Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 17 Νοεμβρίου 2008.

  1. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Eννοώ και τις εφήμερες καταστάσεις, αγαπητή zoyzoy_
     
  2. cider

    cider Kitchen master

    Πώς μετράμε την αγαμία; Από τότε που πρωτοκάναμε έρωτα ή από τότε που αρχίσαμε να θέλουμε να κάνουμε έρωτα;

    Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να είναι και... χμ, 10 μήνες. Δεν είμαι βέβαιος.

    Στη δεύτερη περίπτωση, αρκεί να πω ότι έκανα πρώτη φορά έρωτα στα 19 μου. Βγάλτε τα συμπεράσματά σας. Πώς την έβγαλα; Απάντηση απλή: πλήθος μαλακίες που πληρώνω ακόμα, και ένα σωρό συμπλεγματικές συμπεριφορές που ακόμα δεν μπορώ να αποβάλλω προέρχονται από εκείνη την περίοδο.
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    Λογικό σφάλμα, ιατρέ. Σε μια εφήμερη σχέση, της ξεπέτας, γαμείς εξ ορισμού - ειδάλλως δεν υφίσταται.
    Σε μια μακροχρόνια σχέση μπορεί, ενώ αυτή διατηρείται, να περάσουν τεράστια χρονικά διαστήματα χωρίς σεξ.
    Δηλαδή, οι δεσμοί είναι πιό ξεκούραστοι και δεν ιδρώνεις.
    Αν δεν έχεις τίποτα από τα δύο, κινδυνεύεις να υποστείς τους πειρασμούς του Αγίου Αντωνίου, οι οποίοι είναι ακίνδυνοι στην έρημο αλλά παρακινδυνευμένοι στο λεωφορείο. Στροβιλίζεσαι για να διώξεις το δαίμονα και σε συλλαμβάνουν για εφαψία - δεν αποκλείεται να σου χρεώσουν και το καθαριστήριο.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    9 μήνες. Μετά από μια πολύ δυνατή σχέση, ακινητοποιήθηκα ερωτικά τελείως μέχρι να συνέλθω. Από τα πιο σοφά που έπραξα.

    @Dolmance
    Αν σε μια μακροχρόνια σχέση περνάνε τεράστια χρονικά διαστήματα χωρίς σεξ, τότε η σχέση πάσχει σοβαρότατα... και ίσως είναι η ώρα για άλλα...
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    Έ, δεν είπα και τόσο μεγάλα. Επτά-οκτώ χρόνια εννοούσα.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    Α, εντάξει, συγνώμη δεν κατάλαβα...
     
  7. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    Αν θυμάμαι καλά γύρω στο τρίμηνο. Δεν ένιωθα και πολύ σέξι...
     
  8. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Γιατρούλι θα με πεις σεξομανή αν πω ΠΟΤΕ!!! Είναι αλήθεια πως δεν έμεινα παραπάνω από μια εβδομάδα αγαμίας και αυτό γιατί ίσως ο σύντροφος να ξενέρωνε με την περίοδο μου
     
  9. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    16 χρόνια!!!  Ήταν πραγματικά καλά.
    Πολύ θα ήθελα να επιστρέψω σ αυτά τα χρόνια. Ειδικά στα πρώτα 7 που δεν περνούσε καν από το μυαλό μου η επιθυμία. Ήταν πραγματικά ξέγνοιαστα.
    Σκοτούρα τελικά το σεξ. Ειδικά όταν χρειάζεται ερωτικό σύντροφο.










    .
    .
    .
    Αν εξαιρέσω όμως τα 16 πρώτα χρόνια της ζωής μου   το μεγαλύτερο διάστημα χωρίς ερωτικό σύντροφο (και εννοείται σεξ) ήταν 3-4 μήνες. (Είμαι επιρρεπής δε μπορώ παραπάνω  )
    Γιατί το έκανα; Από την επιθυμία να κατεβάσω τον μέσο όρο των γκάλοπ που ρωτάνε πόσο συχνά κάνει έρωτα ο μέσος έλληνας.
    Πως την έβγαζα; Με σοκολάτες. Είχα πάρει μερικά κιλά.  
    Τι μου έμεινε; Τα κιλά   για αρκετό διάστημα.



     
     
  10. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    μπορω να πω οτι ειμαι αγαμητος..
     
  11. zou

    zou

    Απάντηση: Aγαμήτου και Απάρτου γωνία

    4 μηνες αλλα σε αρκετες περιοδους της ζωης μου.. μετα το 2ο ετος στο πανεπιστημιο περιεργως ελαχιστως εχω μεινει μονη μου...

    ο λογος παντα ηταν οτι απλα δεν βρισκοταν κατι αξιολογο..
     
  12. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Τοτε ηταν περιπου 6 μηνες.
    Ηταν πολυ δυνατη σχεση, και μας εδεναν πολλα μα παραπολλα.
    Οποτε το διαστημα που δεν εκανα sex δεν ηταν μια δυσκολη περιοδος
    Γιατι πολυ απλα δεν το αποζητουσα.
    (ειχα και επρεπε να αποκαταστησω αλλα πραγματα στη ζωη μου)
    Αυτο που εμεινε και καλως εμεινε....
    ηταν πως βρηκα εμενα