Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 Χωρίς συγκατοίκηση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 25 Απριλίου 2007.

  1. adelina

    adelina Regular Member

    αυτη ειναι και η δικη μου αποψη.
    το 24/7 για μενα δεν αφορα τις ποσες ωρες ειμαι μαζι με Τον Ιδιοκτητη μου αλλα το ποσες ωρες ειμαι δουλα Του. καποιοι εχουν διακοπτη και μπορουν να τον ανοιγοκλεινουν καποιοι δεν εχουν και δεν βλεπω πως το οτι εργαζομαι για παραδειγμα με μετατρεπει σε μη δουλα, ειδικα αν ακομη και το οτι εργαζομαι ειναι κατι που γινεται μετα απο δικη Του αδεια και με την πρωτη Του διαταγη θα εδινα παραιτηση.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Και η δική μου άποψη παρόμοια είναι. Αυτό που αναζητώ και λίγο πολύ νιώθω είναι να αισθάνομαι αυτό που είμαι και να είμαι διαθέσιμη 24/7. Αλλά και πάλι, ούτε θεωρώ ότι είμαι 24/7 μαθητευόμενη σκλάβα και ας το νιώθω συνέχεια, ούτε και επιδίωξα να είμαι 24/7 μαθητευόμενη σκλάβα και προς το παρόν το ζητούμενό μου είναι αυτό που ήδη έχει βρει η adelina και πολύ το θαυμάζω, να συνδυάζω τους διάφορους ρόλους μου νιώθωντας 24/7 ως μαθητευόμενη σκλάβα. Όσο απλό και να είναι ως αντίληψη, τόσο απαιτητικό είναι σε όρους καθημερινότητας αυτό.

    Οπωσδήποτε πιστεύω ότι η συγκατοίκηση Αφέντη και σκλάβας αλλάζει τα πράγματα, πυκνώνει ερεθίσματα, επιταχύνει εξελίξεις, έχει τις δικές τις απαιτήσεις, μακάρι κάποτε και για λίγο να το ζήσω γιατί δεν είμαι πολύ υπέρ των συγκατοικήσεων <χ>.

    Αν όμως έρθει και μου πει κάποιος ότι είναι 24/7, είτε συστεγάζεται με τον Αφέντη του ή τον υποτακτικό του, είτε όχι, δεν θα γυρίσω να ελέγξω τις προδιαγραφές του για να αποφασίσω αν θα το δεχτώ ή όχι αυτό που μου λέει. Θα το πάρω @ face value.

    Πραγματικά νομίζω ότι το βασικό κριτήριο για το 24/7 δεν είναι η συγκατοίκηση αλλά το να έχει ριζώσει μέσα σου και να το νιώθεις μ έναν τρόπο πάντα ότι είσαι αυτό που είσαι και ότι μέσα στη σχέση με τον Έτερο έχεις παντού και πάντα τη συγκεκριμένη λειτουργία.

    Αυτά μέχρι νεωτέρας και κοινά αποδεκτού ορισμού του 24/7 <χ>
     
    Last edited by a moderator: 27 Απριλίου 2007
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    το 24/7 υπονοει την συγκατοίκηση
    (τουλαχιστον τοσα χρονια κι οπου το συναντω σε ξενες σελιδες)
    ολα τα υπολοιπα να μην αναφερονται ως 24/7
    γιατι δημιουργουν λαθος εντυπωσεις.

    τα εγκεφαλικα τα σεβομαι...
    οπως και τα καρδιακα
     
     
  4. aesop

    aesop New Member

    Αν βρίσκεστε σε μια απόσταση τότε οσο το δυνατόν πιο συχνά πρέπει να επιδιώκεις να συναντιέστε και να τροφοδοτείται το πάθος και τα συναισθήματα ξανά. Μπορείς να είσαι σε απόσταση και να βρίσκεσαι άνετα 2-3 φορές την εβδομάδα ή κάποια σ/κ.
    Ε, δεν είπαμε και Αλεξανδρούπολη-Ηράκλειο (ενδεικτικά τα αναφέρω!)
    Τέλος για μένα, και μόνο για μένα, το σεξ παίζει δευτερεύον και τριτεύον ρόλο σε μια σχέση! (Για αυτό και είμαι μόνος προς το παρόν   )
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    περιμένω τόσες μέρες τις απόψεις αυτών που κατέχουν τα θέματα, τους ορισμούς και τους κανόνες του bdsm αλλα δεν βλέπω καποια απάντηση και η απορία του thread παραμένει απορία και για μένα.

    Αποψη μπορεί να εχω όπως έχουν όλοι λίγο - πολύ ..μα τι λένε οι κανόνες??
     
  6. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: 24/7 Χωρίς συγκατοίκηση.

    Α!..οι κανονες...