Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7... ένα σπάνιο είδος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Απλουστευμένα μυαλά... καλή συνέχεια κ σε σένα
    ..φιλικά πάντα
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Να 'στε καλά με κάνατε και γέλασα, το χρειαζόμουν.

    Αστα τώρα αυτά, θα αφήνει ο άψογα μαρξιστής υπουργός οικονομικών, ο perfect idol of the left να φέρνουμε τίποτα χειροπέδες εδώ πέρα ή στις ιδιοκατασκευές θα το ρίξουν όσοι ανώμαλοι θέλουν να κάνουν M/s 24/7; Εξόν κι αν βγουν από τίποτα περίεργες αποθήκες σε στοκατζίδικα...

    Είναι καλό στο βαθμό που απελευθερώνει. Είναι κακό στον βαθμό που δεν δίνει επιλογές και δυνατότητες έκφρασης. Για άλλους έτσι, για άλλους αλλιώς.

    Το ισοζύγιο δεν το βλέπω να είναι ιδιαίτερα θετικό γιατί πολλοί, τους είδαμε και σε τούτο το νήμα, έχουν μπερδευτεί τόσο πολύ που δεν ξέρουν πια ποιες είναι οι ανάγκες τους. Αυτό για μένα είναι κακό.

    Καρφώνεσαι απελπιστικά πολύ!

    Δεν με πειράζει διόλου ο χαρακτηρισμός, απολαμβάνω την ηλικία μου και πάντα την απολάμβανα, εκτός από τότε που ήμουν 16 και επειγόμουν απίστευτα πολύ να πάω στα 17!

    Εννοώ ότι όταν κάποιος είναι αποκομμένος από τη φύση, αυτό ακριβώς που του συμβαίνει είναι ότι χάνει τον μπούσουλα τον αναγκών του. Με όλα τ άλλα δεν έχω θέμα, ούτε συνιστώ ευρείας κλίμακας ανατροπή των κεκτημένων του πλανήτη και μια χαρά είναι να έχω καθαρό τρεχούμενο νερό, ηλεκτρικό και άλλα πολλά μες το σπίτι μου.

    Αλλά να ξέρω τι μου γίνεται. Όχι να νυστάζω και να νομίζω ότι πεινάω, όχι να με πιάνει ημικρανία επειδή τα μάτια μου είναι αναγκασμένα να βλέπουν όλη μέρα κλειστούς χώρους κ.λπ, κ.λπ.
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    On topic...ένα σπάνιο είδος.
     
  4. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Νομίζω πως κανένας που υποστηρίζει το ισοζύγιο δεν προσπαθεί να το επιβάλει κιόλας. Οποιες θέλουν ας μείνουν στις παραδοσιακές μεθόδους.

    Δεν κάθισα να διαβάσω όλο το thread και μπορώ να απαντήσω σε αυτό μονο εφόσον μου υποδείξεις για ποια άτομα μιλάς.

    Και πάλι θα σου ζητήσω να μου εξηγήσεις με μεγαλύτερη ακρίβεια πως ακριβώς εννοείς το αποκομμένοι από την φύση.

    Διότι στο προηγούμενο post μου, σου είχα εξηγήσει πως εμείς οι άνθρωποι δεν έχουμε και ιδιαιτερα καλή σχέση μαζί της.

    Τώρα αυτό είναι εύστοχο παράδειγμα?

    Ένα τέτοιο άτομο δεν θα επιβίωνε καν. Εκτος και αν προβλέπεις ότι όσοι υποστηρίζουμε το ισοζύγιο θα πεθάνουμε σύντομα.

    Η παλαιότερα οι άνθρωποι δεν ήταν το ίδιο η και παραπάνω κλεισμένοι στα σπίτια τους?
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2012
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    @ woohoo,

    είναι φορές που για να αντιληφθεί κανείς ένα νόημα πρέπει να ενσκήψει στις λεπτομέρειές του και είναι φορές που οφείλει να απομακρυνθεί λίγο για να δει τη γενική εικόνα.

    Στην προκειμένη πρέπει να κάνεις το δεύτερο, εφόσον θέλεις να καταλάβεις την άποψη που κίνησε το ενδιαφέρον σου. Εγώ δεν μπορώ να σε καθοδηγήσω άλλο, στο συγκεκριμένο θέμα, αν θέλεις να το δεις, απλά προσπάθησε.
     
  6. master4u4ever

    master4u4ever New Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Το βασικό μειονέκτημα της λειτουργίας της bdsm σχέσης 24/7 είναι η έλλειψη εμπιστοσύνης, που ταυτόχρονα είναι και το βασικό πλεονέκτημα της σωστής bdsm σχέσης. Χωρίς την εμπιστοσύνη δεν μπορεί να αφεθει η σκλάβα στον Αφέντη παραδίδοντας σε Αυτόν ολοκληρωτικά το νού, την ψυχή και το σώμα της, αλλά ούτε και ο Αφέντης μπορεί να επιβάλλει την κυριαρχία του, φοβούμενος κατά βάση οτι μπορεί και να χάσει τη σκλάβα του , αν επιμείνει στην εφαρμογή τακτικών που μπορεί να την απωθήσουν και να την τρομάξουν. Μόνο η απόλυτη εμπιστοσύνη μπορεί να βοηθήσει το ζευγάρι να αντέξει την πίεση του χρόνου, της καθημερινότητας, της ζήλειας και του φόβου, οτι μπορεί κάποτε να τελειώσει αυτό το Όνειρο! Και η εμπιστοσύνη αποκτάται μόνο αν πιστέψει βαθιά ο ένας στον άλλον! Χωρίς προσποιήσεις, ανατροπές και υπεκφυγές!
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    master4u4ever, Σε ευχαριστούμε που μας επανέφερες στο θέμα!
     
  8. zou

    zou

    Απάντηση: Re: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    100 like
     
  9. master gold

    master gold Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    θα μου αρεσε να εχω σκλαβα να σερνεται στα ποδια μου ολη μερα,να τρωει τα χαστουκια της και να βγαζει το σκασμο,να ειναι η μερα της γεματο καθηκοντα,να της τον εχω μεσα 5 ωρες ημερρησιος .να την δερνω ολη μερα .υπαρχουν πολλες που το λαχταρουν λιγες ομως βαζουν στην ακρη τον εγωισμο τους δυστηχως!!
     
  10. Re: Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Παντως εγω την εχω και για μενα τον εγωισμο της τον βαζει στη ακρη και κανω ολα αυτα που αναφερεις.
    Μηπως κανεις κατι λαθος; Μηπως ολα αυτα τα κανουν αλλα δεν τα κανουν για σενα. Μου κανει εντυπωση αυτο που λες
     
  11. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Τυχαινει να εισαι ψηφοφορος του μιχαλολιακου?



    1:30 και μετα
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Είναι θλιβερό οτι εγωισμός πράγματι έχει καταστρέψει τις σχέσεις στις μέρες μας.
    Ειδάλλως δεν εξηγείται το γεγονός οτι δε βρίσκετε ανταπόκριση στην καθόλα συναρπαστική συμβίωση που αναζητάτε