Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & εμφανιση!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 28 Ιουλίου 2011.

  1. Villain

    Villain New Member

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο η εξωτερική εμφάνιση σε μία BDSM σχέση διότι σε πρώτη φάση σε κάνει να θέλεις να ασχοληθείς με κάποιον, δεν παίζει όμως και τον σημαντικότερο ρόλο, και το λέω αυτό γιατί ... μία BDSM σχέση φυσικά και περιέχει το ερωτικό στοιχείο αλλά δεν παύει να είναι και μια εγκεφαλική σχέση , και για να πετύχει πρέπει να υπαρχουν και άλλα στοιχεία όπως η αυθεντικότητα του χαρακτήρα και των πεποιθήσεων .
    Οσο για εμένα προσωπικά αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε μια πολύ εφανίσιμη γυναίκα που θα ήταν "υποκριτικά" υποτακτική, και σε μία λιγότερο εφανίσιμη αλλά με πανέμορφο υποτακτικό χαρακτήρα θα διάλεγα σαφώς τη δεύτερη....
     
  2. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Παρα το οτι πολλοι εξ ημων εχουν συχνα κατηγορηθει οτι σκεφτονται με το κατω κεφαλι(ή σχισμη),γεγονος ειναι πως καυλωνουμε με το πανω.
    Η δε ιεραρχηση των παραγοντων που παιζουν ρολο στην τελικη μας επιλογη ερωτικου συντροφου,γινεται ανεξαρτητα απο τη θεληση μας και διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο για μια σειρα απο λογους και αιτιες οπως πχ. το φυλο ή η επιδραση της κοινωνικης ζωης πανω στο ατομο.
    Στην ιεραρχια αυτη ενος bdsmer η κυριαρχικη-υποτακτικη φυση τού απεναντι προηγειται παντα της ομορφιας.
    Για τους περισσοτερους ο συνδυασμος των δυο ειναι το ιδεωδες,αλλα δυστυχως γι αυτους,στατιστικα σπανιο.
    Πηγαινοντας ακομη πιο περα,στο bdsm ως χωρο του ασυνηθιστου ερωτισμου,μου μοιαζει τελικα και παρα την αρχικη ενστικτωδη εκπληξη,λογικο να μαθαινω επι παραδειγματι,για Κυριαρχους που αποστρεφονται την ομορφια στον υποτακτικο ,φθανοντας μεχρι σημειου να την αποδομουν,οταν τη συναντουν.
    Η εξηγηση του φαινομενου θα ηταν μια συζητηση με ενδιαφερουσες προεκτασεις και συμπερασματα.Δεν θα ηθελα να την ξεκινησω εγω,μια και η γνωση μου για το θεμα ειναι θεωρητικη,μεσω συζητησεων και σκεψεων,αλλα καποιος που να εχει βιωματικη γνωση επ'αυτου.
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Η εξωτερική εμφάνιση κατά την άποψή μου, είναι το Α και το Ω για την αρχή της οποιασδήποτε ερωτικής-σεξουαλικής σχέσης, φυσικά για την συνέχιση και την στερέωση της κάθε ερωτικής σχέσης πρέπει να συνυπάρχουν και άλλοι παράγοντες.

    Φυσικά η εμφάνιση για τον καθένα μας είναι υποκειμενική, δηλαδή αυτή που για τα δικά μου εμφανισιακά γούστα είναι κούκλα, για τον άλλο μπορεί να είναι πανούκλα...
     
    Last edited: 29 Ιουλίου 2011
  4. Uther

    Uther Contributor

  5. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Πέρρη, .....άς τα σάπια .....η κούκλα ...με την πανούκλα .....έχουν μεγάλη διαφορά.....λολ
    (Eξαιρούνται οι κούκλες που στερούνται νοημοσύνης, ερωτικού πνεύματος και ερωτικής φαντασίας. Εκεί αγγίζουμε τα όρια της πανούκλας ....και μπορεί να τα ξεπερνάμε κιόλας!)
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2011
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Αντιπρόταση. Αν η αποδόμηση της ομορφιάς έχει ως αποτέλεσμα την ασχήμια, η αποδόμηση της ασχήμιας τι αποτέλεσμα θα έχει;

    ΥΓ. Το πλάσμα στο προφίλ μου είναι το ωραιότερο όλων σας/μας.  
    ΥΓ.2. Εξαιρετικό το γεγονός ότι υπάρχει ένας τέτοιος χώρος να κάνουμε πειράματα αισθητικής με αντικείμενα τους/ τις υ μας.
     
  7. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Eνδιαφερον ερωτημα που ανοιγει ομως υπερβολικα τη συζητηση
    μια και η αποδομηση της ασχημιας,
    σε αντιθεση με εκεινη της ομορφιας,η οποια γινεται για να δωσει αλλοθι και αφορμη
    (τα οποια στη περιπτωση του συγκεκριμενου Κ ειναι απαραιτητα και επιθυμητα) για τον εξευτελισμο και την "κακομεταχειριση" με την καλη-bdsmικη εννοια,του υ
    (ειπα να μην κανω εγω την αρχη,αλλα δεν με αφηνετε να αγιασω),
    ειναι διεργασια εσωτερικη στον Κυριαρχο και μη ελεγχομενη.Συναρταται απο τη διαρκεια και το βαθος της σχεσης και με τη σειρα της επιδρα θετικα στα δυο αυτα στοιχεια.
     
  8. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Oπου μολυβι=υποτακτικη


    Μαλλον επειδη νομιζουν οτι αν υπερτερουν και σε εμφανιση απεναντι στην υ θα ειναι και ποιο ευκολος ο χειρισμος της,
    θα καψουρευτουν και θα παραδοθουν σφοδρα,θα υπακουουν τυφλα για να μην χασουν το ''κελεπουρι''.
    Πολυ φτηνο μου φαινεται βεβαια ολο αυτο και ισως κρυβει ανασφαλειες απο την πλευρα του Κ,
    αλλα εχει βαση αν σκεφτουμε οτι οι υ ειναι πολυ ευαλωτα πλασματα συναισθηματικα.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Όλοι οι σεξουαλικώς ζώντες βγάζουμε τάχιστα συμπεράσματα για το αν μας ελκύει αυτός που βλέπουμε απέναντί μας ώστε να τον δούμε ως σεξουαλική πιθανότητα.

    Δεν υπάρχει κάτι πιο αξιόπιστο από την εμφάνιση του άλλου για να μας μεταδώσει πολλή και συμπυκνωμένη πληροφόρηση για το ποιόν του συνολικά.

    Το θέμα δεν είναι τι δείχνει κανείς και πώς μοιάζει, το θέμα είναι τι εκπέμπει. Από αυτό κρίνονται τα πάντα.

    Γενικότερα, η κάβλα είναι εκτός προτύπων. Για την κάβλα, εκτός από χίλια δυό πάθη και μάθη, μετράει επίσης η ασφάλεια, όχι;

    Με την ευκαιρία, το δίπολο Μπελούτσι - Μέρκελ στο πολύπαθο νηματάκι μου ήταν ατυχές. Και οι δύο κυρίες είναι εξαιρετικά πετυχημένες εμφανισιακά επαγγελματίες και οι δύο έχουν την εμφάνισή τους να δουλεύει υπέρ τους γιατί μια Μερκελ με εμφάνιση Μπελούτσι θα έψαχνε για την ψήφο της. Δεν υπάρχει μη ελκυστικός πολιτικός, από αυτούς που αναδεικνύονται με τη μαζική ψήφο. Σημαίνει πως κάπως εμφανίζονται σωστά και κάτι βλέπει ο κόσμος σε αυτούς και τους ψηφίζει.

    @ elfcat,

    για τις ανάγκες του ερωτήματος χωρίζω τους παχύσαρκους του χώρου σε δύο κατηγορίες, αυτούς που απολαμβάνουν BDSM και αυτούς που δεν απολαμβάνουν. Για τους δεύτερους η αιτία της αποτυχίας απόλαυσης και της αποτυχίας μετάδοσης του πραγματικού μηνύματος μέσω εμφάνισης είναι μια, εσωτερικές αντιφάσεις. Για τους πρώτους, μπορεί κανείς να πει ότι ήταν πολύ απασχολημένοι να το χαίρονται για να ασχοληθούν ταυτόχρονα στα σοβαρά με κάτι άλλο.

    @ Stalker,

    με βρίσκεις σύμφωνη, υπάρχουν και αυτά.
     
  10. Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ, είναι ότι εύκολα "συγχωρούμε" ένα άσχημο πρόσωπο, αντιθέτως δύσκολα "συγχωρούμε" ένα άσχημο κορμί.

    Πάντως, δεν το βρίσκω τυχαίο το ότι υπάρχουν πάρα πολλά παχύσαρκα και όχι-όμορφα άτομα στο χώρο.

    Στην εμφάνιση συμπεριλαμβάνεται και το πέος;  
     
  11. sw

    sw

    Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    ...σε αυτο που λες συμφωνω, αγαπητε συμφορουμιτη, και επαυξανω ειδικα αν η κουκλα που αναφερεις δεν ειναι σε θεση να ξεχωρισει τις εννοιες αντικειμενικοτητα και υποκειμενικοτητα...


    Γι:evil:ργος
     
  12. sw

    sw

    Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    1*...μπα αυτο μου φαινεται υποκειμενικο...


    2* ...για το πεος δεν ξερω αλλα για τον προυτσο ειμαι σιγουρος!


    Γι ργος