Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

3η αλλα καλοι....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zou, στις 25 Μαϊου 2008.

  1. chemical23

    chemical23 Regular Member

    capeaway συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες.
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: 3η αλλα καλοι....

     

    Κι εμενα δε μου αρεσει αυτο που γινεται με τις χωρες, αλλα σκεψου οτι κι εμεις το καναμε παντα με την Κυπρο, και τωρα εχουμε βαλει στο κολπο και την Αλβανια. Νευριαζω πολυ με αυτους που τους φταιει το ανατολικο μπλοκ, εκ των υστερων παντα. Αν ειχαμε κι εμεις τη δυναμη να το κανουμε σε μεγαλη κλιμακα οπως αυτοι, θα το καναμε, και δε θα ακουγοταν τιποτα. Τωρα ομως που το κανουν καποιοι καλυτερα απο εμας, αυτοι οι καποιοι μας φταινε.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    capeaway συμφωνω απολυτα με οσα λες , ετσι ακριβως ειναι ... το μονο που αλαζει στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι οτι ο Ρωσσος ηταν για τα μπαζα ... τοσο παρτσακλος που ουτε για ζιγκολο δεν εκανε .... ειχε μια πρωτοτυπια η παρουσιαση , αλλα πιστευω αποπροσανατολιστικη αφου κυριαρχησαν οι λεξεις "χρυσος ολυμπιονικης" , "στρατιβαριους" ...
    ας μην ξεχνιομαστε οτι μιλαμε για διαγωνισμο τραγουδιου ... το οτι εχει γινει καλιστεια δεν με πολυχαλαει .. δεν εχω προβλημα με τα γυαλισμενα μπουτακια .. μια χαρα ηταν ... αλωστε η περσινη νικητρια απεδειξε οτι δεν μετραει (ακομα) το μπουτι και το μηκος του .....
    Αυτο που θα πρεπει να προβληματισει ομως ειναι οι συμμαχιες ... η Αυστρια δεν ηρθε για τον λογο αυτο ...
    Μεγαλη αδικημενη η Ισλανδια ... τους αξιζε κατι πολυ καλυτερο
     
  4. Eri

    Eri

    Εμενα κατι αθηναιοπατραϊκα καθηκια δε μ'αφησαν να δω την ψηφοφορια.....Αλλα δ εμε νοιαζει κιολας......Η Καλομοιρα ηταν καλυτερη απ'οτι περιμενα, μπραβο της....Αντε κ του χρονου με υγεια.....
     
  5. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: 3η αλλα καλοι....

    Δεν ειναι απλα ενας διαγωνισμος τραγουδιου. Αν ηταν ετσι θα γινοταν και απο το ραδιοφωνο, δεν ξερω αν με καταλαβαινεις. Αν ηταν ετσι η Καλομοιρα δε θα εβγαινε με τους χορευτες, της αλλα μονη της, οπως και καθε αλλος διαγωνιζομενος.

    Παραλληλα με το τραγουδι, καποιος ψηφιζει και ολοκληρο το πακετο, που περιλαμβανει τη σκηνικη παρουσια. Η Παπαριζου δεν ειχε μονο τραγουδι και γνωριμιες, ειχε και πολυ καλη σκηνικη παρουσια. Δεν ηταν κατι το σπουδαιο ο Ρωσσος απο μονος του, ηταν το πακετο που φτιαξανε για να τον προβαλλουν. Αυτο ηταν κυριως που μου εκανε εντυπωση. Κρινοντας ολα τα πακετα που ειδα, θεωρησα οτι του Ρωσσου ηταν πολυ πιο μπροστα απο τα υπολοιπα.

    Και να σου το πω κι αλλιως. Μονο αυτος ειχε τ' @@ να κατεβασει χρυσο ολυμπιονικη και βιολι στραντιβαριους, και να ξεφυγει απο το καθιερωμενο "τραγουδιστης-χορευτες". Γιατι λοιπον να μη μου κανει εντυπωση?
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Την ζει ενα τεραστιο ποσοστο στην καθημερινοτητα του οποτε δεν υπαρχει και λογος να την βλεπει και στην τηλεοραση ειναι η προσωπικη μου αποψη.
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Και εμένα ρε γμτ η Ισλανδία μου άρεσε. Μάλιστα σε στοιχήματα πριν την ψηφοφορία την τοποθετούσα στην 5η ή 6η θέση. Βέβαια το ότι βγήκε 10-15 θέσεις πιο κάτω δεν έχει να κάνει. Όντως με την Κύπρο συμβαίνει αυτό capeaway και αν έχουμε γενικά ένα πιασάρικο τραγούδι όπως της Καλομοίρας, αυτό συμβαίνει και με τους υπόλοιπους Βαλκάνιους
     
  8. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    η εθνοπρεζα πουλαει μια χαρουλα.
    τριτοι στα πανηγυρια και τελευταιοι σ' ολα τ αλλα!

    αιντε και του χρονου
    υ.γ.
    η ισπανια αδικηθηκε...
    σκατα στην ΕΡΤ και στους λογαριασμους της ΔΕΗ...
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2008
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: 3η αλλα καλοι....

    Εγω παντως ψηφισα Ουκρανια με χερια και με ποδια!!!!!!!!!!!!



    Υ.Γ. Οταν εβλεπα το τραγουδι της Ουκρανιας η τηλεοραση ηταν χωρις ηχο....
     
  10. zou

    zou

    Απάντηση: 3η αλλα καλοι....

    Νομιζω οτι η χορογραφια της Ουκρανεζας ηταν απο τον Φωκα Ευαγγελινο.... 
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: 3η αλλα καλοι....

    Εννοεις φασκελωνες??????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αυτον τον καραμουναρο (Θεε μου σχωρα με)??????????????????????????
    Απο την ωρα που την ειδα (Ανι Λορεκ) ειπα μεσα μου, "Ειμαι λεσβια"!  
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: 3η αλλα καλοι....

    τον ευατο Μου που δεν ημουν εκει να την δω απο κοντα...