Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm γιατί...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 2 Αυγούστου 2007.

  1. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Bdsm γιατί...

    Πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σας. Μου έφεραν στο μυαλό μια ατάκα από την Ελληνική ταινία "Αλλοίμονο στους νέους" με τον Δημήτρη Χορν, που όταν ήταν παπούς και ονειρευόταν το "κοριτσάκι" Μάρω Κοντού, τον ρώτησε ο έταιρος γέρος "τι θα καταλάβει το κοριτσάκι από αυτόν".
    Η απάντησή του ήταν "....και ποιος σου είπε πως όταν τρως ένα κοτόπουλο πρέπει να ευχαριστιέται και αυτό που το τρώς..."
    Τα συμπεράσματα δικά σας!
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm γιατί...

    Ναι, αλλά εγώ θέλω να ξέρω ΓΙΑΤΙ μου αρέσει τόσο πολύ να με τρώνε 

    Και επειδή είμαι πράγματι άπληστη, θέλω να ξέρω ακριβώς και τι γεύση έχω!

    Βασικές διαφορές από ένα κοτόπουλο, δεν νομίζεις; Ή μήπως όχι;
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm γιατί...


    Ειπα να μην μιλησω αλλα δεν αντεξα με αυτο που εγραψες....


    σιγουρα θελεις να μαθεις γιατι σου αρεσει να σε τρωνε ή μηπως θελεις να μαθεις γιατι σου αρεσει να δινεσαι για τροφη??? 
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm γιατί...

    Κακιούλες. Δεν έδωσα ποτέ τίποτε πέρα από φτηνοχάντρες. Σε κάτι Ινδιάνους που πούλησαν όλη την Καλιφόρνια για ένα κολιέ.

    Η ερώτηση ήταν σαφής και συγκεκριμένη και απευθυνόταν σε Έναν. Και επαναλαμβάνω (για τους μπουμπουνοκέφαλους): Θέλω να ξέρω όχι μόνο γιατί με ευχαριστεί να με τρώει αλλά και τι γεύση έχω. (Οτ)αν λοιπόν μου απαντήσει, θα σου πω.

       
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm γιατί...



        
     
  6. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Κατα την προσωπικη μου αποψη επικεντρονομαστε μονο στο πρακτικο κομματι και οχι στο θεωρητικο που κατ εμε ειναι η βαση του BDSM.Ολο το BDSM βασιζεται πρωτα σε μια πνευματικη κατασταση και η συνεχεια της καταστασης αυτης ειναι και η πρακτικη πλευρα.Αν καποιο ατομο δεν περιελθη πρωτα στην πνευματικη κατασταση εχει χασει το νοημα πιστευω.Αγαπητη Δωρα η γευση που εχεις παλι κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι η γευση που εσυ θες να δωσεις και αφηνεις να φανει αλλα μην ξεχναμε πως και εδω υπαρχει η υποκειμενικοτητα!!!Ολα τα φαγητα δεν αφηνουν σε ολους μας την ιδια γευση,ειναι θεμα γουστου!!
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Και οι switch; Γιατί δεν μας λένε την άποψή τους αφού ξέρουν πώς αισθάνεται και ο μεν και ο δε;

    Και αν δοκιμάζαμε όλοι μας έστω και μία φορά; Δεν θα τελειώναμε με τις θεωρίες μια και καλή;
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αγαπητέ Δία, αν επιμένεις να μιλήσουμε για γεύσεις σκέψου κι αυτό: άλλο το carpaccio και άλλο το φιλετάκι που προετοίμασες με μεράκι εσύ ο ίδιος και μετά κάθισες να το γευτείς μέχρι τέλους συνοδευόμενο από κρασί Margaux (1978 was a very good year) καθώς στα πόδια σου τριβόταν οι άλλες δύο σκλαβούλες σου.

    Κατά τα άλλα, συμφωνώ, όλα είναι θέμα γούστου. Άλλος γουστάρει, άλλος ορέγεται και άλλος γεύεται. Μερικοί απλά καταβροχθίζουν και γλείφουν και το πιάτο. Πού να ξέρεις τί γεύση είχε;
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Η γευση ειναι κατι που αποτελειτε απο δυο συστατικα:τι τρως και τι γευση εχεις εσυ που το τρως!Στην περιπτωση μας εσυ δινεις τροφη και απο τις αντιδρασεις βλεπεις τι γευση εχει απο εσενα ο αλλος που σε τρωει(θα μας περασουν για τιποτα κανιβαλους με αυτα που γραφουμε ).Για τον οινο προτειμω ενα Μποζολε παρακαλω!! 
     
  10. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Bdsm γιατί...

    Το BDSM είναι "καύλα" από μόνο του
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm γιατί...

    Πες πες, θα το πιστέψω κι εγώ στο τέλος. 
     
  12. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Bdsm γιατί...

    Ανάλογα πως το ζει και το βιώνει ο καθένας