Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος alexandroslave, στις 18 Σεπτεμβρίου 2013.

  1. alexandroslave

    alexandroslave New Member

    Γνωριζει καποιος να ενημερωσει πως μπορουμε να αναγνωρισουμε εναν Αφεντη/ρα η εναν σκλαβο/α εξω?μπορουμε να το δειξουμε με καποιο ωστε να μασ αναγνωρισει καποις?
     
  2. stratis

    stratis New Member

    Εγω όσους βλέπω στο δρόμο έχουν πλακάτ κρεμασμένα που γράφει αφέντης, κυρίως πάνε και σε πορείες με αυτά!
     
  3. alexandroslave

    alexandroslave New Member

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Εσυ μαλλον εχεις φαει εξυπνοπιτακι το πρωι που σηκωθηκες.Να φας και αυριο να δουμε τι αλλο εξυπνο θα πεις φιλε stratis
     
  4. stratis

    stratis New Member

    Δεν εχω φαει το εξυπνοπιτακι , αλλα ειλικρινα η ερώτηση ειναι δηλαδή πραγματική ; Αν είναι ή αλήθεια θέλει ο φίλος να ρωτήσει ή να μάθει κάτι τέτοιο πάω πάσο και θα ήθελα ειλικρινά να δω έστω και μια σοβαρή απάντηση σε αυτό το θέμα
     
  5. alexandroslave

    alexandroslave New Member

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Εγω δεν θα αναφερθω σε μενα θα μιλισω γενικα.Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που δεν γνωριζουν και εχουν μπει τωρα στο χωρο και εχουν αυτες τισ αποριες.Αν εσυ πιστυεις οτι με αυτον τον τροπο και με αυτη την απαντηση τους βοηθας τοτε οκ.δεν εχω να πω κατι αλλο.πιστυω ομοσ οτι εδω πρεπει να βοηθαμε και να ενιμερωνουμε ακομα και αν οι ερωτισεις για καποιους ειναι ηλιθιες.
     
  6. stratis

    stratis New Member

    Πιστευω οτι οποιοσδήποτε διαβάσει την απάντηση μου δεν θα την θεωρήσει σοβαρή και επίσης δεν θεωρώ οτι μπορεί να υπάρξει κάποια σοβαρή και σωστή απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα. Προτιμώ λοιπόν ο άνθρωπος που ρώτησε να καταλάβει οτι δεν μπορεί να πάρει απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα παρά να πιαστεί απο κάτι που κάποιος ίσως απαντήσει και να ψάχνεται χωρίς λόγο.

    Επιμένω αν όντως η ερώτηση είναι σοβαρή και ήθελε πραγματικα να την κάνει και απλα δεν παίζει
     
  7. grayfox

    grayfox New Member

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Κοιτα βασικα υπαρχει το emblem του bdsm που υπαρχει για να αναγνωριζει το ενα μελος το αλλο μπορεις να διαβασεις γι αυτο σε αυτο το site
    Emblem Home Page
    υπαρχουν accesories και ρουχα που εχουν αυτο το συμβολο πανω και ξερω οτι μπορει να γινει και tattoo αν θες κατι μονιμο που να δειχνει οτι σε ενδιαφερει το bdsm
    Ελπιζω η απαντηση μου να βοηθαει


    P.S.stratis δεν θα επρεπε να εισαι τοσο κριτικος με τους αλλους ο alexandroslave ειχε μια απορεια αν δεν την θεωρουσες σοβαρη θα μπορουσες απλα να την αγνοησης
     
  8. catchy

    catchy New Member

    Απάντηση: Re: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Eliwsaaaaaaaaaaaaaa!! stratis theos!

    Έλιωσααααααααα! stratis θεός!
     
    Last edited by a moderator: 24 Σεπτεμβρίου 2013
  9. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Έχω αναγνωρίσει...ομοϊδεάτες από κάποιο διακριτικό λουκετάκι που έχω δει κλειδωμένο σε διακριτικό επίσης κολάρο στο λαιμό ή σε βραχιολάκι στο χέρι.
    Υπάρχει επίσης το emblem που ανέφεραν πιο πάνω, το οποίο μπορείς να φοράς ως καρφίτσα (εκείνες τις στρογγυλές), ως τατού, και διάφορα άλλα. Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο να φέρεις κάτι πάνω σου που να σε διακρίνει για τις προτιμήσεις σου. Μόνο σε κάποιο π.χ. κλαμπ όπως συχνά συμβαίνει στο εξωτερικό θα μπορούσες ανοιχτά να φορέσεις κάτι για να σε "κατατάξουν" όσοι σε δουν.
    Φυσικά, αν δεν έχεις πρόβλημα εσύ προσωπικά να σε αναγνωρίσουν έξω, τότε μπορείς άνετα να φορέσεις κάποιο κολάρο ή κάτι τέτοιο. Οι ...ενδιαφερόμενοι θα καταλάβουν  
     
  10. Nemo

    Nemo Guest

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να καταλάβεις τις προτιμήσεις κάποιου-ας μόνο απ' την εμφάνιση. Πρέπει να έχεις κάποια οικειότητα και θα καταλάβεις κάποια πράγματα μέσα απ' τη συζήτηση και παρατηρώντας κάποια πράγματα στη συμπεριφορά του-της. Τα δερμάτινα και διάφορα αξεσουάρ δεν σημαίνουν πάντα κάτι, μπορεί για κάποιους να είναι απλώς μόδα.
     
  11. grayfox

    grayfox New Member

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Η απαντηση που εδωσα στον alexandroslave ηταν για το πως μπορουν ατομα που ασχολουντε με το bdsm να αναγνωρισουν το ενα το αλλο και ναι δεν λεω οτι οποιος εχει αυτην την ασχολεια εχει κατι που να το δειχνει παραεξω ή οτι απο λαθος μπορει καποιος να εχει καποιο αντικειμενο που να δηλωνει τις προτιμησεις του. Απλα απαντησα στην ερωτηση του προφανος και θα πρεπει να συζητησεις και να εχεις καποια οικειοτητα με αυτο το ατομο.
     
  12. GingerCookies

    GingerCookies New Member

    Απάντηση: Aναγνωριση Αφεντρας/η-σκλαβου/ας

    Ευτυχως δεν μπορεις να τα αναγνωρίσεις αυτα. Νομίζω πως το μυστήριο δίνει στο κυνήγι έξτρα σασπένς.