Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και οικονομική εκμετάλλευση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 13 Ιουνίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και δεν είναι μόνο οι γυναίκες Κυρίαρχοι . Πριν από καιρό άκουσα ότι ένας πρώην "Αφέντης" μιας υποτακτικής την εκβίαζε με ταινίες που είχε τραβήξει δικές της . Σε ποιον να τολμήσει να το πει ; Φοβόταν τον αντίκτυπο που θα είχει στον κοινωνικό της περίγυρο . Που να παέι , στην αστυνομία , στους γονείς της ; Ακόμα και στους φίλους της δεν τολμούσε να το πει...
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Τα πιό πολλά παραδείγματα που διάβασα παραπάνω από μία άποψη ήταν μία κάποια οικονομική εκμετάλλευση του έρωτα. Κάτι τόσο παλιό όσο και ο χρόνος δηλαδή.

    Σχετικά με το "BDSM και οικονομική εκμετάλλευση" ή το πολύ κοντινό του "BDSM και κακομεταχείριση", αυτό που με προβληματίζει όταν συμβαίνει είναι το να είναι κάποιος αντικείμενο εκμετάλλευσης ή κακομεταχείρισης και να προσπαθεί ντε και καλά να το βαπτίσει αυτό BDSM. Ή αντίστροφα να αποπειράται κάποιος, με το πρόσχημα του BDSM να εκμεταλλευτεί ή να κακομεταχειριστεί.

    Το παράδειγμα με τις τηλεκάρτες π.χ. δε με χαλάει διότι η εν λόγω Κυρίαρχη το έκανε σε ενήλικους ανθρώπους. Ότι και να ήταν και για όποιον λόγο να γινόταν. Μπορεί να είναι θεμιτό κομμάτι του BDSM, μπορεί να μην είναι, δεν θα το κρίνω εγώ αυτό. Μπορεί να είναι ένας διακανονισμός μεταξύ τους. Αυτό που θα με χάλαγε είναι να το νιώθει ο υποτακτικός ως εκμετάλλευση αλλά να το αποκαλεί BDSM, προσπαθώντας να αποφύγει να πάρει τις όποιες αποφάσεις γι αυτή την επικοινωνία / σχέση / κατάσταση. Ή το πιό λίγο εμφανές, να το βλέπει έτσι η Κυρίαρχη.

    Αλλά το πρόβλημα με τις έννοιες της εκμετάλλευσης και της κακομεταχείρισης στην πράξη είναι το ότι είναι τελείως προσωπικό και προσωποπαγές το πού βάζει ο καθένας τον πήχυ και μάλιστα εξαρτάται από χρόνο - συνθήκες. Στην πράξη είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχουν άποψη οι τρίτοι.

    Γι αυτό ή μάλλον και γι αυτό, λέω και ρωτώ και επιμένω "τί λέμε παραέξω;" Ξέρουν ποιοί είμαστε, ή δεν ξέρουν οι ουσιώδεις γύρω μας; Αν πραγματικά αρχίζουμε να εκτιθέμεθα για λόγους ερωτικούς στον Χ ομοιδεάτη μας από το νετ, δεν είναι λογικό να το ξέρουν αυτό πέντε άνθρωποι με σάρκα και οστά γύρω μας; Στοιχειώδεις κοινωνικές δεξιότητες. Νομίζω.

    Όταν ξέρουμε τί είμαστε και ποιοί είμαστε και όταν έχουμε και κάποιους γύρω μας που το ξέρουν είναι πολύ δυσκολότερο αντικειμενικά να μας εκμεταλλευτεί, κακομεταχειριστεί ή εκβιάσει ο οποιοσδήποτε.
     
  3. pier

    pier New Member

    Είναι πράγματι τιμητικό από μέρους σου Princess_of_Pain που ολοφάνερα είσαι υπεράνω χρημάτων , είναι πιστεύω σίγουρο ότι εαν ένας υποτακτικός ως ένδειξη υποταγής σου πρόσφερε χρήματα δεν θα τα δεχόσουνα , γιατί είμαι βέβαιος ότι δεν αναμιγνυεις το χρήμα με την Κυριαρχία, μιας και όπως λες ...Βρωμάει ο τόπος από σκλάβους , δεν θα σε δέλεαζε κάποιος με χρήματα αλλά θα τον απέρριπτες μιας και οι ίδεες και οι άξιες δεν κοστολογούνται και η Κυριαρχία δεν εξαγοράζεται , έτσι δεν είναι Princess_of_Pain ?
    Aλήθεια πίστευες μέχρι χθες ότι οι Κυρίαρχοι έχουν μυαλό , για τους υποτακτικούς τι πιστεύεις ΄ισχύει ή όχι το ίδιο ?

    το τζάμπα πέθανε ?
    pier
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αγαπητέ pier

    Εάν κάποιος σκλάβος μου προσφερει κάποιο δώρο θα το δεχτώ με χαρά γιατί θα ξέρω ότι το έδωσε με την καρδιά του   Όσο για τον αν οι σκλάβοι έχουν μυαλό θα σου πω μόνο αυτό. Δεν δέχομαι σκλάβος δικός μου να μην έχει μία κάποια μόρφωση, εάν διαπιστώσω κάτι τέτοιο, δεν τον δέχομαι. Ακραίο? Ίσως. Δεν θέλω οι σχέσεις μου να μένουν μόνο στα sessions, θέλω να συζητώ μαζί τους, να ανταλλασουμε απόψεις, πράγμα που δεν μπορεί να γίνει με κάποιον ο οποίος δεν έχει κάποια μόρφωση, έτσι παίρνω και εγώ κάτι από τους σκλάβους μου, άσχετα εάν αυτοί το καταλαβαίνουν 
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Ως τρίτος κι άσχετος, βρίσκω αυτό το ζήτημα λίγο τραβηγμένο.

    Εκτός κι αν υπάρχει και κάτι άλλο που δεν το λέτε? Η εκτός κι αν τα πυρά στοχεύουν και αλλού?

    ΥΓ1. Γιατί βάλατε στα άχρηστα το ωραίο φλερτ του ανορθόγραφου ποιητή και της Πριγκιπισσας του Πόνου? (χιούμορ είναι - δεν είναι μομφή)
    ΥΓ2. Η θεωρία είναι βαρετή, όπως και το να πνίγεσαι σε μια κουταλία νερό στα πρακτικά θέματα.
     
  6. FLASH

    FLASH New Member

    Απάντηση: Re: Bdsm και οικονομική εκμετάλλευση...

    Χμμ!Αυτο κατι μου θυμιζει Ηλια.Χρονια πριν ομως.Ισως να ειναι η ιδια.
    Τοτε ομως τα πραγματα δεν ηταν τοσο σοβαρα(απειλες και αλλα συναφη).Επισης ξερω οτι ηταν δυο....Αποδειξεις δεν εχω αλλα προσωπα δεν ξεχνω ποτε.
    Τι να πει κανεις....;
     
  7. pier

    pier New Member

    Re: Απάντηση: Re: Bdsm και οικονομική εκμετάλλευση...

    Μια στην κεντρική Ελλάδα και μια στην Νότια ίσως FLASH ? φίλες μεταξύ τους ίσως ?

    ο ΟΤΕ ενώνει
    pier
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν μ’ αρέσει να δέχομαι πίεση για κανένα λόγο . Ιδίως όταν κάποιοι με πιέζουν να αποσύρω ποστ που δεν αφορά τους ίδιους ! Θέλω να εκφράζομαι ελεύθερα και ποτέ δεν θέλησα με το θέλω μου αυτό να μειώσω την ελευθερία των άλλων . Ούτε όμως επέτρεψα στον εαυτό μου , έστω και λόγω παρεξήγησης "των ποιων αφορούν τα ποστ μου" , να ενοχλώ την ζωή των άλλων .Μέχρι λοιπόν να λυθεί αυτή η παρεξήγηση θα απέχω από το forum .
    Όμορφα να ζείτε…
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    To θέμα έγινε ανάθεμα.
    Καρφιά κουμπιά και ξόγαζα.
    Διαβάζω, διαβάζω και νόημα δεν βγάζω!

    Την απόφαση σου Ηλία να απέχεις από το forum δεν την καταλαβαίνω.
    Εσύ άνοιξες το θέμα που εξόκειλε.
    Μια που έκανες την αρχή λοιπόν, τώρα εγκαλείσαι να δώσεις και το τέλος που του πρέπει.

    Υ.Γ. Αν ήσουν σκλάβος Μου θα σε είχα τιμωρήσει οικτρά!
    Είπα "Αν..." 
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Bdsm και οικονομική εκμετάλλευση...

    pier έχω να σου προτείνω κάτι!
    Πιστεύω ότι αυτό που θα σου πω πρέπει να το λάβεις σοβαρά υπόψη.

    Αν σε εσένα και σε οποιοδήποτε άλλο του ζητάνε τηλεκάρτες, diners, mastercard κλπ... μεγάλα παιδιά είσαστε και απλά το δέχεστε η και επιμελώς απλά το αρνείστε.

    Αν η εν λόγο Κυρία/ες έτσι γουστάρει να κάνει, καλώς το γουστάρει και το κάνει και το ζητάει.
    Ίσως να μην της περισσεύουνε χρήματα να πληρώνει τηλεκαρτες αλλά και να γουστάρει να επικοινωνεί με τους σκλάβους που της ανήκουν η και που η ίδια φλερτάρει.
    Ποιος της το απαγορεύει να το κάνει αυτό?
    Γιατί δηλαδή είναι ανήθικο?
    Η Κυρία αυτή/ες έπιασε κανένα από το λαιμό να το κάνει, αν αυτός ο κάποιος της το αρνηθεί, είτε επειδή η απαίτηση Της αυτή του έκατσε κάπως, είτε επειδή δεν έχει χρήματα να της αγοράζει τηλεκάρτες?

    Αν κατάλαβα καλά δηλαδή επιβάλει με κάποιο τρόπο να χρηματοδοτείτε η επικοινωνία της.
    Ε. και?
    Αν αυτός είναι ένας επιβαλλόμενος λόγος και όρος Της για να έχει ένας σκλάβος την Κυρία αυτή την τροφοδοτεί με τηλεκάρτες και Την έχει.

    Αν σταματήσει να τροφοδοτεί την εν λόγο Κυρία με αυτές ...τότε έρχεται και το άδοξο τέλος επικοινωνίας Τ/τους και η τιμωρία του (την σειρά εδώ δεν την ξέρω και δεν βάζω το χέρι μου και στην φωτιά....πρώτα έρχεται η τιμωρία και μετά το τέλος της επικοινωνίας...η πρώτα το τέλος της επικοινωνίας και μετά η τιμωρία του ...τες πα)
    Απλά τα πράγματα. Πολύ απλά.

    Έτσι τα κατάλαβα ότι πρέπει να είναι το θέμα σας μέσα από τα λεγόμενα σας.
    Μπερδευτήκαμε τώρα όλοι μέσα στις τηλεκάρτες.

    Στο τέλος, τέλος κατονόμασε την να ησυχάσουμε πια και να αναγκαστεί η ίδια να απολογηθεί η να πάρει θέση σε όσα της καταμαρτυρούνται αν βρίσκεται και κινείται ανάμεσα Μ/μας.

    Ουφφφφφφ
     
    Last edited: 5 Αυγούστου 2006
  11. DarkDream

    DarkDream New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Bdsm και οικονομική εκμετάλλευση...

    Παιδιά μάλλον μπερδευτήκαμε όλοι εδώ μέσα …Μιλάμε η δεν μιλάμε για ενήλικες ?
    Αν όχι να το συζητήσουμε και άλλο …όσο θέλετε ..μέχρι δευτέρας παρουσίας …
    αν ναι όμως με ποιο δικαίωμα μπαίνουμε στην μέση εμείς ?? αν ο κάθε σκλάβος/βα γουστάρει να δίνει δώρα , κάρτες , χρήματα , …φιλιά στην κυρία/ο του , που με την σειρά του τα δέχεται η τα απαιτεί (πάλι δικό τους θέμα) εμείς με ποιο δικαίωμα μπορούμε να το σχολιάσουμε αυτό ? και μάλιστα με υπονοούμενα και αφηγημένες καταγγελίες ?
    Προσωπικά θα με απασχολούσε περισσότερο η σχέση μου με την Κυρία μου , ποσό την απολαμβάνω , τι μου προσφέρει , σε τι επίπεδο βρίσκετε και πολύ λιγότερο αν η οικονομική της κατάσταση της «επέβαλε» να χρειάζεται και κάποια οικονομική βοήθεια που μπορεί εγώ να είχα την δυνατότητα και την θέληση να της την προσφέρω .
    Και εντέλει ήταν , είναι και θα είναι , στην απόλυτη επιλογή μου, εμένα αλλά και του κάθε ενηλίκου νοήμονα ανθρώπου να αντιληφθώ αν και πότε αυτή η σχέση είναι σχέση στα όρια του BDSM η στης οικονομικής εκμετάλλευσης και μονό !
    Και για να αλλάξω λίγο το κλίμα εδώ μέσα ΚΑΝΩ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 105 έχοντας σοας τας φρενας και γνωρίζοντας τις συνέπειες του νομού για τις αναληθείς δηλώσεις ότι αν πίστευα ότι θα μπορούσα με κάποιες «τηλεκαρτες» να κάνω την ART LADY - που στο διάστημα που είμαι μέλος αυτής της κοινότητας και παρακολουθώντας όλα τα ποστ και της συζητήσεις έχει κυριάρχηση στην σκέψη μου και με έχει εντυπωσιάσει – να γίνει Κυρία μου …τότε θα αγόραζα ένα φορτηγό και θα τις εναπόθετα στα πόδια της ταπεινά μαζί με την …αίτηση μου να γίνω σκλάβος της !!!! 
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μια που η συζήτηση έφθασε μέχρι εδώ απρόβλεπτα πιστεύω, ότι ήρθε η ώρα να βγάλω και Εγώ "άπλυτα" η και τα "πλυμένα" μιας Κυρίας στην φόρα.

    Αυτήν την Κυρία την ξέρετε καλά είτε από τα γραφόμμενα της, είτε και προσωπικά.
    Είναι δηλωμένη φετιχίστρια αλλά και ψωνάρα. Πρόσφατα έμαθα της έκανε και online διάγνωση, ένας εξέχων επιστήμονας ενίοτε και ποιητής και μάλιστα και ανορθόγραφος μέλος του forum. Απεφάνθη ότι αυτό το φαινόμενο "Κυρία" πάσχει κατ΄ αυτόν από ναρκισσισμό!

    Αχ, πόσα λίγα ξέρει αυτός ο επιστήμονας. Δυστυχώς δεν πάσχει μόνο από αυτό....
    Θα την καταγγείλω για να ξέρετε τι αναγκάζει τους σκλάβους της να κάνουν και να προσέχετε μη πέσετε στα…πόδια Της!
    Ακούστε φρίκη!!!
    Τους επιβάλλει να της αγοράζουν καλσόν!!!
    Ναι καλσόν!!! Με τα λεφτά από τον ιδρώτα Τους.
    Αλλά όχι έτσι απλά...έχει διαδικασία το θέμα.
    Για να καταλάβετε τι εννοώ σας εξηγώ:

    Πάντα φοράει καλής ποιότητας και πανάκριβα καλσόν χειμώνα καλοκαίρι.
    Έλεος δηλαδή, αλλά δικαίωμα Της έως εδώ.

    Το χούι της είναι να της βγάζει ο σκλάβος Της το καλσόν με το στόμα του. Δηλαδή τον βάζει να της το κάνει χρησιμοποιώντας τα χείλη του (δεν θα έλεγα τα δόντια το βλέπω κάπως ρίσκο)
    Αν στην προσπάθεια του αυτή να το βγάλει ο "αμοιρος" από τα πόδια Της το σκίσει...τότε τον εξαναγκάζει σε διάφορες τιμωρίες και τον τρέχει (επιβάλλει) επί τόπου να Της αγοράσει άλλο. Όχι από τα καλαθάκια παρακαλώ και όχι ότι να είναι...
    Αλίμονο.
    Αν τα καταστήματα είναι κλειστά λόγο ωραρίου η λόγο προχωρημένης ώρας, η εν λόγο Κυρία υποχρεώνει τον άτυχο σκλάβο της και του επιβάλλει να σπάσει μια τζαμαρία καταστήματος και να κλέψει ένα καλσόν.
    Αυτή την όλη διαδικασία η Κυρία την παρακολουθεί κρυμμένη κάπου κοντά.
    (Ακούστε βίτσιο)
    Αν αρνηθεί ο σκλάβος της να το κάνει, η το βρει τραβηγμένο και δειλιάσει, η φοβηθεί τότε τον περιμένει η κόλαση του μαρτυρίου του (Άκουσον, άκουσον Την αθεόφοβη)

    Προσοχή λοιπόν!
    Η Κυρία αυτή είναι σπάταλη στα καλσόν και ενίοτε προκαλεί η ίδια την καταστροφή τους και ρίχνει την ευθύνη αυτής της αποτρόπαιας πράξης της, στον "κακομοίρη" σκλάβο της.
    Το πόσο τον λυπάμαι δεν λέγετε!

    Προειδοποίηση: Αν πέσετε στα...πόδια της και σας συμβεί το ατυχές αυτό συμβάν μη διανοηθείτε να της αγοράσετε ποτέ καλσόν Bic από το περίπτερο η οτιδήποτε φτηνιάρικο από αλλού τύπου Madison.

    Το λιγότερο που θα σας συμβεί είναι να βρεθείτε φιμωμένοι, δεμένοι, η ακόμα και κρεμασμένοι με το ίδιο που της αγοράσατε.

    Το πρόβλημα δεν σταματάει εδώ ....Η Κυρία αυτή αρέσκετε και να της το φοράει ο ίδιος ο σκλάβος και πάλι με τα χειλάκια του και όχι με τα χεράκια του, τραβώντας το προς τα επάνω μέχρι να σταθεί καλά επάνω στους μηρούς Της, αν είναι κάλτσα η στην μέση Της αν είναι καλσόν.

    Άντε πάλι το ρίσκο να σκιστεί.
    Ήμαρτον δηλαδή Κυρία Μου!! Τι βασανιστήρια είναι αυτά που υποβάλετε τους σκλάβους σας?...."Το μαρτύριο του καλσόν" σε όλη του την μεγαλοπρέπεια.

    Αν σκλαβάκια Μου το πάθος σας, σας φέρει παρόλα όσα σας ενημερώνω έως σε Αυτήν, φροντίστε λοιπόν πριν την συναντήσετε να μάθετε το τι της αρέσει να φοράει. Έχουν σημασία τα denier, η ποιότητα, το χρώμα και το σχέδιο.
    Να κάνετε προπόνηση από πριν και να είστε έτοιμοι και ψύχραιμοι να αντιμετωπίσετε τα μύρια όσα.
    Αλλά το καλύτερο και το εξυπνότερο είναι να έχετε προμηθευτεί από πριν μερικά καλσόν από αυτά που της αρέσουν καλού κακού.

    Για να σας βοηθήσω λίγο βρήκα για να διαβάσετε θέματα κλικάροντας ΕΔΩ και ΕΔΩ. Ίσως σε αυτά τα link να βρείτε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν το φαινομενικά αθώο κατά τα αλλά επικίνδυνο βίτσιο της Κυρίας που εκτός από σκλάβο σας θέλει και "επιστήμονα" στις γνώσεις Σας για τα καλσόν.

    Έγκλημα που Ζει και Υπάρχει ανάμεσα Μ/μας.

    Να ξέρετε αν ακούσετε στα MME ότι σπάσανε την τζαμαρία καταστήματος και αφαιρέσανε από μέσα μόνο ένα καλσόν (τάδε μάρκας) να υποπτευθείτε αμέσως αυτήν την βιτσιόζα Κυρία που Είναι, Υπάρχει και Ζει και Αναπνέει ανάμεσα Μας ανενόχλητη βασανίζοντας τους σκλάβους και επιβάλλοντας τους την αγορά η την κλοπή καλσόν.

    Βρείτε μόνο στον άτυχο καταστηματάρχη και πέστε του να κάνει post στο forum ζητώντας τα χρήματα του για να αποκαταστήσει την τζαμαρία που Εκείνη ευθύνεται που έσπασε μιας και είναι ο ηθικός αυτουργός του εγκλήματος.

    Σαν Κυρία θα πληρώσει την ζημιά αλλά όχι και το καλσόν.

    Η Κυρία θα απαλλαχθεί από το κακούργημα αν οι Αρχές διαβάσουν με προσοχή την διάγνωση που την αφορά και που ένας πολύ καλός επιστήμων ανέβασε στο forum. Έτσι το έγκλημα της θα παραγραφεί και θα απαλλαχθεί πανηγυρικά και Αυτή θα συνεχίσει να βάζει τους σκλάβους της να της αγοράζουν καλσόν πάντα πληρωμένο με τον ιδρώτα τους.

    Υ.Γ. Αν η συγκεκριμένη Κυρία αυτή με διαβάσει την παρακαλώ να μου δείξει κατανόηση και να με συγχωρήσει που Την κατήγγειλα ζωγραφίζοντας Την.
    Θέλω μόνο να καταλάβει ότι ηταν καθήκον Μου να το κάνω αλλά η πρόθεση μου ήταν αγνή και όχι από κακία. Ο μόνος σκοπός μου ήταν να προειδοποιήσω τους υποτακτικούς που μπορεί κάποτε και να Την συναντήσουν να είναι έτοιμοι για όλα.

    Άλλωστε ένας από τους σκοπούς ενός community δεν είναι να προστατεύει τα μέλη του από τυχόν "εκμεταλλευτές" των αδυναμιών Μ/μας?  
     
    Last edited: 5 Αυγούστου 2006