Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bιασμός (role play)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 22 Ιανουαρίου 2009.

  1. Phobos

    Phobos New Member

    Ενοουσα σε role play κατασταση...δεν το πιασες
     
  2. sunny

    sunny Regular Member

    Στο βιασμό τα βασικά στοιχειά είναι ο φόβος και η άγνοια για το τι θα επακολουθήσει…

    Πιστεύω λοιπόν ένας βιασμός σε role-play είναι μια πολύ δυνατή εμπειρία… τονίζω όμως ότι θεωρώ σημαντικό το να υπάρχει η εμπιστοσύνη στον αφέντη σου… μπορεί να ισχυριστούν πολλοί ότι «γνωρίζοντας» τον θήτη τότε χάνετε όλη η ουσία… από την άλλη όμως σε ένα τέτοιο «βιασμός» ο θήτης ξέρει τα όρια του θύματος όποτε το να περάσει τα «όρια» του ερωτικού παιχνιδιού και να φτάσει στο πραγματικό- στηγματιστικο βιασμό είναι κάπως ποιο απίθανο…

    Πιστεύω επίσης ότι αυτά τα στοιχειά του φόβου και της άγνοιας είναι τα πιο πιπεράτα σε μια τέτοια σχέση άσχετα με το σενάριο που θα ακολουθηθεί… και τέλος όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω ο βιασμός είναι μια από τις πιο συνηθέστερες φαντασιώσεις τόσο μέσα στον κόσμο του BDSM όσο και έξω από αυτόν… (με εξαίρεση φυσικά αυτοί που έχουν βιαστεί πραγματικά)
     
  3. karavokyris

    karavokyris New Member

    Απο την στιγμη που προκειται για προσυμφωνημενο role playing,νομιζω οτι δεν προκειται για βιασμο και ο,τι αυτο συνεπαγεται..Δεν θα υπαρχει η διεγερση στον βαθμο που δημιουργει ο κινδυνος ,η εκπληξη και το αγνωστο..Ο "βιασμος" που βαφτιζεται ετσι μονο λογω αντιστασης δεν ειναι βιασμος..Προσωπικα ειμαι εναντιον του πραγματικου βιασμου!!!
     
  4. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Ένας βιασμός σε role play έχει τόση σχέση με βιασμό, όση σχέση έχει μισό κιλό αίμα με μισό κιλό κέτσαπ.

    Υπάρχουν πολλές γυναίκες που φαντασιώνονται να πέσουν θύματα βιασμού, και η κάθε μιά τους έχει αυτή τη φαντασίωση μάλλον επειδή δεν είχε ποτέ την ατυχία να πέσει θύμα πραγματικού βιασμού.

    Υπάρχει ένας τρόπος να γίνει πραγματικότητα αυτή η φαντασίωση εκτός των πλαισίων του role play, (ή τέλος πάντων με κάποια έμμεση μόνο, και απομακρυσμένη σχέση με role play,) δεν μπορεί όμως να γίνει προσυμφωνημένα, χρειάζεται την κατάλληλη συγκυρία, η οποία μόνο με το πέρασμα του χρόνου έρχεται. Όταν συμβεί όμως, είναι γουάου. Από νομικής απόψεως πρόκειται βέβαια για πραγματικό βιασμό, πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεται προσοχή, γιατί υπάρχει περίπτωση να επακολουθήσει καταγγελία, αυτόφωρο, νύχτα στην ψειρού, απαγγελία κατηγορίας το επόμενο πρωΐ με τη δροσούλα, κλπ.

    Πραγματική ιστορία.

    Στη σχέση μου με την πρώην μου υπήρχαν μερικά πράγματα που είχαν προσυμφωνηθεί, και ένα από αυτά ήταν ότι μπορούσα να την πάρω όποια στιγμή ήθελα. Αυτό ήταν ως επί το πλείστον στα χαρτιά, γιατί όταν η πρώην μου δεν ήθελε σεξ, μπορεί μεν να μην έλεγε «όχι», αλλά κακότροπος και στριμμένος όπως ήταν ο χαρακτήρας της, ήταν ικανή να φορέσει στο πρόσωπό της μια έκφραση δυσαρέσκειας, οπότε και να είχα όρεξη, μου έφευγε.

    Εκείνη μου είχε εκμυστηρευτεί ότι είχε τη φαντασίωση του βιασμού, και το είχε μάλιστα αναφέρει κάμποσες φορές, αλλά καθότι από το να εμπλακώ εγώ σε role play θα προτιμούσα να κόψω τις φλέβες της, δεν είχα κάνει καμία κίνηση προς αυτή την κατεύθυνση.

    Λίγους μήνες μετά την έναρξη της σχέσης μας άρχισαν οι καυγάδες. Και όταν μιλάω για καυγάδες, εννοώ επικούς καυγάδες, από εκείνους που κόβεται η καλημέρα και η καληνύχτα, και περνάνε μέρες μέχρι τα άτομα να ξαναμιλήσουν μεταξύ τους για οτιδήποτε εκτός από τα απολύτως απαραίτητα, του τύπου "που έβαλες τα κλειδιά του αυτοκινήτου;" (Οι καυγάδες αυτοί, βέβαια, οφείλονταν στο γεγονός ότι η σχέση δεν ήταν επαρκώς σχέση κυριαρχίας/υποταγής. Αν αυτό το στοιχείο υπήρχε σε επαρκές μέτρο, τα προβλήματα θα ήταν πολύ λιγότερα, ίσως και ανύπαρκτα.) Εννοείται ότι στα πλαίσια τέτοιων τσακωμών, το σεξ ήταν ανύπαρκτο για πολλές συνεχείς μέρες.

    Κάποια από εκείνες τις νύχτες λοιπόν, που δεν μιλάγαμε και δεν πηδιόμασταν, εγώ για κάποιο λόγο ξύπνησα στις τρεις η ώρα τα ξημερώματα, στριφογύρισα για λίγο στο κρεβάτι, και συνειδητοποίησα ότι δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Έχοντας αρκετή εμπιστοσύνη στο άτομό της ότι θα θυμόταν και θα αναγνώριζε τη συμφωνία που είχαμε, και δεν θα κατέληγα στο αστυνομικό τμήμα, (ο συζυγικός βιασμός ήταν απόλυτα νόμιμος στην Ελλάδα μέχρι κάπου στα μέσα της δεκαετίας του 80, οπότε αξιωθήκαμε επιτέλους και το διορθώσαμε αυτό, μέσα στα πλαίσια του γενικού κραξίματος από την τότε ΕΟΚ και τον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο,) την ξεσκέπασα, τη γύρισα μπρούμυτα, την καβάλησα, και την ακινητοποίησα. Το πρώτο πράγμα που είπε εκείνη, μέσα στον ύπνο της ακόμα, ήταν ένα πολύ δυνατό και κατηγορηματικό «όχι», ενώ μόλις της έφευγε εντελώς ο ύπνος άρθρωσε κι ολόκληρες προτάσεις, όπως «άσε με, απαίσιε» και κάτι τέτοια. Την αγνόησα, και ευτυχώς, για πρώτη φορά στη ζωή μου είχα αφήσει τα φώτα σβηστά, κι έτσι δεν μπορούσα να δω αν είχε έκφραση δυσαρέσκειας στο πρόσωπό της και να μου φύγει έτσι η όρεξη. Καθώς ξαπλωμένος απάνω της έψαχνα να βρω το μουνάκι της με την άκρη του πέους μου, εκείνη αντιστάθηκε βίαια, αλλά μάταια. Μπήκα μέσα της χωρίς να καταβάλλω καμία προσπάθεια να μην την πονέσω, χωρίς καν σάλιο. Πριν όμως προλάβω να χύσω, (πράγμα που δεν μου πήρε πολλή ώρα, καθώς ήμουν ήδη πολύ φορτωμένος μετά από τόσες μέρες αγαμίας,) εκείνη είχε όχι μόνο πάψει να αντιστέκεται, αλλά συνεργαζόταν με περισσότερο πάθος απ'ότι ποτέ άλλοτε. Τελικά έχυσε μαζί μου, σε ένα εκρηκτικά βίαιο φινάλε.

    Για χρόνια μετά, όποτε έβρισκε την ευκαιρία, (δηλαδή δεν ήμασταν τσακωμένοι, και μιλάγαμε,) μου έλεγε πως εκείνο το σεξ ήταν το καλύτερο που είχε ποτέ στη ζωή της. Εγώ, τι να σας πω, μετά από εκείνο το σεξ κοιμήθηκα σαν πουλάκι.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2010
  5. atasai

    atasai Regular Member

    "Υπάρχουν πολλές γυναίκες που φαντασιώνονται να πέσουν θύματα βιασμού, και η κάθε μιά τους έχει αυτή τη φαντασίωση μάλλον επειδή δεν είχε ποτέ την ατυχία να πέσει θύμα πραγματικού βιασμού."

    Ευτυχώς που υπάρχουν και άνθρωποι που δεν βγάζουν συμπεράσματα μόνο μέσα από την εμπειρία και βασίζουν ό,τι λένε στην επιστημονική τεκμηρίωση. Αλλιώς θα είχαν μείνει πολύ λίγοι στον πλανήτη να έχουν άποψη για τους πόνους περιόδου, τις γυαικείες φαντασιώσεις και την εγκυμοσύνη.

    Το στηρίζεις κάπου αυτό που λες; Κατ' αναλογία θα έπρεπε να υποθέτουμε ότι οι γυναίκες που φαντασιώνονται ότι είναι θύματα βίας δεν είχαν ποτέ αυτή την ατυχία στην πραγματικότητα. Ελπίζω στο συγκεκριμένο παράδειγμα να είναι εμφανές το λογικό άλμα.

    Γιατί αποκλείουμε την πιθανότητα το θύμα να επανανοηματοδοτεί τον βιασμό διαφορετικά στο φαντασιακό του -όπως ορισμικά κάνει κάθε μαζοχιστής ή σαδιστής;
     
  6. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Όχι, δεν το στηρίζω κάπου, πρόκειται απλά για την εντύπωσή μου, η οποία είναι ατεκμηρίωτη. Τυγχάνω μάλιστα να γνωρίζω γυναίκα που έχει πέσει θύμα βίας, και παρά ταύτα φαντασιώνεται άσκηση βίας εις βάρος της. Απλά δεν ήταν βιασμός, αλλά έχεις δίκιο, με δεδομένη την πλαστικότητα και την ποικιλία που παρατηρείται στις ανθρώπινες ψυχοσυνθέσεις, η επανανοηματοδότηση για την οποία μιλάς θα πρέπει να μπορεί, βέβαια, να συμβεί ακόμα και στην περίπτωση του βιασμού.

    Αγνόησε λοιπόν, σε παρακαλώ, τη συγκεκριμένη πρόταση από την παραπάνω ανάρτησή μου. Γράψε λάθος.

    Ελπίζω να μην σε προϊδέασε αρνητικά για τα υπόλοιπα που έγραψα, τα οποία είναι μια αληθινή ιστορία.
     
  7. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Bιασμός (role play)




    Θα είμαι πααααρα πολυ καλος άνθρωπος και δε θα σχολιάσω το τι λένε οι παλιοί!!!!!
     
  8. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    ο βιασμος δεν σεξουαλικο ζητημα, αλλα ζητημα επιβολής ισχύος. Ο βιασμός παιρνει συνηθως σεξουαλική μορφή για 2 λογους.

    Γι αυτους που ειναι βιαστες απο παρεκτροπή: Επειδη το σεξ ειναι κατι «αμαρτωλό», «βρωμικο» κατι που οταν γινεται με τη βια υποβιβαζει αυτον που το «δεχεται».
    Γι αυτους που ειναι βιαστες εκ προμελέτης: Απο στερεοτυπο (το κανουν ετσι ολοι οι βιαστες οποτε ο υποψηφιος βιαστης δε θα δοκιμασει αλλο τροπο γιατι αλλιως δε θα θεωρηθει βιασμος).
     
  9. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Bιασμός (role play)

    Να προσέχετε όταν παίζετε με τη φωτιά. Μπορεί να καείτε.
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θ αναφερθω στο θεμα!
    Ναι εγω!
    Βιασμος, κατα φυσην, παρα φυσην(μα δεν τους ξερεις αυτους τους οθωμανους τι βιτσια που εχουν?)
    Βιασμος του στοματος που αν δεν μπει "γκολ" και βρει "δοκαρι" ισχυει το : "Ενω θα μου τον εδινε πιπα βρεθηκα να παιζω βιολι στην Ομονοια η μονοφθαλμη".
    Ο βιασμος θεωρειται διαστροφη, διοτι ειναι ο εξαναγκασμος σε ασελγεια χωρις την συνεναιση του ερωτικως ποθουμενου ατομου.
    Σαν role play μου αρεσει, σιγουρα ομως ουδεμια σχεση εχει με τον πραγματικο βιασμο και αυτο γιατι στο role play υποβοσκει η συνεναιση παρ' ολη την εικονικη αντισταση που προβαλλει το "θυμα".
    Εικαζεται πως σε εναν πραγματικο βιασμο ο βιαστης ο οποιος ειναι μια "σκουπα" τουτεστιν "κουλοι-κουτσοι-στραβοι, ολοι στον Αγιο Παντελεημωνα",με λιγα λογια δεν κοιτα εμφανιση, ξενερωνει και κανει οπισθεν ολοταχως εαν το θυμα του δοθει απο μονο του και αυτο γιατι παυει αυτο που αναζητα προκειμενου να κορεσει το ενστικτο του, δηλαδη να βιασει.
    Σαν role play δηλαδη εικονικος βιασμος χρειαζεται αρκετη προετοιμασια, καποιες φορες ομως και οχι, εξαρταται απο την σχεση.
    Οδηγιες προς υποψηφιες εικονικα βιαζομενες.
    Κατ' αρχην οι αντρες εαν δεν ειναι απο εκεινους που φορουν σουτιεν , γοβες μπρονζέ και δεν τους λενε Καιτη, ειναι σαν την βενζινη.
    Παιρνουν αμεσως "φωτια".
    Φορεστε ο,τι πιο σεξυ διαθετετε και αρχιστε να κανετε δουλειες μπροστα του.
    Ριχνετε του λοξες ματιες γεματες υποσχεσεις, ακομη κι αν βλεπει ποδοσφαιρο.
    Ξεσκονιστε την τηλεοραση λεγοντας: "O Καραγκουνης ειναι αυτος? μμμμμμμμμμμμ μεγαλη μυτη εχει το......παλιοπαιδο".
    Καντε οτι σας επεσε το ξεσκονοπανο και σκυψτε να θαυμασει την......διωρυγα της......Κορινθου.
    Πεταξτε κι ενα, "ουφ αναψα" και καπακι, "μωρε κοιτα τι εχω βγαλει στην ρωγα μου".
    Ε, απο εκει και περα αν δεν σας βιασει αρχιστε να κοβετε βολτες στην Συγγρου μην τον πετυχετε σαν Τζοαννα η σφυριχτρορουφηχτρα.
     
    Last edited: 10 Αυγούστου 2010
  11. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Bιασμός (role play)

    Δεν χρειάζεται προσχεδιασμό..Επάνω στην πράξη, σιγά σιγά στην αρχή και μετά απο κάποια ώρα, καταλήγει σε βιασμό.. Βγάζεις όλη την κτηνωδία που έχεις..
    Μιά φορά,όρμηξα σε μια πρώην μου, την ώρα που έστρωνε το κάλυμα του σαλονιού.. Την βίασα στεγνά και ήταν πολύ ωμή η όλη φάση.. Την πείραξε πολύ..Έβαλε τα κλάματα και με επέπληξε στενοχωρημένη, λέγοντάς μου οτι την έκανα να νιώσει σαν πουτάνα.. Πιστεύω οτι καλό είναι να καταλήγει σε βιασμό κάποιες φορές, αλλα τουλάχιστον πρώτα να έχει δημιουργηθεί ένα άλφα κλίμα..
     
  12. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    μπραβο, αυριο κανε και "roleplay" δολοφονία. Οχι κανα περαστικο, αλλα τους γονεις σου που σε εκαναν κτηνος.