Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM ειναι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 11 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: BDSM ειναι...

    Αγαπητή μου, το χέσιμο και το χύσιμο είναι πιο κοντά από ότι φαντάζεσαι. Μην το γελάς καθόλου. Απίστευτη η καύλα του φόβου. Try it, θα με θυμηθείς...
     
  2. savra

    savra Guest

    Xα χα, σας πρόλαβα πριν πολύ καιρό  

    Κι ας με πούλησε ο εκδότης μου  

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=6660
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM ειναι...

    Yeah i know...
    Εβαλα τα χέσιμο ακριβώς γι' αυτο το λόγο με λίγο χιουμοράκι  

    υ.γ. αν και προτιμώ να χέζω μόνη!
     
  4. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Απάντηση: BDSM ειναι...

    BDSM είναι... να το αντιλαμβάνομαι και με τις πέντε μου αισθήσεις. Σε κάποιες περιπτώσεις, ανάλογα πως το ορίζει η περίσταση, ενδιαφέρον είναι κάποιες από αυτές να περιορίζονται.

    Όπως η Όραση. Να περιοριστεί ώστε να μη βλέπεις τι πάει να σου κάνει η Mistress. Με ποιο τρόπο και σε ποιο σημείο του σώματος. Διαφορετικά να απολαμβάνεις την υπέροχη όψη Της. Το τι φοράει ή δε φοράει. Τις εκφράσεις του προσώπου Της όποιες και αν είναι αυτές επηρεασμένες από την κάθε στιγμή και τη διάθεση της.

    Να περιοριστεί και η ακοή. Να μειωθεί η δυνατότητα σου να δέχεσαι περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι μπορεί να επακολουθήσει. Ή αντίθετα να έχεις τη δυνατότητα να ακούς τη φωνή της δυνατή ή σιγανή. και τα βήματα της.

    Γεύση. Ό,τι κρίνει αυτή εκείνη τη στιγμή. Κάτι καυτερό, γλυκό, πικρό κ.ο.κ. Κάτι που να αφορά γεύση του σώματος Της.

    Όσφρηση. Κάποιο άρωμα. Κάτι που να μυρίζει άσχημα και να σου επιβάλει να το μυρίσεις. Κάποιες δικές της μυρωδιές.

    Η αφή θα είναι ούτως ή άλλως και αυτή περιορισμένη με κάποια δεσμά. Ίσως. Αν δεν είναι δεσμευμένα, και επιτραπεί στον υποτακτικό, τι πιο όμορφο από το να αγγίζει από τα νύχια μέχρι την κορφή το σώμα Της. Το κάθε σημείο της.


    Ό,τι δεχτεί το σώμα σαν αίσθηση και κατ επέκταση το μυαλό. Πρώτα αυτό.

    Όλες οι αισθήσεις στραμένες σε Αυτήν. ​

    Dora εσύ ένα δελφίνι τι φοβάσαι από τους καρχαρίες?  
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    μμμμ

    bdsm είναι ο πόλεμος ,κάποιοι χάνουν κάποιοι κερδίζουν
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    αυτο νομιζω το λενε ''ζωη''...

    μαλλον κατι αλλο ειναι το BDSM εκτος και αμα το ... ζουμε!
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    πέρα από την έκφραση του bdsm από τους lifestylers ,το άλλο ,μινιμαλιστικό bdsm είναι στη καθημερινότητα μας ...
     
  8. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM ειναι...

    δεν είμαι σίγουρη αν είναι τόσο μινιμαλιστικό...
     
  9. dora με χαρά μου βλέπω ότι έχεις αγάπη για το γένος των καρχαριών (εσύ αναφέρεσαι μόνο στo bdsm, αλλα συνηθίζεται άτομα εντός του χώρου να αρέσκονται, στη θέαση, και του κανονικού... ψαριού).
    Είναι σπάνιο από μια γυναίκα να το παραδέχεται (μου αρέσει αυτή η αμεσότητα).
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Επιμενω!!!!!!
        
     
  11. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Αν με ρωτουσε καποιος τι ειναι το bdsm θα χρησιμοποιουσα εναν προσωπικο ορισμο.
    Θα του ελεγα οτι ειναι ο βίαιος ερωτισμος. Η ερωτικοποίηση ερεθσματων που για την πλοιοψηφία δεν ειναι ερωτικα και η πλοιοψηφία αυτη λεγεται vanilla. Τα ερεθισματα αυτα μπορει να ειναι ο πόνος ως προκληση ή λήψη αυτου ή και τα δύο. Αυτό δηλαδη η ερωτικοποίηση του πονου λεγεται σαδομαζοχισμός.
    Εδω και δεκαπεντε χρόνια εισήχθη και ενα νεο ειδος στον πολυχρωμο κοσμο του Bdsm το D/s
    Αυτο ειναι η ερωτικοποίηση της εξουσίας που μπορει να εχει ποικιλλες εκφάνσεις. Καποιοι εξουσιάζουν μονο τη σεξουαλικότητα της συντροφου τους ενω καποιοι αλλοι το επεκτεινουν και στην καθημερινή ζωή της.
    Θα του λεγα οτι προσωπικά θα ημουν πολυ επιφυλακτικος απεντανι στο D/s γιατι προκειμενου να ορίσεις μια ξεχωριστή οντότητα που συμπληρώνει την πολυχρωμία του Bdsm θα πρεπει η οντοτητα αυτή να ειναι διακριτή και να απαντάται μονο στις περιοχές του βίαιου ερωτισμού. Η ερωτικοποιηση της εξουσίας απανταται ομως και στους vannilla μια και συχνα ατακες του τύπου "εχω το πανω χερι " η " θα σκισω τη γατα" και διαφορες αλλες παπαρολογίες καταδυκνείουν την συνεχή εξουσιαστική μαχη που με ωμο συχνα τρόπο βρισκεται στις βανιλλα σχέσεις.
    Το D/s θα το οριζα ως κατασταση αυξημενης κτητικότητας , μιας κτητικότητας όμως που βρίσκεται και αλλου οχι μονο στο bdsm και αρα δεν υφισταται ως ξεχωριστή οντότητα.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    Ω ναι,τόσο απλά!...