Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Airsoft στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pancyber, στις 15 Μαϊου 2009.

Tags:
  1. master1

    master1 New Member

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Brave Master συμπληρώνω και υπογραμμίζω την έννοια
    "απόσταση βολής" ένα τυπικό δωμάτιο διαμερίσματος δεν είναι το ίδιο πράγμα με έναν
    ανοικτό χώρο.

    Για όσους γνωρίζουν τα όπλα τύπου AirSoft (Πλαστικές Μπίλιες 6mm)
    μπορούν σε κλειστό χώρο να προκαλέσουν σοβαρή ζημία είτε με απευθείας βολή αλλά
    κυρίως με εξοστρακιζόμενη βολή σε τοίχο η αντικείμενο η γωνία της οποίας θα είναι
    απρόβλεπτη συνεπώς τα προστατευτικά μπορούν να αποδειχτούν αναποτελεσματικά.

    Τα πνευματικά (CO2) όπλα τύπου Paintball (Πλαστικές Μπίλιες Xρωματος 0.43mm )
    μπορούν να προκαλέσουν απο μώλωπες εως σοβαρό τραυματισμό σε ανοιχτό χώρο
    ακόμη και αν ο "στοχος" φοράει στολή και προστατευτικά συνεπώς η χρήση του σε
    κλειστό χώρο δωματίου μπορεί να επιφέρει ακομη και τον ΘΑΝΑΤΟ
     
  2. Σε αγώνα paintball δέχτηκα βολή από απόσταση λιγότερη 2 μέτρων στο πόδι. (Αντανακλαστική κίνηση του αντιπάλου που τον έπιασα στον ύπνο)... και εκτός ότι βέλαξα στον πόνο, μου άφησε μία μελανιά σαν την Αίγινα... έκανε 2 εβδομάδες να φύγει.. και αυτό φορώντας παραλλαγή.

    Αν ψήνεστε για paintball εκτός κρεβατοκάμαρας ή dungeon τότε μέσα (αλλά χειμώνα καιρό.. καλοκαίρι θα ψοφήσουμε)... αλλά σαν bdsm παιχνίδι.. no way Jose!
     
  3. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    K/Κύριοι & k/Κυρίες, ασχολούμαι με το airsoft εδώ και 3 χρόνια. Έχω πάει με την ομάδα μου σε πανελλήνια και έχουμε οργανώσει αρκετά πετυχημένα mil-sim σενάρια στην περιοχή τις αττικής.

    Το ότι μπορεί να προκαλέσει "πόνο" το bb (πλαστικό "μπιλακι" που χρησιμοποιούν τα AEG ("airelecrikgun") γιατί έτσι λέγονται κανονικά) μπορεί, αλλά είναι κατά την άποψη μου, μόνο για να χρησιμοποιούνται στα "συγκεκριμένα" πεδία και με πολύ "συγκεκριμένους" κανόνες ασφαλείας

    1) Το bb ("μπικαλι") βγαίνει με συγκεκριμένη ταχύτητα το οποίο εάν δεν φοράς προστατευτικά γυαλιά, εγκεκριμένα βαλλιστικά, μπορεί από έναν εξοστρακισμό σε έναν τοίχο να χτυπήσει κάνα μάτι και να το βγάλει!!!!

    2) Η ταχύτητες είναι συγκεκριμένες και υπάρχουν πολύ συγκεκριμένες αποστάσεις βολής, πχ. ΔΕΝ ΒΑΡΑΜΕ ΣΕ ΛΙΓΌΤΕΡΟ ΑΠΌ 5 ΜΕΤΡΑ και εάν αυτό τύχη, τότε κοιτάμε να χτυπήσουμε στις αρβύλες, η στο γιλέκο, πράμα απίθανο να φοράει ο/η slave σε ένα session, εκτός εάν είναι milsim session!!! . Εμένα με έχουν πετύχει στο πρόσωπο από 5 μέτρα και η πληγή (τρύπα) έκανε 3 εβδομάδες να κλίση!

    Λόγο τις ταχύτητας και τις μικρής διατομής που έχει το bb, μπορεί άνετα να καρφωθεί μέσα στο δέρμα και εκτός τις πληγής να έχεις να κάνεις και με μόλυνση, πράμα πάρα πολύ επικίνδυνο. Όπως αντιλαμβάνεστε κατά 99.999% τα sessions γίνονται σε απόστασης σωματικής επαφής, πράμα που καθιστά από επικίνδυνο, έως και παντελώς ηλίθιο την χρήση ενός airsoft gun σε ένα session...

    ελπίζω να μην προβεί κανείς σε κάποιο τέτοιο πείραμα παντελώς ηλίθιο και βλακώδες και για να μαθαίνετε και κάτι, τα videos που έχετε δει, είναι με τροποποιημένα aeg, κάτω από 120 fps (μονάδα μέτρησης δύναμης aeg, τα του εμπορίου είναι από 320 και άνω).
     
    Last edited: 16 Σεπτεμβρίου 2010
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Airsoft στο BDSM

    Πςςς! Πόσα πολλά ξέρεις για το airsoft; Ξέρεις και για το bdsm τόσα ή περισσότερα;
    Τα όπλα δηλαδή δεν μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε χωρίς τα μπιλάκια στο session;
     
  5. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Airsoft στο BDSM

    Από bdsm δεν ξέρω, κάτι ανωμαλίες δεν είναι?????? 


    Ναι μπορείς, χωρίς μπιλάκια , εάν το κοπανάς τον άλλον με το κοντάκι!!!!
     
  6. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Airsoft στο BDSM

    STOCK SPANKING!! Χμμμμ ακουγεται σχεδον σα να υπαρχει ηδη αυτος ο όρος!!!
     
  7. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Airsoft στο BDSM

    πραγματι!!!! που να ειναι και κανα της magpul, που αντεχει!!! 
     
  8. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Airsoft στο BDSM

    Έχοντας μια εμπειρία αντίστοιχη (αλλά σε μικρότερη κλίμακα) του Burroughs με τη γυναίκα του, παίζοντας αφελώς το παιχνίδι του Γουλιέλμου Τέλου με αεροβόλο η γνώμη μου (όση βαρύτητα μπορεί να έχει πλέον μετά από μια τέτοια εξομολόγηση) είναι οτι μπορεί να αποβεί δυσάρεστο έως επικίνδυνο  
     
  9. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    wtf? δε βγαζουν πια πλαστικα πιστολακια με ελατήριο οπου μπορεις να κοψεις λιγο απο το ελατήριο αν ποναει παρα πολύ και να εχεις ενα πιο απαλο χτύπημα με μπιλακια (απο τη αλλη βεβαια αυτο δεν ειναι airsoft...);
     
  10. thanasis

    thanasis Contributor

    Εγώ, πάλι, το κάνω πιο μποεμικά με φυσοκάλαμο. Απολαύστε φωτοντοκουμέντο:

     

    (παρατηρήστε και τον Κορνήλιο με το βρακί-παρεό στο φόντο)
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Airsoft στο BDSM

    Ακόμη κι αν δεχθεί κάποιος βολή από απόσταση 10 m. με πίεση εξόδου 3.000 psi (μέση πίεση που δουλεύουν τα όπλα) στα γεννητικά όργανα, θα μείνει απλά… ανίκανος  
    Αυτό μου λέει η σχετική εμπειρία από βολές σε πλευρά και κεφάλι.


    Υ.Γ. Πονάει σα διάολος.
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    Kendo!! ξέρω άσχετο ...

    εμένα μου αρέσει να είμαι εκπαιδευτικό κέντρο για Εκείνη πάνω στη πολεμική τέχνη του Kendo αρέσκομαι επίσης και στη στολή του και το όλο στυλιζάρισμά της φάσης ...

    μάλλον πρέπει να ανοίξω thread νέο ..​

      8)))

    και μία πλέον εκλεπτυσμένη εικόνα​

     


    πάντα ήθελα να μάθω αυτη τη τέχνη ,κρυφά όνειρα ,τι σας λέω τώρα ..