Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 3. Exit to Eden

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος thanasis, στις 10 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. thanasis

    thanasis Contributor

    Άλλο ένα βιδιεσεμικό έκτρωμα, βασιζόμενο στη νουβέλα από την ιέρεια του BDSM, του βαμπιρισμού και της σταυροβελονιάς, Ann Rice. Απολαύστε τρέιλερ:



    Προφανώς το αποτέλεσμα είναι ένα μογγολοειδές υβρίδιο του "μπάτσου του Μπέβερλι Χιλς" με κάποιο βιβλίο για το Gor γραφέν από δυσγραφικό παίκτη αμερικάνικου ποδοσφαίρου.

    Ηθικά διδάγματα:
    Οτι οι Κυρίαρχοι είναι έτσι επειδή δεν μπορούν να αγαπήσουν πραγματικά. Όταν αγαπήσουν, αυτόματα βανιλοποιούνται, διότι, ναι (OST με βιολιά, συγκινημένες ενζενί-ποιος το έλεγε αυτό;-μουσκεύουν το βρακάκι τους), love over kink.

    Οτι οι υποτακτικοί είναι απλώς φετιχιστές που πάνε κάπου, πλερώνουν, ξεμπουκώνουν και επιστρέφουν στην φυσιολογική τους ζωή.

    Και κάμποσα άλλα, που και μόνο που τα θυμάμαι, αφενός ο γαστρεντερικός μου σωλήνας γίνεται περδικολάστιχο από την αναγούλα, αφετέρου έχω ένα wtf συναίσθημα.

    Μπορείτε να το δείτε στο Tube ολόκληρο, αν αντέξετε.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Το έχω δει, (ναι, κατάφερα να το δω μέχρι το τέλος,) και ήταν πράγματι χάλια. Βέβαια, το πόσο χάλια είναι μια ταινία δεν μας λέει αναγκαστικά κάτι για την συγγραφέα, η οποία ας μην ξεχνάμε έγραψε τη νουβέλα πάνω στην οποία βασίστηκε η ταινία, όχι το κινηματογραφικό σενάριο της ταινίας. Θεωρητικά, η Rice «ουδεμίαν ευθύνην φέρει». Επιφυλλάσσομαι μέχρι να διαβάσω τη νουβέλα, πράγμα όμως που μάλλον δεν θα κάνω, γιατί το θέμα δεν με ενδιαφέρει επαρκώς. Έτσι κι αλλιώς έχω διαβάσει αρκετή Ann Rice, δεν χρειάζομαι άλλη.

    Αν υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε ίσως (αν μας ζορίσουν) να αναγνωρίσουμε στην ταινία, είναι ότι ήταν εντελώς, μα εντελώς mainstream, το κοινό της ήταν το ίδιο κοινό που θα πήγαινε να δει άλλες κωμωδίες εκείνης της χρονιάς όπως το Naked Gun 33 1/3: The Final Insult ή το Junior, κι έτσι αναπόφευκτο ήταν να πραγματευθεί το θέμα του BDSM με πάρα πολύ ανάλαφρο, επιφανειακό τρόπο. Πάλι καλά που δεν τα έκανε χάλια όπως το "The Pet".
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    Να αναφέρω οτι η ίδια η Rice αποκήρυξε την "ταινία" αυτή. Παρομοίως, δεν έχω διαβάσει τη νουβέλα, παρομοίως δεν χρειάζομαι άλλη Anne Rice.

    Συμφωνώ με αυτό που λες στην δεύτερή σου παράγραφο. Μπορεί το θέμα να παρουσιάστηκε χάλια και σαν ανέκδοτο (ακόμα προσπαθώ να διαγράψω από τη μνήμη μου την φετιχιστική περιβολή της αστυνομικού), από την άλλη μεριά δεν παρουσιάστηκε εγκληματοψυχοπαθοειδώς όπως γίνεται συνήθως.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 3. Exit to Eden

    γκρινιάρηδες!  

    γιατί πηγαίνετε και βλέπετε όλο έργα που ξέρετε από πριν ότι δεν θα σας αρέσουν ; τρομερά καλόβολη διάθεση διακρίνω, την πρόσεξα και σε άλλα νήματα, όλα ωραία και καλά σας φαίνονται μέχρι αποδείξεως, αλλά αποδείξεως όχι αστεία, το αντιθέτου!  
     
  5. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 3. Exit to Eden

    *γκουχ-γκουχ*

    {Να θεωρηθεί έμμεσο σχόλιο περί ανδρικής γκρίνιας;}

    Δεν έχω δει την ταινία, αλλά η Rice θεωρείται σχετική. Για να την αποκήρυξε, κάτι θα ξέρει.
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM ανορθόγραφα στην 7η τέχνη: 3. Exit to Eden

      Έτσι είναι, πρέπει κανείς να δίνει ευκαιρίες. Μέχρι ενός σημείου.