Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 12 Απριλίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica


    Κρύβε λόγια, Χοίριστε...


     


     
  2. Agrios

    Agrios New Member

    Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Μίλησα για υποχρέωση δικιά μου και ο πληθυντικός ήταν για εμένα και την παρέα μου/σχέση μου γιατί εγώ με αυτά που είδα πέρσυ και αυτά που θα διοργανωθούν φέτος νοιώθω την υποχρέωση! Δεν μίλησα για υποχρέωση κανενός άλλου μέλλους του forum. Εμένα εδώ μου δόθηκε η ευκαιρία να πω 2 πράγματα παραπάνω για το θέμα γενικά μιας και ήταν το πρώτο μου post το προηγούμενο και βρέθηκε να το κάνω σε ένα θέμα παρουσίασης ενώς δημόσιου event.
     
  3. pancyber

    pancyber Regular Member

    Θα είμαι εκεί...
     
  4. subabygr

    subabygr New Member

    Θα προσπαθησουμε να ειμαστε εκει

    Και οπως και περυσι ελπιζουμε να περασουμε καταπληκτικα
     
  5. gezag1

    gezag1 Regular Member

    Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    θα ερθω και περιμενω να γινουν πολλα στο dark room κυριως απο το κοινο.
    ελπιζω να υπαρχουν ΚΥΡΙΕΣ που θα ενδιαφερθουν για εναν ποδολαγνο σκλαβο οπως εγω.
     
  6. Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Μindmaster wrote:

    "Ώπα. Λίγο πιό cool. Όχι και "υποχρέωση".

    Τα υπόλοιπα περί του πώς "φαντάζεται" το πράγμα και γιά το "κοινωφελές έργο" που θα επιτελεσθεί έχουν αναλυθεί εν πολλοίς στο παρελθόν, δεν χρήζουν περαιτέρω σχολιασμού γιά την ώρα..."


    Oρθότατα, τα λέει ο Mindmaster, μερικοί ίσως και να αγνοούν το γεγονός, (χάρην της ερωτικής έντασης που δεν τους αφήνει να σκεφτούνε), ότι οι διοργανωτές θα βγάλουνε πολλά χρήματα από αυτό, και ότι δεν υπάρχει κάτι το κοινωφελές (αυτό που, ως ένα σημείο υπήρχε πέρσι). Οι όροι εθελοντισμός είναι άστοχοι ή ατυχείς. Καθένας που θα πάρει μέρος σε αυτό, είτε ώς ερωτικός Performer, είτε ως εξιδικευμένος καλλιτέχνης, ωφείλει να ζητήσει μια, έστω και συμβολική αμοιβή.

    (Μιλάω σαν καλλιτέχνης {bondage, fetish photography / illustration}, σαν δημόσιο πρόσωπο, αλλά και σαν εκθέτης performer στο περσινό event)
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Όπως και να'χει να ευχηθούμε καλή επιτυχία. Είναι μια (δύσκολη) αρχή για την Ελλάδα.
     
  8. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    αμαν αδελφια. ειμαι σχετικα νεο μελος κι ας ειμαι εγγεγραμμενος απο τοτε που λεει το προφιλ μου και ειλικρινα εχω κουραστε να βλεπω να γινεται η τριχα τριχια και να δινονται εξηγησεις επι εξηγησεων. ουτε στο μπου........ που λεγεται βουλή των ελλήνων δεν γίνονται αυτα. αμαν.
    τωρα καλο κακο το σοου στο ερωτικα και η ερωτικα η ιδια αυτη θα ειναι και δεν γινεται να αλλαξει τιποτα. οποιοι θα γραψουν αρνητικα ας το σκεφθουν απο τωρα αν θα ηταν εκεινοι τι θα εκαναν και γιατι δεν ειναι.
    και στο κατω κατω ειναι ναι υποχρεωση ολων εμας των βδσμάδων να παμε εστω μια φορα στο τετραημερο.
    αντε γιατι μετα κοπτομεθα ολοι να παει μπροστα ο χωρος του βδσμ.
    εγω θα ειμαι εκει και τις 4 μερες και ας γινεται ο χαμος στην εργασια μου. θα ειμαι εκει και μην πει κανεις οτι θα ειμαι για το παιχνιδι γιατι δηλώνω οτι δεν θα παιξω δημοσια οπως αλλες φορες. σε ενα τετοιο μεγαλο γεγονος χωρος υπάρχει μόνο για τα ατομα που έχουν ματωσει για να γινει πραγματικότητα αυτο το γεγονός. αυτό πιστεύω εγώ α και ότι στο μεγαλύτερο γεγονος για την χώρα μας δεν θα γίνω βορά στον κάθε κίνκυ που έρχεται για να κανει μάτι. θα αφήσω λοιπόν το χώρο στους πλεον εμπειρότερους ποιο προετοιμασμένους και σ' αυτους που τους αξίζει να πάρουν τα εύσημα.
    παιδιά μπράβο σας. είχα πει ότι θέλω να είμαι μέλος και μέρος προφανώς δεν κρίθηκα άξιος. δεν πειράζει από κάτω από την σκηνή θα σας παρακολουθώ και θα χειροκροτώ με ευχαρίστηση γιατι πολλοί από εσάς είστε φιλαράκια.
    καλή επιτυχία (δεδομένη την θεωρώ)
    μπράβο σας και πάντα άξιοι
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Γιώργο λες πολλά, και κατά την άποψή μου περιττά, γιά να χρησιμοποιήσω μιά light έκφραση. Δεν θα μπω στην ίδια λογική, προσπαθώντας να απαντήσω. Δεν μπορώ να αποφύγω όμως δυό ερωτήματα:

    Πρώτον, από πού κι ως πού (μιά και εσύ μιλάς σαφώς γιά όλους μας) έχουμε υποχρεώση να δώσουμε όλοι το παρών στην Erotica;

    Και δεύτερον, πώς ακριβώς το εννοείς αυτό το "έχουν ματώσει";

    Θα παρακαλέσω γιά σοβαρές και συγκεκριμένες απαντήσεις, και όχι γιά αμετροεπείς αοριστολογίες...


     
  10. Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Γιώργη, θεόσοστα σου τα λέει ο Mindmaster.

    Αν σε επιστρατεύσανε για διαφήμιση είσαι φτηνή λύση (όπως μέσα στην φτήνια και την απουσία αισθητικής είναι και το flyer που επέλεξαν να βάλουνε οι υπεύθυνοι της έκθεσης - ένας γραφίστας δεν υπήρχε διαθέσιμος δηλαδή έλεος!?). Μιλάω σαν ειδικός με τα ζητήματα αυτά πάντα. Τώρα όσον αφορά το αυθεντικό κοίτα από κάτω:



    Όσο αυθεντική είναι η παραπάνω επίδειξη πάλης, άλλο τόσο θα είναι και αυτά που θα δεις εκεί (στην πλειοψηφία, γιατί σίγουρα θα υπάρχουνε και κάνα 2 αυθεντικά).
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Καλα βρε κουμπαρε!!!! Κοψε κατι!!!!
    Ακολουθω το λαμπρο παραδειγμα του MindMaster και δεν απαντω αναλυτικα για προφανεις λογους.
    Προσγειωσου ομως στην πραγματικοτητα.
     
  12. spectrum

    spectrum Regular Member

    Re: 14-17 MAY*Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica

    Aμαν παιδια καλυτερα να ηρεμησουν τα πνευματα..Σαφεστατα δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να παει πουθενα..Προφανως καποια μελη γραψανε πανω στον ενθουσιασμο τους(υπερμετρο ισως) και ανεφερανε τα περι "υποχρεωσης"...Δεν χρειαζεται να τους πυροβολουμε για αυτο..Οποιος θελει ας παει..
    Με το ζορι δεν παει κανεις προφανως..