Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

2 D και ενας s;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος LookingForPig, στις 29 Νοεμβρίου 2009.

  1. LookingForPig

    LookingForPig New Member

    Πιστευετε στην συνυπαρξη 2 Dom/Dommes με εναν/μια sub (οπως και Master/Mistresses με εναν/μια slave)?
    Ειναι κατι που μου εχει προταθει αρκετες φορες στο παρελθον αλλα ποτε δεν δοκιμασα γιατι πιστευω οτι θα χαλαει η ολη ατμοσφαιρα λογω του ανταγωνισμου μεταξυ των Dom/Dommes (ή Master/Mistresses)

    Εσεις τι γνωμη εχετε? 
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Ότι θα είναι τόσο αποτελεσματική, όσο μια εταιρία με έναν υπάλληλο και δύο αφεντικά.
     
  3. Απάντηση: 2 D και ενας s;

    Πιστεύω ότι αν οι Κυριαρχικοί/ες δεν δουν το συγκέριμένο υποτακτικό/η ως μήλον της Ερίδος αλλά απλά και ενσυνείδητα, θέλουν και τρείς να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό, με γνόμονα το καλό αποτέλσμα επαναλαμβάνω και για τους τρεις, τότε η συνύπαρξη μπορεί να φέρει έν ακρως ιακνοποιητικό αποτέλεσμα για όλους. Άλλωστε τέτοιες περιπτώσεις προκύπτουν συνήθως μέσα από ένα ζευγάρι (συνήθως Dom ή Domme / sub), όπου προστίθεται και ένας τρίτος, οπότε υπάρχει πολύ καλή γνώση τουλάχιστον των δύο μεταξύ τους. Απλά ο σεβασμόςκαι η προτεραιότητα στην αμεσότερη σχέση είναι μια σημαντική προϋπόθεση. Μιλώ εκ πείρας και από τους δύο ρόλους (με επιτυχία, για καλή μου τύχη).
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: 2 D και ενας s;

    Πρέπει να έχεις δίκιο , πιστευω είναι σαν να προσπαθείς ένα μεσημέρι που πεινάς πολύ , να φας ένα φουντούκι παρτουζα με κάποιον άλλον
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: 2 D και ενας s;

    Όταν λες συνύπαρξη τι εννοείς;Σε sessions απλά ή με μορφή D/s σχέσης;Αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό κάτι τέτοιο...