Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και ιντερνετ.. (Ημερα με την Νυχτα)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 27 Μαρτίου 2008.

  1. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Εφόσον του αρέσει ο χορός, γιατί να μην συνδυάσει το τερπνόν μετά του ωφελίμου, όπως εσύ το θέτεις? Και είναι η πραγματικότητα. Βγαίνει, χορεύει, ξεσκάει, κάνει και το οφθαλμόλουτρό του (κάτι που ο καθένας μπορεί να κάνει και μέσω μίας οθόνης αν δεν απατώμαι), μπορεί να μιλήσει, να κοινωνικοποιηθεί. Από την άλλη το msn πέραν μίας ΑΙΣΘΗΣΗΣ επικοινωνίας με κάποιον δεν προσφέρει κάτι άλλο. Αυτό είναι το φανταστικό, νομίζει ότι μίλησε αλλά στην ουσία εντός 4 τοίχων έμεινε όλη την ώρα, χωρίς να ζει κάτι πραγματικό.
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    και να συμπληρώσω πως αλλο ειναι μερικα χρωματιστα γραμματα σε μια οθονη και αλλο να βλεπεις εκφρασεις , νευματα, ηχους, μυρωδιες, χρωματα και τονους στην φωνη κτλ κτλ απο μια 'τετ α τετ' συνομιλία..εστω και για χορο:nod:
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Συμφωνούμε απόλυτα Kits! Και αν μου επιτρέπεις να προσθέσω και το γεγονός ότι ο χορός μπορεί να σε φέρει πιο κοντά με ένα βλέμμα, με το διαρκές άγγιγμα των χεριών του ενός με τον άλλο. Ασύγκριτα όλα αυτά με μία msn-ική συνομιλία!
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Σωστά chemical! Η ταμπέλα ή η οποιαδήποτε "ταυτότητα" τύπου βανίλας βδσμιτης ή περβότσουλο δεν έχει να κάνει καθόλου με το κοινωνικό πλεον φαινόμενο του αποκλεισμού και της μοναξίας αλλα κυρίως της virtual reality που επιτυχως συγκαλύπτει, κουκουλώνει η προσβαση στο διαδύκτιο.

    Η χρήση του διαδικτύου ναι είναι οφέλειμη , οι πληροφορίες πολλές και οι δυνατότητες το ίδιο. Επίσης είναι μέσο για επικοινωνία ίσως αλλα μέσο και οχι αυτοσκοπός και εκει ακριβώς ειναι που η ΣΩΣΤΗ του χρηση έχει σημαίνοντα και καθοριστικό ρόλο.

    Και ο βανιλας μπορει να κανει γνωριμίες στο ιντερνετ και ο βδσμ και όλοι. Το θέμα είναι πως και γιατι τις διαχειριζόμαστε και πως τις χρησιμοποιούμε.

    Σε ότι αφορά το βδσμ ναι ο νηματοθέτης δινει τη διάσταση του φόβου / ανασφάλειας που καλύπτει το "πίσω απο την οθόνη". Σωστά!

    Το σύνθημα όμως νομίζω δεν είναι το κάντε bdsm (δεν θεωρώ ότι κατέχουμε κάποιο ιδιαίτερο τίτλο τιμής όσοι το κάνουμε ουτε όσοι δεν το κάνουν).

    Το σύνθημα θα πρέπει να είναι :
    ζήστε ! επικοινωνήστε! νιώστε! και διώξτε τους φόβους και τις ανασφάλειες σας ότι κι αν είστε!​
     
  5. lina

    lina Regular Member

    Εχετε Ό/ολοι δικιο
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    ΔΕΝ μου αρεσει το cyber session οπως επισης και το cyber sex!
    Προτιμω παντα το αληθινο το γνησιο.
    Οταν διαβαζω σε ιδιωτικη συνομιλια να μου γραφουν "διαταξτε με Κυρια" το chat κλεινει ανεπιστρεπτι!!!
    Η real η καθολου!
    Αλλα ακομη και οταν συναντησω καποιον π.χ. απο εδω μεσα, και προκυψει μαζι του καποιο περιεργο "γουστο" του, ΟΧΙ, δεν θα μοιραστω την εμπειρια μου μαζι του στο φορουμ ακομη και αν ηπιαμε απλα εναν καφε και τιποτε αλλο!
    Το εχω σαν αρχη να ειμαι διακριτικη και εχεμμυθη!
    Αλλα το τονιζω, μου αρεσει μονο το real!!!!!
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM και ιντερνετ.. (Ημερα με την Νυχτα)

       
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Δεν έχεις δει ακόμη αρκετά σε αυτό το χώρο μου φαίνεται  
     
  9. lina

    lina Regular Member

    Εεεε χμμμ μην το λες αγαπητε  
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όμορφα τα λες...
    Αν κλείσουμε τις οθόνες και κάνουμε Bdsm, μετά μόνο εδώ δε θα έρθουμε να ανταλλάξουμε απόψεις.

    Διαφωνείς;

    Είσαι έτοιμος να πεις δημόσια "τι έκανες εχθές το βράδυ";

    Μπορείς να την γεμίσεις την ατάκα; Ή θα φανείς αδύναμος και θα πρέπει να την αποσύρεις;

    Φιλικά. Ξέρεις πόσο σε συμπαθώ, για αυτό και δεν πρόκειται να σε χαϊδέψω...
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Εγω θα το πω ... πιστευεις οτι θα το δουν σαν ενα απλο BDSM session η θα σοκάρει και θα με αρχισουν στο κραξιμο???
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και τα δύο. Για αυτό να μην σε ενδιαφέρει όπως και να το δουν. Το κάνεις για 'σένα και όχι για τα εύσημα.