Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7... ένα σπάνιο είδος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Αληθεια διαβαζω και κανω facepalm.

    Φταιμε εμεις επειδη οι γυναικες ψαχνουν τον ΑΝΤΡΑ!!! και δεν μπορουν να τον βρουν επειδη εμεις εχουμε γινει φλωροι.


    ...



    ...



     
     
  2. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.


    Δηλαδή για να καταλάβω το σκεπτικό που εκφράζεις: Οι άντρες είναι πάντα διαθέσιμοι και οι γυναίκες το εκμεταλλεύονται αυτό για να μας τρέχουν; Πάντα εύκολο ήταν(και αντίστοιχα δύσκολο) ανάλογα με τον χαρακτήρα του καθενός να βρεις γυναίκα για να κάνεις σεξ. Ακόμα τώρα και για τα 2 φύλα το εύκολο είναι μόνο το σεξ. Σύντροφος για σχέση είναι ζόρι και από τις 2 μεριές.
    Και αν αυτό το μεταφέρουμε στον χώρο που λέμε ότι ανήκουμε, είναι πολύ πιο εύκολο να βρεις μία/έναν για session παρά για σχέση. Η ουσιαστική σχέση σημαίνει αφοσίωση και από τις 2 μεριές. Και όσο πρέπει να αφοσιωθεί μια σκλάβα στα θέλω του κυρίου της άλλο τόσο πρέπει ένας κύριος να προσέχει/παρατηρεί/καθοδηγεί/προστατεύει την σκλάβα του.

    Αυτή η αφοσίωση στις σημερινές μέρες είναι πιο δύσκολο να βρεθεί γιατί πολλοί βολεύονται με την ευκολία να βρεις σεξ και αφήνουν στην άκρη την σχέση στην πραγματική της υπόσταση.

    ΥΓ: Η αναφορά σε κύριο-σκλάβα μπορεί να μεταφερθεί σε οποιαδήποτε επιλογή φύλων-ρόλων.
     
  3. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    "σήμερα οι γυναίκες"; Πάντα οι γυναίκες τα ήθελαν όλα..ίσως το θέμα βρίσκεται στο ότι οι άντρες ΣΗΜΕΡΑ πιστεύουν ότι δεν στέκονται στο ύψος τους...
     
  4. master gold

    master gold Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    θα συμφωνησω με το μελος αναστασια οτι οι γυναικες καποτε ηταν θυληκα οχι πια!!! (1 με 2 εξαιρεσεις εχω συναντησει αλλα μεχρι εκει)απλα εχω σταματησει εδω και καιρο να με απασχολει τι θελουν οι γυναικες.απλα με νοιαζει τι θελω εγω.το ρητο μου ειναι ουτε ενα ευρω δεν χαλαω για γυναικα.αν θελει ας ερθει ετσι.ζητειται θηληκο ,οχι θηληκο με αντρικη συμπεριφορα!!!!και επιτελους μια που να μην ενδιαφερεται για σεχ μοναχα,ολλες για σεχ με θελουν πια ,θελω μια να με πλησιασει για αυτο που ειμαι και οχι για το σεξ απιλ μου και τη γοητεια μου, επιτελους δηλαδη!!!!θηληκα συναντω μονο πανω απο 50 με 1 με 2 εξαιρεσεις γυρω στα 40,πιο πολυ με ελκυουν οι πενηνταρες παρα οι νεοτερες!!!ατακες του τυπου ελα ρε φιλε,της λενε αντρες οχι οι γκομενες ,η του τυπου φιλεναδα χτυπησα ενα γκομενακι.
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2012
  5. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Χαλάρωσε λίγο ρε Casanova!

    Αυτό θα μπεις μια φορα στον κόπο να το εξηγήσεις επαρκώς?
     
  6. master gold

    master gold Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    υπηρχε μια σεμνοτητα,ενας σεβασμος στο αρσενικο.μια λατρεια προς τον αντρα.δεν ηταν ζητουμενα το χρημα,η καλοπεραση,το αχαλινωτο σεχ αλλα η αγαπη.επειτα το ντυσιμο πιο θηληκο,οι κινησεις πιο θηληκες.ηπηρχε ρομαντισμος συναισθημα.σημερα ντυνονται στην τριχα αλλα ειναι απροσιτες ξερουν τι θελουν δεν εχουν χρονο για ουτοπιες ερωτες αλλα ειναι ρεαλιστριες.να περνανε καλα να τα εχουν ολα,να δοκιμαζουν τα παντα να ειναι ανεξαρτητες.νομιζω αυτο ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ισως ειναι πιο κοντα στην αληθεια.
     
  7. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Και όλα αυτά που αποδίδεις στις γυναίκες του σήμερα (αν ισχύουν κιόλας) αποκλίνουν από το ορισμό του τι είναι θηλυκό?

    Επιπλέον αν θέλεις την γυναικα δουλάρα στο σπίτι, πρόβλημα σου.

    Αυτό το μοντέλο είχε λειτουργήσει για χιλιάδες χρονια. Παρόλα αυτά, όταν βρέθηκε πρόσφορο έδαφος, χρειάστηκε μόλις μισος αιώνας για να ανεξαρτητοποιηθούν οι γυναίκες ακόμη και στα αποκλεισμένα χωρια της ελλάδας.

    Εάν ψάχνεις μια γυναικα όπως την περιγράφεις, μάλλον θα μείνεις μονος σου.
     
  8. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.



    Η βιομηχανική επανάσταση έκανε δύο εγκλήματα στην ανθρωπότητα master gold όπως πολλοί έχουν πει.
    Πρώτον, αποσύνδεσε τον εργαζόμενο από το προϊόν της παραγωγής του.
    Δεύτερον ξερίζωσε τη γυναίκα από τη σπίτι της.

    Δεν γινόταν να είναι δούλοι μόνο το 50% του πληθυσμού. Έπρεπε και το υπόλοιπο μισό να δουλοποιηθεί και να παράγει.

    Παλαιότερα λοιπόν η γυναίκα είχε περισσότερο χρόνο για τον εαυτό της και τη δυνατότητα να φροντίζει τις ανάγκες της. Για αυτό και ήταν περισσότερο θηλυκή.
    Τώρα πια όλος ο χρόνος της αφιερώνεται στην παραγωγή, δεν υπάρχει χρόνος για την οικογένεια, δεν υπάρχει χρόνος για τα παιδιά. Είναι και αυτή δούλα όπως και εμείς. Και οι βαθιές και πραγματικές της ανάγκες, η θηλυκότητά της, απαγορεύεται να βγαίνουν στο προσκήνιο γιατί αυτές στηρίζουν οικογένεια και παιδιά, δηλαδή τον άνθρωπο, και ανταγωνίζονται την παραγωγικότητα. Και αν κάποια τολμήσει, αμέσως στοχοποιήται ως κάτι οπισθοδρομικό.

    Παρόλα αυτά, σε αντίθεσή με αυτό που λες ότι δεν βρίσκεις πλέον κοπέλες που να αντιστέκονται σε αυτή τη μόδα, εγώ βρίσκω πολλές. Και στον κοινωνικό μου κύκλο, και στις ιδιαίτερες φιλίες μου, ακόμα και στο επαγγελματικό περιβάλλον. Δε λέω ότι είναι οι περισσότερες, μειοψηφία είναι, αλλά υπάρχουν αρκετές.
     
  9. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Συγνωμη παιδια, δεν αντεχω.

     

    Τι ευτελεστατες λογικες ειναι αυτες....
     
  10. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Αυτήν την λίστα με τις βαθιές και πραγματικές ανάγκες μπορείς να μου την δώσεις και εμενα?

    Για να ξέρουμε όλοι.
     
  11. master gold

    master gold Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    εαν προκειται να συμβιβαστω με τα ονειρα μου,ας μεινω μονος μου!!!αλλα δεν προκειται να συμβει αυτο .αν προκειτο να γυρισουμε στη δραχμη και στη φτωχεια ειναι μια ελπιδα,μια ελπιδα οτι θα γυρισουν οι γυναικες στην κουζινα τους φορωντας μπαλωμενα ρουχα καθαριζοντας κρεμμυδια,πλενοντας στο χερι στη σκαφη,σιδερωνοντας στη σιδεροστρα τα πουκαμισα μας,οταν οι αντρες θα δουλευουν στα χωραφια και θα γυρνουν με ενα κιλο ψωμι και λιγες ελλιες στο σπτι ,οταν δεν θα υπαρχει τηελοραση στο σπιτι,οταν θα βγαινουμε βολτα και θα την καιρνω σαμαλι με φιστικια αιγινης,και θα πηγαινουμε θερινο σινεμα να δουμε ταινιες ασπρομαυρες,οταν θα της πηγαινω δωρο ενα ματσο λουλουδια που θα χω μαζεψει με τα χερια μου αντι για πανακριβα δαχτυλιδια,τοτε ολα θα ναι πιο καλα.!!!!οταν δεν θα χουμε λεφτα να βγουμε εξω αλλα θα μενουμε σπιτι να κανουμε ερωτα τοτε ισως ξαναγινουν οι ανΔρες αΝτρες και οι γυναικες ΘΗΛΗΚΑ!!!!!
     
  12. pnikosmika

    pnikosmika Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Νιώθω απόλυτη ταύτιση απόψεων με τον master gold. Αν και νεότερος και ομολογουμένως με λιγότερες εμπειρίες οφέιλω να πώ ότι μόνο ο παραπάνω τρόπος θα μπορέσει να ξεανακάνει μια "οικογένεια", πραγματική οικογένεια και μια "σχέση", πραγματική σχεση αγάπης.

    Χαίρομαι πάντως που συναντώ ομοϊδεάτες σε τούτο το site!