Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 12 Απριλίου 2009.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ευχαριστώ δεν θα πάρω... Προτιμώ αυτή

     

    Άντε στην υγεία μας και καλή μας επιτυχία!

     
     
  2. Γειά σου  
     
  3. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    αντε με το καλό να κλειδωθεί και τούτο το νήμα.
    φυσικά και δεν ισχύει η προτροπή αυτή για όλους και Όλες.
     
  4. slaveformistress

    slaveformistress Regular Member

    ποσο παει το εισιτηριο για την εισοδο στην εκθεση?
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    δεν αξιζει ουτε αυτο.

    Τιμες στο site και στα εκδοτηρια.Δεν εχει σημασια η τιμη οταν περνας καλα.Και μιλαω για τα εισητηρια  
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2009
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Respect to Absolute Fetish BDSM Festival  

    Δυστυχώς (ή ευτυχώς) έχασα (πάλι) τον πανικό .. Όπως και να έχει καλό είναι να μην μπερδεύονται έννοιες και καταστάσεις και να μη γράφονται πράγματα μόνο και μόνο για να φανεί πως υπάρχει λόγος και άποψη..

    Καλή τύχη παιδιά..  
     
  7. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Η τιμη της εισοδου για το bdsm/fetish stage θα ειναι οπως και περυσι στα 5 ευρω ξεχωριστα απο την τιμη εισοδου στην εκθεση η οποια -αν δεν κανω λαθος- θα ειναι 15 ευρω.
     
  8. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Apollyon σου εύχομαι να περάσεις εσύ και η παρέα σου όμορφα!!!Μη μασάς τίποτα και μην ακούς τίποτα...  
     
  9. AlexisD

    AlexisD New Member

    Δεν συνηθίζω να γράφω σε φορουμ και ούτε με ενδιαφέρει να μπω σε γελοίες αντιπαραθέσεις, αλλά λόγω ανακριβειών και πικρόχολων κακιών που διάβασα (πολλά έχουν σβηστεί αλλά οι εντυπώσεις μένουν) οφείλω να δώσω την δικιά μου απαντηση σε ορισμένα θεματα.

    1. Η αμοιβή που έχω πάρει σε όσα shows έχω συμμετάσχει εγώ και η partenaire μου είναι καθαρά συμβολική και κατά πολύ χαμηλότερη των εξόδων μας (implements, σχοινιά, ρούχα, εσώρουχα, κλπ). Τα νούμερα που γράφτηκαν (κάτι για 700 ευρώ είδα κάπου) είναι επιεικώς αστεία.

    2. Το εισιτήριο για τον χώρο του bdsm θα είναι μόνο 5 ευρώ. Όσο κοστίζει σχεδόν ένας καφές και συνυπολογίζοντας τα 15 ευρώ που θα είναι το εισιτήριο στην κύρια είσοδο της έκθεσης Erotica. Το εισιτήριο για τον χώρο του bdsm κρατήθηκε χαμηλά για να είναι προσβάσιμος στο πλατύ κοινό παρ’ότι έχουν γίνει δαπανηρές επενδύσεις κάποιων χιλιάδων ευρώ για την διαρρύθμιση του χώρου.

    3. Μου ζητήθηκε και μου ζητήθηκε επανειλημμένα να συμμετάσχω σε shows. Ποτέ δεν ζήτησα εγώ ο ίδιος ή παρακάλεσα να συμμετέχω κάπου. Πραγματικά θα χαρώ να δω και άλλα άτομα να συμμετέχουν και να τα δω να κάνουν αυτά που κάνω και εγώ ακόμα καλύτερα. Προτιμώ να βλέπω δικά μας παιδιά που το ’χουν μέσα τους να παίζουν και να κάνουν το come out on stage, παρά να βλέπω ξένους strippers να κουνούν ένα μαστίγιο.

    4. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τον εαυτό μου ή τα άτομα που συμμετέχουν στα shows ως τους κατ’ εξοχήν εκπροσώπους του bdsm στην Ελλάδα ή τους εκπροσώπους καμίας bdsm κοινότητας. Το μόνο κίνητρο για τα shows είναι η καύλα μας για το bdsm και να το φέρουμε σε επαφή με όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους, βγάζοντάς το από το περιθώριο της συντηρητικής Ελληνικής κοινωνίας που είναι σήμερα.

    5. Όπως όλες οι εκθέσεις, έτσι και η έκθεση Erotica πληρώνεται και δεν πληρώνει για να εκθέσει κάτι. Απ’ ότι γνωρίζω ζητάει 140 Ευρώ το τετραγωνικό μέτρο. Οπότε όλοι οι εκθέτες θα έπρεπε να πλήρωναν για να εκθέσουν κάτι και όχι να ζητούν να πληρωθούν. Το ίδιο ισχύει και για τον χώρο του bdsm που συστεγάζεται από την έκθεση. Όταν ο χώρος του bdsm δίνει την δυνατότητα σε δημιουργούς να εκθέτουν τα έργα τους εντελώς δωρεάν, τότε οι δημιουργοί αυτοί μόνο ευνοημένοι θα πρέπει να αισθάνονται.

    6. Η SM Art Lady έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα στον χαρακτήρα της, την έλλειψη ψυχραιμίας και τον άκρατο αυθορμητισμό, πράγματα που την κάνουν εμπαθή σε κάποιους ορισμένες φορές. Αν όμως μπορώ να εγγυηθώ για κάτι όσο καιρό γνωρίζομαι μαζί της, είναι πως το τελευταίο πράγμα στον κόσμο που την ενδιαφέρει είναι το ιδίον όφελος και η αποκόμιση υλικών απολαβών για την πάρτη της.

    7. Με εκνευρίζει ιδιαίτερα όταν κυριαρχικοί αντιμετωπίζουν με αγένεια, υποτιμητικά και με ειρωνεία ανθρώπους υποτακτικούς. Το ότι στον άλλο αρέσει αυτό το κρεββάτι του δεν σου δίνει το δικαίωμα να τον προσβάλλεις και να τον μειώνεις σαν άνθρωπο. Ούτε να σου φταίνε οι προτιμήσεις του ή του τί αρέσει και τί δεν του αρέσει να κάνει. Μιλάς σε όν ισότιμο με εσένα, όχι σε κρατούμενο σε στρατόπεδο συγκέντρωσης.

    8. Έχω και εγώ ένα παρελθόν στο bdsm. Εργαζόμουν πάνω σε αυτό. Ο λόγος που δεν είναι γνωστό είναι γιατί το έχω σε άλλη χώρα. Δεν είναι γνωστό το παρελθόν μου αυτό στην Ελλάδα και δεν με ενδιαφέρει να το επιδείξω.

    9. Seirie, πραγματικά θα χαρώ να τα πούμε στο Erotica, να δω τα έργα σου μα πιο πολύ να δω εσένα.




    Αυτά είχα να πω και τίποτα άλλο. Δεν μπαίνω σε καμία δημόσια συζήτηση-αντιπαράθεση.

    Σας περιμένω όλους εκεί.

    A.
     
  10. gezag1

    gezag1 Regular Member

    παιδια ειτε υπαρχει οικονομικο οφελος ειτε οχι δεν εχει καμμια σημασια.
    σημασια εχει να περναμε καλα και στο erotica και στην ζωη μας γενικοτερα.
     
  11. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Alex την καλημέρα μου σε εσένα και την παρτενέρ σου. καλό μήνα και πάντα γεροί και δυνατοί.
    τίποτα παραπάνω από το σε ευχαριστούμε για όσα απλά και μεστά από νόημα έγραψες.
    και πάλι να είστε καλά να μας χαρίζετε απίστευτες στιγμές με την απαράμιλλη τεχνική σας.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σ' ευχαριστώ για τα κακά και τα καλά σου λόγια!
    Ευτυχώς όμως που όσοι φίλοι με γνωρίζετε από πολύ κοντά λέτε,
    "αυτή είναι η Εύα και γι αυτό που είναι την αγαπάμε!"

    Nobody is perfect!