Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 12 Απριλίου 2009.

  1. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Εννοειται!
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

      ​


    Το Absolute Fetish BDSM Festival ήταν μια απόλυτα επιτυχημένη γιορτή του χώρου μας. Τέσσερις μοναδικές δικές μας μέρες και νύχτες, σε συνεργασία με την Megadance και με την ευγενική παραχώρηση του χώρου, από τον διοργανωτή της Athens Erotica τον όποιο και ευχαριστούμε ιδιαίτερα για δεύτερη χρονιά. Επίσης ευχαριστούμε τους χορηγούς επικοινωνίας που μας διαφήμισαν όπως μπορούσαν και με τον καλύτερο τρόπο.

    Mέσα στον ιδιαίτερο χώρο μας, τα μάτια των επισκεπτών διψασμένα για τις τέχνες ρούφηξαν εικόνες στην Art Of Sin Gallery, που φιλοξένησε καλλιτεχνικές φετιχιστικές φωτογραφίες των αγαπημένων μας φωτογράφων Focus (jt3) και Photographer όπως επίσης γυναικεία γυμνά σε ζωγραφική της Divina doll, και τα ερωτικά γλυπτά του Εξηκία.

    Οι φίλοι μας φωτογράφοι έτρεχαν ασταμάτητα και πανικόβλητοι όλες τις μέρες για να μπορέσουν να αιχμαλωτίσουν με τις φωτογραφίες τους τα πάντα. Σύντομα θα αποδώσουν το υλικό που κατέχουν προς τέρψιν των οφθαλμών μας. Να είναι πάντα καλά και τους ευχαριστούμε όλοι !

    Υπέροχα και εντυπωσιακά performing παρέλασαν από το stage συνεχόμενα και όλες τις μέρες το Dungeon πλημμύρισε από λαγνεία, πόνο, Κυριαρχία, υποταγή και ατελείωτες συγκινήσεις, η Foot Fetish Area ξεχείλιζε από αισθησιασμό και λατρεία, και για πρώτη φορά σε χρήση το Dark Room δέχθηκε να εκτονώσει τις ηδονές μας.
    Όλα αυτά ήταν γεγονότα που γέμισαν την ψυχή μας και ικανοποίησαν τις αισθήσεις μας.

    Με αυτό το εγχείρημα μας επιβεβαιώσαμε ότι το πιο δυνατό μας σημείο είναι οι ομόνοια μεταξύ μας η αλληλοϋποστήριξη και η αλληλοκατανόηση, η συλλογική εργασία έχοντας κοινό παρονομαστή την αγάπη μας για τον χώρο. Όλα αυτά είναι που μπορούν να καταφέρουν το ακατόρθωτο.

    Το άψογο αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν η επιτυχία που ξεσήκωσε και εντυπωσίασε τους πιο απαιτητικούς θεατές και έκανε όλους όσους συμμετείχαμε εκεί να τα δώσουμε όλα, υπερβαίνοντας κατά πολύ τα όρια μας…

    Το Festival αυτό σφράγισε μια εποχή και γέμισε με αναμνήσεις όλους εμάς που σαν σκοπό και όραμα το θεωρούμε πλέον αναπόσπαστο κομμάτι της ψυχαγωγίας και της διασκέδασης μας. Μια πηγή ζωής, χαράς και υπερηφάνειας για όσα ζήσαμε όσοι παραβρεθήκαν και όσοι βοήθησαν για να πάρει αυτήν την τελική μορφή.

    Ευχαριστούμε όλοι ανεξαιρέτως και εγώ ιδιαίτερα την αγαπημένη μας Madame A! Αυτός ο άνθρωπος διαμάντι που την ευγνωμονούμε όλοι, αφού πίστεψε στο όνειρο μας και σε εμάς τους ιδίους. Μας βοήθησε στα πάντα, επενδύοντας επάνω στην αγάπη και τον ενθουσιασμό μας, υλικά αγαθά και πολλή ψυχική δύναμη.
    Χωρίς αυτήν την αγέρωχη και στην πραγματικότητα σιδηρά Κυρία είμαστε σίγουροι ότι τίποτε δεν θα είχε συμβεί.
    Υποκλινόμαστε όλοι Κυρία, στο μεγαλείο της ψυχής σου!

    Ευχαριστώ τον Master Pier που στην προκειμένη περίπτωση ήταν θεόσταλτος, αφού κανείς δεν τον περίμενε κοντά μας…Όχι τουλάχιστον τόσο κοντά μας εννοώ!
    Ηγετικός, αγέρωχος, έτσι όπως πρέπει να είναι ένας πράγματος Κυρίαρχος του παιχνιδιού! Μακριά από τα λόγια και την κάθε μιζέρια, μας έκανε να ζηλέψουμε όλοι τις οργανωτικές του ικανότητες, την ψυχραιμία του, το ακούραστο βλέμμα και το ατελείωτο περπάτημα του, που έσκαψε στην κυριολεξία κάθε χιλιοστό του χώρου των 460τμ. που μας αναλογούσε και το έκανε ατελείωτες φορές όλο το τετραήμερο και όχι μόνο.
    Αν δεν ήταν αυτός να μας δίνει κουράγιο και να λύνει τα επί μέρους προβλήματα, ίσως να είχαμε διαλυθεί αποκαμωμένοι, πριν το τέλος του ατελείωτου τετραήμερου!
    Έχετε τα σέβη μας Κύριε Pier!

    Ευχαριστώ τον ουρανοκατέβατο και υπέροχο Captain Morgan που εκτός από γοητευτικός Μaster είναι και ένας όμορφος άνθρωπος, Το αστείρευτο ταλέντο του στο στήσιμο του χώρου μας, οι ιδέες στα σκηνικά και η χρήση της κάμερας ήταν γι αυτόν παιχνιδάκι που αποστήθισε τις όμορφες στιγμές μας! Μας έκανε διάσημους στους κύκλους των ηθοποιών που διακριτικά ήρθαν σαν επισκέπτες και που πηρέ το μάτι μου γύρω μας και κοντά μας. Έβλεπα την επιθυμία της συμμετοχής τους στα μάτια τους, αλλά και συνάμα την έκπληξη και την αμηχανία που ένιωθαν!

    Ευχαριστώ όσους από εσάς αγαπημένους φίλους, γνωστούς και άγνωστους που ήρθαν και μας είπαν λίγες καλές κουβέντες, μας έδωσαν κουράγιο και δύναμη, μας συνεχάρησαν και βιώσαν μαζί μας δυνατές εμπειρίες.
    Ευχαριστούμε, που παρά την όποια κακή προπαγάνδα μας έγινε από μια μικρή ευτυχώς μερίδα κόσμου, τους αψηφήσατε και τρέξατε κοντά μας, να μας συμπαρασταθείτε και να απολαύσετε τις μοναδικές στιγμές που προσέφερε το Festival!!

    Ευχαριστώ όσους εθελοντικά πρόσφεραν την ψυχή και… το κορμί τους… Δεν ήσασταν λίγοι όπως είδατε…και ξέρω βαθιά μέσα μου, ότι ποτέ δεν θα ήσαστε λίγοι… Κράτησα στην καρδιά μου την αγάπη σας, δέχθηκα την προσφορά σας, φυλάκισα τα συναισθήματα σας και σας υπόσχομαι ότι θα πορεύομαι μαζί με αυτά στο μέλλον και θα τα χρησιμοποιώ όποτε νοιώθω μοναξιά και αδυναμία.

    Ευχαριστώ τους καταπληκτικούς μας Dj Xander Moss, (Toxxica), U-ri και Plastique που έδωσαν ρυθμούς στα βήματα μας και με τους ήχους τους κάλυπταν τις κραυγές μας και τους έντονους παλμούς της καρδιάς μας. Ελπίζουμε να σας συναντήσουμε κάπου πάλι πολύ σύντομα.

    Apollyon Dungeon Master, σ΄ ευχαριστούμε που σαν αητός ήσουν παρών, όπου και όποτε κάποιοι ή και η ομάδα σε είχε ανάγκη!

    Ιδιαίτερα θα ευχαριστήσω τους αφανείς ήρωες, nikolao Isnogood, Ερμή, Blindford, Panic, calista, subman4men, capeaway, Pacotta of Doom, skia, sotiri, γε.....ΟΡΓΙΟΣ, που πλαισίωσαν το γεγονός και ο καθένας με τον δικό του μοναδικό τρόπο και μας απέδειξαν ότι άπαντες σε τέτοιους εκδηλώσεις έχουν εξέχουσα και σημαντική θέση.

    Αγαπημένοι μου φίλοι Performer… άφησα για εσάς το τέλος.
    Τι να πω και τι να πρωτοθυμηθώ από όλα όσα μας δώσατε!!!
    Κάθε performance που έβγαινε στην σκηνή, ήταν ένας καινούριος κόσμος, νέα συναισθήματα κατέκλυζαν το κοινό, βιώναμε καινούριες αισθήσεις. Ένας προς έναν, ήσασταν υπέροχοι, πανέμορφοι, λαμπεροί, καταπληκτικοί!! Μας συγκινήσατε με την παρουσία σας στην σκηνή, μας βάλατε στο κλίμα του festival άλλοτε σκληρά και σαδιστικά, άλλοτε αισθησιακά και Κinky, άλλοτε με παιχνιδιάρικη διάθεση, άλλοτε εντελώς Bizarre και άλλοτε με τα φετίχ κάνατε το δικό σας πάρτι on stage!

    Lola, phoenixxx, Enfer Bride, Dennis, little slut[Pier], Alex D, Elizabeth, Afrodite, tyfeas, Divina doll, Prema, philippa, Goddess Isabelle, Jacqueline!

    Γενικότερα η παρουσία σας στα δρώμενα ήταν από τις σημαντικές και απαραίτητες! Αυταπάρνηση και εργατικότητα… Ζωντάνια και ενθουσιασμός. Υπερπηδήσατε ότι σας χάλαγε, ξεχάσετε την κούραση, ξεπεράσατε τους φόβους και τους δισταγμούς σας και μας αποδείξατε πόσο δυνατοί και ενωμένοι μπορούμε να είμαστε όταν το θέλουμε!! Τα λόγια είναι πολύ φτωχά μπροστά σε αυτά που μας προσφέρατε.
    Δεχτείτε απλά τις ευχαριστίες και την αγάπη από τις καρδιές όλων μας. Προσωπικά αγαπημένα μου παιδιά, σας ευχαριστώ!!

    Λυπόμαστε που κάποιοι φίλοι ήθελαν να έρθουν να ζήσουν από κοντά αυτήν την εμπειρία, αλλά οι συνθήκες και κάποια γεγονότα που τους πρόεκυψαν δεν τους το επέτρεψαν. Δεν πειράζει... σας είχαμε στην σκέψη μας και νιώθαμε την αγάπη σας που ερχόταν από μακριά! Του χρόνου όλα θα γίνουν, αρκεί να υπάρχει διάθεση και να είμαστε καλά...

    Οι καιροί αλλά και οι ανάγκες των ανθρώπων, όπως καταλάβαμε πια οι περισσότεροι από εμάς, αλλάξανε.
    Ο ρυθμός της ζωής, ο τρόπος της διασκέδασης μας άλλαξε και αν αυτό δεν συνέβη τότε στους ήδη υπάρχοντες τρόπους προστεθήκαν και άλλοι…διαφορετικοί και ιδιαίτεροι.

    Είναι πλέον ανάγκη, να αλλάξει και ο τρόπος που τα δρώμενα αντιπροσωπεύουν τον χώρο μας και θα λαμβάνουν χώρα από εδώ και πέρα.
    Κατά την γνώμη μου θα πρέπει αυτά να σταματήσουν να σέρνονται, δέσμια ενός λαμπρού και κακού παρελθόντος, που θα συνεχίζει με εμφανή κούραση να εξυπηρετεί εθιμοτυπικά θα πει κανείς, ανάγκες και νοοτροπίες που τίποτα και κανένα πλέον δεν εξυπηρετούν.

    Πρέπει να δούμε τις καινούριες ανάγκες, την καινούρια πραγματικότητα που ζούμε και μέσα σ αυτά τα πλαίσια να διαμορφώσουμε τις συνθήκες αυτές, που θα δώσουν φρεσκάδα, πνοή και όραμα σε κάθε εκδήλωση τέτοιου τύπου που θα λαμβάνει χώρα.

    Πρέπει να κάνουμε τους ανθρώπους ακόμη και έξω από τον χώρο του BDSM ή των φετίχ, να νιώσουν άνετα κοντά μας. Ακόμη ίσως θα πρέπει να τους προτρέψουμε να συμμετέχουν κι αυτοί στις light και Κinky εκδηλώσεις μας. Να καταφέρουμε αν είναι δυνατόν να αισθανθούν τη κάθε εκδήλωση σα δική τους και όχι σαν μια "καπελωμένη" εκδήλωση του τάδε ατόμου ή του δείνα club.

    Πιστεύω ότι αυτοί οι επισκέπτες με τη σειρά τους, θα είναι εκείνοι που θα αποτελέσουν τη ζωντανή διαφήμιση και η γνώση θα βγει χωρίς ντροπή παραέξω από την ψυχή και την κρεβατοκάμαρα. Αυτό θα το επιτύχουμε αν καταφέρουμε να αποβάλουμε κάθε εσωστρέφεια και να βγούμε με σταθερά αλλά και δυναμικά βήματα προς τα έξω. Ας γίνουμε λοιπόν όσοι μπορούμε, η έμπνευση τους!

    Το να φτιάξεις κάτι από την αρχή δεν είναι δύσκολο. Το να εξελίξεις κάτι που ήδη υπάρχει και είναι βαθιά ριζωμένο στην ψυχή μας, είναι δύσκολο. Κάθε νέα προσπάθεια τέτοιου τύπου, θα πρέπει κατά τη γνώμη μου να ακολουθήσει τη παλιά αλλά πετυχημένη τακτική ενός "διαβήτη". Το ένα πόδι δηλαδή να μένει σταθερό, ακούνητο επάνω στο βιωμένο μας παρελθών και τα λάθη του, ρουφώντας όλες τις γνώσεις που απορρέουν από αυτά και το άλλο πόδι να στηρίζεται στο πρώτο και ταυτόχρονα να ψάχνει να βρει το κατάλληλο σημείο να σταθεί, ώστε να κάνει ένα καινούριο επιτυχημένο κύκλο.

    Με λίγα λόγια, αυτή τη καινούρια αρχή, δε μπορεί να τη κάνει ένας άνθρωπος, μια ομάδα ή μία παρέα. Χρειάζονται εμπνευσμένα και πρόθυμα άτομα από κάθε γωνία, που θα πιστέψουν στο όραμα και θα παραμερίσουν την κάθε ευκαιριακή επιδίωξη προσωπικής προβολής.

    Είναι μία προσπάθεια που κάτω από συγκεκριμένο πλαίσιο θα πρέπει να υποστηριχθεί από όλους μας για να επιβιώσει. Να μην ξεχνάτε ότι είναι σημαντικότερο ένα σώμα εθελοντών, από μια ομάδα ατόμων καταξιωμένων στο χώρο μας, που δεν έχουν να προσφέρουν τίποτε παραπάνω στην πράξη και παραμένουν απτόητοι στην φιλοσοφία και την θεωρία, χωρίς με αυτό που γράφω να θέλω να υποτιμήσω την πολύτιμη προσφορά τους. Απλά αυτή περιορίζεται εδώ!

    Όσοι λοιπόν έχουν όρεξη και κίνητρο, ας ασχοληθούν σοβαρά για τη διαχρονικά επιτυχή έκβαση αυτού του εγχειρήματος αλλά και άλλων που πρόκειται να γίνουν στο προσεχές μέλλον.

    Τώρα είμαι σίγουρη και απόλυτα πεπεισμένη ότι πραγματικά ……
    ΓΡΑΨΑΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ
    .
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Να μαι κι εγώ λοιπόν...
    Μετά από 8 μέρες αγωνίας, κούρασης, έντασης, επιτυχιών, εμπειριών αλλά και ατέλειωτης καύλας που ακόμα δεν μπορώ να τακτοποιήσω στο μυαλό μου μιας κι όλα έγιναν σε πολύ γρήγορους ρυθμούς λόγω της προσπάθειας του να γίνουν όλα τέλεια.
    ΧΑΛΑΛΙ!!!! Άξιζε τον κόπο. Ήταν όλα τέλεια. Δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα από το εξωτερικό που τόσο πολύ διαφημίζεται.

    Ο κόσμος που επισκέφθηκε το χώρο ήταν άψογος. Παρακολουθούσε τα δρώμενο με πολύ ενδιαφέρον και οι περισσότεροι το ζούσαν παράλληλα. Φαινόταν στην έκφραση τους (είμαι σίγουρος ότι κάποιοι απ αυτούς θα ήθελαν να ναι ανάμεσα μας. (Θα γίνει κι αυτό, που θα πάει... !!!)

    Θέλωντας να πω λίγα λόγια για τον καθένα θα ξεκινήσω από

    1. Μadame_A, αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο, που αξίζει τον κόπο κανείς να τη γνωρίσει από κοντά. Κυρία, με κεφαλαία. Παρόλα τα προσωπικά της προβλήματα στάθηκε παλικάρι σε αυτή την προσπάθεια που έκανε όλη η ομάδα. Έβαλε βαθειά το χέρι στην τσέπη ( επειδή έτυχε να είμαι δίπλα της από την αρχή των εξόδων μέχρι και τέλους ) μόλις και μετά βίας ίσως ρεφάρει με ελάχιστη ζημία. Το πάθος της για την τελειότητα την έκανε ακόμα πιο πεισματάρα και δεν την ενδιέφερε τίποτα άλλο από το να πάνε όλα καλά. Σε ότι της ζητήθηκε δεν είπε όχι. Έκανε τον ταξιτζή, το χαμάλι, τον διαπραγματευτή και πολλά άλλα που δεν μπορούν να ειπωθούν, θέλει πολλές σελίδες.

    2. Sm_Art_Lady, ποτέ δεν είχα ιδιαίτερες σχέσεις μαζί της. Αρκετές φορές μάλιστα, είχαμε έρθει σε αντιπαράθεση για πολλά θέματα. Είναι αλλιώς όμως να γνωρίσεις κάποιον και να ζήσεις μαζί του 8 μέρες ( Όπως και με όλη την ομάδα φυσικά). Μπορεί σε πολλούς να μην αρέσει, λόγω συμπεριφοράς, γραπτού λόγου, προσωπικών διαμαχών και ίσως να έχουν δίκιο. Είτε γιατί δεν την έχουν γνωρίσει από κοντά είτε αν την γνώρισαν δεν τους έδωσε την ευκαιρία να τη γνωρίσουν καλά. Στην ουσία, ορισμένες φορές, είναι ένα παιδί, κακομαθημένο λίγο   που όμως είναι ικανή να δώσει τα πάντα απλόχερα. Την είδα να μάχεται μαζί με όλους κι ορισμένες φορές περισσότερο απ όλους. Χείμαρρος πραγματικός. Μέσα σε όλα. Τέλεια οικοδέσποινα, άψογη μαμά όλης της ομάδος. Φρόντιζε τα παιδιά και ήταν κοντά τους σε ότι ήθελαν. (Τσίριζε ορισμένες φορές λίγο αλλά επανερχόταν στην τάξη γρήγορα και ζητούσε μάλιστα και συγγνώμη) Η αγωνία ζωγραφισμένη στο πρόσωπο της μέχρι και την τελευταία στιγμή. Όταν έπεσε η αυλαία το χαμόγελο της έφτανε μέχρι τ αυτιά της αλλά η κούραση ήταν εμφανής, σε λίγο θα κατέρρεε όπως όλοι μας φυσικά. Εύα, χάρηκα πολύ που σε γνώρισα, υπό αυτές τις συνθήκες. Σε ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία και την άψογη αντιμετώπιση σου. Απέναντι μου ήσουν Κυρία. Να παραμείνεις έτσι και να δώσεις την ευκαιρία και στους υπόλοιπους να σε γνωρίσουν καλύτερα.

    3. Λόλα, τι να πω γι αυτό το υπέροχο κορίτσι; Τα έχει όλα. Ήθος, αξιοπρέπεια, σεβασμό, αστείρευτο ταλέντο, φοβερή υπομονή, χιούμορ, πάθος και πάνω απ όλα αυθεντική κι ακούραστη. Τα έδωσε όλα. Δεν άφησε τίποτα όρθιο στο πέρασμα της.   Θέλω να την ευχαριστήσω πολύ για τη συνεργασία που είχαμε και που με άντεξε. Καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις. Εύχομαι να με αντέξεις και του χρόνου

    4. phoenixxx, ακούραστος, αυθεντικός στο είδος του, ταλαντούχος, τελειομανής, γκρινιάρης αλλά καλό παιδί. Συμμετείχε σε όλες της δραστηριότητες. Απ το στήσιμο, τα σόου μέχρι και το ξεστήσιμο. Τον άφησα ράκος και παράλληλα πολύ ευτυχισμένο. Ευχαριστώ κι εσένα που με άντεξες με την εξαντλητική πίεση που άσκησα. Ήσουν τέλειος.

    5. Prema, φιλική, ευχάριστη, συνεργάσιμη, ταλαντούχα στο bondage και όχι μόνο. Το θέμα που παρουσίασε ήταν άψογο. Κατάφερε να βάλει σε subspace την little_slut αλλά και τον εαυτό της. χάθηκαν μέσα στη μουσική και την τέχνη, σαν να ήταν μόνες. Οι οργασμοί ακολουθούσαν ο ένας τον άλλον. Όποιο σόου και να παρουσίασε ήταν άψογο. (Το μόνο μου παράπονο είναι ότι την έχανα συχνά αλλά δυστυχώς δεν γλίτωσε ούτε κι αυτή από το τρέξιμο και την πίεση   )Σε ευχαριστώ και σένα για την υπομονή που έδειξες και που με άντεξες φυσικά. Χάρηκα για τη γνωριμία μας.

    6. Enfer_Bride, Diva, ευαίσθητη, κοκκέτα, εξελίξιμη, με ταλέντο υποκριτικής, συνεπής στα ραντεβού της, ξεπέρασε τον εαυτό της και τα όρια της φυσικά. Πολύ καλή σε ότι κι αν έκανε. Χάρηκα που σε γνώρισα και σε ευχαριστώ κι εσένα για την υπομονή σου να με αντέξεις.

    7. Divina, η ζουζούνα της παρέας, η άτακτη μαθήτρια, αυθεντικότατη, πρόσχαρη, δεν έλεγε ποτέ όχι σε ότι κι αν της έχω ζητήσει, ακριβής και αυτή στα ραντεβού της, πολύ καλή στο χορό και στην υποκριτική, με προοπτικές. Ένα μεγάλο μπράβο για όλες τις προσπάθειες της. Σε ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία που είχαμε και την εμπιστοσύνη που μου έδειξες. Το ότι με άντεξες δεν το συζητάμε, αυτό είναι άθλος.

    8. Afrodyte, όπως πάντα, γκρινιάρα αλλά γλυκιά, η μεγάλη μου αδυναμία κατάλληλη να μου τονώνει το νευρικό μου σύστημα, αλλά παράλληλα να με κάνει και να γελώ, συνεργάσιμη, ορισμένες φορές βέβαια κολλούσε αλλά όταν έπαιρνε μπρος ήταν τέλεια. Σε ότι κι αν έκανε ήταν πολύ καλή. Αυτό με τις βελόνες ήταν το καλύτερο της. Βέβαια χωρίς τη βοήθεια του παρτενέρ της δεν θα μπορούσε να τα καταφέρει τόσο καλά. Έλενα να είσαι καλά πάντα και σε ευχαριστώ για τη συνεργασία και την υπομονή σου που με άντεξες κι εσύ.

    9. Sam, όλα τα λεφτά σε ότι κι αν παρουσίασε. Άψογος, ακούραστος, αυθεντικός. Τζέντλεμαν. Συμμετείχε κι αυτός με τη σειρά του σε όλες τις δραστηριότητες. Πέρασα μαζί του όμορφες στιγμές. Τον ευχαριστώ πολύ για την αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια του προς την little_slut (όπως και όλα τα παιδιά που συνεργάστηκαν μαζί της.) Χάρηκα πολύ για την 8ήμερη συνεργασία και γνωριμία μας. Σε ευχαριστώ για ότι έκανες για μας. Ζητώ συγγνώμη αν σε πίεσα πέραν του δέοντος.

    10. AlexisD, ευαίσθητος, διακριτικός, λιγομίλητος, ταλαντούχος στο bondage και σε ότι άλλο έκανε ήταν αυθεντικός, μεθοδικός και πολύ προσεκτικός με την παρτενέρ του. Σε δύο περιπτώσεις που κινδύνεψε η παρτενέρ του κινήθηκε ταχύτατα και υπεύθυνα. Λίγες κουβέντες ανταλλάξαμε, που όμως ήταν αρκετές για να καταλάβω ότι είναι ένας αδαμάντινος χαρακτήρας. ( Αν ήταν και πιο συνεπής στα ραντεβού του θα ήταν τέλειος   ) Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα, Alex.

    11. Elizabeth, σπιρτάδα, φινέτσα, τσαμπουκά, ταλέντο σε ότι κι αν έκανε, δεν την έζησα πολύ (πάντα την έψαχνα και δεν την έβρισκα   ) Πιστεύω ότι θα μπορούσε να δώσει πολλά περισσότερα, όμως δικαιολογείται γιατί είχε προσωπικά προβλήματα. Την ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία που είχαμε.

    12. Goddess_Isabelle και Jacqueline, δυστυχώς ήρθαν μόνο για 1 ημέρα και δεν μπόρεσα καν να δω και το σόου τους, λόγω φορτωμένου προγράμματος. Ελπίζω την επόμενη φορά να έχουν περισσότερο χρόνο.

    13. Dennis, ένας νέος χαρά γεμάτος, άνετος, πράος, αυτός κι αν δεν ήταν σε mood! Από την αρχή μέχρι το τέλος ήταν στον κόσμο του. Καλός σε ότι κι αν έκανε. Επίσης είχε αστείρευτο χιούμορ. Να σαι καλά σ ότι κι αν κάνεις.

    14. philippa, μια νύφη με τα όλα της! Αν και καινούργια στην ομάδα, βοήθησε αρκετά, πιστεύω ότι έχει να δώσει πολλά. Χάρηκα για τη γνωριμία.  

    15. Panacotta_of_doom, δύο παρουσίες ξεχωριστές. Αυθεντικοί στο είδος τους. Στήριξαν τη διοργάνωση κρατώντας υψηλό το ενδιαφέρον για το dungeon. Ο Αλέξιος ήταν άψογος στο ένα και μοναδικό σόου που έδωσε στο κεντρικό stage έχοντας παρτενέρ τη little_slut. Ελπίζω στην επόμενη διοργάνωση να είναι πιο ενεργός ως προς τα σόου στο κεντρικό stage. Το ταλέντο του είναι αστείρευτο.

    16. little_slut[PieR], αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει   τι να πω γι αυτό το κορίτσι; Έμεινα έκπληκτος. Καθ όλη τη διάρκεια αυτών των ημερών ήταν όλο εκπλήξεις. Το πάθος της για όλο αυτό που ζούσε την έκανε να ξεπεράσει τα μέχρι σήμερα όρια της. Ακούραστη, υπάκουη, συνεργάσιμη, ευγενική, δεν έλεγε όχι σε τίποτα. Πιστεύω ότι βοήθησε αρκετά την ομάδα. Είμαι περήφανος γι αυτήν και την ευχαριστώ για όλα. Αν και ήταν η πρώτη της φορά σε τέτοιες μεγάλες εκδηλώσεις και μπροστά σε τόσο πολύ κόσμο, τα πήγε πολύ καλά.

    17. subman4men, skia, sotiri, γε.....ΟΡΓΙΟΣ, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό στο dungeon, σε όλο το χώρο μέσα, έξω και στο περίφημο κλού της κάθε βραδιάς το λεγόμενο τουρλουμπούκι. Τους ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη συμμετοχή τους. Χάρηκα που τους γνώρισα.

    18. nikolaos, blindfold, isnogood, capeaway, panic τι να πω γι αυτούς; Τα λόγια είναι λίγα. Ήταν άψογοι, ακούραστοι σε ότι κι αν έκαναν από την αρχή μέχρι το τέλος. Χωρίς τη βοήθεια τους θα έμεναν πολλά προβλήματα άλυτα. Ένα μεγάλο μπράβο. Τους ευχαριστώ όλους.

    19. focus, Photographer, Captain_Morgan, η τριπλέτα που τα έδωσε όλα. Παρούσα από την αρχή μέχρι το τέλος. Σε κάθε σόου, σε κάθε γεγονός, δεν άφησαν να περάσει καμιά στιγμή ανεκμετάλλευτη. Μεγάλη μου τιμή που γνώρισα τον Captain_Morgan από κοντά. (Ως cameraman ήταν τέλειος και πολύ καλός στα κοντινά πλάνα   ) Οφείλω να τους πω ένα μεγάλο ευχαριστώ.  

    20. Apollyon, Dungeon Master. Υπεύθυνος, εξυπηρετικός, ευγενικός. Η βοήθεια του πολύτιμη σε όλους τους τομείς. Παράλληλα έπαιξε και στο dungeon με την γλυκειά callista. Ήταν υπέροχοι. Να ναι καλά το παλικάρι.

    21. Ερμής, υπεύθυνος όλου του έργου μαζί με το συνεργείο του. Έτρεχε ασταμάτητα. Στήσιμο, ξεστήσιμο, μεταφορές. Παράλληλα έδινε και αυτός με τη σειρά του τα δικά του σόου στο dungeon με την Εύα, τη lacryma και πολλούς άλλους που αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ.

    22. Dj Xander Moss, (Toxxica), U-ri και Plastique, καταπληκτική μουσική και φωτισμός, τέλεια εναρμονισμένα με τις ανάγκες του κάθε σόου. Ήταν όλοι τους υπέροχοι.

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλο τον κόσμο που βρέθηκε κοντά μας που με τα χειροκροτήματα τους έδιναν κουράγιο σε όλα τα παιδιά της ομάδας.

    Τέλος, πιστεύω πως αξίζει να κάνουμε μια ειδική αναφορά στο περίφημο τουρλουμπούκι (όπως το ονόμασε η Lola ) . Στο κλείσιμο της κάθε βραδιάς ανέβαιναν όλα τα παιδιά της ομάδας αλλά και οι εθελοντές στο κεντρικό stage και αυτοσχεδίαζαν δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό.

    Σε όσους δεν μπόρεσαν να έρθουν και σε όσους επηρεάστηκαν από την αρνητική κριτική θα τους πρότεινα ανεπιφύλακτα του χρόνου να είναι όλοι παρόντες για να ζήσουν αξέχαστες στιγμές, όπως εμείς. Σε μια τέτοια μεγάλη γιορτή πρέπει να αφήνουμε κατά μέρος της όποιες διαφωνίες τυχόν υπάρχουν. Αξίζει τον κόπο, πιστέψτε με.

    Υ.Γ. Ξέχασα να αναφέρω το βασικότερο,αν βέβαια σας ενδιαφέρει... Ότι τα παιδιά της ομάδας όχι μόνο δεν αμείφθηκαν, αλλά έβαλαν από την τσέπη τους για τη μεταφορά και το φαγητό τους.
     
    Last edited: 21 Μαϊου 2009
  4. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    εμείς σας ευχαριστούμε όλους που αγόγγυστα μας χαρίσατε μοναδικές στιγμές απόλαυσης και ηδονής.
    σας εύχομαι προσωπικά στον καθένα αλλά και όλους ως ομάδα πάντα τα καλύτερα, υγεία, χαρά και ό,τι έχετε κατά νου να γίνει πραγματικότητα.
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Έστω και λίγο αργά λόγω φόρτου εργασίας μου θα πω και εγώ δυό κουβέντες για αυτήν την περιβόοοητη... Erotica.

    Επειδή δεν μου αρέσει να χαϊδεύω κανενός τ' αυτιά θα πω τα πράγματα ετσι ακριβώς όπως τα είδα εγώ.

    Η κυρίως έκθεση.
    Μία εμποροπανήγυρις στήν αθλιότερη εκδοσή της!
    Γλοιώδεις χασάπηδες...να διαλαλούν και διαφημίζουν το γ και δ ποιότητας εισαγόμενο κρέας... (φυσικά υπήρχε και ενα 20% που ηταν Α ποιότητος...,) λιγούρια πάσης φύσεως να προκάλουν το αδιαχώρητο σε κάθε γδύσιμο του εμπορεύματος... καλά ρε γμτ δεν έχουν δεί ποτέ γυμνό γυναικείο κορμί;... Μουσική που έκανε βιαία διείσδυση...στα τύμπανα των αυτιών μας, βρώμικοι χώροι παντού και γενικά μία τριτοκοσμική κατάσταση που δεν είχε καμία σχέση με άλλες ευρωπαϊκές ερωτικές εκθέσεις.

    Και τώρα δυό λόγια και για τον δικό μας χώρο.
    Τα παιδιά της Absolute ομάδας έκαναν φιλότιμες προσπάθειες υπερέβησαν εαυτούς και εν μέρη τα κατάφεραν αρκετά καλά, μπράβο παιδιά, ακόμα ενα μπράβο στις/ους μαμάδες..., μπαμπάδες..., και θείες... της ομάδος.

    Κατ' εμέ όλα τα λεφτά ήταν το σόου με την ξανθιά Mistress και το γλυκό μινιόν θηλυκό υποτακτικούλι ξεχνώ τα νικ τους γμτ μου, κορίτσια ήσασταν απίθανες το ζούσατε ειδικά το υποτακτικό μέλος πρέπει να είχε γίνει μούσκεμα ανάμεσα στα ποδαράκια του... 

    Θα κάνω και μία καλοπροαίρετη παρατήρηση πρός τον φίλτατο AlexisD.
    Φίλε σε είδα να οριζοντιώνεις την υποτακτικιά σου δεμένη και τα σχοινιά να περνούν δίπλα απο τίς καροτίδες και το λαιμό της με κατάληξη να κινδυνεύσει η ζωή της και εσύ να πανικοβάλεσαι για να την λύσεις, αυτό όπως ξέρεις γιατί είσαι αρκετά έμπειρος, δεν το κάνουμε ποτέ, γιατι όσο είναι κάθετα το σώμα της οκ, οταν όμως την οριζοντιώνουμε πέφτει το βάρος της στα σχοινιά και αν περνάνε απο τον λαιμό ή τις καροτίδες μπορεί να μας πνιγεί ή να σταματήσει να ανεβαίνει αίμα στον εγκεφαλό της, sorry δεν σου μιλάω σαν αυστηρός έμπειρος κριτής αλλα σαν φίλος, στα σεμινάρια για ασφαλές τεχνικές στο bdsm που σκέφτομαι να αρχίσω... σε θέλω σαν μαθητή αλλά και σαν δάσκαλο... 

    Και επανέρχομαι στα τής εκθέσεως.
    Πολλά υπέρ και κατά υπόθηκαν πρίν και μετά την έκθεση, θα πρέπει όμως παιδιά να γνωριζουμε ότι:
    Απο μία εμπορική έκθεση μην περιμένουμε να ζήσουμε αυτά που ζούμε στα δικά μας S/M πάρτυ που γίνονται από εμάς για εμάς απο όποιον/αν και αν διοργανώνονται αυτά, σ΄αυτά τα πάρτυ βλέπεις την καύλα που έχουν για παιχνίδι αυτοί που συμμετέχουν γιατί ξέρουν οτι, ό,τι και να κάνουν δεν θα παρεξηγηθούν ποτέ απο κανένα οταν το κάνουν κοινή συναινέση με τον άλλον/η όσο ακραίο και αν είναι αυτό που κάνουν, ενώ σε μία εμπορική έκθεση έχεις τον κάθε άσχετο και λιγούρι απο κάτω να λέει το μακρύ και το κοντό του.

    Αυτές ήταν οι δικές μου απόψεις για την Erotica 2009 και δεν έχουν σκοπό ούτε να θίξουν κανένα, αλλά ούτε και να χαϊδεψουν αυτιά, τα γλυψίματα και ξεκατινιάσματα μου προκαλουν πάντα αλλεργία.

    Εύχομαι στήν Erotica του 2010 να γίνουν ακόμη καλύτερα γεγονόντα για τον χώρο μας, αλλά γενικά και για την έκθεση.
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2009
  6. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Πολυ σημασια τους εδωσες, μη σου πω...
     
  7. zou

    zou

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Καλλιω αργα παρα ποτε....

    Εγω παλι ημουν εκει, με λιγοτερη συμμετοχη αυτη τη φορα. Ησασταν ολοι υπεροχοι. Ο καθενας αφησε τη δικη του πινελια στο χωρο με τον δικο του τροπο. Αν και ιδιαιτερα κουραστικη ηταν μια παρα πολυ ομορφη διοργανωση. Ενα ακομα πιο μεγαλο ευχαριστω στους υπευθυνους του χωρου που ηταν εκει για οτιδηποτε χρειαζοταν για να βαλουν ταξη, να βοηθησουν, να ειναι εκει για οτιδηποτε χρειαζοταν.
     
  8. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Τα πολλά λόγια τα βρίσκω περιττά !
    Εξάλλου δεν ξέρω τι να πρωτοαναφέρω.
    Κάθε χρονιά γίνετε και καλύτερο !
    Περάσαμε υπέροχα και το χρωστάμε σε εσάς που ομολογουμένα κουραστήκατε πολύ !
    Σας αξίζει ένα Μπράβο για το υπέροχο αποτέλεσμα !

    Είμαι σίγουρος ότι του χρόνου ακόμα περισσότερο και ποιο δυναμικά το αποτέλεσμα και πάλι θα δικαίωση όσους και όσες το πιστεύουν !