Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 31 Οκτωβρίου 2010.

  1. Black_Storm

    Black_Storm Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Οπως επίσης μια χαρά λειτουργεί και στις ταράτσες και στους δρόμους.
    Δοκιμασμένα!!  
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Για να μπουν κάποια πράγματα στην θέση τους.



    Αυτό αγαπητή μου Ninevi ανακοινώθηκε σε bdsm site και οι υπεύθυνοι τονίζουν ότι παίζουν τα πάντα και καλούν bdsmers και όχι κολεγιόπαιδα... Μαλλόν δεν ήσουν καλά ενημερωμένη γι΄αυτό έγραψες τα παρακάτω.


    Τονίζω το "τέτοιο θέαμα" που έγραψες, καλή μου, γιατί όταν το διάβασα νόμιζα ότι το είχε γράψει η Λουκά... και όχι μία νέα και μοντέρνα κοπέλα που μάλιστα δηλώνει ότι της αρέσει το bdsm και ας αφήσουμε την καραμέλα της αισθητικής που πιπιλάμε όταν τα ταμπού μας και τα πρέπει δεν μας αφήνουν να εκφραστούμε ελεύθερα ούτε καν μεταξύ μας.

    Πάμε παρακάτω.


    Αν είναι έτσι που τα λες (που για εμένα δεν είναι), υπεύθυνοι για τα άτομα που μπαίνουν στο μαγαζί είναι αυτοί που το διοργανώνουν.



    Το δυνατό μαστίγωμα, τα κλιψ στις ρόγες και το μ..νι, το γονάτισμα ημίγυμνη σε κοινη θέα, το φτύσιμο στο στόμα, τα χαστούκια, το να πίνει νερό απο την χούφτα του χεριού, το να παίζουν οι δύο σκλάβες μεταξύ τους και ταυτόχρονα με τον μάστερ, το να βάζει ο μάστερ το χέρι του σχεδόν όλο μέσα στην σκλάβα δεν είναι για εσένα bdsm; Πάντως να ξέρεις ότι οι σκλάβες έσταξαν...   απο κάτω και οι δύο και πιστεψέμε είναι και οι δύο πολύ μαζοχίστριες και υποτακτικές.

    Βέβαια αυτά γι΄ αυτούς ήταν πολύ σοφτ, αλλά δεν ήθελαν να κάνουν σκληρό bdsm γιατί δεν ήξεραν τις αντοχές των θαμώνων, οπότε σχοινιά, βελόνες, κεριά κ.λ.π. τ΄ άφησαν στο αμάξι... 


    Καλή μου, αυτό πάλι με το στοματικό που το είδες; Γίνεται στοματικό με κλειστό φερμουάρ παντελονιού;    Δεν πιστεύω. Εκτός αν νόμισες ότι έγινε κάτι τέτοιο όταν η σκλάβα ακούμπησε το κεφάλι στα πόδια του μάστερ εξτασιασμένη μετά το παιχνίδι.



    Είπαμε περί ορέξεως... Πάντως οι σκλάβες πέρασαν καλά το ίδιο και ο μάστερ...  

    Πάντως και εσύ, αγαπητή μου, δεν πρέπει να πέρασες άσχημα γιατί παρ΄ όλο που λες ότι δεν σου άρεσε και σου χάλασε την αισθητική όχι μόνο δεν έφυγες αλλά ούτε καν άλλαξες θέση... 

    Πάντα φιλικά και πάντα θαυμαστής της ομορφιάς σου!!!
    MasterPerris


    ΥΓ. Arioch, γράφεις στο νήμα σου για την μη αποδοχή των νεοελλήνων του δικού μας ερωτικού χώρου, εδώ δεν αποδεχόμεθα εμείς εμάς... και το πως θέλουμε να εκφραζόμαστε μερικές φορές δημόσια μεταξύ μας και εσύ μου λες για τους βανίλλα νεοέλληνες;

    Sory, για το εκτός θεματός σου ποστ μου.
     
    Last edited: 5 Νοεμβρίου 2010
  3. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Αχ Μαστερ Περρη παλι εκανες τα καλλυτερα οταν ελειπα; 
    Θα σε μαλωσω:mdrmed:....

    Περα απο την πλακα βεβαια χαιρομαι να βλεπω οτι υπαρχουν ανθρωποι που Ζουν αναμεσα σε αλλους που απλα σχολια:jerkit:Ζουν τα οποια βιτσια τους.Με λυπει ομως το γεγονος οτι μετα απο 8 χρονια στο χωρο αυτο βρισκομαι να συζηταω τα ιδια και τα ιδια και δυστυχως οχι με τους ιδιους .Απ οτι βλεπω και απο τον τιτλο του νηματος...εχουμε πολλα ψωμια να φαμε 

    ΥΓ Για τα καλα μου λογια δε θελω λεφτα...:lol3:αν κερασεις ενα ποτακι στο party της Mrs Manita την επομενη παρασκευη ειμαστε πατσι.Ελπιζω εκει να εκφραζομαστε ελευθερα και δημοσια:xyxwave:
     
  4. spectrum

    spectrum Regular Member

    Oτι θα φταναμε στο σημειο σε ενα kinky μαγαζι,σε μια βραδια που και οι..πετρες ηξεραν πως το play ειναι επιτρεπτο,να μεμφονται καποιοι απο "εμας" καποιους αλλους παλι απο "εμας" επειδη "παιξανε"..Ε αυτο μονο για ανεκδοτο μπορω να το εκλαβω..Αθανατη bdsm Eλλαδα!
     
  5. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Θα απαντήσουμε εδώ για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό για να αποφύγουμε σοβαρά νομικά ζητήματα λόγω παρεξηγήσεων.

    Για όσους δε μας γνωρίζουν, είμαστε οι ιδιοκτήτες του προαναφερθέντος μαγαζιού (το όνομα του οποίου δεν αναφέρουμε για να μη διαγραφεί το μήνυμά μας ως διαφημιστικό).

    Πρώτο και κυριότερο: το εν λόγω μαγαζί δεν επιτρέπει ανηλίκους, είναι 18+. Όντως μία Couchsurfer (από την άλλη μεγαλούτσικη παρέα της βραδιάς) έφερε το παιδί της, αλλά το προσωπικό τους είδε και τους σταμάτησε στην είσοδο, εξηγώντας ότι το μαγαζί είναι 18+, και εξηγώντας γιατί. Αμέσως μετά έφυγαν. Απ'όσο θυμόμαστε, αυτό έγινε νωρίς.

    Πληροφοριακά: η πολιτική αυτή είναι πάγια, και υπάρχει αφ'ενός για να προστατεύσει τυχόν ανηλίκους από την ερωτική φύση των καλλιτεχνικών έργων, και αφ'ετέρου για να σιγουρευτούμε ότι όσοι είναι μέσα στο μαγαζί έχουν την ηλικία και την ωριμότητα να αποδεχτούν με informed consent ό,τι τυχόν συμβεί και ό,τι τυχόν δουν.

    Δεύτερον: βεβαίως και υπήρχε βανίλα κόσμος μέσα. Εμείς και το προσωπικό μας, πχ. Επίσης υπήρχαν Couchsurfers, τουρίστες, μια παρέα μεταλάδες, και άλλες ομάδες. Το γεγονός ότι κάποιος είναι βανίλα δε σημαίνει ότι δε θα σεβαστεί τον άλλο. Άλλος βασικός κανόνας του μαγαζιού μας είναι ο σεβασμός. Αν η αισθητική κάποιου προσβληθεί, μπορεί να μετακινηθεί σε σημείο που δεν έχει οπτική γωνία στο σημείο που προσβάλλεται, ή μπορεί να αποχωρήσει. Μπορεί πάντα και να παραπονεθεί στο προσωπικό.

    Σημειωτέον ότι δεν είχαμε κανένα παράπονο από τους άμοιρους, απροστάτευτους βανιλάδες. Αντιθέτως, ακούσαμε τα καλύτερα σχόλια.

    Το ότι κάποιος ανήκει στη BDSM σκηνή δεν τον κάνει αυτόματα ανοιχτόμυαλο, και το ότι κάποιος ανήκει στους «άλλους»/βανιλάδες δεν τον κάνει αυτόματα στενόμυαλο.

    Τέλος: αν δεν είναι φανερό, δε λαμβάνουμε θέση στο συγκεκριμένο thread. Απλά επισημαίνουμε δύο ανακρίβειες.
     
    Last edited: 5 Νοεμβρίου 2010
  6. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    δε μπορω παρα να συμφωνησω... 
     
  7. lizard

    lizard Regular Member

    αντε παλι τα ιδια....
    τα πραγματα ειναι απλα, να δουμε ποτε θα το καταλαβουν μερικοι μερικοι...!

    οταν θελω να βγω για ποτο με φιλους χαλαρα και να περασω ενα βανιλοβραδο (!), θα μαζεψω τους βανιλα φιλους μου και θα παμε καπου με βανιλα κοσμο και θα μιλαμε για τα παιδια μας, τα σχολεια τους, τη δουλεια, την οικονομικη μας κατασταση, τα αθλητικα κλπ κλπ.
    οταν επιλεγω να βγω με τους bdsm φιλους μου για ποτο σ'ενα μπαρακι που ενθαρυνει την εκφραση των οποιων kinky προτιμησεων μας, και το οποιο προσπαθουμε να το κανουμε στεκι, τοτε θεωρω πως πρεπει να ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ αυτους που κανουν ακριβως αυτο! Εαν δεν ταιριαζει με την αισθητικη μας η αν δεν εχουμε γενικα ορεξη το συγκεκριμενο βραδι για μη βανιλα διασκεδαση, τοτε επιλεγουμε να παμε καπου αλλου!
    εαν εχω ορεξη να ακουσω κλασσικη μουσικη, δεν θα παω σε συναυλια rock πως να το κανουμε δηλαδη! δεν θα επιβαλω στο rock συγκροτημα να παιξει bach γιατι ετσι μου την εδωσε εκεινη τη στιγμη. κι οποιος πηγε κατα λαθος στη συναυλια αυτη και δεν του αρεσε, θα ξερει να μην ξαναπαει!
    κατανοητο??
     
  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Ενδιαφέρον να παίρνουν θέση όσοι βγάζουν τον επιούσιο από το βίτσιο μας ...

    Και δεν αναφέρομαι μόνο σε μαγαζάτορες αλλά και σε όσες ή όσους έχουν κατά καιρούς λάβει χρήματα για bdsm scenes.

    Η ανοχή μου/μας σε τέτοια φαινόμενα, δε σημαίνει ότι δε γνωρίζουμε την τεράστια {επανάληψη: Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Α} διαφορά εκείνου που κάνει την καύλα του, από εκείνον που ασκεί επάγγελμα.

    Κομματάκι υποκριτικό δεν είναι;?
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Η παλιά καλή κατάσταση

    Πάντα ήταν αδύνατο να γίνει πάρτυ ανοιχτό και να μη στηθεί καυγάς τρικούβερτος μετά, με εξαίρεση το πάρτυ του MasterPerris στο Αθηναίων Πολιτεία φέτος τον Οκτώβρη και λίγες άλλες.

    Κατά τ άλλα ναι, χαίρω πολύ, το σωστό δημόσιο BDSM γίνεται μεταξύ υποψιασμένων και γνώριμων ή γνωστών άλλων γνωστών, οτιδήποτε άλλο έχει κινδύνους ανάξιους και ασόβαρους και δεν θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα απολαυστικό, τί είδους δονήσεις μπορεί να παράγει; Σιγά! Εκτός και αν είναι τελείως υπαινικτικό, δεν επιτρέπει δηλαδή να αντιληφθεί κανείς άσχετος τίποτα. Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρη ότι όλα τ άλλα είναι ασκήσεις επί χάρτου και ό,τι έγραψε ο sw αρκετά πιο πάνω.

    @ Panacotta of Doom,
    μια και μπήκατε στον κόπο, καλορίζικο το μαγαζί σας και ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω κι εγώ να έρθω  

    @ Μαύρη Καταιγίδα,
    χαίρομαι που σ ακούω και που είσαι καλά, σμουτς σμουτς σμουτς  
     
  10. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Δε λαμβάνουμε θέση. Θέλουμε όμως να μη βρεθούμε στο δικαστήριο κατηγορούμενοι ότι εκθέτουμε ανηλίκους σε ακατάλληλα θεάματα.

    Μάλλον δε γίναμε καταληπτοί όταν εξηγήσαμε ότι δε λαμβάνουμε θέση: δε λαμβάνουμε θέση. Δεν έχουμε τίποτα να πούμε για το τι συνέβη. Έχουμε όμως να πούμε ότι (α) δεν υπήρχαν ανήλικοι στο χώρο, και (β) δε λάβαμε παράπονα από βανίλα κόσμο.

    Επαναλαμβάνουμε ότι δε λαμβάνουμε θέση.
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Αντιληπτή η προσπάθεια να παραμείνετε ουδέτεροι, καθώς και η διευκρίνιση για την είσοδο ή μη ανηλίκων.

    Πέραν αυτού, σας εύχομαι κι εγώ καλές δουλειές και σας διαβεβαιώνω πως όταν βρεθώ στην Αθήνα, θα περάσω από εκεί για καφέ.  

    Ελπίζω βεβαίως, να μην έχει αυτοσχέδια "σόου" από ανθρώπους που επιμένουν πως πρέπει, ντε και καλά, να γουστάρω να τους παρακολουθήσω ... ή να αποκτήσω βίτσιο ηδονοβλεψία, ως αναγκαία προϋπόθεση για να θεωρηθώ προοδευτική, ή συντηρητική, ή περισσότερο "ευρωπαία".

    {Btw, στ' αρχίδια μου τι θεωρεί ο καθένας πως είμαι: μου αρκεί που ξέρω εγώ. Η χαώδης διαφορά μας είναι πως εγώ, ως πολίτης του κόσμου, δεν προσπαθώ να επιβάλω τη δική μου αισθητική σε κανέναν.}

    Διότι, εάν έχει σόου, δε θα κάνω παράπονα σε σας: εσείς κατάστημα είστε, τη δουλειά σας κάνετε. Κι αν μαζεύονται μερικά 20χρονα να πάρουν μάτι, ή να βγάλουν φωτογραφίες με το κινητό τους, even better for business. Αντιληπτό.

    Υ.Γ. Με την ίδια λογική, δεν κάνω παράπονα στον κάθε εστιάτορα επειδή τα πιτσιρίκια της διπλανής παρέας έρχονται στο τραπέζι μου. Επειδή, δόξα τω Βούδα, μαγαζιά υπάρχουν πολλά.
     
  12. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Δεν είμαστε κατάστημα, είμαστε άνθρωποι που αποφάσισαν να φτιάξουν κάτι επειδή το γούσταραν. Έχουμε βάλει τέσσερα χρόνια προσωπικής δουλειάς για να φτάσουμε εδώ: από την επιλογή των χρωμάτων μέχρι το κουβάλημα σακιών με τσιμέντο. Έχουμε κυριολεκτικά χύσει και ιδρώτα και αίμα και δάκρυα. Καταλαβαίνουμε όμως την ανάγκη σου να μας θεωρήσεις απρόσωπα καθάρματα που εκπορνεύουν ό,τι θεωρείς ιερό. Προσδίδει βάρος σε όσα λες, και δεν τρέχει και τίποτα αν προσβάλεις ένα μαγαζί ή ένα μάτσο αγνώστους με αμφίβολες προθέσεις.

    Αν ποτέ έρθεις να μας δεις, που ειλικρινά πιστεύω ότι δε θα συμβεί, έλα να μας μιλήσεις. Ίσως να ανακαλύψεις ότι δεν είμαστε τόσο γλοιώδεις τελικά. Θα φροντίσουμε να μην ενοχλήσει τίποτα την αισθητική σου (θα κρύψουμε και την έκθεσή μας αν τη θεωρήσεις τόσο αντιαισθητική).

    Αφού μας μιλήσεις λίγο ίσως να καταλάβεις γιατί η παράγραφος που παραθέτω μας προσβάλει και ενοχλεί τη δική μας αισθητική.

    Όπως και να'χει, να είσαι καλά.