Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

2 Eρωτήσεις για τις Κυρίες της κοινότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος peterpan, στις 11 Οκτωβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν ενδιαφέρεσαι έχω και άλλους un-pai-xta-ble χαρακτηρισμούς LilithOnTop....
    Αλλά σκέπτομαι να στους ψιθυρίσω στο αυτί....
    Δεν είναι κοινότυποι...έχουν και αιτία!!
    Χεχεχε

    Kisses
     
  2. MaleFootSlut

    MaleFootSlut Guest

    Διαρκίνω μια εντονη φεμινιστική φλόγα με μεγάλες ενδείξεις μίσους και γενίκευσης
    ολου του αντρικού πληθυσμού.

    Και τι θες να πεις με αυτά που γραφεις σαν να ειναι βγαλμένα απο προσωπικές
    εμπειρίες και πικρίες, πως εγινες τελικά κυριαχρική και τους έστειλες ολους πακέτο
    στις μάνες τους ?
     
  3. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Αγαπητή LilithOnTop

    Χωρίς να μπορώ να καταλάβω ακριβώς τον λόγο της επίθεσης σου, την οποία την θεωρώ άτοπη, άκαιρη και εντελώς απαράδεχτη ως προς τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιείς, θα σου απαντήσω ως εξής:

    Καταρχάς, δεν κατηγόρησα τις γυναίκες Κυρίαρχους για αδιαφορία. Μια διαπίστωση έκανα, την οποία έκαναν και άλλοι. Πως οι γυναίκες Κυρίαρχοι, δεν έχουν μεγάλη παρουσία μέσα στο forum αυτό τον καιρό...

    Είναι αλήθεια κάτι δύσκολο να το δει κάποιος αυτό; Δεν θα πρέπει να το σχολιάσω, γιατί ακριβώς; Εσένα, μια διαπίστωση της πραγματικότητας, σε θίγει με ποίον ακριβώς τρόπο, για εξήγησε μας να καταλάβουμε; Μήπως πρέπει να φορέσουμε παρωπίδες και να λέμε πως όλα είναι καλά; Δεν υπάρχει μια μεγάλη ανισορροπία στην κοινότητα αυτή, αυτό τον καιρό; Που είναι το ψευδές σε αυτά που είπα, ακριβώς;

    Το ίδιο έχουν διαπιστώσει και αρκετά μέλη αυτό τον καιρό, ακόμα και σε αυτό το ίδιο το thread. Γιατί αντέδρασες μόνο σε μένα, και ειδικά με αυτό τον έντονο και απαράδεκτο τρόπο είναι κάτι το οποίο μου προκαλεί πολύ μεγάλη απορία...

    Αν υποθέσουμε πως το πρόβλημα σου είναι αντίθετα πως θεωρώ (υποτίθεται) πως μόνο η SM_Art_Lady, και μόνο αυτή, γράφει σαν γυναίκα Κυρίαρχος εδώ μέσα, η απάντηση που δίνω είναι σαφώς αρνητική. Υπάρχουν αρκετές Κυρίαρχοι που έχουν μια πολλή καλή παρουσία μέσα στην κοινότητα και προσφέρουν πολλά και γράφουν σε όλα τα θέματα. Όμως δεν υπάρχει σχεδόν ποτέ συμμετοχή σε ένα θέμα το οποίο τις αφορά Όλες τους, αυτό της Γυναικείας Κυριαρχίας

    Αν το πρόβλημα σου είναι η έκφραση που χρησιμοποίησα πως "οι γυναίκες Κυρίαρχοι στην κοινότητα αυτή παρακολουθούν εκ του ασφαλούς" αυτό ισχύει σε μεγάλο ποσοστό και δεν νομίζω περίμενες εμένα να κάνω μια τέτοια διαπίστωση. Ειδικότερα, αυτό τον καιρό, μόνο ελάχιστες γυναίκες Κυρίαρχοι γράφουν, και είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Το αστείο είναι πως σε υπολόγιζα και εσένα σε εκείνες, όταν έλεγα πως "είναι 5-6", μια και πρόσεξα την παρουσία σου στην κοινότητα τελευταία.

    Αν με ρωτήσεις αν θεωρώ πως η SM_Art_Lady είναι μια από τις ελάχιστες που γράφουν συγκεκριμένα για το θέμα της Γυναικείας Κυριαρχίας, ή αλλιώς FemDom, και εκτίθεται για αυτό και βγάζει τα κάστανα από την φωτιά, η απάντηση είναι σαφώς θετική. Ναι! Έτσι είναι! Τι ψευδές έχω πει πάνω σε αυτό;

    Δεν είναι μετρημένες στα δάχτυλα των χεριών οι γυναίκες Κυρίαρχοι που επιλέγουν να γράφουν ειδικά για το θέμα του FemDom και να μας πουν την γνώμη τους; Εσύ έχεις διαπιστώσει κάτι αντίθετο;

    Το πρόβλημα είναι πως αρκετές γυναίκες Κυρίαρχοι δεν κινούνται πολύ μέσα στην κοινότητα και οι ενώ οι γνώμες τους θα ήταν πολύ χρήσιμες, δεν ακούγονται... Αλήθεια, ακόμα και εσύ η ίδια, που δραστηριοποιείσαι έντονα τελευταία, δεν μας είπες ακόμα ούτε εσύ την γνώμη σου πάνω στο θέμα. Προσωπικά θεωρώ πως θα ήταν πολύ χρήσιμη η συμμετοχή σου, αντί να την σπαταλάς για να χτυπάς "υποκριτικά", "φαλλοκρατικά γουρούνια" σαν και εμένα... (πιστεύω ξέρεις τι εννοώ...)

    Νομίζω έχεις βιαστεί για να βγάλεις συμπεράσματα και σαφώς δεν κατανόησες ούτε στο ελάχιστο τι λέω. Όσο για τα απαράδεκτα περί "έρωτα", δεν θα μπώ στον κόπο να τα σχολιάσω, είσαι δυστυχώς απαράδεκτα εκτός θέματος...
     
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Παρακαλώ γυναίκες μην γκρινιάζετε.

    Έχω την εντύπωση ότι αυτό που θέλησε να εκφράσει ο Sweet Distress είναι μια δυσαρέσκεια που οφείλεται στην γενικότερη αντιμετώπιση του Ανδρικού φύλλου απο πολλά Γυναικεία μυνήματα.

    Και δεν μιλάμε βέβαια για την ταπείνωση των υποτακτικών σε επίπεδο κάποιας συνεδρίας, αλλά για μια απαξίωση, ένα ψηλομύτικο ύφος, μια γενίκευση, μια γκρίνια η οποία έχει αρχίσει να εκφράζεται ακόμα και απο το υποτακτικό στοιχείο.

    Καταλαβαίνω βέβαια ότι είναι "trendy" και αποδεκτό σε γυναικοπαρέες του κομμωτηρίου, της καφετέριας, κ.τ.λ. να ρίχνουν το φταίξιμο αλλού αλλά αυτό το περιμένεις απο απελπισμένες νοικοκυρούλες "του γενικού πλυθυσμού" ή απο αμερικάνικες σειρές στην τηλεόραση.

    Αυτή τη γενίκευση και γενικά αυτή τη γκρίνια θα την περίμενα αλλού και όχι σε ένα μπιντιεσεμικό φόρουμ και πιστέψτε με πραγματικά μοιάζει με γκρίνια και μιζέρια παρά με πραγματικό ειλικρινό παράπονο, το οποίο κάπου κάπου μπορεί να τύχει σε όλους ανεξαρτήτως φύλλου ή κατάστασης.

    Γιατί τώρα πως να το κάνουμε δεν γίνεται να υπάρχουν μόνο τα "ανδικά σωβινιστικά γουρουνάκια"   και τα θυλυκά δηλαδή τι είναι; "αθώες πεταλουδίτσες που ρουφούν τη γύρη απο λουλούδι σε λουλούδι"  

    Κάποτε ρώτησα μια Αφέντρα γκρινιάρα αγριόγατα (καμία απο τις συνήθεις ύποπτες σε περίπτωση που αναρωτιέστε)
    Mα καλά τώρα εσυ τόσα χρόνια που ασχολείσαι δεν έχεις μάθει να ξεχωρίζεις τους πραγματικούς απο τους δήθεν;
    Έ και τι να κάνω δηλαδή.
    Άρα λοιπόν μην γκρινιάζεις γιατί κάπου τα θέλεις και συ.