Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και Θεοπαίγνιο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master V, στις 6 Δεκεμβρίου 2009.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    Το λες επειδή ζηλεύεις.
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    δεν ειναι τοσο απλο να σου απαντησω αν πραγματι ζηλευω ή οχι
    πιστευεις οτι αν το ηθελα δεν θα το ειχα καταφερει ? ..
    θελω ομως ολο το πακετο ....
    ισως να ζηλευω κατι ομορφο που δεν εχω ... αλλα ειναι επιλογη μου να μην συμβιβαστω με κατι που θεωρω λιγοτερο ...
    αλλο να ζηλευεις ενα ειδος σχεσης και αλλο εκεινους που την αποτελουν .
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    Αυτό που σου είπα, το είπα μόνο επειδή σε ξέρω κι επειδή ξέρω ότι είσαι ένα χρυσό παιδί. Και έχω αντιληφθεί ότι ψάχνεις κάτι όμορφο και μοναδικό στη ζωή σου. Ξέρω ότι δεν έχεις χώρο για ζήλειες μέσα σου, για πολλούς λόγους (ο ένας είναι ότι είσαι ένας πολύ ωραίος άντρας και δεν έχεις ανασφάλειες αυτού του είδους). Το σχόλιό μου στόχευε απλά να επαναφέρει τη συζήτηση εκεί που πρέπει: μιλούμε για σχέσεις ανάμεσα σε ανθρώπους, όχι για τη θρησκεία.

    Δεν βλέπω κανέναν λόγο για οποιονδήποτε να μην καταφέρει να φτιάξει τη σχέση του είδους που επιθυμεί και να διαμορφώσει τη ζωή του με όποιον τρόπο επιθυμεί. Όποιος διατείνεται ότι δεν μπορεί να το κάνει, απλά δεν θέλει να πληρώσει το τίμημα και βρίσκει δικαιολογίες. Ή δεν έχει ρεαλιστικές προσδοκίες. Για παράδειγμα, δεν μπορώ να γίνω νεότερη, αλλά μπορώ να φροντίζω το σώμα μου και την υγεία μου με σωστή διατροφή και γυμναστική. Για το είδος της σχέσης που επιθυμώ - και έχω - πρέπει να κάνω κάποιες θυσίες (όχι συμβιβασμούς). Και ούτω καθεξής.

    Εάν λοιπόν επιθυμούσες στ' αλήθεια να έχεις μία λογική και ρεαλιστική σχέση αυτού του είδους, με κάποια γυναίκα που να εστιάζει μόνο σε σένα, σε μία σχέση όπου εσύ θα ήσουν το μοναδικό σημείο αναφοράς στη ζωή της, θα έπρεπε απλά να πληρώσεις το τίμημα (όπως κι εκείνη). Το τίμημα για σένα θα μπορούσε να συμπεριλαμβάνει κάποια από τα εξής: θα ήταν μεγαλύτερή σου, δεν θα μπορούσε να κάνει παιδιά, θα έπρεπε να ταξιδεύεις συχνά για να τη βλέπεις, δεν θα έμοιαζε πολύ με την Χερτζίκοβα, και ούτω καθεξής. Ίσως ακόμη να έβρισκες ότι ο περίγυρος δεν μπορεί να καταλάβει το είδος της σχέσης που έχεις, ότι προσπαθεί να τη γελοιοποιήσει (γιατί ότι είναι διαφορετικό γίνεται εχθρικό για την πλειοψηφική ομοιομορφία), ότι δεν έχεις πλέον την ευχέρεια να "ανοίγεσαι" στον κόσμο και να μιλάς για την ιδιαιτερότητα της σχέσης σου, ότι σου προσάπτουν διάφορες χαζομάρες που δεν ισχύουν. Για παράδειγμα θα άκουγες ότι θέλεις απλώς να γαμάς και να δέρνεις, αντί να θέλεις κάτι όμορφο στη ζωή σου, ότι είσαι φτηνός και ότι η κοπέλα είναι μητρομανής ή έχει ενοχές και ψάχνει άλλοθι κλπ. Όμως, η άποψή μου είναι ότι πρέπει να τα γράφουμε στα τέτοια μας όλα αυτά, όλα μα όλα, και να ακούμε μόνο τη δική μας εσωτερική φωνή. Και με βάση αυτή να επιλέγουμε.

    Θα έπρεπε να πρόκειται για επιλογές, αλλά πολύ συχνά πρόκειται για άρνηση καταβολής αυτού που απαιτείται. Όσο πιο όμορφο αυτό που επιθυμείς, τόσο πιο υψηλό το τίμημα. Για μένα τουλάχιστον, αυτό είναι το πακέτο.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    δεν λατρευεις καποιον διοτι ειναι μαζι σου αν και δεν μπορεις να του κανεις παιδι , ή δεν μοιαζεις στην Χερτζικοβα κτλ ....
    τον λατρευεις επειδη και εκεινος σε λατρευει και δεν μπορει να φανταστει την υπαρξη του διχως αυτο που εχετε μαζι ....
    Αυτο που κυριολεκτικα μου σπαει τα νευρα με εσενα ειναι οτι εισαι ενα εφυιεστατο μυαλο , ενα υπεροχο πνευμα , και μια πολυ γοητευτικη γυναικα , που εγω θα εκανα τουμπες για να ειχα εναν τετοιο συντροφο .... και εσυ ... αν ειναι δυνατον .. λες , οτι σου πηρε 3 χρονια για να καταληξεις οτι εκεινος που θα δεχτει στην ζωη του μια γυναικα που δεν ειναι η χερτζικοβα και δεν κανει αλλα παιδια , αξιζει την λατρεια της ........ ε οχι δα ......
    Αθηνα - Θεσσαλονικη ? ,.,,,,,, μωρε στην αλλη ακρη της γης θα παω αν κοντα της ειμαι ζωντανος ......

    την τελευταια Κυριακη θα εβγαινα δευτερο ραντεβου με μια πολυ ομορφη κοπελα , που γουσταρει την περιπετεια , τις καταδυσεις .. οτι ακριβως εψαχνα ....
    και παρα το οτι ειμαι ενα 42χρονο μοσχαρι 110 κιλων , με εναν αποτυχημενο γαμο και εναν εξισου αποτυχημενο αραβωνα , με χαλια οικονομικη κατασταση που εργαζομαι 18 ωρες για να ξαναβρω τα ισια μου , χωρις κανενα περιουσιακο στοιχειο , με ενα μυαλο γεματο φετιχιστικες ανωμαλιες και με ονειρο ζωης να ζησω σε ενα καικι που θα εχω μετατρεψει σε σπιτι ...
    και ομως ... επειδη θεωρησα την μια μονο ωρα που εκεινη μπορουσε να μου διαθεσει για την συναντηση μας , ενω αυτο ηταν ηδη κανονισμενο απο μερες , το θεωρησα ανεπιτρεπτο και της ειπα "οταν θα εχεις διαθεσιμο χρονο διχως να χρειαζεται να κοιτας το ρολοι ... ειδοποιησε με ..." ....
    χιλιες φορες καλογερος παρα να με φτυνω στον καθρεφτη .. και ας ειναι απο πισω μου μια γκομεναρα 1,80 με μαλλια μεχρι τον κωλο της ....
    σορυ Dora αλλα δεν συμφωνω καθολου με αυτη την αντιληψη ....
    κανενα τιμημα δεν πληρωνεις ... απλα ολη σου η υπαρξη δεν μπορει να κανει αλλιως ...
    Τέλειος δεν ειναι κανενας μας .. αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να γινει ιδανικος ....
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    Απλά έδωσα ένα παράδειγμα το οποίο ενδεχομένως θα έβλεπες εσύ σαν τίμημα. Στην δική μου περίπτωση το τίμημα είναι διαφορετικό. Για τον καθένα, διαφορετικό είναι. Γι αυτό είναι αστείο για τους άλλους, και κανένας δεν το καταλαβαίνει. Αυτό που με πονάει εμένα, δεν πονάει εσένα, και το αντίθετο. Σκέψου ας πούμε, αυτό που (πιστεύεις ότι) δεν θα έκανες ποτέ για μια γυναίκα. Θα γελάσεις, αλλά εγώ προσωπικά, αυτό ακριβώς θα ζητούσα.

    Το ότι κάποιος αποφασίζει να πληρώσει το τίμημα, δεν είναι η αιτία της λατρείας και της εστίασης. Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο. Απλά είπα ότι είναι αναγκαία συνθήκη. Έχει διαφορά.

    Μπράβο ιζνογκουντάκι.  Μια χαρά σε βρίσκω...

    Ναι, όπως είπα και πιο πάνω, η αιτία είναι κάτι άλλο. Στατιστικά, αν δεις ότι δεν λειτουργεί η φάση σου, δηλαδή δεν φτάνεις ποτέ στην κατάσταση να νιώθεις ότι "απλά όλη σου η ύπαρξη δεν μπορεί να κάνει αλλιώς", στατιστικά λέω, με απλές λογικές επαγωγές, θα λέγαμε ότι, κατά πάσα πιθανότητα, κάτι κάνεις λάθος εσύ ο ίδιος. Δεν μπορεί να συνωμοτεί όλο το σύμπαν για να σου τη σκάσει. Και να άδειασε τη ζωή σου, μόνο τη δική σου ζωή, από όλες τις πιθανότητες του έρωτα (για τον έρωτα δεν μιλάμε; στη δική σου περίπτωση εννοώ). Δεν έχει ιδανικές γυναίκες στην πλάση για σένα; Το βρίσκω παράλογο.

    Θα έλεγα όμως πως είναι μια εκπληκτική δικαιολογία για να μην πληρώσεις το τίμημα.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    θα δειξει ....

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Καλώς ήρθες και πάλι στο forum αγαπητέ Durcet.

    Τίποτα δεν είναι δύσκολο: Αρέσκομαι να λατρεύομαι σχεδόν με θρησκευτική ευλάβεια. Και όχι μόνο αρέσκομαι, αλλά μετά από μακροχρόνια συναναστροφή με ανθρώπους που διάκεινται υποτακτικά απέναντί μου, το έχω συνηθίσει κι όλας και καταβάλω προσπάθεια ώστε να κρατιέμαι στο έδαφος και μην το θεωρώ αυτονόητο.

    Αναρωτιέμαι όμως γιατί περίμενες τέτοιου είδους διατυπώσεις στο παρόν νήμα (στο παρελθόν βεβαίως διάφορες Κυρίες αντάλλαζαν συχνά τέτοια σχόλια), εφόσον πραγματεύεται το θέμα αμιγώς ειδωμένο απο την πλευρά του s.
     
  8. Re: Απάντηση: BDSM και Θεοπαίγνιο

    Με συγκίνησες...μπράβο 
     
  9. Είναι σημαντικό να γνωρίζω εάν τα παραπάνω θεωρούνται για σένα δεδομένα ή αυτό που μας παρουσιάζεις είναι απλά η μια εκδοχή...

    Ευχαριστώ