Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & εμφανιση!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 28 Ιουλίου 2011.

  1. kaftopiperi

    kaftopiperi New Member

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Από το στόμα σου και στου Θεού το Αυτί. Θένκς.
     
  2. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Δεν έχω προακταλήψεις στα χρώματα δέρματος, μαλλιών, ματιών κλπ. Ξανθιές, μελαχροινές, κοκκινομάλλες, μαύρες, μελαψές, βόρειες πορσελάνινες, μαυρομάτες, γαλανομάτες, πρασινομάτες - ελάτε (εναλλάξ και διαδοχικά παρακαλώ)
    Βρίσκω ενδιαφέροντα τα σχήματα βυζιών, όλα (αρκεί να έχετε 2 ίδια και 2 συνολικά - εξαίρεση η Αντζολίνα δεκτή και με κανένα, μαγκιά της)
    Ενα περίεργο χούι: θέλω ωραία άκρα, κομψά δάκτυλα, λεπτούς αστραγάλους, ωραία δάκτυλα ποδιού.
    Προτιμώ όμως σαφώς απο ελαφρά αδύνατες ως "λίγα κιλάκια παραπάνω". Με απωθούν οι χοντροί άνθρωποι.

    Είμαι διατεθιμένος να κάνω συμβιβασμούς για την γυναίκα που διαθέτει το κατάλληλο (για το γούστο μου) πάθος και μπορεί να το εκφράσει.

    Δυσκολότερα συμβιβάζομαι στο πρόσωπο: οι μορφασμοί της και η ανάσα της είναι τα πράγματα που παρατηρώ επίμονα κατά τη διάρκεια του σεξ και με συναρπάσουν.

    (Τέλος, αν και δεν είναι εμφάνιση, δεν αντέχω την ηλιθιότητα και την έλλειψη φαντασίας)
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2013
  3. Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Εικόνα συνολική, πρόσωπο, σώμα, καθαριότητα, βάρος, ντύσιμο, τρόπος κίνησης, ομιλία, βλέμμα, περπάτημα. Όλα αυτά αποτελούν κομμάτια της συνολικής εμφάνισης ενός ανθρώπου.
    Μέσα σε όλα αυτά έρχομαι να συμπληρώσω και την προσωπικότητα εαν μου επιτρέπετε διότι πιστεύω πως αυτή προσθέτει ή αφαιρεί πόντους από μια εμφάνιση. Βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά και κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του κριτήρια.
    Το άσχημο για μένα είναι να μην υπάρχουν κριτήρια. Το να τα αλέθουμε όλα. Αλλά και αυτό για κάποιους είναι επιλογή.
    Προσωπικά μ'ενδιαφέρει η εμφάνιση. Αυτή που για τα δικά μου μάτια είναι όμορφη. Και που αποτελείται από το σύνολο αυτών που έγραψα πιο πάνω.
    Βέβαια να μη ξεχνάμε πως υπάρχουν και άνθρωποι που το κριτήριο τους είναι η οικονομική κατάσταση, η επαγγελματική, η αναγνωρισιμότητα κτλ..
    Όπως υπάρχουν και αυτοί που προτιμούν να μένουν μπακούρια προκειμένου να ασχολούνται συνεχώς με κάτι που δεν αξίζει ή να πηδάνε ότι κάτσει..ο καθένας με τις επιλογές του λοιπόν..
     
  4. Master Panos Dragon

    Master Panos Dragon New Member

    Άστο αυτό γιατί είναι ένα θέμα το οποίο προσωπικά με πωνάει ιδιαίτερα καθότι ιδιαίτερα ψηλός. Έτσι λοιπόν θα σου πω ότι κάποιες φορές, κάποιοι, πολύ απλά είναι πολύ δύσκολο να βρουν αυτή την αναλογία. Το σίγουρο είναι ότι συμφωνώ μαζί σου.
     
  5. Black swan

    Black swan Regular Member

    Οποιοσδήποτε άνθρωπος ειναι παχύσαρκος δεν με φτιάχνει καθόλου ερωτικά 1) γιατι θεωρώ ότι το πολύ λίπος - πολλά περιττά κιλά προδίδουν κακή ψυχολογική κατάσταση ("τροφή" συναισθημάτων που δεν μπορούν να εκφραστούν) 2) άρνηση φροντίδας του ένα λόγω κορμιού 3) χαμηλή αυτοπεποίθηση 4) τεμπελιά . Εννοείται ότι εξαιρώ τους ανθρώπους με προβλήματα υγείας. Γενικά με φτιάχνουν οι άνθρωποι που αγαπούν αρκετά τον εαυτό τους ώστε να μπορούν στη συνέχεια να αγαπήσουν κι εμένα. Βασικά εάν είναι νορμάλ (για τα δικά μου δεδομένα) τότε εάν έχει μυαλό που ξέρει να χρησιμοποιεί τι να τους κάνω τους κοιλιακούς...μακριά από νάρκισσους (άλλο θέμα επίσης).
     
  6. astarti

    astarti Love beyond Reason

    @Black swan συμφωνώ απολυτα...πολλές φορές έχω κατηγορηθεί ότι δίνω σημαντική έμφαση στην εμφάνιση του άλλου..Προσωπικά θεωρώ ότι κάθε σχέση περνά απο κάποια σταδια, το πρώτο περιλαμβάνει ικανοποίηση του "ματιού" , και ακολουθεί η περαιτέρω γνωριμία και ανάπτυξη άλλων συναισθημάτων, όπως θαυμασμός , σεβασμός, αγάπη ίσως, που απαιτούν παροδο σημαντικού χρονικού διαστήματος..
    Και " νους υγιής εν σωματι υγιει" , ο χρυσός κανόνας..
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Η αύρα που εκπέμπει κάποιος είναι σημαντικότερη και δυνατότερη της εξωτερικής εμφάνισης.
     
  8. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Σε παρακαλώ , θα μου δώσεις ένα παράδειγμα ..περί της αύρας εννοώ..
     
  9. whisperer

    whisperer Regular Member

    Το πρωτο κριτηριο για να πλησιασεις καποιον/α ειναι το ποσο ταιριαζει με την αισθητικη σου.
    Οταν προκειται για τελειως αγνωστο/η, που δεν υπηρξε η οποιουδηποτε ειδους επαφη στο παρελθον και γνωριζεις καπου, σε μια παρεα, σ ενα μπαρ,αυτοματα,η αισθητικη σου μη εχοντας αλλο μετρο συγκρισης (γραπτο, προφορικο λογο κλπ) εστιαζει στην εμφανιση.
    Ειναι αρχεγονο και ζωωδες ενστικτο.(η χαιτη του λονταριου, τα κερατα του ελαφιου, τα χρωματα στο παγωνι, η σωματικη διαπλαση ).
    Εκεινο που σε ελκυει στιγμιαια, το κλικ που δινει το ερεθεισμα για τα περαιτερω ειναι η εμφανιση.
    Μετα μπαινεις στη διαδικασια, μιλας, φιλτραρεις, κρινεις, επιλεγεις.
    Παντα συμφωνα με την αισθητικη σου αλλα πλεον εχει κι αλλα κριτηρια γι ν αποφασισει.
    Αντιθετα οταν προκειται για το χωρο που κινουμαστε που σχεδον ολες οι γνωριμιες γινονται σε αναλογα φορουμ η σαιτ εκεινο που σε ελκυει ειναι η γραφη, το χιουμορ, οι αποψεις.Φευγεις απο το ζωωδες και πας στο μυαλλο.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θα σου έχει τύχει, φαντάζομαι, να βρίσκεσαι δίπλα σε κάποιο άτομο που εκπέμπει «θετική ενέργεια»
    Η αύρα μας επηρεάζεται από τα συναισθήματα μας, τις σκέψεις μας, τις προθέσεις μας, είναι, δηλαδή, το αντίγραφο του φυσικού μας σώματος.
    Η ανθρώπινη αύρα είναι η εσωτερική ενέργεια που διαθέτει και εκπέμπει ο καθένας από εμάς,... αύρα είναι η φωτεινή ενέργεια που περιβάλλει το σώμα μας.
     
  11. astarti

    astarti Love beyond Reason

    @Madeleine Rk μου έχει τύχει...αλλά μόνο με το ίδιο φύλο...με το αντίθετο δεν ξέρω τι συμβαίνει...χαχαχα!!
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Συμφωνώ και όταν αντικρύσεις το άτομο που σου έκανε κλικ δεν πληρεί τις προδιαγραφές (εμφάνιση) τότε τι κάνεις οεο;