Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 12 Απριλίου 2009.

  1. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι να μην αμοιβεται καποιος.Ποσο μαλιστα οταν υπαρχει εισιτηριο.
    Αυτο τον καθιστα υπευθυνο επαγγελματια και οχι ερασιτεχνη.
    Οπως και εμας.Απαιτητικους σε αυτο που παμε να παρακολουθησουμε πληρωνοντας τη εισιτηριο μας.
    Διοτι παμε να παρακολουθησουμε μια εκθεση και ενα εξτρα εισιτηριο για ενα αλλο θεαμα.ΚΑι φυσικα εχουμε απαιτησεις.Διοτι αν δεν ειναι αναλογο των προσδοκιων μας δε θα ξαναπατησουμε και την επομενη φορα δεν ξερω,μετα απο ποσες φορες απογοητευσης,θα ειναι η εκθεση μονη με τους εκθετες.
    Ως εκ τουτου λοιπον,καλως να ειναι αμοιβομενοι οι επαγγελματιες για να μην ειναι ερασιτεχνες.
    Αν και οποως ολοι γνωριζεται,υπαρχουν ερασιτεχνες,οι οποιοι ειναι πιοτερο επαγγελματιες απο τους "επαγγελματιες ".
    Δεν παμε καπου να συνδραμουμε οικονομικα.Δε ζητουν οι ανθρωποι να τους δανεισουμε.
    Και βεβαια το εισιτηριο διολου ευκαταφρονητο ειναι,αθροιστικα,για τρεις μερες,20 ευρω την μερα.

    Βεβαια,τα αντιτιμο δεν εχει να κανει μονο με το θεαμα αλλα ΚΑΙ με τον χωρο.Το ποσο καθαρος και περιποιημενος ειναι,τι αλλες παροχες,σερβις,εχει...και πολλα αλλα διαφορα.
    Οχι σαν εκεινο το ,τουλαχιστον,απαραδεκτο κλαμπ,το ΤΕΞΑΣ,εκεινο το καταγωγειο,μεσα στην βρωμα,του οποιου οι τουαλετες ηταν μεσα στο κατουρο και στου καθε αγαμητου το προφυλακτικο πεταμενο στο διαδρομο.
    Διοτι,(ναι μεν δεν αναφερθηκα τοτε ,που γινοντουσαν τα σχολια αλλα να που οσα δεν τα φερνει η στιγμη....),πηγα να κατουρησω και απο την σιχαμαρα,εφυγα απο το κλαμπ και δεν μπορεσα να παρακολουθησω το σοου απο τα υπολοιπα παιδια.Δεν ανφερομαι στην πιοτητα των εκρηξηγενων ποτων οπως και στην τιμη του σεβεν απ,5 ευρω,με το μισο πλαστικο ποτηρι τηγγα στον παγο!!!!
    Κλαμπ του οποιου αυτο που του αξιζει ειναι Αγορανομικως ΚΛΕΙΣΙΜΟ.
    Σε αυτο λοιπον το θεμα,οι οργανωτες,και οχι οι καλλιτεχνες φερουν την ευθυνη στο ΑΚΕΡΑΙΟ.
    Εκει καταλογιζονται ευθυνες.
    Οι καλλτιχνες να αμοιβονται και μαλιστα αδρα και οι Οργανωτες να ειναι επαγγελματιες.
    Οσο δε,για την προωηση και αναδειξη του Bdsm,αφηστε το ειναι ενηλικας και τραβαει την ροτα του μεσα απο καθενος το διαβα.

    Ειληκρινα με πολυ Αγαπη Πανος
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Ευάκι, επέτρεψε μου να «μηδενίσω» ένα προς ένα τα επιχειρήματά σου
    (Αυτό θα γίνει σε πλαίσια κόσμια χωρίς καμία φόρτιση από πλευράς μου)


    [Μας επέτρεψε όμως να φιλοξενήσουμε φίλους μας :]


    ΚΑΡΑLOL! Γιατί πάντα μιλάς στον Πληθυντικό εξ’ ονόματος άλλων? Έχεις κάποιο πρόβλημα να μιλάς σαν Εύα? Σίγουρα έχεις κάποιο πρόβλημα, λέγεται ANAΣΦΑΛΕΙΑ.


    [Αν θέλεις απλά να εκθέσεις τα καλλιτεχνήματα σου έλα και στήσε τα χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση σου, όπως έκανες και πέρυσι μαζί με τους άλλους φίλους καλλιτέχνες που και φέτος συμμετέχουν!!!]


    Δεν έμεινα ευχαριστημένος από το στήσιμο και από την αντιμετώπιση της τελευταίας στιγμής πέρσι και επειδή ήμουν αρκετά gentleman με όλους, δεν ήθελα να πολώσω το κλίμα (το οποίο αν θυμάσαι ήταν έντονα φορτισμένο). Σημειωτέον εσύ με κάλεσες δεν ήρθα μόνος.


    [... Να σε πληρώσουμε ρε φίλε για να το έρθεις, για πιο λόγο να το κάνουμε???
    Η δική μας η θεματολογία και σκοπός είναι άλλος (αλλά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα) και θα πρέπει να καταλάβεις ότι σε αυτόν τον χώρο μας κάνουμε φιλοξενία.]


    Καταρχάς κομμένο το Ρε όπως και το Φίλε όταν μιλάς μαζί μου. Δεν είμαστε φίλοι, είμαστε γνωστοί.
    Το ότι ασχολείσαι με το bdsm όπως και εγώ δεν σημαίνει ότι έχεις οικειότητα να με αποκαλείς, όπως συνηθίζεις τα «προσφιλή» σου άτομα. Μάθε να φέρεσαι σαν πραγματική Κυρία (δεν εννοώ του bdsm) αν θες να έχεις παρόμοια αντιμετώπιση τουλάχιστον από πλευράς μου. Διαφορετικά θα σε αποκαλώ ΜΩΡΗ που είναι το αντίστοιχο του ΡΕ. Έχεις έρθει σε meetings μου και αν θυμάμαι καλά και το ρε το απέφευγες, αν δεν το θυμάσαι, ευχαρίστως να στο θυμίσω.
    Ναι ΜΩΡΗ (αφού έτσι το θες) ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕVENT ΣΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙΣ ΣΑΝ ΓΥΦΤΙΚΟ ΣΚΕΠΑΡΝΙ TOY BDSM. Άντε μπράβο.


    Τώρα με την ερώτησή σου ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ.
    Ωπα μισό, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ? ΜΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΑΤΙΑΣ PRO DOMME EIΣΑΙ (χωρίς να είναι κακό αυτό τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι ανώτερη?), από πότε έμαθες για τέχνη, για bdsm και για τεχνικές ρε Ευάκι? Γιατί σε χαλάει όποτε και όταν το ακούς ρε κοπελιά? Μήπως γιατί καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που αναγκάστηκες να γίνεις και ΔΕΝ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ? Έκανες και 2 – 3 ταξιδάκια Ολλανδία και μας το παίζεις βαρύ πεπόνι.


    Μην με συγκρίνεις με τα άλλα παιδία (φωτογράφους της έκθεσής σου) που, αν και μου είναι συμπαθείς, αμφότεροι, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί σε υποστηρίζουνε και έχουνε γίνει οι γραφικοί αυλικοί σου (προφανώς σε έχουνε ανάγκη σε κάτι, ενώ εγώ όχι, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τους εκτιμώ).


    Τώρα όσον αφορά την έκθεσή μου (που αναφέρθηκες) και το… «καφενεδάκι». Ήρθες να την δεις ρε θηρίο? Καφενεδάκι ένας από τους καλύτερους εκθεσιακούς χώρους αυτή τη στιγμή στην πόλη μου? Βλέπεις που με την Τέχνη και τα Πολιτιστικά είσαι πανάσχετη. Ξέρεις τον ιδιοκτήτη (που είναι ιδιοκτήτρια) και μιλάς?


    Ρε Ευάκι, εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις, μάλλον, ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.
    Να στα θυμίσω πάλι (και να τα μάθει και ο κόσμος να γελάσει) με χρονολογική σειρά:

    1. Λίγο πριν γίνει η έκθεση μου (φωτογραφία, με bdsm θεματική), μέσω τηλεφώνου, μου ζητάς να σου δώσω το κείμενο το εισαγωγικό (που το είχε γράψει μια επιστήμων) να το στραπατσάρεις, ελαφρώς και να το δώσεις σε μια πατσαβουροφυλλάδα για το event που οργανώνεις. Εγώ, για να σε αποφύγω (και για να μην κάνω και εμετό από την πρόταση να δώσεις «ένα πενηνταράκι» για το κείμενο), σε παραπέμπω στην ίδια την κειμενογράφο, η οποία κειμενογράφος (και φίλη μου καλή) σε αποφεύγει, με την σειρά της, κόσμια (έχοντας φροντίσει να κατοχυρώσει το κείμενο σε μένα, μην τυχών μπεις στον πειρασμό και το κλέψεις – πράγμα που από όσο θυμάμαι έχεις ξανακάνει)

    2. Μια μέρα νωρίτερα, έχω ανέβει Αθήνα να βρεθώ με 2 κοπέλες οι οποίες έχουνε φωτογραφηθεί δεμένες από εμένα για την έκθεση μου (και οι 2 αυτές κοπέλες συμμετέχουνε στο event σου και σε ξέρουνε). Εκεί, με παρών ένα άτομο από το φόρουμ, και με άλλα 3 δικά μου άτομα παρέα, η μια κοπέλα με συμβουλεύει να μην ανέβω στο erotica (και πολύ καλά έκανε) γιατί ο σκοπός του είναι η προώθηση μιας ομάδας και όχι του bdsm (όπως ψευδώς δηλώνεις εσύ). Επίσης μου είπε ότι θα πληρωθούνε μόνο οι Absolute και μου ξεκαθάρισε ότι δεν παίζει εθελοντισμός. Αυτά δεν στα ανέφερα, βέβαια, περίμενα την κατάλληλη στιγμή, για να σε αδειάσω και να γελάσουμε όλοι μαζί. Lol

    3. Mετά, άρχισες το παραμύθι, περί φιλοξενίας, εθελοντισμού στον κόσμο (με ανακοινώσεις κλπ) και μου έκανες μια δήλωση-πρόταση-πρόσκληση σε μένα (νομίζοντας ότι θα ψαρώσω) και εγώ σου είπα: ΕΙΜΑΙ ΔΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΣΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ (ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ Ο ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΟΣ), ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΛΑΒΩ ΜΕΡΟΣ ΕΝΑΝΤΙ, ΑΣΦΑΛΩΣ, ΕΝΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΠΟΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΣΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ). Ήξερα ότι θα αρνηθείς και σκόπιμα ζήτησα, εξαρχής, υπερβολικά πολλές παροχές, έτσι για να σε τσιτώσω και εσύ τσίμπισες. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ, ΕΥΑΚΙ, ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ.
    4. Μετά, εθελοντικά, όπως κάνεις και εσύ, άλλωστε, ξεκίνησα να «αφυπνίζω» τον κόσμο (όσους δεν ξέρουν τι φρούτο είσαι) που εσύ προσπαθούσες να «κοιμήσεις». Δεν είχε πλάκα?

    Αlex-D
    Είσαι από τα λίγα άτομα που εκτιμώ στο χώρο του bdsm (από day one που σε γνώρισα). Το bondage, με το οποίο ασχολούμαι και εγώ (και σε όλες τις καλλιτεχνικές φωτογραφήσεις μου είναι δικό μου), είναι ένας τομέας που τον κατέχεις. Ωστόσο, το ίδιο τον κατέχουμε και άλλοι, όπως εγώ, στους οποίους η Εva στις συναντήσεις απευθύνεται κόσμια, ενώ στα φόρουμ απαξιωτικά (όταν δεν εξυπηρετούμε εμπορικά της συμφέροντα). Δεν ξέρω πόσα θα πάρετε τελικά, δεν με αφορά, αφού δεν συμμετέχω στο δρώμενο, αλλά είναι αστείο να μιλάτε για εθελοντισμό στον κόσμο και για το καλό του bdsm (εσύ μπορεί να μην το κάνεις η Eva το κάνει).
    Επιπροσθέτως, η Εύα μας είναι γνωστή χρόοονια τώρα, σε όλους τους bdsmers, με απαράλλακτη την πατροναρίστηκη συμπεριφορά, οπότε άσε να έχουμε μια γνώμη παραπάνω μερικοί που την ξέρουμε από το 2004-5.

    Να είσαι καλά ελπίζω να τα πούμε σύντομα και καλή επιτυχία.
     
    Last edited by a moderator: 2 Μαϊου 2009
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    1.Eίναι που δε θα υπήρχε φόρτιση..

    2.Κάπου γράφεις "ρε Ευάκι".Είδες πόσο εύκολο είναι να γραφτεί αυθόρμητα το "ρε" της καθομιλουμένης;Εσύ όμως έγραψες και ολόκληρη ανάλυση επί του "μωρή".Έχασες την ψυχραιμία σου man και αν είχες πουθενά δίκιο(που για μένα δεν υπάρχει-απεναντίας υπάρχει πρόχειρη αντίδραση) το 'χεις χάσει ήδη.

    3.Ναι.Όντως δεν υπάρχει έστω η υποτυπώδης κοινότητα..

    Λυπάμαι..
     
  5. Aγαπητέ, η γλώσσα, όπως γνωρίζεις φαντάζομαι, είναι και αυτή ένα καλό οπλοστάσιο.
    Εάν παρατηρήσεις προσεκτικά το ΡΕ το χρησιμοποιώ από ένα σημείο και μετά στο κείμενό μου.
    Το δε "μωρή" σε άλλο συγκεκριμένο σημείο (το μωρός σημαίνει και χαζός, φιλικά).

    Ψύχραιμα γράφω man ειλικρινά  

    Aντιμετωπίζω κάποια online προσωπικότητα (την Eύα εδώ) όπως με αντιμετωπίζει (και με έχει χαρακτηρίσει prive) ένα ΠΑΛΙΟΤΟΜΑΡΟ.

    Ε, παλιοτόμαρο εγώ, παλιοτόμαρο και αυτή.

    ΙΣΟΤΗΤΑ ΕΧΟΥΜΕ!

    Πάντως αν κάνει Αγιασμό στην έκθεση εκείνος ο χριστιανός ο isnogood εγώ ανεβαίνω.
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2009
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Αφιερωμένο σε όλους σας,μην μείνει και κανένας παραπονεμένος....
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Άσμα Ασμάτων  

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Τον αγιασμο τον αναλαμβανω εγω.Ιδου!!!Kαμνω νεα τα παντα



    Οσο για τα υπολοιπα κουρασαν.Καλημερα

    Υ.Γ. Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Υπάρχει πιθανότητα κάποιος/κάποια να μας ενημερώσει του τι θα περιλαμβάνει ο bdsm χώρος αυτές τις μέρες που γίνεται η έκθεση;Ελπίζω να μη ζητάω πολλά...
     
  10. - άσχετο με το νήμα -
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2009
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Θα ενημερωθείτε το συντομότερο. Το πρόγραμμα ακόμα διαμορφώνεται.
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Αναμένουμε Κυρία Εύα το συντομότερο.Ευχαριστώ για την απάντηση...