Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 4 Ιουλίου 2005.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Γιατι απο ποτε ο γαμος ειναι 24/7 αμαν κανουν τα ζευγαρια να ξεφυγουν εστω και για λιγο ο ενας απο τον αλλον

    αν το 24/7 του βδσμ ειναι σαν το 24/7 ενος γαμου την εμαμησαμε  
     
  2. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Δεν αναρωτιεμαι προφανως τις εκτελω
     
  3. hijra

    hijra Regular Member

    Ok. Απλά μου φάνηκε κάπως έτσι όπως το έθεσες...
     
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Αν είναι δυνατόν
     
  5. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Δεν ειπα ποτε πως σκεφτομαι αν θα ακουσω την Κυρια μου. Απαντησα στον φιλο που ειπε πως αν εχεις σχεση με μια σοβαρη Κυρια δεν χρειαζονται ζωνες και εσωρουχα και ειπα πως ναι αλλα αν μου το ζητησει η Αφεντρα μου προφανως πρεπει να το κανω
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

     
    Δεν υπήρξε σύγκριση ως προς τις σχέσεις γάμου με το bdsm,αφορούσε το 24/7 μεμονωμένα
     
  7. hijra

    hijra Regular Member

    Σε μια σχέση Α/σ ο-η Α δεν ζητάει ούτε παρακαλάει. Απλά διατάζει και ο-η σ εκτελεί κατευθείαν. Αυτό σημαίνει πειθαρχία (discipline) του-της σ απέναντι στον-στην Α.
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Συμφωνω απολυτα
     
  9. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Όταν είπα ζητήσει δεν εννοούσα να με παρακαλέσει αλλα να μου δωσει εντολη
     
  10. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Νομίζω πως σε μια σχεση 24/7 η δεσμευση ειναι πολυ μεγαλυτερη απο τον γαμο. Σε ενα γαμο για παραδειγμα ο συζηγος μπορει να παει μια βολτα χωρις να ρωτησει την γυναικα του. Ο υποτακτικος ειναι αδιανοητο να ξεπορτισει χωρις την αδεια Της Κυριας του
     
  11. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δε ξέρω αν είναι απαραίτητη συνθήκη το να ζητάς άδειες για εξόδους,θεωρώ ότι το τι ζητάει η κάθε κ,διαφέρει,αλλά μην λέω ο,τι να 'ναι,ας πούνε άλλοι για αυτό.
     
  12. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Πιστεύω πως είναι απαραίτητο να ζητάς άδεια εκτός και αν η Αφέντρα σου σου έχει δώσει ή καλύτερα έχεις κερδίσει το δικαίωμα να κάνεις πράγματα για τον εαυτο σου χωρις αδεια