Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm και μπλα,μπλα,μπλα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος annia24, στις 29 Ιουνίου 2012.

  1. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: bdsm και μπλα,μπλα,μπλα...

    Εγώ πάλι χαίρομαι να γράφω και να επικοινωνώ και όταν το ζω. Μια εποχή ή μάλλον τρεις εποχές απόλαυσα απομόνωση, με τον έναν τρόπο ή τον άλλο και πραγματικά ήταν από πολύ ενδιαφέρουσα υπέροχη, αλλά δεν έγινα κάτι αλλιώτικο από αυτό που ήμουν, καλώς ή κακώς και πάντα μου άρεσε να γράφω.

    Τώρα, αν για κάποιους το γράψιμο είναι όχι ζωή, σεβαστό για μένα, γιατί συμβαίνει να έχω την πεποίθηση ότι φωτογραφίες ίσον όχι ζωή (τη στιγμή της φωτογράφισης). Μόνο που δεν ισχύει για όλους.

    Προφανές ότι τις στιγμές της μετά τον οργασμό μέθεξης ή της καθόδου απ το subspace δεν γράφω, πλην αντλώ   και αν έγραφα για πράγματα που δεν τα έχω κάνει εγώ, που δεν είναι δικά μου, που τα φαντάζομαι αλλά δεν τα ξέρω, ομολογώ ότι θα ντρεπόμουν κάπως...
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: bdsm και μπλα,μπλα,μπλα...

    Επιτέλους οι νεώτεροι αναρωτιούνται για όσα είναι κρυμένα κάτω από το χαλάκι.

    Αυτό που έχω να πω αγαπητή είναι πως το forum αποτελεί μια σημαντική πηγή πληροφοριών για να μπορέσει να κατανοήσει κανείς δυο πράγματα.

    1) Μέσα από σημαντικά άρθρα, κυρίως πριν την κρίση,(του forum εννοώ) μπορεί κανείς να βοηθηθεί πραγματικά.Προσωπικά από το 2007 που το παρακολουθώ μπορώ με βεβαιότητα να πω πως αποτέλεσε πηγή έμπνευσης για Εμένα.

    2)Πριν την κρίση (του forum εννοώ) μπορούσε να συναντήσει κανείς εδώ περισσότερα μέλη που ζουν το bdsm.

    Τώρα με την κρίση που έχουμε είναι γεγονός πως εξαπλώνεται η παραπληροφόρηση και ο εκφυλισμός.

    Προσωπικά ευχαριστώ εκείνους που με βοήθησαν να γνωρίσω έναν υπέροχο κόσμο, καθώς και εκείνους που αποτέλεσαν τους μέντορες Μου.
    Σίγουρα αγαπητή υπάρχουν κι αυτοί κάπου εδώ γύρω. Που ζουν σε 24/7. Που έχουν υπερβεί εαυτούς και που δημιουργούν μέσα από το BDSM.

    Μπορεί τα πράγματα να φαίνεται πως γυρίζουν γύρω από την ουρά τους αλλά ο κανόνας δεν είναι πάντα η πραγματικότητα.

    Χρειάζεται και προσωπική δουλειά για να πας απέναντι.

    Πάντως άνοιξες ένα ουσιαστικό θέμα και συγχαργτήρια...
     
  3. Re: Απάντηση: bdsm και μπλα,μπλα,μπλα...

    ...τα όποία μερικές φορές τα κρύψανε οι ίδιοι

    Χμμμ...  λες ε; Μπορεί.
    Καλά κόψε κάτι. Ολα υπήρχαν κι όλα υπάρχουν αλλα με το παραπάνω το ξέχεσες εντελώς