Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και Εγκυμοσύνη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 5 Δεκεμβρίου 2008.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Α, ετσι ειμαστε μερικοι απο μαις εδω Ευτυχια μου ,του αντιεξουσιαστικου χωρου αμολαμε μολοτωφ και μετα φευγουμε,παμε σ'αλλο νημα να το κανουμε μπαχαλο.Ερχεσαι να παιξεις μαζι μας;  
     
  2. Felicia

    Felicia Regular Member

    Έχω άλλη επιλογή?  
    Αλλά με μπερδεύετε ρε παιδιά  
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM και Εγκυμοσύνη


    το μπέρδεμα οδηγεί στην αναζήτηση και η αναζήτηση στη γνώση!!!
    τι είπα πάλι με θαυμάζω απεριόριστα!!!! 
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM και Εγκυμοσύνη

    Μπα... μην ανησυχείς, θα συνηθίσεις..  (αν φυσικά αντέξεις) 
     
  5. female

    female Contributor



    Και συ με τη μόδα των ημερών...

     

     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Παρασυρομαι ευκολα ,σα παιδι που ειμαι...
     
  8. skia

    skia Contributor

    Γενικά η περίοδος της εγκυμοσύνης είναι μία ιδιαίτερα περίεργη περίοδος για τη γυναίκα και της καθεμιάς ο οργανισμός το αντιμετωπίζει τελείως διαφορετικά. Η επιθυμία για σεξ μπορεί να είναι μεγάλη έως ανύπαρκτη. Σε μία φάση που η γυναίκα είναι υποτακτική και είναι και εγκυμονούσα , θεωρώ οτι είναι δύσκολο να περάσει εννέα μήνες χωρίς αυτό. Δημιουργούνται στερητικά σύνδρομα αν υποθέσουμε βέβαια ότι το επιτρέπει το σώμα της και αν υπάρχει η ερωτική επιθυμία. Εκτός από μερικά ελαφρά χτυπήματα σε κάποια σημεία (και χωρίς να είναι απαραίτητα), θα μπορούσε απλά να υπάρξει μία ελαφρά μορφής εγκεφαλική κυριαρχία χωρίς να της δημιουργείται στρες. Αν μη τι άλλο είναι μια περίοδος που βοηθά μία σχέση να αλλάξει επίπεδο και αλλάζει και το δέσιμο μεταξύ του ζευγαριού. Οπότε είναι μία ευκαιρία να αλλάξουν ίσως και οι συνθήκες .
     
  9. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Θα διαφωνήσω φιλέ μου και θα πω πως σε βρίσκω πολύ συντηρητικό, διότι το τι κάνω εγώ στη κρεβατοκάμαρα μου δεν υπάρχει κανένας λόγος να το ξέρει το παιδί μου, ούτε επίσης να χρειαστεί να περιμένω 25 χρονιά!!!! Αν είναι δυνατόν!!!! Για να κάνω τα βίτσια μου….  Και αν το ψάξεις καλυτέρα θα δεις πως ‘πρεζάκια’ γίνονται παιδία των καλύτερων οικογενειών σε εναντιθέση με της ‘κακές οικογένειες’ που τους έχουν ως παράδειγμα αποφυγή συνήθος.

    Συμφωνώ πως κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης όχι κόψιμο του τσιγάρου ποτού μονό μα και μια συμβιβαστική λύση λίγο ποιο χάλαρα πράγματα για την γυναίκα υποτακτική και δε χάθηκε ο κόσμος αν αγαπάς περιμένεις
     
    Last edited: 12 Δεκεμβρίου 2008
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αναφερεστε στο παιδι σαν να ειναι ενα εμποδιο στην ερωτικη απολαυση του ζευγαριου ... βασικα αυτο ειναι που διχαζει τις αποψεις μας ..
    δεν νομιζω πως στεκομαι για το αν το παιδι πρεπει ή δεν πρεπει ή ποσο πρεπει να γνωριζει τι συμβαινει στην κρεβατοκαμαρα των γωνιων του αλλα για το αν οι γονεις εφαρμοζουν διαφορετικες προτεραιοτητες αναλογα με το καθε δωματιο του σπιτιου που στεγαζει την οικογενεια τους .
    Πιστευω , δυστυχως , οτι η σαρκικη απολαυση κειτεται στην λασπη της πνευματικης καταθλιψης και της σωματικης ανικανοποιησης , εκδιωγμενη και σφετερισμενη απο τον νομιμο θρονο της ως Βασιλισα της συναισθηματικης εκφρασης ενος αντρα και μιας γυναικας που δινεται ο ενας στον αλλο ...
    Πιστευω ακομα οτι η αιμοραγουσα σαρκικη απολαυση απο τα τεχνητα αναβολικα της , ειτε αυτα λεγονται BDSM πρακτικες , ειτε κοινες αρπαχτες , απο μονη της καθιστα αναγκαια την υπαρξη της , τοτε αυτο σημαινει οτι αλλου ειδους πηγες χαρες θα εχουν πολυ μικροτερη αξια απο αυτη που θα επρεπε να ειχαν ...
    Εχουμε ως ανθρωποι αποδειξει πως διευρηνουμε ανεξλεκτα το μυαλο μας , σε εναν ξεφρενο αγωνα ανοιχτομυαλιτιδας οπου ο τελευταιος κυνδινευει να χαρακτηριστει συντηριτικος ενω οι υπολοιποι που προπορευονται αισθανονται ηδη νικητες απλα και μονο επειδη ο καθενας τους ξεχωριστα δεν ειναι ο τελευταιος .....
    Ειναι καλο καμια φορα να παταμε λιγακι το PAUSE στο ηχειο του κοσμικου πνευματος και να προσπαθησουμε να αφουγκραστουμε ηχους που εχουμε ξεχασει .. το κυματος που συναντα την ακτη , του θροισματος των φυλλων , της σιωπης του χιονιου ... Συνηθιζοντας ξανα τους ηχους αυτους , ισως βαρεθουμε να τρεχουμε και μεινοντας σιγα σιγα πισω σε αυτον τον αγωνα της ανοιχτομυαλιτιδας μπορεσει η αγαπη να μας προλαβει ....
     
  11. Felicia

    Felicia Regular Member

    Ώπα isnogood ένα-ένα.
    Ποιος το είπε αυτό? Η εγκυμοσύνη χρειάζεται θυσίες (σε ερωτικό επίπεδο πάντα) όχι το ίδιο το παιδί.


    E ναι λογικό είναι. Στην κρεβατοκάματα προτεραιότητα είναι το σεξ, ο ύπνος, το χουζούρι κ.λπ.
    Στην κουζίνα το μαγείρεμα. Τι θες να πεις μ' αυτό?

    Εννοείς ότι οι "φυσιολογικά" συνουσιαζόμενοι είναι απαλλαγμένοι από κατάθλιψη και ικανοποιημένοι ενώ οι "μη φυσιολογικά" όχι?

    Δηλαδή αν εγώ είμαι εθισμένη στον καφέ που έχει άρα καταστήσει την ύπαρξή του αναγκαία στη ζωή μου, αυτόματα θα είμαι λιγότερο ευτυχισμένη μάνα? Ούτε ο καφές, ούτε το bdsm έχουν αυτή τη δύναμη... εκτός κι αν η όποια πρακτική είναι επιβλαβής για την υγεία.

    Συμφωνώ απόλυτα, αλλά τι σχέση έχουν όλα αυτά με την εγκυμοσύνη και το παιδί?


    Του ποιου? Σόρρυ, σ' έχασα.

    Και πάλι... τι σχέση έχουν όλα αυτά με την μητρότητα και την πατρότητα?
    Ωραίο το θρόισμα των φύλλων,υπέροχη η αγάπη (και ανώτερη όλων) αλλά και το σεξ καλό επίσης - με ή άνευ bdsm.  
     
    Last edited: 12 Δεκεμβρίου 2008
  12. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα


    Έλα ντε? Τι σχέση έχουν όλα αυτά με αυτό που είπα εγώ? Μη προσπαθείς με όμορφες λέξεις και παραγράφους να μας παραπλανήσεις. Απάντησε αν θες σε αυτό που σε ρώτησα άπλα και σταράτα.