Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM εν κρυπτώ, η στο "φως της ημέρας"?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 8 Απριλίου 2015.

  1. Art5xXx

    Art5xXx New Member

    Πολύ ωραίο το θέμα και νομίζω ότι πάρα πολλούς ανθρώπους προβληματιζει κάτι παρόμοιο. Η γνώμη μου είναι ότι έχει να κάνει ανάλογα με την περίπτωση... Πχ, σίγουρα δεν λες της φαντασιώσεις σου και ότι σου αρέσει στο BDSM όταν είσαι κάπου με ανθρώπους που δεν γνωρίζεις. Δεν ξέρεις ποιες θα είναι η αντιδράσεις τους γιατί πολύ άνθρωποι είναι κλειστομυαλη και υπάρχει πολύ taboo. Για πολλούς βέβαια το taboo υπάρχει στα λόγια γιατί δεν κοιτάνε το πως πηδιουντε η ίδιοι σαν ζώα. Και δεν νομίζω ότι από αυτούς θα ήθελες να ακούσεις βλακειες και να κοροϊδεύουν κάτι που για σένα είναι το πάθος σου. Αλλά από την άλλη και να γίνει αυτό, σκασιλα μας μεγάλη. Γιατί δεν μας νοιάζει η γνώμη του κάθε ασχετου. Το να αναφέρεις ότι απλά σου αρέσει το BDSM σε μια σχετική κουβέντα, χωρίς λεπτομέρειες άλλα έτσι απλά γενικά επίσης μπορεί να σε στραβοκοιταξουν γιατί γυρναμε στο θέμα taboo. Δυστυχώς για πολλούς το BDSM είναι μόνο χαστουκια, μαστιγοματα και πόνος όμως δεν ξέρουν το πόσες πλευρές έχει το BDSM και ότι είναι πανέμορφο και είναι τέχνη αν είσαι με τον κατάλληλο σύντροφο. Νομίζω ότι αν αναφέρεις το θέμα σε φίλους και κοντινους σου ανθρώπους θα δεις από τι είναι πραγματικά φτιαγμένη και σε υποστηρίζουν για αυτό που είσαι και αυτό που σου αρέσει. Για αυτό νομίζω πως δεν πρέπει να το κρυβουμε, φυσικά και με μέτρο γιατί δεν θα βγούμε και με δουδουκα στο δρόμο να φωνάζουμε ότι μας αρέσει το BDSM, και ποιος νοιάζεται. Και αυτό είναι λογικό, οπότε για εμένα είναι καλύτερο να μιλάμε για αυτό το θέμα με ανθρώπους που νιώθουμε άνετα και το σημαντικότερο είναι να μην το κρατάμε μέσα μας χωρίς να κάνουμε κάτι για αυτό. Και σε όποιον αρέσει, αν σε κάποιον δεν αρέσει ότι το BDSM είναι μέρος της ζωής μας, ας μην είναι και αυτοί η ίδιοι μέρος της ζωής μας. Απλά πράγματα. ;-)
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    σκεφτηκε κανεις πως η ολη γοητεια του ολου πακετου που λεγεται bdsm πηγαζει απο το μυστηριο που το περιβαλει;
     
  3. Nαι, και η Τρούμπα παλιά είχε την "γοητεία" των Σκοτεινών Μουσουλμανικών Βαλκανίων, όπως μας λέει και το κάτωθι τηλεοπτικό ντοκυμαντερίστικο ρεπορτάζ.

    Πάνε τώρα να χαλάσουνε και το ΒΟΥΔΟΥΣΟΥΜΟΥ οι αλήτες με τα άουτινγκς  
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Από παλαιότερο νήμα ίδιας θεματολογίας, που με βρίσκουν σύμφωνο


     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ζούμε σε μια κοινωνία όπου όσο λιγότερο ανοίγεσαι τόσο περισσότερο σε σέβονται...
    Πόσο τις εκατό των ανθρώπινων σκέψεων εκφράζονται δημόσια και πόσο μένει κρυφό άραγε; Πόσο εξελιγμένη είναι η αυτοέκφραση και η αποδοχή;
     
  6. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Ειπώθηκε παραπάνω ότι το μυστήριο που περιβάλλει τον χώρο είναι ακριβώς και η απόλαυση της ολης φασης..
    Εξάλλου, κατ' εμέ ισχύει οτι ο πιο σιγουρος τροπος για να καταστρέψεις την ηδονή, είναι να προσπαθήσεις να την εξηγήσεις-ή νομιμοποιησεις..
    Ως αντιδραστικο στοιχειο στο κατεστημένο, παρά την υποτακτικη μου φυση, πιστεύω ότι η ζωή μου θα ήταν πολύ διαφορετική εφόσον γίνονταν κοινωνικα αποδεκτός ή "νομιμοποιουνταν" ο χώρος του bdsm.. Τότε, μάλλον θα ακολουθουσα την εναλλακτική πρόταση της βανίλιας...
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μισό λεπτό γιατί διαβάζω αλλά λίγο μπερδεύτηκα (άλλη ξανθιά μας βρήκεεεεεεεεε  ): το BDSM είναι παράνομο; Ποιος νόμος το λέει αυτό;;;;;;; Ποιος νόμος επιβάλλει κυρώσεις σε όσους κάνουν;;;;;
    Ντόιννγκ!!!
    Άλλο το στίγμα, ο κοινωνικός ρατσισμός κλπ και άλλο η ποινική δίωξη...
     
  8. 4misstres

    4misstres New Member

    Αρκετες "ιδιαιτεριτητες" στο σεξ αντλουν την γοητεια τους ακριβως στο"παρανομο"χαρακτηρα που εχουν.Ακομη κι ενας απλος παρανομος ηθικα δεσμος εχει μεσα τετοια ερεθισματα.Οσον αφορα εμενα προσωπικα,οτιδηποτε εχει σχεση με την σεξουαλικη μου ζωη,ειτε προκειται για μια απλη σεξουαλικη πραξη,ειτε για"ιδιαιτερο" γουστο,δεν θα το κοινοποιουσα σε κανεναν,γιατι αφορα μονο εμενα κι αυτην που συμμετεχει αποκλειστικα....σε τι θα εξυπηρετουσε το αντιθετο;
     
  9. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Αγαπητη μου μαργαριτα, φυσικά και δεν υπάρχουν ποινικες κυρωσεις..μιλαμε μεταφορικά.. Και για να πω την αλήθεια ουτε κοινωνικό ρατσισμό έχω βιωσει ποτέ, προσωπικά μιλώντας, ούτε με εχουν πει ανωμαλη, ουτε με έχουν στραβοκοιταξει..(δεν ξέρω τι σκέφτονται από μεσα τους και δεν με ενδιαφέρει ουτως ή αλλως)..
    Το θέμα είναι ετσι όπως το καταλαβαινω, αυτό το μυστήριο που περιβάλλει τον χώρο.. Η πολυ πολυ εναλλακτική πρόταση για την οποία αρκετοί έχουν ακούσει, λιγοι γνωρίζουν, ακόμη λιγοτεροι ακολουθούν..
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Νομικός δεν είμαι, αλλά πέρα από την παραπάνω δήλωση, που θεωρώ γενναία και ειλικρινέστατη, το bdsm ακροβατεί με την νομιμότητα σε κάποια σημεία και η δημόσια εξάσκησή του προσκρούει ενίοτε σε κάποια νομικά εμπόδια...έχουμε και τους καθ΄ύλην αρμόδιους να το τεκμηριώσουν καλύτερα, αλλά το αδιαμφισβήτητο είναι ότι δεν εξιτάρεται κανείς απλά από το νομικά απαγορευμένο, ακολουθεί την φύση του, και δεν ξέρω αν δαμάζει ή όχι τους δαίμονές του, μπορεί να ποδηγετείται απ΄αυτούς, αυτό είναι θέμα άλλου ψυχαναλυτικού όμως νήματος, επί του παρόντος θεωρώ ότι δεν έχω τίποτα να κρύψω και τίποτα να επιδείξω...
     
  11. Black swan

    Black swan Regular Member

    Οτιδήποτε κάνει οποιοσδήποτε στη σεξουαλική του ζωή δεν αφορά κανέναν άλλο πέρα από τον/τους εμπλεκόμενους - οπουδήποτε και να ανήκει -