Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM: απλη καυλα vs life style

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 2 Νοεμβρίου 2011.

  1. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM: απλη καυλα vs life style

    Το life style ειναι υπεροχο οταν γινεται απο επιλογη και οχι απο αναγκη....
    Αλλη χαρη εχει να ειναι καποιος αυταρκης απο δουλεια, κοινωνικες σχεσεις,ερωτικη ζωη,χρηματα,καταξιωση,να μπορει να σταθει παντου κλπ κλπ
    η'' απλα να ειναι ενας συνηθισμενος ανθρωπος οπως ολοι μας, και παρ'ολα αυτα επιλεξει bdsm life style
    και αλλιως ειναι καποιος/α κατεστραμμενη,αποτυχημενη, κοινωνικα, επαγγελματικα ,ερωτικα, οικογενειακα κλπ κλπ
    να δηλωνει life styler απο αναγκη αφου ειναι η μονη διεξοδος στη μιζερη ζωη της.
     
  2. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Γενικα εχω προβλημα με τους life stylers καθε ειδους.life stylers μηχανοβιους,extrem sports,μεταλλαδες,πολιτικους,χιπις,διανοουμενους,θρησκευομενους...........εχω την εντυπωση οτι ειναι μια ονειροπαγιδα που οδηγη σε μονοτονες καθημερινες καταστασης.Οτι υπαρχουν συνγκινησης και μαλιστα εντονες δεν το αμφισβητο αλλα τελικα η ιδια θεατρικη παρασταση ειναι που επαναλαμβανεται συνεχως.Βασικα του Αλεφαντου το'Τα παντα ΟΛΑ' πιο λογικο μου φαινεται.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: BDSM: απλη καυλα vs life style

    Θα συμφωνήσω.

    Ποτέ δεν κατάλαβα αυτό το στυλάκι που πολύ υιοθετούν και καλά "όλοι καλοί είμαστε","όλοι οι καλοί χωράνε" κ.ο.κ.

    Από που κι ώσπου πρέπει να ταιριάζω με τον καθένα μόνο και μόνο επειδή κάνει bdsm ή κεντά ή απλώνει τραχανά επειδή τυχαίνει να ασχολούμαι κι εγώ με τα ίδια πράγματα (και μερικές φορές όσον αφορά το bdsm δεν ασχολούμαι καν με τα ίδια πράγματα).

    Εντύπωση είναι θα περάσει