Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος thanasis, στις 15 Αυγούστου 2010.

  1. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Δεν προβλέπεται να δω το έργο, μπορείτε να νιώσετε άνετα ότι δεν μου παρείχατε κίνητρο προς ενέργειες επιβλαβείς  

    Το - μέσο - trafficking ήταν το πρόβλημα; Έκρινα ότι προείχε η βούληση του ευγενούς να βλάψει την αφελή κορασίδα...

    Αλλά για το trafficking είναι αλήθεια ότι υπάρχει ένα θέμα, ποιός θα μπορούσε να επιληφθεί σχετικά;
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Για μένα ήταν η μέγιστη ανορθογραφία της ταινίας.

    Ως προς το τι μπορεί να γίνει σχετικά...  Ίσως μια σχετική αφύπνιση της εδώ κοινότητας ως προς το πώς παρουσιάζεται ο χώρος στα media να ήταν μια καλή αρχή.  
     
  3. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Re: Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Χωρίς να το έχω δει ούτε εγώ και κρίνοντας από τα γραφόμενα, το σενάριο θυμίζει το "HOSTEL" του Tarantino...

    και αυτό, ροδακινάκι, είναι ένας πολύ καλός λόγος να μην έχουν δίκιο

    Φιλικά
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Μιας και αναφέρουμε και σειρές, ορίστε και η Lady Heather του CSI Las Vegas. Σε αρκετά επεισόδια αυτής της σειράς, παρουσιάστηκε το BDSM, πολύ πιο όμορφα (κατά τη γνώμη μου) και σε θέματα πρακτικών και σε θέματα σχέσεων

    Αν κολλάει η αναφορά του περισσότερο σε κάποιο άλλο νήμα που μου έχει διαφύγει, παρακαλώ να μεταφερθεί αναλόγως.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet




    Πωπωπωπωπωωωωωωωωωωωω   


      ααααααχ! αυτά είναι...  
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Μόλις είδα το "The Pet". Χάλια από κάθε άποψη.

    Η ταινία δεν κακολογούσε το BDSM, τουλάχιστον όχι εσκεμμένα, δηλαδή όχι πέρα από το γεγονός ότι μια τόσο χάλια ταινία άγγιξε το θέμα και κατά συνέπεια το λέρωσε.
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    @Ninevi, ευχαριστώ για τη συνεισφορά, θα δω και θα επανέλθω.

    Συμφωνώ οτι δεν ήταν εσκεμμένο το θέμα. Περισσότερο απόπειρα χαϊβανιών μου φάνηκε, που πήγαν να χωρέσουν πάνω από ένα καρπούζι κάτω από τη μασχάλη τους και το αποτέλεσμα ήταν πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως ερριμμένοι. Και βλαπτικώ τρόπω.
     
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Όντως...συγκριτικά πολύ πιο όμορφα, αν κρίνω από το απόσπασμα.  
     
  9. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Μάλλον θα δω ως εδώ... ελπίζω αυτό το κομμάτι να είναι περισσότερο από 5'
     
  10. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 1. The Pet

    Δεν είμαι σίγουρος...η ταινία αλλοιώνει την αντίληψη του χρόνου.