Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 Kανόνες για submissives

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος miranda, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Η ειρωνεία και η καυστικότητα δεν συνιστούν έλλειψη ήθους. Η πικάντικη αν θέλετε φρασεολογία που δεν αποσκοπεί σε προσωπική επίθεση σε πρώτο πρόσωπο δεν συνιστά έλλειψη ήθους. Το να πει κανείς το μουνί μουνί και το κλαψομούνιασμα κλαψομούνιασμα δεν συνιστά έλλειψη ηθους. Και ούτε μπορείτε να κρίνετε αρνητικά το ήθος ενός ανθρώπου με μόνο κριτήριο την ελευθερία της έκφρασής του λέγοντας τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη.
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    δεν είναι κακό που ο καθωσπρεπισμός σας ενοχλείται από την φρασεολογία.
    δεν είναι κακό που ο καθωσπρεπισμός μου ενοχλείται από την ανοησία.
    είναι μόνον κριτήρια κατάταξης.
    αυτό συζητάμε, τι προσδιορίζει τι.
     
  3. Grim_Fandango

    Grim_Fandango Symbiosis with Voltaire

    Όλα μόνος μου πρέπει να τα κάνω πάλι.
     
    Last edited: 13 Σεπτεμβρίου 2021
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Όχι, μη..!
    Ξεκουράσου...
     
  5. RAIN

    RAIN nefelibata

    Στον λίγο καιρό που παρακολουθώ τις συζητήσεις εδώ μέσα , έχω διαβάσει live αλλά και σε παλαιότερα νήματα διαφωνίες σε ουσιώδη θέματα του βδσμ, όπως πχ αν υφισταται συναίνεση, αν η υποταγή είναι προϊόν κατίσχυσης ή κάλυψη προσωπικών αναγκών, αν ο μάστερ που τον παίρνει είναι μάστερ...κλπ. Τίποτα τελικά δεν είναι ξεκάθαρα ορισμένο και σίγουρα είναι συνάρτηση συνδυασμού πραγμάτων. Εμπειρίας, αντίληψης και θεωρητικής ενασχόλησης.
    Οπότε δεν καταλαβαίνω ποιός ακριβώς είναι ο ιδιωτικός ορισμός που διατυπώθηκε και ενοχλεί και με ποιο τρόπο επιβλήθηκε στην συζήτηση.

    Όταν τα σύκα είναι αμφιλεγόμενα και η σκάφη απροσδιόριστη στην προσωπική αντίληψη του καθενός, η καυστικοτητα και η ειρωνία ελλείψει επιχειρημάτων εύκολα μπορεί να παρεξηγηθεί για ξερολιαση και υπεροψία.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Όπως και ο @Grim Fandago έχετε μπερδέψει τις έννοιες των λέξεων "συννενόηση" και "συμφωνία" .
     
  7. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

  8. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Εχεις σκεφτει οτι μπορει αυτο να το ζεις εσυ αλλα να μην το χεις παρει χαμπαρι?
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ο καθένας βλέπει μέχρι εκεί που μπορεί. Και επειδή ο χρόνος μας στη ζωή είναι περιορισμένος έχω μια αρχή στη ζωή μου για τους παρεξηγημένους αυτού του κόσμου. Η άποψή τους μ'ενδιαφέρει τόσο όσο η όποια συσχέτισή μου μαζί τους. Δλδ συνήθως καθόλου.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά!
    Και με εσένα διασκεδάζω συχνά να είσαι καλά.
     
  11. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Ενώ αν συνιστούσε θα εγείρετω ψόγος;;;
    Να συμφωνήσουμε μήπως ότι το βδσμιο εκτός όλων των άλλων οφείλει να είναι και ηθικό;
    Κάτι σε "τάξης και ηθική"! που διακήρυττε και ο μέγας Αυλωνίτης.
    Όμορφο βδσμιο, ηθικό, αγγελικά πλασμένο..!
     
  12. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω