Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και ενοχές..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dentman, στις 25 Ιουνίου 2007.

  1. KloKlo

    KloKlo Regular Member

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..

    Ο σωστός Κυρίαρχος είναι πρώτα κυρίαρχος του ίδιου του του εαυτού. Αν δεν μπορέσει να κυριαρχήσει στον εαυτό του σίγουρα δεν είναι ικανός να κυριαρχήσει σε κανέναν/καμία άλλον/ην...Έτσι λοιπόν αν είναι απλά ''λάθος'' ο Κυρίαρχος και το ανακαλύπτει.... τι φταίω εγώ να γεμίζω ενοχές με το τι έφταιξε από την όλη συμπεριφορά του;
     
  2. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..

    απο την στιγμή που κάνω αυτο που θέλω
    δεν έχω ποτέ προκαλέσει βλάβη ηθελημένα
    η οχι σε άτομο υποτακτικό και είναι υπο
    την [επιβλεψή μου} με την θελησή της
    δεν εχω την παραμικρή ενοχή
     
  3. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..

    Ενοχές; Αν η σχέση είναι για να περνάνε κι οι δύο καλά... γιατί;
     
  4. skia

    skia Contributor

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..

    θα συμφωνήσω και θα συμπληρώσω στο
    ΄΄ Ο σωστός Κυρίαρχος είναι πρώτα κυρίαρχος του ίδιου του του εαυτού΄΄, ότι και σωστός υποτακτικός είναι αυτός ο οποίος έχει πλήρη γνώση που εμπιστεύεται το εαυτό του και την ψυχή του.


    εσύ λες ότι δε θα γεμίσεις ενοχές από τυχόν λάθη του Κ, υπάρχουν όμως σωρεία άλλων που την παθαίνουν και αυτό δε ξέρω κατά πόσο είναι συνειδητό. γεμίζουν τον εαυτό τους ενοχές του τύπου ΄΄δεν είμαι καλή-ός , δεν προκαλώ συναισθήματα΄΄ κλπ με αποτέλέσματα όχι θετικά πολλές φορές.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..

    Να λοιπόν μερικά παραδείγματα, μικρές ιστορίες καθημερινής τρέλας, που λέει κι ο συγγραφεύς,άλλες απο προσωπική πείρα και άλλες από καρατσεκαρισμένες πηγές...
    (το ύφος της περιγραφής εκφράζει το σχόλιό μου στο δικό μου αντιλαμβανόμενο)...
    Eξ ου και το "It takes two to tango"...
    (Tι να ξέρει και να μη ξέρει ο κ, τι, ομοίως, ο υ... κολοκύθια! Τι να το κάνεις το κορμί πατριώτη, άμα τα κρανία παραμένουν ακατοίκητα και αραχνιασμένα σαν επερχόμενο καθολικό εγκεφαλικό?)

    "Πήγα λοιπόν στον αφέντη που γνώρισα από το chat, και μη νομίσεις, μιλήσαμε και στο τηλέφωνο, ξέρεις που σου είπα που μίλαγα με ένα τύπο που η φωνή του και το στιλ του με έκανε να χύνω τα βρακιά μου, μπαίνω που λές σπίτι του και ούτε καλησπέρα δεν πρόλαβα να πω και βρέθηκα στα 4 να με τραβάει από το μαλλί, να με δένει και να με μαστιγώνει, να φωνάζω, όχι πολύ όμως μη καρφωθώ και έτσι, ξε'ς εσύ, μετά με άφησε, έκανε κάτι τηλέφωνα, άστα που να στα λέω, κι έρχεται στο καπάκι με ξαναχτυπάει και στο τέλος, μ' έδιωξε, ούτε καλά καλά πρόλαβα να ντυθώ και ούτε καν με πήδηξε, τι να πω... 2 μέρες δεν πήγα γραφείο, δεν μπορούσα να σταθώ..! (απνευστί)..."

    "Καταπληκτικός ο master που γνώρισα, πήγα σπίτι του, με περιποιήθηκε, έδειξε πραγματικά πως ενδιαφέρεται για μένα, μετά πως κατάφερε βρε παιδί μου και μ' έβαλε στο mood, τόνα φέρνει τ' άλλο, κάτι έκανα, αισθάνθηκα να μου χτυπάει τον κώλο, πόναγα, ήμουνα γεμάτη χαρά και πόνο μαζί, μόλις μου έβγαλε την μάσκα γέλούσα σαν χάχας, και τσίριζα σαν υστερικό όταν μου άγγιξε την τρύπα μου, πίσω καλέ, μα δεν μου την είχε πειράξει κανείς μέχρι τότε, αυτός μου είπε πως όλο το plug είναι μέσα μου, το τσεκάρισα που λες, αλήθεια έλεγε και μετά με κοίταγε με έναν τρόπο κι εγώ πάλι γελούσα, ώσπου την τρίτη φορά που πήγα σπίτι του, καλά περάσαμε και την δεύτερη, μα σαν να ήταν συννεφιασμένος, τέλος πάντων, δεν είχε και πολλά κέφια και μου το έδειχνε, έτσι εγώ βρήκα έναν άλλον και βρήκα την υγειά μου κι εγώ κι αυτός (απνευστί επίσης)..."


    "Ε λοιπόν ναι, πήγα να με τσακίσει και με τσάκισε, τι να σου λέω τώρα, και μετά έγινε της κολάσεως, αλλά βρε παιδί μου είναι αλλιώς, τρελή είμαι να μείνω μαζί του, να μην ...ησυχάσω και να ηρεμήσω η γυναίκα ποτέ.. Ενώ ο ... μια χαρά Master o άνθρωπος... ήσυχοοοοοος... κορίτσι σου λέω!"


    Θα έγραφα και άλλα, αλλά ας όψεται το τηλέφωνο νυχτιάτικα, γαμώ την δουλειά του, γαμώ...

    Τα σχόλια δικά σας!
     
  6. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..

    Γενικότερα ό άνθρωπος είναι δεκτικός στη υποβολή.. Δεν μας επηρεάζουν οι εικόνες αυτές καθαυτές, αλλα η άποψη που έχουμε για τις εικόνες.. Και οι απόψεις αυτές μας έχουν εμφυτευθεί στο παρελθόν απο τους γονείς, τους ανθρώπους και γενικά μέσω της μίμησης.. Άνθρωποι όμως σαν κι εμάς, όση "πλύση" και αν έχουν υποστεί, όταν φτάσει μιά μέρα που αυτό που έχουν μέσα τους Δυναμώσει, καταφέρνουν και υπερνικούν τις επίκτητες εντυπώσεις και συμπεριφορές.. Και η τρανή Απόδειξη είναι ότι βρισκόμαστε εδώ όλοι μαζί και τα συζητάμε.. Πιστεύω οτι ενοχές θα νιώσει, αυτός που είδε σε μιά ψευτοτσόντα να "χαιδεύουν" μια γκομενίτσα με γούνινο flogger, και μετά αποφάσισε να ασχοληθεί και με το bdsm.. Αυτός που είπε.."άς το κάνω κι αυτό".. Και μόλις το κάνει..ανακαλύπτει οτι "δεν τό'χει" που λέμε.. Έχω την αίσθηση οτι τα άτομα που ασχολούνται σοβαρά, είχαν την τάση απο αρκετά μικρή ηλικία.. Δηλαδή ήταν βδσμιστές εν δυνάμει και σε κάποιο σημείο της ζωής τους (όπως είναι και λογικό) γίνονται εν ενεργεία.. Την "ενοχή" που θα νιώσει ένας γνήσιος βδσμιστής μετά απο μια συνεδρεία, (που δεν είναι κάν ενοχή), θα μπορούσα να την περιγράψω ως εξής.. Ίσως μετά την συνεδρία σβήσει αμέσως τα κεριά, μαζέψει τα εργαλεία και φροντίσει να αλλάξει το τοπίο γρήγορα.. Αυτό όμως δεν προέρχεται απο "ενοχή".. Θεωρεί αυτά που κάνει Ιερά και θέλει ενστικτωδώς να τα προστατέψει, απο τα μάτια και τα αυτιά των άσχετων.. Ένας απο τους ορισμούς της συνείδησης, είναι η κατανόηση των επιπτώσεων των πράξεών μας στο εξωτερικό περιβάλλον. Για πιό λόγο να πάθει κρίση συνείδησης κάποιος που ξέρει τι κάνει, που αγαπάει αυτό που κάνει και τον γεμίζει αυτό που κάνει; Δεν κάνει κάτι παρά την θέληση του άλλου, υπάρχει ΣΥΝεννόηση, ΣΥΝαίνεση, ΣΥΝδρομή, ΣΥΝαλλαγή, ΣΥΝαίσθημα.. Όλα ΣΥΝ.. Για πιό λόγο να νιώσει ενοχές; Οι Κυρίαρχοι ωθούνται απο την Κυριαρχικότητά τους.. Δεν υπάρχουν "σκοτεινά" ένστικτα. Τα ένστικτα είναι ένστικτα και ανήκουν στις ακούσιες λειτουργίες.. Το BDSM δεν έχει να κάνει με απλά ένστικτα, είναι Τέχνη, Δημιουργία και πράξη ανθρώπινης Αναγωγής.. Ο Κυρίαρχος θα περάσει βελόνες και μόλις τελειώσει θα καθαρίσει επιμελώς με οξυζενέ τις τρυπούλες.. Θα δέσει ελεγχόμενα τον Υ, θα χρησιμοποιήσει τα εργαλεία του όπως πρέπει, με προσοχή και σύνεση και όλα αυτά δεν είναι δυνατόν να τα κάνει "εν βρασμώ"..
    Δύο συνειδητοποιημένοι βδσμιστές, όχι μόνο θα νιώθουν υπερήφανοι για τις καταστάσεις που ζούν, αλλα θα περιμένουν με λαχτάρα το πότε θα τους δωθεί η ευκαιρία να τις ξαναζήσουν..
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2010
  7. KloKlo

    KloKlo Regular Member

    Απάντηση: BDSM και ενοχές..


    Τι να το κάνεις γενικά θα έλεγα εγώ , άμα δεν ανοίξεις .....να αεριστεί και λίγο.... πιάνει βρώμα και αράχνες..... Αυτά έχουν τα ''κλειστά'' μυαλά .... Βρωμάνε δυστιχώς  
     
    Last edited: 18 Νοεμβρίου 2010