Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και Λογιστική

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Sado_M, στις 4 Μαϊου 2010.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: BDSM και Λογιστική

    Για πε καλε...μια τεχνικη και εκλεισα;; Βεβαια...οσο ζω μαθαινω!  

    Conclusion: Keep it simple people!!
     
  2. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: BDSM και Λογιστική

    Διακρινω μια λανθανουσα ομοφοβια ή ιδεα μου ειναι?
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: BDSM και Λογιστική

    Λανθάνουσα τη λες εσύ; Το μανιφέστο του ομοφοβικού ήταν αυτό το κείμενο. Διανθισμένο, βέβαια, με αρκετές δόσεις λογιστικής του παραλόγου  
     
  4. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: BDSM και Λογιστική

         
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: BDSM και Λογιστική


    Φιλε Σαδο,ε ναι λοιπον εκατσα και το διαβασα ολο!
    Έχεις μπερδεψει λοιπον δυο πολυ βασικα πραγματα.Την ομοφυλοφιλια που (ας τα πουμε μαθηματικα) ισουται μια συγκεκριμενη σεξουαλικη προτιμηση και τον Μαστερ που ειναι ενας "ρολος" (οχι με την εννοια της υποκριτικης) σε μια σχεση.
    Το να εξεταζεις το ενα απο τα δυο στοιχεια ενος κλειστου συστηματος λοιπον φιλε Σαδο σου δινει λαθος πληροφοριες και για το μεμονομενα εξεταζομενο στοιχειο αλλα και για το συστημα.
    Η σεξουαλικες προτιμησεις ενος Μαστερ ειναι ανεξαρτητες απο αυτη του την ιδιοτητα.
    Υπαρχουν Μαστερ που θελουν μονο service oriented slaves και οχι σεξουαλικη επαφη.
    Αυτο τι τους κανει? Ανικανους?
     
  6. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: BDSM και Λογιστική

    Ελενη ευχαριστω που το διαβασες ολο, αλλα δεν ελυσες την εξισωσι.   Δεν τα εχω μπερδεψει εγω, αλλα ο λογιστης! Αν το κατεθετα εγω η διαδραματιζομουν μεσα σε αυτο θα ηταν αλλο καπελο..... σε καμμια προτασι υπαρχει "εγω πιστευω μπλα μπλα... Ξαναδιαβαστο!  

    Αντιθετα κατεθεσα την προσωπικη μου αποψη και τα πιστευω μου προς το τελος κειμενου, με την προτασι:

    " Προσωπικά, όλα τα πιο πάνω μου δημιουργούν πονοκέφαλο, και έτσι αφήνομαι σε αυτό που μου αρέσει, και είναι πιο κοντά στη φύση μου προσεγγιστικά και κατά δύναμιν παρεκκλίνοντα."


    και παλι δεν λυνεις εξισωσι. η σεξουαλικοτητα καθενος ειναι τι τον ελκυει, τι τον τραβαει, τι τον ωοθει, τι του αρεσει. Καποιος/α εχει τασει στη ομοφυλοφιλια .. Γερνει προς τη ομοφυλοφιλια... Παντως οχι προτιμησι. Δεν μπορει να πει κανεις αφου εχω ομαδα αιματος Β θετικο, θα προτιμουσα εναν ξανθο, η μια ξανθεια. Αν βαζανε δυο διαφορετικα οργανα μπροστα σε καποιον/α να διαλεξει ενα απο αυτα απο τα δυο, θα διαλεγε αυτο που θα του αρεσε πιο πολυ, να κανει οτι του αρεσει κανει μαζι του κλπ.

    Δεν λυνεται εξισωσι. Το Master δεν ρολος ειτε εντος η εκτος εισαγωγικων. Ειναι τιτλος που προσδιοριζει το οριο ελενγχου εξουσιας. Master για αρσενικο γενος. Mistress για το θηλυκο γενος. Η ιδιοτητα του, κυριαρχικη. Η ιδιοτητα του ¨ρολου" που αναφερεις ειναι ο προσδιορισμος σε μια D/s σχεσι, και λαμβανει χωρα στην εικονικη παραστασι σαν ¨ρολος" για χαριν παραστασις. Εγω θα παιξω τον ρολο του D, και εσυ του s στην παραστασι.
    ( παραυθα παραμενει αιτια και εθισμα για συζητησι, και παω στοιχημα θα γινει της "πουτανας", αν και οταν το αναλυσουμε) Παντως και ο παπαγαλος ειναι ρολος σε μια σχεσι, σωστα?

    "Το συμπέρασμα είναι ότι τόσο στη λογιστική όσο και στο   bdsm, όλα παίζονται, και όλα γίνονται, με την σωστή διαχείριση ελέγχου και σωστή κατανομή δυνάμεων και εξουσιών. Φτάνει ο καθένας να συναρτήσει την δίκη του προσωπική εξίσωση."

    "Αντίθετα όμως στο   bdsm, ο καθένας μπορεί να πάρει λίγο “από εδώ”, λίγο “από εκεί”


    Που το βλεπεις αυτο στις παραπανω προτασεις?

    Σε παρακαλω βγαλε μου την εξισωσι Mrs η Miss Master και Sir h Mr Mistress

    Παει να λυθει εξισωσι, αλλα θελει μερικα συστατικα στοιχεια ακομα.

    1 Χωρις/ οχι σεξουαλικη επαφη για ποσο καιρο? (αν σκεφτω να "παιξω", το "παιξε" υπαγεται στην κατηγορια με τιτλο "σεξουαλικα" στη λογιστικη)
    2 Τυπο / μοντελο service oriented slaves (υποτακτικης)? η με τις ιδιοτητες service oriented slaves ( Φιλλιπινεζα style)?
    (Σε παρακαλω βοηθα και εσυ λιγο. Μην περιμενεις να τα κανω ολα εγω)

    Δεν ξερω αν ειναι ανικανος. Αν δεν επελθει η υποστει ρευσι σπερματος εκ φυσικου, ειναι ανικανος. Αν δεν μπορει να αναπαραγει για λογους βιολογικους, και παλι ειναι ανικανος. Ποτε δεν καταλαβα γιατι χρησιμοποιηται η λεξι ανικανοτητα σε ατομο με σεξουαλικη αδρανεια επιλεκτικα η μη. Αν μιλας για την μεταφορικη εννοια του "ανικανου", οχι δεν ειναι ανικανος.

    ---------- Post added at 05:19 ---------- Previous post was at 05:07 ----------

    Που διακρινεις την ομοφοβια στην πιο κατω προτασι?

    ---------- Post added at 05:25 ---------- Previous post was at 05:19 ----------

    Που την διακρινεις τη ομοφοβια παρακατω?:

    Προσωπικά, όλα τα πιο πάνω μου δημιουργούν πονοκέφαλο, και έτσι αφήνομαι σε αυτό που μου αρέσει, και είναι πιο κοντά στη φύση μου προσεγγιστικά και κατά δύναμιν παρεκκλίνοντα.

    ---------- Post added at 05:46 ---------- Previous post was at 05:25 ----------

    Εσυ δεν εχεις λυσει καμμια εξισωσι μεχρι στιγμης.