Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και γαμος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 28 Ιανουαρίου 2009.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM και γαμος?

    κι εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι για μένα.
     
  2. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Βρε παιδία τι σημασία έχει με ποιον τρόπο τη βρίσκει ένα ζευγάρι στην ερωτική του ζωή και στη ζωή του γενικότερα, είναι σαν να ρωτάτε αν ένας γάμος μια σχέση ζωής, επιτυχαίνει όταν το ζευγάρι έχει βίτσιο, την ώρα που κάνουν ερώτα εκείνη να φωράει τακουνιά ενώ εκείνος να της χώνει σκαμπίλια τον πωπό…. τι λέτε? Δε μπορώ να καταλάβω τι στιγμή που ένα ζευγάρι την βρίσκει με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο, πως αυτό επηρεάζει την προσωπική σου ζωή. Σίγουρα μια αυταρχική γυναίκα όταν διαλέξει ένα υποτακτικό άντρα θα ζουν και σχετικός, θα τον έχει σήκω κάτσε παράδειγμα, μα κάτι τέτοιο το βλέπουμε συχνότατα σε πολλές σχέσεις που δεν ονοματίζονται σαδομαζοχιστικές. Αρά ναι μπορεί να υπάρξει μια τέτοια σχέση όσο μπορεί να υπάρξει και μια vanilla σχέση. Επίσης άλλη ερώτηση ένα γκέι ζευγάρι δεν έχει καμία πιθανότητα να παντρευτούν και να ζήσουν ευτυχισμένοι μαζί? (με την λογική που απάντησαν οι περισσότεροι μάλλον όχι) εγώ όμως λέω ναι μπορούν
     
  3. paraktios

    paraktios New Member

    Απάντηση: BDSM και γαμος?

    σημασια εχει τι προηγειται!
    μπορουμε και να το αφησουμε στην τυχη... κιαν τυχει που συνηθως δε τυχαινει ποτε...  
     
  4. Dessex

    Dessex New Member

    Oλα για μενα ειναι υποκειμενικα... Μπορει ενα γαμος να ειναι σχεση ζωης μπορει ομως να βγει φολα, με την ιδια λογικη μια σχεση Σ/Μ να βγει σε γαμο και να γινει σχεση ζωης μπορει ομως και οχι.... Κανεις μας δεν μπορει (νομιζω) να ειναι καθετος αν σιγουρα μπορει ή δεν μπορει να γινει....
     
  5. NIK_Cave

    NIK_Cave Regular Member

    φυσικα και μπορει !!
    Παντρευτηκα την υποτακτικη μου και περασα 10 υπεροχα χρονια .
    Οι λογοι που χωρισαμε ηταν ασχετοι .
     
     
  6. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    νομίζω ότι σε προηγούμενη μου απάντηση είχα γράψει ότι όχι δεν θα παντρευόμουν την Κυρία μου. (Φυσικά να την βρω πρώτα.) αν θυμάμαι και καλά ανέλυα και τους λόγους.
    Θα ζητήσω συγνώμη και θα το αναιρέσω. Φυσικά και θα την παντρευόμουν. 'Αλλαξαν πολλά και έτσι άλλαξα κι εγώ γνώμη.
    Τώρα μένει να την βρώ. τι ωραία.  )