Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και ηλικία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 2 Νοεμβρίου 2008.

  1. cider

    cider Kitchen master

    Είναι γεγονός ότι αυτό το κεντράρισμα των γραφόμενών σου στη μέση με έχει προβληματίσει αρκετές φορές.
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δε μπορώ να ξέρω γιατί κάποιος κρύβει την ηλικία του, άλλωστε απέχει ακόμα πολύ η εποχή που θα σκέφτομαι μήπως πρέπει ν' αφαιρέσω το Φ.Π.Α. από τα χρόνια μου. Ίσως οφείλεται σε κόμπλεξ, ίσως δε μπορεί να συμφιλιωθεί με την εικόνα του, καθώς βλέπει τον εαυτό του να ωριμάζει επικίνδυνα.

    Όπως επίσης δε μπορώ να καταλάβω γιατί η αγαπητή νηματοθέτρια επιθυμεί, έστω και κατόπιν αιτήσεως των ενδιαφερομένων, να γνωστοποιήσει την ηλικία κάποιων. Τι έχει να κερδίσει η ίδια από αυτό; Το ενδιαφέρον και την προσοχή των περιέργων να μάθουν τη χρονολογία γέννησης άλλων μελών; Την προσοχή, ακόμα και την οργή, των "θιγόμενων";
     
  3. cider

    cider Kitchen master

    Με τι συντελεστή, όμως; Χαμηλό; Κανονικό; Υψηλό; Είναι είδος πολυτελείας η ηλικία, ή μήπως είδος πρώτης ανάγκης;
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    κι όμως, πιστεύω οτι η μεγάλη ηλικία είναι ένα συν για τους Κ. πολλές φορές κάποιοι έχουν "κατακρίνει"
    Κ λόγω της σχετικά μικρής ηλικίας τους.

    εγώ θα έλεγα ψέμματα για την ηλικία μου, αν είχα ανακαλύψει το φόρουμ όσο ήμουν ανήλικη και ήθελα να γίνω μέλος.


    p.s.:"Ποτέ μην εμπιστεύεσαι τις γυναίκες που λένε την πραγματική τους ηλικία. Αφού μπορούν να πουν αυτό, μπορούν να πουν τα πάντα."
    Oscar Wilde
     
  5. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    συνήθως αυτό που δεν τους αναγνωρίζεται είναι η εμπειρία και η εξ αυτής προκύπτουσα δυνατότητα να χειριστούν καταστάσεις ... αυτό έχει και μια χρονική συνιστώσα
     
  6. Άμα το΄χει ο άλλος, το' χει και στα 20 και στα 40 και στα 60...
     
  7. atasai

    atasai Regular Member

    Σωστό, sorriso solare, όσον αφορά την επιθυμία.
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    συμφωνώ με τους αποπάνω..αλλά όπως και να 'χει η εμπειρία παίζει το μεγαλύτερο ρόλο
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δίνεται μεγάλη βαρύτητα στον παράγοντα εμπειρία που, φυσικά, είναι σε συνάρτηση με την ηλικία. Ωστόσο, αποτελεί αυτό το παν; Εγώ προσωπικά θεωρώ πολύ πιο σημαντικό παράγοντα την ωριμότητα του χαρακτήρα, κάτι που καλλιεργείται το πολύ μέχρι τα 25. Αν υπάρχει, η εμπειρία δρα μόνο θετικά. Αν, όμως, η ωριμότητα δεν υπάρχει, η προσθήκη εμπειρίας (όσο μπορεί κάποιος πνευματικά και κυρίως κοινωνικά ανώριμος να αποκτήσει) οδηγεί αποκλειστικά και μόνο στην αλαζονεία.
     
  10. atasai

    atasai Regular Member

    Δεν έγινα κατανοητή μάλλον. Είπα πως αυτό που "είτε το΄'χει είτε όχι" είναι απλώς η επιθυμία. Απαιτούνται και άλλα. Θα προτιμούσα να πω ότι απαιτείται "γνώση" που περιλαμβάνει την εμπειρία.
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    γιατί το πιστεύεις αυτό?

    μια χαρά κατανοητή έγινες. απλά έθεσα αυτό που θεωρώ έγω πιο σημαντικό 
     
    Last edited: 3 Νοεμβρίου 2008
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και ηλικία

    Και σίγουρα δεν είναι καλό παράδειγμα για εμάς τους 19χρονούς..