Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 4 Ιουλίου 2005.

  1. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Μη ζητάς συγνώμη,εγώ δεν ήμουν ακριβής
     
  2. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Συγνώμη αλλά το 24/7 δεν συνεπάγεται και συνεχή φυσική παρουσία των συμμετεχόντων στη σχέση. Μπορεί ο καθένας να έχει το κομμάτι της ζωής του μέσα στη μέρα ανεξάρτητα από τον άλλον (δουλειά , φίλοι, οικογενειακές υποχρεώσεις κτλ). Αν εσείς είχατε χαθεί από προσώπου γης, ίσως ήταν επιλογή του Κ σου. Και επίσης τίποτα δεν είναι ντεφάκτο, όλα καθορίζονται και προσαρμόζονται στην κάθε σχέση ανάλογα τις συνθήκες και τα θέλω του Κ.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    υ και σ έχουν, χωρίς αμφιβολία, την ικανότητα και την επάρκεια να ακολουθούν τις οδηγίες τους, ανεξάρτητα απ' την φυσική παρουσία του οδηγούντος.
    αν χρειάζεται να συνοδεύσει όταν την στέλνει για σιδέρωμα, πιθανότατα κάτι έχει κάνει λάθος.
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Όταν κάποιος αποφασίσει να κάνει παιδιά εντός οποιασδηποτε σχέσης, θα βρει και τον τρόπο να τα μεγαλώσει με βάση το αξιακο του σύστημα. Το οποίο από άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρει.

    Manual ανατροφής παιδιών και εγγυήσεις δεν μπορούν να δοθούν.
    Ο καθένας επιλέγει και πράττει. Ότι μπορεί και πιστεύει.

    Δεν θα πάψω να είμαι άθεη μην και δεν έχουν τα παιδιά μου ελευθερία επιλογής ως προς το θρήσκευμα.

    Και αυτή η ελευθερία επιλογής πια! Πόση στρέβλωση έχει υποστεί ως έννοια!
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Στη θεωρία, όλα καλά.  

    Έχω την εντύπωση, ό,τι δεν θα απαντηθεί ποτέ αυτό το ερώτημα. Νομίζω , δεν ξέρω ότι δεν έχει νόημα να του πουνε του 10χρονου **να ο μπαμπάς είναι Μάστερ/Ντομ ή η μαμά σαμπ/σλειβ** , so what?

    Μαθαίνει κ το παιδί την νοοτροπία κ τον τροπο ζωής τους, δεν βλάπτει , αντιθέτως είναι ξεκάθαρο.
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Χμ... Είναι αυτονόητο ότι μιλώ για τον εαυτό μου, ιδιαίτερα όταν λέω ότι "όταν εμείς κάναμε 24/7" θα αρχίσω να ανησυχώ ότι πριν γράψω το οτιδήποτε θα πρέπει να βάζω disclaimer...

    Οπότε ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ το 24/7 λειτούργησε για το διάστημα που λειτούργησε με συνεχή φυσική παρουσία. Επίσης ευτυχώς ο Κ μου δεν την βρίσκει με το σιδερωμα οπότε... Αβυσσος I guess.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Εσύ επιτρέπεται να γεννήσεις. Δηλώνεις βανιλα. Δεν σε υποπτευόμαστε.
     
  8. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Ναι μωρέ, και εγώ έτσι το κατάλαβα, δεν χρειαζόταν η διευκρίνιση και όλα καλά, απλά ήθελα να πω πως δεν γίνεται μόνο έτσι, για να μην περνάνε λάθος μηνύματα.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @MasterJp

    Έρριξα μια διαγώνια ματιά στο Νικοδημώδειο πόνημα που επισύναψες του "αγέρωχου" εσχάτως ποταμοκολυμβητή και ηγερίας του διαπιστωτικού "α πα πα πα"...

    Οπότε σε στίλ δήλωσης (που παλιά έλεγαν του Νόμου 105) λέω πως έχω γνώση του τι εστί Ηθική σημειώνοντας πως ουδεμία σχέση έχω με την ...κυρία, πολλώ δε μάλλον στα καισαροπαπικά, διαφωτιστικά και αστικά σούρτα-φέρτα της και αναγνωρίζω το κιότεμα/τροχοπέδη που προκαλεί/δημιουργεί σε σημαντικούς ανθρώπους, ακριβώς όπως επισημαίνεται από τον Αντρέα Εμπειρίκο (1)..:
    «Πολλά κείμενά μου δεν έχουν εκδοθεί.
    Λόγω ελευθεροστομίας.
    Ενοχλούνται τα καλώς κείμενα ώτα
    ».


    Επιπροσθέτως δε δηλώνω πως ουδεμία φιλοδοξία τρέφω για την "δημιουργία" σχολής οιουδήποτε σκοπού και αντικειμένου, ούτε κατ' ιδέαν, αφήνοντας την πορεία προς την όποια συνειδητότητα αποκλειστικά και μόνο στους δυνάμει κατόχους/αναζητητές της, πα να πει τα συγκεκριμένα δίποδα του συγκεκριμένου πλανήτη.

    Ταύτα και μένω...

    _________________
    (1) Καλή τη τύχη, γνωρίζω από πρώτο χέρι ποια είναι η εξέχουσα προσωπικότητα, στην οποία αναφέρεται ο Α.Ε (πασίγνωστο στους παροικούντας την Ιερουσαλήμ, οι οποίοι παροικούντες εντέλλονται να το δημοσιοποιήσουν ευρύτερα αναλαμβάνοντες το φορτίο καθ' α τους αφορά).
     
  10. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Όσο δε ζούμε σε μία γυάλα και ένα πλήρως "αποστειρωμένο" περιβάλλον, από την πλευρά μου θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο νο 24/7.

    Όχι ότι δε μπορεί να συμβεί και ότι δε συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις. Όμως στις περισσότερες αποτελεί την εξαίρεση και η διάρκεια δεν είναι αυτή, που θα ήθελαν οι εμπλεκόμενοι. Η καθημερινότητα πάντα βρίσκει τρόπους να μας αποσυντονίσει, να μας απορροφήσει, να μας πετάξει "εκτος".

    Από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο η πλειοψηφία των ανθρώπων θα ήθελε τελικά και θα απολάμβανε σε βάθος χρόνου μία τέτοια κατάσταση, όταν το παιχνίδι αυτό (ή ο τρόπος ζωής για άλλους) γινόταν κομμάτι της ρουτίνας και της μιζέριας, που κατά καιρούς μας "δέρνει".

    Μιλώντας επί προσωπικού και συνοψίζοντας θα πω ότι μου αρκούν κάποιες καλές "δόσεις". Άλλες φορές λιγάκι ανάλαφρες και άλλες ενισχυμένες και μεγαλύτερης διάρκειας ή και περιοδικότητας. Τόσο όσο δηλαδή ένα πράγμα...

    Φυσικά ο καθείς κρίνει και πράττει ή προσπαθεί έστω κατά βούληση και πάντα μετά από κοινού συμφωνία. Γιατί το παρακαλητό ξινίζει γρήγορα.
     
    Last edited: 2 Ιουλίου 2018
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @cadpmpc : βάσει των δηλώσεών σας τεκμαίρω πως οι προηγούμενες επιφυλάξεις / επισημάνσεις σας αίρονται λοιπόν φίλτατε.
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Το υποτιθέμενο παιδί δεν ήταν σκηνοθετημένο να είναι από σχέση m/s,απλώς χρησιμοποιήθηκε για να δείξει τη διάρκεια του νήματος και τις διαστάσεις που παίρνει χωρίς τελειωμό.
    Εσύ καλά θα κάνεις να με υποπτεύεσαι όμως αλλά γι' άλλους λόγους,γλωσσού