Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & εμφανιση!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 28 Ιουλίου 2011.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Και βέβαια. Μιλώ για οποιαδήποτε πράξη αλλοιώνει σε μικρό ή σε μεγάλο βαθμό το σώμα. Μελανιές, κοψίματα, μόνιμα ή παροδικά σημάδια, τατουάζ, branding, ξύρισμα του κεφαλιού, χειρουργικές επεμβάσεις όπως το ράψιμο του αιδοίου, του στόματος ή του πρωκτού κλπ.

    Δεν είμαι βέβαιη ότι κατανοώ τί ακριβώς είναι οι "αραπάδες". Πιστεύω όμως ότι όποιος μετέχει της παιδείας που θεωρούμε βάση του δυτικοευρωπαϊκού πολιτισμού, κατανοεί ότι κανένας δεν δικαιούται να περιφρονεί άλλους πολιτισμούς ή άλλες φυλές. Απλούστατα διότι μία τέτοια περιφρόνηση στερείται λογικής βάσης.

    Αντίθετα, και εγώ και η οικογένειά μου και οι φίλοι μου, απολαμβάνουμε τα δικά μας κριτήρια και τις δικές μας επιλογές. Το θεωρώ αναντάμ παπαντάμ δείγμα κυριαρχικότητας στο περιβάλλον, αυτή την κατ' εξοχήν αντίσταση στις νόρμες του περιβάλλοντος. Σε αντίθετη περίπτωση, μιλούμε για αδυναμία της προσωπικότητας και της βούλησης του ατόμου να θέσει τα δικά του κριτήρια και να αρθεί πάνω από τις επιδράσεις των μαζών.



    Η ανασφάλεια είναι άτιμο πράγμα. 
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Αν και σεβομαι το γουστο σου,αστειευεσαι ετσι?
    Δηλαδη για να εχεις μια γυναικα διπλα σου πρεπει να περασει απο κριτικη επιτροπη?
    Και αναλογα τα ποσοστα επιτυχιας και αρεσκειας μενεις μαζι της η φευγεις?
    Δεν ξερω,δεν κρινω προσωπικα γουστα αλλα δεν θα το εκανα ποτε.
    Αδιαφορω για το τι λενε οι αλλοι αμα εγω περναω καλα.
    Σιγα μην ρωτησω αν αρεσει ο συντροφος μου και σιγα μην μπω στην διαδικασια να παρατηρω αντιδρασεις.
    Αληθεια αυτο δεν σε φθειρει? Δεν σε αγχωνει? Δεν σε περιοριζει?
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Γι΄ αυτη....



    ..την κυρία μιλάμε,ε;

    ...εξαιρετική περίπτωση.... τεφαρίκι....
    γιά σχέση ειδικά.....ο,τι πρέπει!!!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. kati

    kati Regular Member

    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Σπάνια έχω την τύχη να ακούω τόσο άστοχα σχόλια. Με θεωρώ προνομιούχο επομένως, εφόσον μου υπενθυμίζουν ότι υπάρχουν πολλά είδη ύπαρξης και δεν είναι απαραίτητο να είναι όλα έλλογα. 

    Πέραν της αβυσσαλέου πλακός, στην οποία μου αρέσει να σας υποβάλλω, διότι μου είστε συμπαθέσταστος, η αγενής και προκλητική συμπεριφορά κάποιου που δεν έπεται της δικής μου επιλογής στο πρόσωπο και στο είδος της σχέσης που αποκαλούμε ασύμμετρη, θα βρεθεί αντιμέτωπη με επίθεση, όχι με άμυνα. Όποιος μου πατήσει τον κάλο θα υποφέρει τα πάνδεινα, όπως γνωρίζουν ήδη όσοι το έκαναν, οι καημένοι... 

    Δεν γνωρίζω εκ των προτέρων αν θα διέκοπτα σχέση μπιντιεσεμική που πάει σε βάθος, και αναφέρομαι σε κάποιες ιδιαίτερα επώδυνες τομές...Όμως, μπορώ να πω το εξής:

    Η συναίνεση δίδεται μετά το γεγονός κάθε πράξεως και εκφράζεται με την παραμονή της σκλάβας στη σχέση.
     
  6. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Παρασυρεται λιγο ευκολα βεβαια
    και αυτη και το αιδοιο της
    αλλα δεν βαριεσαι τουλαχιστον δεν θα βαρεθεις να βαρας(το κεφαλι σου στον τοιχο )
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Αφήστε το πια το κορίτσι να βρίσκει και να χαίρεται την χαρά στα σκέλια του,
    έχει τον δικό της τρόπο....
    τον τρόπο του αιδοίου της....
    ...προσπαθεί κι αυτή να σύρει βαπόρια..... 
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    εμεις την αφηνουμε στην ησυχια της και λογος δεν μας πεφτει

    απλα ειναι ειναι ενα παραδειγμα αψογης εμφανισης

    και η απορια μου ειναι κατα ποσο μπορει να επνευσει αυτη

    εναν bdsmer ωστε να συναψει σχεση μαζι της
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αντιπαρέρχομαι το γεγονός ότι συντάσσεσθε. Ήταν προφανές ότι θα γινόταν εν τέλει, όπως συντάχθηκε κατά καιρούς και ο Elysium. Προτείνω να κάνετε και οι τρείς τα δικά σας munches και να ομιλείτε περί των βιδιεσεμικών εμπειριών σας. Θα είναι η απώτατη σουρεάλ εμπειρία. 

    Επί του προκειμένου: Και βέβαια δεν έχει δίκιο...Πού ακούστηκε να συγχέουμε τον έρωτα με το βδσμ; Μα είμαστε με τα καλά μας; Ούτε η Αστροβροχή δεν τα συνδέει...  Ποιος ο λόγος να μπούμε στον τεράστιο κόπο και στην τεράστια επένδυση χρόνου και ενέργειας που απαιτεί το βδσμ, όταν το μόνο που θέλουμε είναι ο έρωτας; Ας περιμένουμε σε καμιά γωνιά, ως ρακένδυτοι φραπεδοκόμοι, μπας και μας χτυπήσει ο έρωτας σαν κεραμίδα στο κεφάλι...

    Παραπέμπω στον MasterJp, μπας και ιδείτε ηλίου μέρα, και εσείς και ο σεντάξιον. Αν και αμφιβάλλω. Σφόδρα.

     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!




    Πανεύκολα θα μπορούσε να τον εμπνεύσει .....

    Θα φτιάχνανε μαζί ένα πολύ επιτυχημένο Public Humiliation ....! 

    Χι Χι Χι !!!
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    συμφωνω ....

    αν αυτο θεωρεις σχεση εντος bdsm ...

    ουτε λογος φιλτατε ...
     
  12. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!





    Yποθέτω ότι κατάλαβες το αστείο μου αγαπητή...