Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και ιντερνετ.. (Ημερα με την Νυχτα)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 27 Μαρτίου 2008.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Είμαστε πλέον σε μια εποχή που το ιντερνετ μας έχει γίνει απαραίτητο όχι μόνο επαγγελματικά αλλά σχεδόν σε όλους τους τομείς της ζωής μας, ακόμα και στην ερωτική.

    Τα τελευταία 10 χρόνια χονδρικά το BDSM εξελίσσεται από μια οθόνη που έχει ο καθένας μπροστά του... Ιντερνικα session δίνουν και παίρνουν καθημερινά, Κυριαρχία και υποταγή σε κάθε κιλομπαιτ στέλνεται και λαμβάνεται όλο το 24ωρο από κάθε μεριά του πλανήτη.

    Μαστεραδες και σκλαβαρες είναι διαρκώς σε ένα ‘παιχνίδι’ μάρκετινγκ με αντικείμενο προς πώληση και διαφήμιση τον ίδιο τους τον εαυτό. Επίδειξη γνώσεων σε θέματα BDSM όπως δεσίματα , τρόπους μαστιγώματος, τεχνικές υποταγής, ξενικές λέξεις , συντομογραφίες ( cbt κ.ο.κ), πρωτόκολλα , κανόνες κτλ κτλ όλα στο βωμό της αυτοπροβολής.

    Ο λόγος ???? μα ποιος άλλος φυσικά απο την εύρεση παρτενέρ η συντρόφου για τις πολυπόθητες φαντασιώσεις μας, για την εκπλήρωση των φετιχ – βιτσιων μας.....
    Μερικοί τυχεροι/ες μέσα στους άπειρους ψηφιακούς υποψήφιους παρτενέρ καταφέρνουν να βρουν κάποιον που τους έχει ερεθίσει είτε εγκεφαλικά είτε σωματικά

    ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ....

    Πρώτη συνάντηση.... πρόβες απο το σπίτι , τι θα πούμε στον άλλον , πως θα τον κοιτάξουμε , πως θα απαντήσουμε κτλ κτλ ...οι πρόβες συνεχίζουν στο αυτοκινητο/ λεωφορείο /μετρο/τραμ μέχρι να φτάσουμε στο σημείο συνάντησης... τελικά φτάνουμε... τον βλέπουμε και μας βλέπει... αρχίζουμε τα τυπικά , αυτα που δεν εχουν καμία σχέση με το BDSM και ειναι καθαρά βανιλιστικα ....

    Τότε αρχίζουν οι σκέψεις... μα γιατί??? Στο νετ μια χαρά τα πηγαίναμε ... να γίνω μήπως πιο άγριος???? Και αν δεν της αρέσει και φύγει???? Δεν θα έπρεπε να μου μιλάει στον πληθυντικό??? Μα γιατί με κοιτάει στα μάτια??? Που είναι τα πρωτόκολλα ΟΕΟ??? Μήπως δεν είναι σκλάβα??? Μήπως δεν είμαι Μαστερ???
    ( και αυτά όλα μόνο στο πρώτο ραντεβού....)

    Αν τελικά καταφέρουμε να φτάσουμε στην κρεβατοκάμαρα εκεί είναι που λεμε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία ...
    Αφού ειναι σκλαβα/ος θα αντέξει το ηλεκτροσόκ, το μαστίγωμα.... μα γιατί λεει όχι??? Γιατι δεν με προσκυνάει??? κ.ο.κ συνεχίζοντας τις κωμικοτραγικές καταστάσεις

    Εκει που θελω να καταλήξω ειναι πως έχουμε φτασει πλεον να ειμαστε μια γενια που η μονη σχεση με το BDSM ειναι καθαρα ιντερνικη , ολοι απο θεωρία σκίζουμε , αλλα οταν φτάσουμε στην πράξη ανακαλύπτουμε πως ειναι τελείως διαφορετικά τα πράματα .
    Κάποιοι πελαγώνουν γιατι αλλιως τα ηξεραν και αλλιως ειναι , καποιοι τρομαζουν και ελαχιστοι γοητεύονται...

    Η πιο συνηθισμένη απαντηση στην ερωτηση ‘’Τι σχεση εχεις με το BDSM ‘’ ειναι :

    6 χρονια IRC , 2 χρονια forum , εχω ασχοληθει με το gor και ειμαι σε πολλα site BDSM ….



    Καλα ολα αυτα αλλα BDSM εκανες ποτε σου????


    Ετσι κλεινοντας θα πω αυτο που παντα λεω εδω και πολυ καιρο αλλα μαλλον δεν θελετε να με ακούσετε ..

    ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΗΣ ΟΘΟΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ BDSM ….
    Και μετα να τις ανοίξετε παλι να ανταλλάξουμε απόψεις για το BDSM….
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: BDSM και ιντερνετ.. (Ημερα με την Νυχτα)

    +1
     
  3. (γέλια)

    πολύ καλό

    περιγράφει την "μοναξιά" των εποχών Μ/μας
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Σε λίγο, αντί να τρέχουμε να αγοράσουμε σκοινιά από τα σιδεράδικα, θα τρέχουμε στον ΟΤΕ να αγοράσουμε πακέτα σύνδεσης στο δίκτυο.

    "Ένα λουρί και μια στα 2 Mbps, θα ήθελα, παρακαλώ"...

    Συμφωνώ μαζί σου, Mistress. Τα σέβη μου!
     
  5. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Πίσω απο την οθόνη κλειδαμπαρωνόμαστε γιατί είναι "συναισθηματικά ασφαλής" το "περιβάλλον" και οι "σχέσεις" που "δημιουργούνται".
    Σταδιακά ξεχνάμε την έννοια της σχέσης.
    Δημιουργούμε τις εικόνες που μας βολεύουν (ίσως) και αν αποφασίσουμε να παραμερίσουμε τις οθόνες θα πρέπει να θυμηθούμε τον "παλιό" μας εαυτό, τότε που δεν τρόμαζε στην ιδέα του ρίσκου να πληγωθεί και τολμούσε.
    Αλλιώς βλέπουμε πολλές φορές το σκηνικό που περιγράφεις παραπάνω. Άγαρμπες κινήσεις, την ψευδαίσθηση πως οι φαντασιώσεις μας θα αρχίσουν να εξελίσσονται μπροστά μας ως δια μαγείας, σαν κινηματογραφικό σενάριο με πρωταγωνιστές εμάς. Χωρίς "κόπο"....καλά τα λέω?
     
  6. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Respect! δεν εχω να πω κατι αλλο  
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

       welcome to reality...


    και να ήταν μόνο αυτή...!!!!

     
     
  8. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Είμαι στο συγκεκριμένο χώρο εδώ και δέκα χρόνια.Όλες τις εμπειρίες που έχω αποκομίσει είναι από γνωριμίες μέσα από το irc,το msn και το forum.Είτε επρόκειτο για απλά sessions είτε για μικρής ή μεγάλης διάρκειας D/s σχέσεος.Τα πράγματα που είπες μπορεί να έχουν μία δόση αλήθειας.Απογοητεύσεις υπήρχαν από μένα ως προς αυτό που έβλεπα και σε αυτό που έπαιρνα,αλλά είμαι σίγουρος ότι κι από την απέναντι πλευρά κάποιες φορές συνέβαινε το ίδιο.
    Και έρχομαι και ρωτάω αγαπητε...μήπως,λέω μήπως εδώ μέσα δεν είναι μία μικρογραφία της κοινωνίας μας?Και οι vanilla έξω δεν αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα?Βλέπουν μία όμορφη γυναίκα και φαντάζονται ότι θα μιλάει όμορφα και στο κρεβάτι θα είναι ηφαίστειο?Είναι?Τις περισσότερες φορές όχι.Ε,έτσι είναι κι εδώ.Δεν ξέρω μήπως ζω σε άλλο κόσμο?Αυτός είναι ο χώρος.Αυτοί οι άνθρωποι υπάρχουν.Στο χέρι του καθενός είναι να ψάξει...να βρει αυτό που του ταιρίαζει.Τα μούτρα του θα τα φάει.Αυτό είναι δεδομένο.Υπομονή χρειάζεται και τύχη...

    Μην απογοητευόμαστε...αυτό είναι το χειρότερο.
    Συγνώμη αν σας κούρασα...
     
  9. lina

    lina Regular Member

    Οταν βρήκα το φόρουμ έμαθα την ύπαρξη τέτοιου δικτύου ανάμεσα σε ανθρώπους που θα μπορούσαν να είναι γείτονες ή εργοδότες ή υφιστάμενοι μου οπότε δεν βρίσκω κακό για κάποιον άπειρο να το βρει και να πιστοποιήσει ότι ΔΕΝ ειναι καθυστερημένος που χύνει δεμένος και μαστιγωμένος έστω και με την φαντασία του/της.
    Το irc και για το gor έμαθα από δω λίγα πράγματα.
    Φφφφφφφφφφ η πραγματικότητα είναι το ίδιο στριμόκωλη και παγωμένη για όλους για μας, για Σας, για τους βανιλλες, για τους πάντες. Σκεφτείτε μόνο ότι οι βανίλλες πέφτουν ακόμα πιο χαμηλα πηγαίνοντας να βρούν μ@@κι σε καμιά σχολή χορού ή σε καμία αίρεση. 
     
  10. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Kαι γιατί η επιδίωξη μίας άμεσης γνωριμίας να θεωρείται "πέσιμο στα χαμηλά"? Και σε τι διαφέρουν οι κατά το κοινώς λεγόμενον "βανίλλες" από τους άλλους λεγόμενους "bdsm-ίτες"? Σε τίποτα κατά τη γνώμη μου.

    Σωστός ο νηματοθέτης, θίγει ζητήματα των ανθρώπινων σχέσεων γενικότερα και όχι μόνο του bdsm. Το "βόλεμα" της καρέκλας, το άψυχο της οθόνης, η ασφάλεια της μη έκθεσης στον άλλο. Ζούμε σε εποχές πρωτοφανούς φοβίας που επιφέρει την μοναξιά...
     
  11. lina

    lina Regular Member

    Μα δεν με εννοήσατε νομίζω...
    "πεσιμο στα χαμηλά" εννοώ ότι μένουν κάποιοι στην ζωή μέσα στο ίντερνετ ξεχνώντας την πραγματικότητα.
    Και θεωρώ πολύ πιο εξευτελιστικό να πάει ένας αντρας σε μια σχολή σαλσα για να βλέπει κώλους παρά ένας βδσμιστής που μένει στο μσν και απλά μιλάει
     
  12. female

    female Contributor



    ...



     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2008