Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και οικονομική εκμετάλλευση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 13 Ιουνίου 2006.

  1. pier

    pier New Member

    το Bdsm στα χρόνια Της Τηλεκάρτας , δεν είμαι κατά του επί χρήμασι domination , αν μη τι άλλο αποτελεί συνειδητή επιλογή , αλλά Τηλεκάρτα!!!!
    τώρα εύλογα κ/Κάποιος/α θα πει , κι αυτό συνειδητή επιλογή είναι , αλλά Τηλεκάρτες?????
    θα ήθελα πράγματι να μάθω τι μπορεί ένας υποτακτικός να γευτεί με δύο Τηλεκάρτες των 20 euro έκαστη (δεν ειναι τυχαία η χρήση των κεφαλαίων στην λέξη Τηλεκάρτα) και ενδεχομένως με μια συλλογή 100 (ληγμένων φυσικά) παλαιότερων Καρτών(δεν ξέρω έαν μετράνε αυτές , αλλά ισως κάτι να αξίζουν)
    Αν υπάρχει κάποια Τ.Μistress (το Τ προσδιορίζει την παραπάνω ιδιαιτερότητα) παρακαλώ ας λύσει τις απόριες μου .
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor


    Καλό λολ
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

      Όλο και κάποια T.Mistress θα βρεθεί για να σου απαντήσει , εκτός αν τα ποστ της βγαίνουν αόρατα και χρειαστεί Τηλεκάρτα για να το κάνει ...
     
  4. pier

    pier New Member

    πιστεύοντας ακράδαντα στον πλουράλισμο ιδεών και θέσεων που οφείλει να έχει ο Bdsm χώρος , και όντας μη δογματικός , ελπίζω ότι τα όποια περί Τηλεκάρτας κείμενα δεν θα αποτρέψουν τις Τ.Mistress από το ψυχαγωγικό έργο τους , άλλωστε κάθε <<παλάτι>> χρειάζετε και Τον clown του , μακάρι όμως η ¨<<θεάρεστη>> προσφορά Τους να συνοδεύετε και με ανάλογη εμφάνιση και αμφίεση (πράγμα που είμαι βέβαιος ότι ισχύει), ουτώς ώστε να καλύπτει και τους πλεον απαιτητικους . ΚΟΤΖΑΜ Τηλεκάρτα πλέρωσε ο άνθρωπος  
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πέρα από clown και ταχυδακτυλουργός παρακαλώ   Εξαφανίζει πράγματα , άρα θα χρειαστεί και μια Τηλεκάρτα παραπάνω...
     
  6. pier

    pier New Member

    Θα ήθελα πάντως και την άποψη μιας Τ.Mistress , όπως επίσης και την ξενάγηση στον μαγικό Της Τηλεκάρτας κόσμο , ίσως αυτό το ομολογουμένως ιδιαίτερο fetish να στιγμάτισει θετικά τις όποιες αναζητήσεις μας . Αραγέ ο όρος Τηλεκαρτολαγνία είναι ο πλεον κατάλληλος για να περιγραφέι ορθά μια τέτοια κατάσταση ? πως νοιώθει όταν ακούει τους μαγικούς Της Τηλεκαρτάς αριθμούς στο ακουστικό Της μια Τ.Mistress ? μπορεί να οδηγήσει σε πολλαπλούς οργασμούς κάτι τέτοιο ή όχι ? είναι πράγματι στάση ζωης ή απλά ένα kinky παιχνίδι ? Οι έχων αυτή την ιδιατερότητα συμβιβάζονται και με καμία μερίδα κοντοσούβλι για πχ ή όχι ? με όλο τον σεβασμό που τούτο το μεγαλείο μπορεί να προκαλέσει , ας μας περπατήσει στα σκοτεινά αλλά ηδονικά αυτά μονοπάτια μια Τ.Mistress , νομίζω πως όλοι θα θέλαμε να διευρύνουμε τους στένους ορίζοντες μας .

    Ο ΟΤΕ ΕΝΩΝΕΙ (Συγχωρέστε με για την διαφημιστική αυτή παρεκτροπή)
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό, να χειριστώ δηλαδή τα οικονομικά του σκλάβου μου, αλλά σκέφτηκες Ηλία ότι υπάρχουν σκλάβοι που τους αρέσει το money slavery? Κάποτε μου το είχε προτείνει κάποιος και δεν δέχτηκα για πολλούς λόγους και ο βασικότερος ήταν ότι θα ήθελε αποκλειστικότητα, κάτι που δεν είμαι έτοιμη να κάνω τώρα αλλά και όταν το αποφασίσω δεν θα είναι ο σκλάβος αυτός που θα μου το επιβάλει  
     
  8. pier

    pier New Member

    έχοντας διαβάσει άνα διαστήματα κείμενα σου Princess of pain έχω κι έγω , όπως φαντάζομε και πολλοί άλλοι , συμπεράνει ότι διαθέτεις και γνώσεις μα και επίπεδο όσον αφορά τον Βdsm χώρο , θα ήθελα έαν φυσικά επιθυμέις μέσα πάντα απο τις εμπειρίες σου και τις βαθείες γνώσεις σου να μας πεις έαν έχεις ποτέ ακούσει τίποτα σχετικό με την Τηλεκαρτολαγνία
    Ευχαριστώ εκ΄ των προτέρων .
    ΔΙΨΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΓΝΩΣΗ . Pier
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν και το ΤΜistress που αναφέρεται ο pier δεν το καταλαβαίνω, θα σου πω ότι υπάρχει και μια άλλη πλευρά Ηλία...ίσως πιο soft:
    Μεγάλωσα σε μια οικογένεια καθαρά μητριαρχική.
    Με τα χρόνια συνειδητοποίησα ότι ακόμη και την οικονομική διαχείριση στο σπίτι μας την είχε η μητέρα μου μια που ο πατέρας μου δεν είχε την δυνατότητα να διαχειριστεί αυτός τις ανάγκες της οικογένειας. (Όντως και Εγώ όσο και αν τον αγαπώ τον θεωρώ άχρηστο και ανίκανο να αναλάβει τέτοια ευθύνη)

    Θυμάμαι που όταν πληρωνόταν από την δουλειά του ο πατέρας μου κράταγε όσα χρήματα του χρειαζόταν για τις προσωπικές του ανάγκες – έξοδα και όλα τα υπόλοιπα τα κατέθετε στα χέρια της μητέρας μου.
    Εκείνη είχε αναλάβει και κάλυπτε με αυτά λογαριασμούς, έκανε αγορές για το σπίτι και φρόντιζε για όλους εμάς στην οικογένεια.
    Ποτέ και κανένας δεν ενοχλήθηκε με αυτήν την κατάσταση αλλά και δεν θυμάμαι να μετάνιωσε ο πατέρας μου (και λατρεμένος μου) ποτέ γι αυτήν του την επιλογή. Ζουν ακόμη έτσι μετά από 45 ολόκληρα χρόνια

    Για να συμβεί δηλαδή αυτό θα πρέπει η σχέση να ανήκει στον χώρο του BDSM?
    Δεν μπορεί να συμβαίνει ακόμα και σε μια σχέση vanilla η σε μια μη συνειδητοποιημένη D/s?

    Δεν κατάλαβα που είναι το μεμπτό να συμβαίνει και φυσικά αναφέρομαι αποκλειστικά σε υγιείς σχέσεις D/s – M/s και φυσικά όχι σε τυχάρπαστες γνωριμίες.

    Αν ένας υποτακτικός το δέχεται η το προσφέρει τότε είναι άξιος απλά της μοίρας του και καλά θα πάθει για ότι πάθει κατ΄ Εμέ..
    Έχω ακούσει και Εγώ κλαψιάρικες ιστορίες από υποτακτικούς αλλά το μόνο που τους λεω και χωρίς καθόλου οίκτο φυσικά : "χαρά στο ρούχο που’ βαλες, μεγιά τον π...ο πούφαγες" .
     
    Last edited: 3 Αυγούστου 2006
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    όχι αγαπητέ pier, δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό αλλά ούτε και με ενδιαφέρει το όλο θέμα, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι δεν έχω δεχτεί κάποιον σαν σκλάβο μου όταν βγήκαμε για καφέ για να γνωριστούμε και δεν άφησε tips στην σερβιτόρα.Τραβηγμένο? Ίσως........
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν διαφωνώ σε ούτε μία λέξη σε όλα αυτά που λες . Ίσως να φανώ ρομαντικός σε αυτό που θα πω .
    Για μένα μια υγιής Bdsm κοινωνία περιλαμβάνει και τις γυναίκες κυρίαρχους . Εκνευρίζομαι όταν μειώνουν την παρουσία τους με συμπεριφορές όπως η παραπάνω με τις τηλεκάρτες . Αφήνουν την άποψη σε όλους και ιδίως τους υποτακτικούς ότι είναι ψώνια που προσπαθούν με φθηνό τρόπο να κερδίσουν ψίχουλα . Ξέρεις πολύ καλά ότι είναι αληθινό το περιστατικό οπότε ας μην κρυβόμαστε . Μπορείς αφού είσαι από τις πιο έντονες γυναικείες παρουσίες σε αυτό το χώρο να καθαρίσεις και να στυλώσεις την εικόνα που αξίζουν οι Γυναίκες Κυρίαρχοι .
    Δεν νομίζω ότι χρειάζεστε τον εκβιασμό για να κυριαρχήσετε , ούτε το σώμα , ούτε το δήθεν . Μυαλό και πνεύμα , τόλμη και σεβασμό και άλλα που τα γνωρίζεις καλά .
    Εύα θα σου μιλήσω σταράτα γιατί είσαι ξηγημένο παιδί , δεν χρειάζεσαι τέτοιες παρουσίες δίπλα σου για να ξεχωρίσεις , δεν χρειάζεσαι κόλακες και ούτε γλείφτες . Δείξε και ζωντάνεψε την θέση της γυναίκας κυριάρχου . Άλλωστε όπως και εσύ θα συμφωνήσεις ότι οι γυναίκες υπό εδώ μέσα είναι εξέχουσες φιγούρες , ήρθε η ώρα να βοηθήσεις και τις γυναίκες υπέρ και όχι χαϊδεύοντας τις , αλλά να τραβάς και κανένα αυτί .
    Όμορφα να χτίζετε...
     
  12. pier

    pier New Member

    να υποθέσω φυσικά ότι δεν είσαι υπέρμαχος των Τ.Μistress , Princess_of_Pain ? όπως φυσικά ότι εκτός της μη ανάγνωσης κάτι σχετικού , δεν είχες ποτέ αντιληφθεί κάτι τέτοιο , άλλωστε και είμαι βέβαιος ότι συμφωνείς και εσύ , ότι πρέπει να είναι επιεικώς τραγική κάποια που διψά για την απόκτηση Τηλεκάρτας μέσα από το κάποιες φορές ασίγαστο πάθος ενός υποτακτικού . Πως αλήθεια θα χαρακτήριζες μια τέτοια περίπτωση ? θα ήθελα την γνώμη σου , την οποία ομολογώ ότι σέβομαι .

    φιλικά και όχι Τηλεφωνικά
    pier