. lina

    lina Regular Member

    Α-ψο-γό...

    Ευχαριστώ πολύ για την μεταφραση...
    πέρα απο το γέλιο όλα ειναι μεσα στην πραγματικότητα και απ ό,τι καταλαβα και παγκοσμίως...
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: 10 τύποι Αφεντάδων

    Ευχαριστώ λίνα. Δεν είναι πλήρες ... θα συμπληρώσω μερικά είδη:

    11) Ο "δεν χρειάζεσαι safeword μαζί μου" Αφέντης. Χαρακτηριστική ατάκα: "Πρέπει να με εμπιστεύεσαι τυφλά!" Αλήθεια σου λέει, δεν έχει ποτέ στη ζωή του κάνει ζημιά σε καμία. Άλλωστε, καμία δεν ήταν τόσο χαζή για να κάτσει.

    12) Ο "εγώ θα σε εκπαιδεύσω μόνο και μετά θα βρεις κανονικό Dom" Αφέντης. Ψάχνει για εφήμερες ιστορίες τις οποίες βαφτίζει "εκπαιδευτικές συνεδρίες". Κι όταν βαρεθεί, αποφαίνεται πως η υποτακτική αποφοίτησε μετ' επαίνων, ή ότι είναι ανεπίδεκτη μαθήσεως.

    13) O "είμαι απίθανος τύπος και όλες με ποθούν" Αφέντης: έχει υφάκι χιλίων καρδιναλίων και πλάθει ιστορίες σαν τους ψαράδες και τους κυνηγούς. Όταν φάει καμία χυλόπιτα, στραβώνει αγρίως. Άλλωστε, "Αυτή ήταν μεγάλη καριόλα!" μιας και δε μάσησε.

    14) Ο "μικρός στο μάτι, μεγάλος στο κρεβάτι" Αφέντης. Μπορεί να του ρίχνεις 15-20 χρόνια, αλλά *ξέρει* εκείνος! Θα βάλεις το butt plug χωρίς λιπαντικό, επειδή έτσι είπε, και θα ανοίξεις την κάμερα για να το βλέπει από το σπίτι. Αν έχει δοκιμάσει ποτέ του πραγματική συνεδρία; ... Φυσικά, για ποιον τον πέρασες; Κάποτε είχε ρίξει τρία κωλοσκάμπιλα σε μια γκόμενα, στο γυμνάσιο πρέπει να ήταν.

    15) Ο "ποια ισότητα; Αυτά να τα ξεχάσεις!" Αφέντης. Δεν είναι φαλλοκράτης, ούτε σωβινιστής. Απλά ο κόσμος είναι φτιαγμένος έτσι. Οι Αφέντρες είναι κατά βάθος υποτακτικές που δεν έτυχε να τον γνωρίσουν αλλιώς "θα τις είχε συμμορφώσει εκείνος". Και όχι, δεν του υποτάσσεσαι από επιλογή: απλά δεν μπορείς να αντισταθείς στην ανωτερότητα του ανδρικού φύλου. Τέτοιες παπάρες λέει και στη δουλειά, και τον παίρνουν όλοι στο ψιλό.


    {Παρακαλείσθε όπως απευθύνετε τα παράπονά σας στον Arioch, όστις επέμενε δια την ανάρτησιν ταύτην!}

    ---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    lina, να μην το ξεχάσω: σε ικετεύω, αν θέλεις και μπορείς να προσθέσεις το νούμερο 16: τον "βανιλλοπέφτουλα" ...

    Το είδα το πρωί και έπεσα από την καρέκλα από το γέλιο!