Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 25 Ιουνίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

    βαρανε δυο ....βαρανε τρεις.....
    αντε και χιλιοι δεκα τρεις.....



    [nomedia=";feature=related"]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

    Ποιανων ποιανων ειναι αληθεια αγαπητη μου female για πε, για πε....  
     
  3. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?



    Ρίξε μια ματιά σε μερικά νήματα... Όλο και κάτι λένε σχετικώς....



     
  4. imagine

    imagine Regular Member

    'Οσο προσπάθεια και να γίνετε πάντα θα υπάρχει το κόμπλεξ του Έλληνα. Μην ξεχνάς οτι τα μέλη μπορεί να είναι 2500 αλλά για τα περισσότερα το BDSM είναι απλά μια φαντασίωση.. Εμείς απλά συνεχίζουμε και περνάμε καλά
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Λέω να μείνουμε και να διαβάζουμε πως οι ουρολάγνοι, οι επιδειξιομανής, οι Σαδομαζοχιστές δεν έχουν θέση στο bdsm από υπάρξεις που προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους και τους συντρόφους τους πως όσα οι ίδιοι δεν αναγνωρίζουν δεν μπορούν να υφίστανται στο bdsm γιατί bdsm είναι αυτό που οι ίδιοι κάνουν, δηλαδή καλύπτουν παράπλευρες ανάγκες μέσα από το bdsm επειδή δεν τους βγήκε οπουδήποτε αλλού.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?



    Αγαπητη μου lara το επιασες το νοημα του νηματος μου, γι' αυτο ακριβως εβαλα αυτο το νημα, εδω και αρκετο χρονικο διαστημα εχουμε αφησει το bdsm χωρο και φορουμ στο ελεος 3-4 ασχετων μελων με το τι εστι πραγματικο bdsm που για του χ επαγελματικους η προσωπικους τους λογους προσπαθουν με οτι τροπο μπορουν (ακομη και με απειλητικα μηνυματα στα κινητα των μελων που εχουν καταλάβει για πιο λογο ειναι αυτα τα μελη εδω μεσα και γινοντε εμποδιο στα σχεδια τους ) να ανεβασουν το καταχαρακομενο στην πραγματικη τους ζωη Εγω μεσα απο αυτο το φορουμ δηλωνοντας ενα Κυριαρχο στατους και προσπαθωντας μεσα απο τις σωτηριες... επεμβασεις που κανουν καθε τοσο και λιγακι για το καλο του φορουμ..... και την προστασια των ανηλικων... και χαμηλης νοημοσινης μελων.. (αυτην την εντυπωση εχουν για τα αλλα μελη) για να τα προφυλαξουν απο τα αλλα επικινδυνα μελη... λες και μονα τους τα μελη δεν μπορουν να προφυλαξουν τους εαυτους τους απο τα επικινδυνα μελη....αλλα θελουν τους προστατες τους για να το κανουν....(αληθεια με πιο δικαιωμα ενα μελος μπορει να γραφει δημοσια για ενα αλλο μελος οτι ειναι επικινδυνο χωρις πραγματικες αποδειξεις και να μην το κανουν ban οι μοντ, αυτο δεν ειναι προσωπικη προσβολη και η μοντ θα πρεπει να κανουν ban το μελος αυτο που γραφει κατι τετοιο για ενα αλλο μελος?)

    Γι' αυτο ξαναρωταω αξιζει να συνεχισουμε σε ενα τετοιο φορουμ εμεις που το bdsm ειναι η ελευθερη ερωτικη μας εκφραση, η και τροπος ζωης μας αν δεν αλαξουν ολα ριζικα σε αυτο το πραγματικα υπεροχο φορουμ που εφτιαξε με τοσο κοπο ο πραγματικα αξιεπαινος ιδιοκτητης του?

    Καθημερινα διαβαζουμε νηματα που κρινουν τα στατους (ποιοι ειναι αντρες και ποιοι δεν ειναι), τα γουστα (οι κοπρολαγνοι ουρολαγνοι ειναι ανωμαλοι ενω εμεις οχι...), και τωρα δεχεται επιθεση και το ακραιο S/M, πειτε μας λοιπον ποιοι ειναι ομαλοι και ποιοι ανωμαλοι εδω μεσα να ξερουμε τι να κανουμε, εγω ξερω οτι στο bdsm μπορει ο καθενας να εκφρασει και να πραγματοποιησει ελευθερα καθε ερωτικο του γουστο που δεν το κανει με το ζορι αλλα κοινη συνεναιση με αλλο/α ατομα, χωρις να κριθει απο κανενα που ανηκει στον χωρο του bdsm.

    Αγαπητοι μου συμφουριτες ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ευτυχως η δυστυχως γνωριζουμε αυτα τα 3-4 μελη που κανουν καθε τοσο και λιγακι και χωρις λογο "βαλλινομπουρδελο" το φορουμ, τα παρτυ, τα μιτινγκ, κ.λ.π., καποτε ειχαν αποχωρησει μονα τους απο το φορουμ και ηρεμησαμε, τωρα ξανα επεστρεψαν (δεν μπορουν φαινεται την μοναξια...), και εχουμε παλι μια απο τα ιδια, προσβολες και επιθεσεις μελων, υπογειες και γλοιωδεις απειλες, κηρυγματα για το πιο ειναι σωστο και πιο ειναι λαθος, και διαφορα αλλα ευτραπελα, φυσικο ειναι λοιπον τα υπολοιπα μελη να μην θελουν να γινουν ενεργα μελη του φορουμ και του χωρου και απλα να μας βλεπουν και διαβαζουν κρατωντας αποστασεις απο εμας τα ενεργα μελη.

    Υπαρχει τροπος αν εμεις το θελουμε πραγματικα να γινει το φορουμ πολυπληθες οπως τα φορουμ του εξωτερικου, και οχι των 50 ατομων που ειναι επι τριετιας τωρα,υπαρχει τροπος να γινει ενα σοβαρο φορουμ ενηλικων μελων που το καθε μελος θα σεβετε την προσωπικοτητα και την ιδιαιτεροτητα του αλλου μελους, υπαρχει τροπος να δουμε επι τελους σε παρτυ η μιτινγκ να ξεπερναμε τα 50 μελη παρευρισκομενων, και να εκφραζομαστε οπως θελει και αρεσει στον καθενα μας χωρις μετα να κρινομαστε απο κανενα μελος αν του αρεσε η οχι ο τροπος που εκφραστηκε ο καθενας μας στο χ παρτυ, εξω μετα απο καθε παρτυ ποτε δεν γραφουν εντυπωσεις για το παρτυ δεν τους ενδιαφερει το "μετα" ζουν παντα το "τωρα" γι' αυτο εχουν καταφερει να ξεπερνουν ακομα και τα 5000 μελη συμμετοχης στα παρτυ τους, εδω εχουμε αρχιγισκους/ες που θελουν παντου και παντα να βαζουν τους δικους τους ορους που οποιος τους παραβαινει πρεπει να λιθοβοληθει, αυτο αγαπητοι μου συμφουριτες δεν ειναι η ελευθερη εκφραση που διεπει το bdsm αυτο ειναι επιβολη των "θελω" διαφορων κομπλεξικων βανιλλα που δηλωνοντας ενα στατους νομιζουν οτι ειναι και του χωρου.

    Στο χερι μας ειναι να κανουμε το φορουμ και τον χωρο που αντιπροσωπευουμαι πραγματικα εναν υπεροχο χωρο ιδεων, αποψεων, και πραξεων, στο χερι μας ομως ειναι και να τον αφισουμε να βαλτωσει......

    Απολαυστε την καθε σας στιγμη οπως αρεσει σε εσας, και οχι στους αλλους που θελουν να σας επιβαλουν τις δικες τους αποψεις.

    Το ποστ μου δεν εχει σκοπο να φωτογραφισει κανενα μελος, αλλα απλα να επιστησει την προσοχη των μελων για το που οδηγουμαστε αν συνεχισουμε ετσι, δυστυχως οδηγουμαστε και μαθηματικα 50+50+50= 50.....στο απολυτο "πουθενα"

    Την καλημερα μου.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Aγαπητέ στο απόλυτο πουθενά δεν θα φτάσουμε ποτέ όσο έμεις (όπως είπες κι εσύ) που περνάμε καλά ,θα συνεχίσουμε να περνάμε καλά.Το πολύ πολύ να μπαίνουμε στο φόρουμ αυτό για να γελάμε.Δηλαδή να μην έχουμε αυτό υο χώρο για να εκφράζουμε τις απόψεις αλλά μόνο για να γελάμε.Όμως σε παρακαλώ να μην ανησυχείς.Κι εγώ θα συνεχίσω να περνάω καλά,κι εσύ θα συνεχίσεις να περνάς καλά κι όλοι όσοι δεν έχουμε παρωπίδες.Ας χαλαρώσουμε λοιπόν...και στο κάτω κάτω δεν αξίζει(για να μη πω δε γαμεί-συγνώμη κιόλας).

    καλημέρα...
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

    Φιλε οταν σε ενα bdsm φορουμ τα μελη του αναλωνονται κατα 95% σε νηματα που θεμα εχουν ποιοι ειναι Αντρες, ποιες ειναι γυναικες, το ταδε φετιχ δεν ανηκει στον χωρο, αυτοι που ειναι πιο εξτριμ ειναι επικινδυνοι, κ.λ.π., κ.λ.π., και δεν εχουμε καταφερει εδω και τρια χρονια που υπαρχει αυτο το πρωτοπορο για την Ελληνικη πραγματικοτητα φορουμ να γραφουμαι η να συμμετεχουμε σε παρτυ, μιτινγκ, κ.λ.π. περαν των 50 μελων, δεν νομιζεις οτι αυτο κανει ενα σοβαρα σκεπτομενο μελος να καταλαβει, (οσο και ασχετο να ειναι με τον χωρο), οτι κατι δεν παει καλα με το φορουμ και τα μελη του, και οτι οδηγουμαστε με μαθηματικη ακριβεια στο "απολυτο" πουθενα, τι λες εσυ?

    Και δεν εχει σημασια αν εγω εσυ και αλλα 30 μελη περναμε καλα, σημασια εχει οτι το φορουμ σαν bdsm φορουμ εχει παρεκλινει κατα πολυ απο τον σκοπον για τον οποιον φτιαχτηκε.
     
    Last edited: 28 Ιουνίου 2008
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

    Γενικα ρωτας ολους η καποιους συγκεκριμενους? Ρωταω για να ξερω αν με περιλαμβανει και μενα για ν' απαντησω.



    Ποιος ηταν ο σκοπος που φτιαχτηκε?
     
  10. cider

    cider Kitchen master

    Re: Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

    Για να καταλάβω: συμμετοχή σε φόρουμ συνεπάγεται συμμετοχή στις κοινωνικές εκδηλώσεις που αποφασίζουν να διοργανώσουν τα μέλη του; Εγώ είχα την εντύπωση ότι φόρουμ σημαίνει χώρος ανταλλαγής απόψεων. Αντιλαμβάνομαι το παράπονο για τη θεματολογία, και το παράπονο ότι κάποιοι δεν γράφουν συχνά... αλλά πρώτη φορά συναντώ σε φόρουμ το φαινόμενο να κρίνεται η επιτυχία του από τη συμμετοχή στα διοργανωθέντα στον πραγματικό κόσμο δρώμενά του.

    (και αν βγαίνει ένας επιθετικός τόνος σε όσα γράφω, συγγνώμη, δεν το θέλω. Τώρα που τα ξαναδιαβάζω μου φαίνονται ψιλοαγκρέσιβ, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να γίνουν πιο κλερόλ χέρμπαλ).
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?



    Φυσικα ομορφια μου και ρωταω ολα τα μελη.




    Θελω να πιστευω οτι φτιαχτηκε για να μπορουμε ολοι εμεις που μας εκφραζει αυτος ο χωρος, να εκφρασουμε τελειως ελευθερα την αποψην μας για την καθε ξεχωριστη και εντελως διαφορετικη ιδιαιτεροτητα που εχει ο καθενας μας, χωρις να κριθουμε, να χλευαστουμε, απο αλλα μελη που λενε οτι ανηκουν στον ιδιο χωρο με εμας, η και να μας πουν επικινδυνους ακομα οταν οι οριζοντες των δικων μας οριων εχουν ξεπερασει κατα πολυ τους οριζοντες των δικων τους οριων, επειδη δεν ειναι ευκολο για τους χ λογους του ο καθενας, να μπορει να εκφραστει ετσι οπως θελει με την βανιλλα παρεα του, αυτο το φορουμ νομιζω οτι ειναι οτι πιο καλυτερο θα μπορουσε να γινει σαν αρχη εδω στην Ελλαδα για εμας του χωρου, φτανει φυσικα να ξερουμε να χειριστουμε τις αποψεις μας και τα "θελω" μας χωρις να κρινουμε τις αποψεις και τα "θελω" του αλλου σαν σοβαρα σκεπτομενα ενηλικα ατομα, και οχι για να ανεβασουμε το Εγω μας στα αλλα μελη μπας και πηδηξουμε καμια γκομενα, η μας πηδηξει κανενας γκομενος, η ακομα να χρησιμοποιουμε το φορουμ για να απαξιωσουμε τα μελη που δεν μας βοηθουν στην επαγγελματικη αξιοποιηση του χωρου αυτου προς δικο μας οφελος.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Ποιος σε πείραξε ρε Πέρρη μου; Διαβάζω διαβάζω κι άκρη δεν βγάζω. Τι διάολο έγινε πάλι;